AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, İBB önündeki eyleme destek verdi - Son Dakika

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, İBB önündeki eyleme destek verdi

04.09.2019 17:38
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, İBB önündeki eyleme destek verdi, System.String[]

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İBB iştiraklerinden çıkartılan işçilerin eylemine destek verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İBB iştiraklerinden çıkartılan işçilerin eylemine destek verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göreve davet eden Akbaşoğlu, "Verdiği namus sözüne sahip çıkmasını, herkesin huzurunda bekliyorum" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı iştiraklerden çıkartılan işçilerin Saraçhane'deki başkanlık binası önündeki eylemi devam ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, eyleme destek vermek için başkanlık binası önüne geldi.

"Kılıçdaroğlu'nu göreve davet ediyorum"

İşten çıkarılan işçilerin derdine kulak veren Akbaşoğlu, "İstanbul halkı, İstanbul'a hizmet eden insanların işten çıkartılması için değil, çıkartılmaması için bir irade beyanında bulundu. Bu sözlere güvendi. Ancak bun sözlerin maalesef çiğnendiğini görüyoruz. Bu konuda Kılıçdaroğlu'nu göreve davet ediyorum. Verdiği namus sözüne sahip çıkmasını, herkesin huzurunda bekliyorum" dedi.

"İki seçim arasında alınmış olmak suç mu?"

Akbaşoğlu konuşmasının devamında, "Tenakuzlara, çelişkilere dikkat çekmek gerekir. Birtakım sözlerle, birtakım cümlelerle acaba kamuoyunu yanıltabilir miyiz hinliği içerisinde hareket ediliyor. 'İki seçim arasında alındı' deniyor. İki seçim arasında alınanlar da var. 10 yıldır çalışanlar da var. Dolayısıyla böyle bir skala da söz konusu değil. İki seçim arasında alınmış olmak suç mu? Onların işten atılmasını haklı kılacak bir neden mi? Asla değil. Onların cümlelerini doğru analiz etmek lazım" ifadelerini kullandı.

"Şeref sözü, namus sözü, şereflilerin vereceği bir sözdür"

Büyük bir haksızlığın yaşandığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "Emeğin peşinden koşan, alın teriyle evine ekmek götürmek için çalışan emekçi kardeşlerimizin iş akitlerini hiçbir sebep gösterilmeksizin son verilmiş durumda. Önümüzdeki pazartesi günü okullar da açılıyor. Burada anneler de var. Bir an önce bu işten çıkarmaların son bulması, bu kardeşlerimizin işlerine geri dönmesini temenni ediyoruz. '16 milyonu kucaklayacağız' diyenlerin kucaklamasının ne şekilde olduğunu İstanbullular görüyor. Tüm Türkiye görüyor. Bolu'da, Antalya'da, Türkiye'nin dört bir yanında bu işten çıkartmak yaşanıyor. Partizanca yaklaşımın durdurulmasını istiyoruz. Birileri şeref sözü, namus sözü vermişti. Şeref sözü, namus sözü, şereflilerin vereceği bir sözdür. Sözlerinin gereğini yerine getirmelerini temenni ediyoruz" dedi. - İSTANBUL

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, İBB önündeki eyleme destek verdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, İBB önündeki eyleme destek verdi - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, 3'üncü zirveyi yaşıyor Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı