Son Dakika Haberleri: Başkan Kayda "Salihli En İyi Hizmetleri Hak Ediyor"

Başkan Kayda "Salihli En İyi Hizmetleri Hak Ediyor"

5 ay önce

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde ilçeye kazandırılan Atatürk Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenen yüzme kursları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Başkan Kayda
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve  Salihli Belediyesi işbirliğinde ilçeye kazandırılan  Atatürk Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenen yüzme kursları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Yaz spor okulunun devam ettiği  Atatürk Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret eden Belediye Başkanı  Zeki Kayda, Yaz Spor Okulları bünyesinde açılan kurslar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Belediye Spor İşleri Müdürü Uğur Kocagöz'den bilgiler aldı. Yüzme kursuna çocuklarını getiren veliler ile sohbet eden Başkan Kayda, açılan kurslar ve hizmete kazandırılan spor tesisi hakkında vatandaşların görüşlerini aldı.  Salihli'nin yıllardır özlem duyduğu bir spor kompleksine kavuştuğunu ifade eden vatandaşlar, yapılan hizmetten dolayı Başkan  Zeki Kayda ile Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün'e teşekkürlerini iletti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve  Salihli Belediyesi'nin güç birliği yaparak birçok projeyi hayata geçirdiğini vurgulayan Başkan Kayda, "Göreve geldiğimiz günden beri, ortaya koyduğumuz projeleri hayata geçireceğimizi sizlere söyledik ve söz verdik. Bunların bir tanesi kapalı spor salonuydu. Şu an içinde bulunduğumuz bu salonda hem yarı olimpik bir yüzme havuzu hem de kapalı bir spor salonumuz var. İçinde  basketbol,  voleybol, hentbol, jimnastik ve yüzme gibi spor dallarını da içine alan bir spor tesisimiz var.  Salihli'nin böyle bir spor kompleksine ihtiyacı vardı. Yıllardan beri spor aktiviteleri  Salihli Belediyesi tarafından kiralanan küçük bir salonda yapılıyordu. Yaklaşık 550 öğrenci profesyonel antrenörler eşliğinde yüzme kursu alıyor.  Salihli'ye hizmetlerimiz devam edecek.  Salihli'yi Büyükşehir Belediye Başkanımız  Cengiz Ergün ile birlikte hep değiştireceğimizi söyledik.  Cengiz Ergün Başkanımızla el ele vererek ekiplerimiz ile birlikte söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz.  Salihli'yi üniversite şehri haline getireceğiz diye söz verdik ve fakülte binamızı yaptık. Modern  Pazaryeri ve altında kapalı otopark bulunan bedesten çarşısı şu an hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Prestij Caddelerini yapmaya başladık. Masal Ormanı dediğimiz büyük bir parkı yapıyoruz. Yıllardan beri yağmur suyu sorunumuz vardı. Yağmur suyu sorununu çözdük, bugün boruları döşemeye başladık. 21 Milyona ihale edilen bu projeler tamamen Büyükşehir Belediyemizin bütçesinden çıktı. Atış Poligonunu bitirdik. Sadece üst geçit kaldı. Bu yılın sonuna kadar ihalesi yapılarak önümüzdeki sene başlayacak. Doğalgaz dedik ve doğalgazın da onayını aldık.  Salihli'de eksik olan organize sanayi bölgesine yatırımcı çekmekti. Kamulaştırmaları bitirdik ve yer tahsislerine başladık.  Salihli bulunmaz bir yer olacak ve 7 tane firma ile ön sözleşmeyi yaptık. Dolayısıyla işsizliğin önlenmesi için organize sanayi bölgesi, gençlerimizi  Salihli'ye çağırmak için üniversiteyi,  Salihli'yi kent havasına sokmak için yollarımızı caddelerimizi prestij caddesi haline dönüştürdük, modern ve konforlu araçlar ile şehiriçi taşımacılığı yapıyoruz. Jeopark Belediyeler birliğimiz için  Japonya'dan  İngiltere'den denetçiler geldi.  Salihli Uluslararası bir kontrol noktası haline geldi. Şu anda  Salihli,  Kula ve Büyükşehir Belediyemiz tüm  Avrupa ve Dünya Jeoparklar üyesi.  Söz verdiğimiz gibi 2019 Mart ayına kadar söz verdiğimiz tüm projeleri hayata geçireceğiz. Tüm bu yatırımlar ve projeler için Büyükşehir Belediye Başkanımız  Cengiz Ergün ve ekibi ile kendi ekibime ve tüm çalışan personelime teşekkür ediyorum" dedi. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı 8 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren 49'luk Sapık, Kurşuna Dizilerek İdam Edildi
Kışlalardaki "Tanrımıza Hamdolsun" Şeklindeki Yemek Duası "Allahımıza Hamdolsun" Şeklinde Değiştirildi