Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi - Son Dakika

Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi

Isparta'da sandalyeden düşen Bilal Yılmaz, gittiği hastanede çekilen röntgen filminde 30 yıldır boynundaki havalı tüfek saçmasıyla yaşadığını öğrendi. Hayatının şokunu yaşayan Yılmaz, bugüne kadar geçtiği x-ray cihazlarının zaman zaman alarm verdiğini, havalimanına bir kez giriş yapamadığını söyledi.

04.08.2020 - 11:05,  Güncelleme: 15:20

Isparta'da bir üniversitede memur olarak çalışan Bilal Yılmaz, iş yerindeki sandalyenin kırılması sonucu düşüp başını duvara çarptı. Bunun üzerine hastaneye gidip röntgen çektiren Yılmaz, 30 yıldır boynundaki havalı tüfek saçmasıyla yaşadığını öğrendi. Uzmanlar da "Zarar vermez, böyle kalmasında sakınca yok" diyor.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde memur olarak görev yapan 40 yaşındaki iki çocuk babası Yılmaz, geçen hafta iş yerindeki sandalyenin kırılması sonucu düşüp başını duvara çarpmıştı. Hastaneye giden Yılmaz'ın, çekilen röntgen filminde boynunda havalı tüfek saçması olduğu görüldü.

Boynunda saçma olduğunu öğrencince büyük şaşkınlık yaşayan Yılmaz, yaptığı açıklamada, televizyonlardan, filmlerden gördüğü benzer olayların bu sefer kendi başına geldiğini söyledi.

ARKADAŞININ TÜFEĞİNDEN ÇIKAN SAÇMA İSABET ETMİŞ

Yıllardır boynunda bulunan saçmayı geçirdiği kaza sonucu tesadüfen öğrenmenin şaşkınlığını yaşadığını anlatan Yılmaz, "Röntgene girmeden önce görevliye üstümdeki metalleri çıkarttığımı belirttim. Ancak boynumda metal olduğunu söyleyince ilk başta bir anlam veremedim. Sonra çocukken yaşadığım olay aklıma geldi. 10 yaşındayken tarlada fare avladığımız sırada bir arkadaşımın tüfeğinden çıkan saçma bana isabet etmişti. Saçmanın boynuma girmediğini düşünmüştüm" diye konuştu.

Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi

ŞAH DAMARINA ÇOK YAKIN BİR BÖLGEDE

Bugüne kadar saçmadan kaynaklı bir rahatsızlığı olmadığını aktaran Yılmaz, bundan sonraki süreci, doktorların yönlendirmesine göre yürüteceğini dile getirdi.

Saçmanın, şah damarına çok yakın bir bölgede durduğunu öğrendiğini vurgulayan Yılmaz, "Başıma bu kaza gelmemiş olsaydı, saçmadan haberdar bile olmayacaktım. Bundan sonraki süreç farklı ilerleyecek. Farklı doktorlara gideceğim. Saçmayla yaşamaya devam edecek miyim, bilmiyorum. Riskli bir bölgede. Doktor, '30 yıldır orada duran bir şeyi oynatmayalım' diyor" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, bugüne kadar geçerken x-ray cihazlarının zaman zaman alarm verdiğini, havalimanına bir kez giriş yapamadığını kaydetti.

Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi

"ZARAR VERMEZ, BÖYLE KALMASINDA SAKINCA YOK"

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Yavuz da saçmanın atar damar ya da toplar damara isabet etmesi halinde müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.

Yavuz, "Bu saçma uzun yıllar orada kaldığı için yapışmıştır. Boşuna cerrahi bir operasyon geçirmiş olacak. Zarar vermez, böyle kalmasında sakınca yok. Cerrahi bir operasyonda risk oluşmaz." dedi.

Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi
Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi - Son Dakika


Advertisement