CHP'den İBB Başkan aday adayı olmuştu! İmamoğlu'nu topa tuttu - Son Dakika
Güncel

CHP'den İBB Başkan aday adayı olmuştu! İmamoğlu'nu topa tuttu

CHP'den İBB başkan aday adayı olan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Ekrem İmamoğlu'na sert sözlerle yüklendi. İBB başkan adaylığı için parti içinde ön seçim yapılması gerektiğini belirten Kerimoğlu, ''Biz artık İstanbul'da hiçbir ittifaka ihtiyaç duymadan CHP olarak seçim kazanacağız. Biz artık CHP'ye seçim kazandırdı diye altında birtakım partilerin sözüm ona bir takım yöneticilerine ihale vermek, daire başkanlığı vermek, bürokratik kadroları vermek zorunda değiliz.'' dedi.

03.12.2023 13:07  Güncelleme: 13:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na iki gün önce başvurarak İBB Başkanlığı'na aday adayı olan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, partililerle bir otelde düzenlenen toplantıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Kerimoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert sözlerle yüklendi. İttifak olmadan seçimi kazanacaklarını söyleyen Kerimoğlu, "Biz artık CHP'ye seçim kazandırdı diye altında birtakım partilerin sözüm ona bir takım yöneticilerine ihale vermek, daire başkanlığı vermek, bürokratik kadroları vermek zorunda değiliz." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA SAHİP ÇIKTI

Konuşmasına 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayarak başlayan Kerimoğlu, " Kemal Kılıçdaroğlu'nun linç edilmesine, sosyal medya trolleri aracılığıyla haksız eleştirilere ve kaybettiğimiz seçimlerin sorumluluğunu tek başına ona yıkanlarda sevgi göstermeyen, saygı göstermeyen, vefa göstermeyen ve ilk fırsatta ceketinin içinde sakladığı hançeri sırtına vuran o vefasız o kalpsiz, o yüreksiz insanlarda, engel onlarda" dedi.

"NEDİR BUNUN TEK ADAMLIĞI"

İBB Başkan aday adaylığı için başvurduğunu başvurusunun ardından "Neden İBB Başkanlığı için aday oluyorsun?" şeklinde eleştirenler olduğunu ifade eden Kerimoğlu "Cumhuriyet Halk Partisi Başkanlığı için bile en sade üyenin bile aday olma hakkı varken neden İBB Başkanlığına adaylık başvurusu yapmak ağır eleştirilere ve sosyal medya lincine neden oluyor. Soruyorum; nedir bu Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki kutsiyet, nedir bunun tek adamlığı, nedir bu kendisinden başkasının adaylığına karşı çıkan tutum ve tavır?" diye konuştu.

"NİÇİN ÖN SEÇİMDEN KAÇSIN?"

Parti iç tüzüğüne dayanarak ön seçim istediklerini vurgulayan Kerimoğlu, "Kaldı ki bugün görevde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının zaten başarıları var ise, zaten örgütünün sesini dinlemişse zaten partimize karşı sorumluluğunu yerine getirmişse, kendisine verilen bu yetki ve sorumluluğu İstanbul halkının hizmetine kullanmışsa niçin ön seçimden kaçsın? Eğer örgütünü parayla, pulla, işle, makamla, birtakım siyasi heves ve heyecan dışı araç ve gereçlerle manipüle etmemişse niçin ön seçimden kaçsın? Eğer Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle kucaklaşmak yerine önceki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi beşli çetelerle kucaklaştıysa, eğer seninkini, heyecanını, örgütüne sarılmak yerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın cumhurbaşkanı adaylığının önüne engel olmak isteyen ablasıyla 'çak' yapıp sarıldıysa Cumhuriyet Halk Partili yoksulları, emekçileri, İBB'de işe alıyorum diye çöpe aldığı, yazın sıcağında, otopark bekçiliğine yolladıysa ama onun yerine AKP'li MHP'yi İYİ Partilileri genel sekreter, daire başkanı, müdür, üst düzey bürokrat yaptıysa tabii ki ön seçimden kaçar" ifadelerini kullandı.

"İTTİFAK YAPACAKSAK HALKLA YAPACAĞIZ"

Kerimoğlu, "Biz artık İstanbul'da hiçbir ittifaka ihtiyaç duymadan CHP olarak seçim kazanacağız. Biz artık CHP'ye seçim kazandırdı diye altında birtakım partilerin sözüm ona bir takım yöneticilerine ihale vermek, daire başkanlığı vermek, bürokratik kadroları vermek zorunda değiliz. İttifakı yapacaksak halkla yapacağız" dedi.

"İTTİFAKSIZ İSTANBUL'U KAZANACAĞIZ"

Bülent Kerimoğlu, "Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne baskı kuran, şantaj yapan, tehdit eden beklenti içinde olan, üstelik de seçim kaybettiğimiz gece kahkaha atanlarla bir daha asla ittifak yapmayacağız. İttifaksız, İstanbul'u kazanacağız" şeklinde konuştu.

Ön seçim istediklerini bir kez daha vurgulayan Kerimoğlu, "Cumhuriyet Halk Partisini İstanbul'da ve Türkiye'de hep birlikte iktidar yapmak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

CHP\'den İBB Başkan aday adayı olmuştu! İmamoğlu\'nu topa tuttu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP'den İBB Başkan aday adayı olmuştu! İmamoğlu'nu topa tuttu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi'ne yükselen takımlar belli oldu
  23:21 KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi'ne yükselen takımlar belli oldu

  Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Eskişehir'de düzenlenen Kadınlar 2. Ligi Final Etabı sona erdi. Sakarya Voleybol, Bozüyük Belediyesi Eğitim Spor, MKE Ankaragücü ASTOR ve Beykoz Belediyespor, 2024-2025 voleybol sezonunda KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde mücadele etmeye hak kazandı.

 • Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te kros kayak branşında madalyalar sahiplerini buldu
  23:19 Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te kros kayak branşında madalyalar sahiplerini buldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın (Deaflympics) ikinci gününde, kros kayak branşında madalyalar sahiplerini buldu. Kandilli Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışlarda, kros kayakta erkeklerde 10 kilometre, kadınlarda ise 5 kilometre bireysel yarışlarda madalyalar verildi. Ukraynalı sporcular erkeklerde altın, gümüş ve bronz madalyaları kazanırken, kadınlarda ise Ukraynalı, Çinli ve Çinli sporcular altın, gümüş ve bronz madalyaların sahibi oldu.

 • Türkiye Karışık Çiftler Curling Milli Takımı Ukrayna'ya mağlup oldu
  23:15 Türkiye Karışık Çiftler Curling Milli Takımı Ukrayna'ya mağlup oldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda Karışık Çiftler Curling Milli Takımı, Ukrayna'ya 14-1 mağlup oldu. İlk maçında Kenya'nın çekilmesiyle hükmen galip sayılan Türkiye, ikinci maçında Ukrayna'ya yenildi. Diğer maçlarda Ukrayna Polonya'yı, Macaristan İsviçre'yi, Çin Japonya'yı, İsviçre Kenya'yı, Güney Kore Japonya'yı ve Macaristan Polonya'yı yendi. Türkiye'nin bir sonraki maçları ise Japonya ve İsviçre ile olacak.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  23:13 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıf bağışçıları için düzenlenen 'Vakıf Buluşmaları' programında yaptığı konuşmada, vakfın Peygamber Efendimizin kurduğu temel üzerinde yükseldiğini ve Osmanlı Devleti döneminde her alanda vakıf açıldığını ifade etti.


Advertisement