Son Dakika Haberleri: Ahmet Davutoğlu krizi büyüyor! Eski AK Parti Milletvekili Talha Erol Durmaz istifa etti

Ahmet Davutoğlu krizi büyüyor! Eski AK Parti Milletvekili Talha Erol Durmaz istifa etti

14 gün önce

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 3 eski milletvekilinin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından eski AK Parti Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz partisinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti 25. dönem Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının ihraç edilmelerine tepki göstererek partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Facebook hesabından bir açıklama yapan Talha Erol Durmaz şu ifadeleri kullandı:

"Kısa da olsa bir dönem milletvekilliğini yaptığım, kuruluşundan beri yapmış olduğu hayırlı işlerle iftihar ettiğim ve destek verdiğim, sevincinde sevindiğim, üzüntüsünde üzüldüğüm, milletin kendi özünden oluşan ve gözünden esirgediği AK PARTİ'den; Bir dönem Genel Başkanlık ve 3 yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Sayın Prof Dr Ahmet DAVUTOĞLU'nun ve yol arkadaşlarının ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkedilmesi gerekçesiyle organik ve duygusal bağımı keserek istifa etmiş bulunuyorum.Kamuoyuna saygıyla arz ederim."

BABACAN DA İSTİFA ETMİŞTİ

Ali Babacan, kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmiş, kararını duyurduğu metinde yeni parti hazırlıklarına ilişkin detayları da kamuoyu ile paylaşmıştı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun memleketi Konya'da, "Kağıt üzerinde üyemiz olup gönlünü bizden ayıran varsa onları ayıklamaktan çekinmeyiz" ifadelerini kullanmış, bunun akabinde AK Parti MYK toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Ahmet Davutoğlu krizi büyüyor! Eski AK Parti Milletvekili Talha Erol Durmaz istifa etti
AK Parti'den istifa eden Talha Erol Durmaz kimdir?

Mehmet Ali Şahin ihracı istenen isimler hakkında konuştu: İstifa etmemeleri yanlıştı

Ahmet Davutoğlu'nun ekibinden "ihraç" yanıtı: Yeni parti çalışması hızlanacak

Davutoğlu'nu ihraç etmek konusunda temkinli davranan Erdoğan'ın bu kararı nasıl aldığı ortaya çıktı

Ahmet Davutoğlu'nu ihraç sürecine götüren kriz neden başladı, nasıl bu noktaya geldi?

AK Parti MYK'da Ahmet Davutoğlu ve üç isme ihraç kararı çıktı

Haber Yayın Tarihi: 03.09.2019 02:03 PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi
Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası Ortalığı karıştıracak iddia! Yaşar İpek, Yağmur Aşık'la yasak aşk yaşıyor