Eğitimciler Türk - Yunan Dostluğu İçin Buluştu - Son Dakika
Güncel

Eğitimciler Türk - Yunan Dostluğu İçin Buluştu

Eğitimciler Türk - Yunan Dostluğu İçin Buluştu

Türk - Yunan bilim ve eğitim insanları dostluk için İstanbul'da bir araya gelerek karşılıklı işbirliği protokolü imzaladı.

28.02.2017 08:14

Ege Denizi'nin iki tarafındaki yakın komşular Türkiye ve Yunanistan, Brussels Capital University'nin düzenlediği etkinlikte bir araya gelerek karşılıklı işbirliği protokolü imzaladı.

Brussels Capital University Yunanistan Temsilciliği Öğretim Üyesi Ph.D. Ioannis Laimodetis, Brussels Capital University Klinik psikolog ve refleksoloji Öğretim Görevlisi Dimitrios Dimitirou ve beraberindeki ekip 24/25 şubat tarihinde bir dizi etkinlik ve işbirliği toplantısı için Türkiye'ye geldi.

Brussels Capital University Sosyal Bilimler Fakültesi Din Felsefesi Anabilim Dalı ve Fizik Antropoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi/ Rektör yardımcısı Doç.Dr. Yunus Emre Akkurt, Brussels Capital University Türkiye Direktörü / Uluslararası psikologlar Derneği Başkanı Uzman psikolog Halil Tabur, Brussels Capital University Türkiye Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ph.D. Tanju Ekinci, European HapkiDo Association Başkanı K. Muzaffer Ilıcak, Shihan Grand Master Street Fighting/ Klinik Psikolog Erol Bekir Yıldırım, Coliseum Sportif Yaşam Kulübü Spor Müdürü/ Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu As Başkanı Ahmet Kolçak, Dünya Budo Federasyonu Başkanı/ Brussels Capital University Öğretim Görevlisi Münür Nurettin Çeliktutan ve Brussels Capital University Görevlisi Ömer Kocabey'in karşıladığı Brussels Capital University Yunanistan Temsilciliği Öğretim Üyesi Ph.D. Ioannis Laimodetis, Brussels Capital University Klinik psikolog ve refleksoloji Öğr. Gör. Dimitrios Dimitirou ve beraberindeki ekip, İstanbul'da tarihi ve turistlik yerleri gezerek bilgi aldı.

Brussels Capital University Yunanistan Temsilciliği Öğretim Üyesi Ph.D. Ioannis Laimodetis, Brussels Capital University Klinik psikolog ve refleksoloji Öğretim Görevlisi Dimitrios Dimitirou ve beraberindeki ekip Brussels Capital University İstanbul ofisi ve eğitim binalarını gezerek iki ülke arasında yapılabilecek işbirlikleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
Yapılan görüşmelerin Türk - Yunan dostluğunun pekiştirilmesi açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken BrusselsCapitalUniversity Türkiye Direktörü Uzman psikolog Halil Tabur, eşlik ettiği konukları, üniversitenin Türkiye faaliyetleri konusunda bilgilendirdi, yapılabilecek işbirliği çalışmalarını anlattı.
Daha sonra, Brussels Capital University Yunanistan Temsilciliği Öğretim Üyesi Ph.D. Ioannis Laimodetis ve Brussels Capital University Klinik psikolog ve refleksoloji Öğretim Görevlisi Dimitrios Dimitirou'ye Brussels Capital University senatosu tarafından onur plaketi takdim edildi.
Görüşmeler esnasında; Brussels Capital University Türk ve Yunan öğretim görevlileri, eğitimi yerelden başlayıp globale yayan online eğitim projeleri ile ilgili birbirlerine tecrübe ve bilgilerini aktardı.
Karşılıklı işbirliğinin Yunanistan bölümü ile ilgili konuşan Ph.D. Ioannis Laimodetis, Yunanistan'da Brussels Capital University eğitimlerinin zengin akademik kadro ile verildiğini refleksoloji eğitimleri sonunda verilen belgenin devlet tarafından tanındığını söyledi.
Öğretim Görevlisi Dimitrios Dimitirou ise, psikoloji yüksek lisans programlarının ülkelerinde çok ilgi gördüğünü mesleki derneklerle birlikte yüksek lisans eğitimlerinin bir kısmını örgün olarak vereceklerini aktardı.
Brussels Capital University
Brussels Capital University, kolektif bir akademisyen çalışmanın ürünü olup uzaktan yani online eğitim veren bir yükseköğretim kurumudur.
Brussels Capital University'nin  online eğitime dayalı modeli  Avrupa'nın genelindeki farklı üniversitelerin alanında yetkin akademisyenleri tarafından desteklenmektedir.
Brussels Capital University, Avrupa'nın sistematik ve başarılı eğitim sistemini online eğitim modeli ile dünya ülkelerine tanıtmak, üniversite eğitimini yerelden başlayıp globale yayarak öğrencilerini Avrupa Birliği standartlarında eğitmeyi amaçlayan kurumsal bir eğitim kurumudur.
Brussels Capital University, temsilcilik verilen ülkedeki eğitimlerin Avrupa eğitim sistemine paralel online eğitim sistemi ile kendi ülkesindeki akademisyenler tarafından verilmesini amaçlamakta, ayrıca temsilcilik verilen ülkenin akademisyenleri ve öğrencileri  Brussels Capital University çatısı altında buluşarak üniversite eğitimine yeni bir yaklaşım getirmeyi hedeflemektedir.
Bundan da öte Brussels Capital University çok önemli sosyal sorumluluk projelerininde sahibidir ve bu projelerin gerçekleşmesi için birçok sivil toplum kuruluşuyla işbirliği yapmaktadır.
Bilindiği üzere bedensel engelliler ayrıca sosyal kısıtlamalardan dolayı yükseköğrenimini tamamlayamayan önemli bir kesim ülkemizin ve dünyadaki gelişmekte olan ülkelerin önemli bir sosyal sorunudur.
Bu dezavantajlı grupların yükseköğrenimini tamamlaması bu şekilde kişisel gelişim, meslek edinme ve sosyalleşme gibi kazanımlar elde etmeleri Brussels Capital Universitynin temel kuruluş amaçları arasındadır.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eğitimciler Türk - Yunan Dostluğu İçin Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement