İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı - Son Dakika
Güncel

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı

İsrail ordusu, işgal altındaki Gazze'de bulunan Han Yunus kentinde bir okulu vurdu. Filistinlilerin sığındığı okula düzenlenen alçak saldırıda ilk belirlemelere göre 25 Filistinli hayatını kaybetti, 53 Filistinli de yaralandı.

09.07.2024 23:11

İsrail'in Gazze Şeridi'nin Han Yunus kentinde yerlerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulun kapısına düzenlediği saldırıda 25 Filistinli öldü, 53'ten fazla kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İşgalciler Han Yunus kentinin doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş kişilerin barındığı bir okulu hedef alarak iğrenç bir katliam gerçekleştirdi." ifadelerine yer verildi.

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı

25 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıda ilk belirlemelere göre 25 kişinin öldüğü, 53'ten fazla kişinin yaralandığı belirtildi. Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, ilk yardım ekiplerinin yaralıları kentteki Nasır ve El-Emel hastanelerine nakletmek için çalıştığı aktarıldı. Ayrıca Filistin Kızılayı İsrail'in Han Yunus'un merkezindeki Ebu Hamid Kavşağı'nı bombalaması sonucu ölen ve yaralananlar olduğunu açıkladı.

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı

GAZZE'DE YAKLAŞIK 2 MİLYON KİŞİ ZORLA YERİNDEN EDİLDİ

Yaklaşık 2,3 milyon kişinin yaşadığı Gazze'de, zorunlu göç Filistinlilerin hayatının bir parçası halinde geldi. Saldırıların başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'deki Filistinlilerin yaklaşık 2 milyonu zorla yerinden edildi. İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle milyonlarca Filistinli, defalarca göç etmek zorunda kaldı.

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı

Saldırılardan kaçarak Gazze'nin güneyindeki Han Yunus ve Refah'a sığınan Filistinlileri defalarca yerinden eden İsrail, bölge halkını zorunlu göçe sürüklemeye devam ediyor. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee de 1 Temmuz'da X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Filistinlilerden Han Yunus kentinin doğusundaki bölgeleri güvenlikleri için acilen boşaltmalarını istemişti.

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail, Filistinlilerin sığındığı okula saldırdı: 25 ölü, 53 yaralı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Rojhat korkmaz: Çok merak ediyorum bu Allah denen şey nerde ne yapıyor bunca zülme dur diyemiyor mu???? 0 5 Yanıtla
    Tekin Karakoç: Yüce Allah her yerdedir herşeyi biliyor ve görüyor, bu bir sınav dünyasıdır kim ne yaparsa karşılığını mutlaka görecektir, kimsenin yaptığı yanına kalmaz, herşeyin bir sahibi olduğu gibi bu kainatın sahibi de vardır kimse kendini başıboş sanmasın 3 0 barış özcan: Seni yaratan HZ.ALLAH cennet ve cehennem ide yaratmıştır, bunun için insanları serbest bırakmıştır, insan kendi yaptığı veya yapmadığı şeyler ile gideceği istikameti seçecektir, HZ.ALLAH zerre kadar günahın hesabını sorduğu gibi, zerre kadar sevabında mükafatını verecektir. O yüzden şey bey, nasıl Seni bu ifadelerinden dolayı cezanı Ahirete erteliyorsa, O zalimleride O güne bırakıyor. Anlaman zor ama biraz gayret et. 1 0

Advertisement