Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika

Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı

05.12.2015 10:44
Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı, System.String[]

Mersin’in Bozyazı İlçesinde, Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi ve Bozyazı Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun yeni hizmet binası, düzenlenen etkinlikle açıldı.

Mersin'in Bozyazı İlçesinde, Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi ve Bozyazı Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun yeni hizmet binası, düzenlenen etkinlikle açıldı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun yeni hizmet binasının açılışına Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Konya, İlçe Müftüsü Adem Bebek ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Bozyazı Müftüsü Bebek, Türkiye Diyanet Vakfı'nın yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini anlatarak, "Cami, mescit, Kur'an kursu, müftülük, eğitim merkezi ve lojman olmak üzere mülkiyeti vakfımıza ait 11 bin 858 hizmet binası Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetine tahsis edilmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında sayıları on binleri bulan camilerimiz, binleri bulan Kur'an kurslarımız, müftülük hizmet binalarımızın arsa ve inşaatları yine vakfımızın imkanlarıyla gerçekleşmiştir. Halen yurt içinde ve dışında birçok caminin inşaatı sürmekte, olmayan yerler için de çalışmalar sürdürülmektedir. Son olarak 2015 yılında Gazze'de 9 adet büyük caminin temeli atılmıştır ve bir yılda tamamlanacaktır. Vakfımızın İstanbul'da 29 Mayıs Üniversitesi adıyla bir üniversitesi bulunmaktadır. Diğer taraftan 9 adet Dini Yüksek İhtisas Merkezi ve 14 adet eğitim merkezimiz mevcut olup, başkanlık hizmetlerimizin her kademesinde meslektaşlarımızın eğitim ve sahasında ihtisası sağlanmaktadır" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi'nin 2015 yılı içerisinde 2 adet cami inşaatına destek verdiğini ve yıl içerisinde camilerin bakım onarımına 105 bin lira destek sağladığını ifade eden Bebek, "150 öğrenci barındıran iki adet yatılı, 500 öğrencimizin eğitim gördüğü 14 adet Kur'an kursumuzun eğitime hazırlanması, onarımlarının yapılması ve diğer bazı masrafları karşılanmıştır. 2015 yılında Kur'an kurslarımız için ise 110 bin lira harcanmıştır. İlçemizden üniversite kazanmış 60 fakir öğrencimize 12 bin 500 lira, 50 lise öğrencimize de 19 bin 500 lira tutarında burs ve eğitim yardımı yapılmıştır. 2014 yılında 49 adet kurbanlık vekalet yoluyla ilçemizde kesilmiş ve 120 fakir aileye dağıtılmıştır. Ayrıca 2014 ve 2015 yıllarında 200 fakir aileye Ramazan paketi dağıtılmıştır. Bir kısmını saydığımız bu hizmetlerimizin kaynağı, hayırsever vatandaşlarımızın bağış, fitre ve zekatlarıyla vakfımıza sağladığı imkanlardır. Bütün hayırsever kardeşlerimize sonsuz şükranlarımı sunarım" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müftülükler bünyesinde oluşturduğu Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında, Müslüman Türk ailesinin İslam dininin kuralları ve tavsiyeleri çerçevesinde sağlıklı bir şekilde oluşumuna, gelişimi ve korunmasına yönelik rehberlik yaptığını söyleyen Bebek, "Bürolarımızda aile ile ilgili seminer, konferans ve bilgilendirme programları gerçekleştirmekte, sahasında uzman kişilerle vatandaşlarımızı buluşturmaktayız. Bozyazı'da açtığımız Aile ve Dini Rehberlik Büromuzda da mesai saatleri içinde haftanın beş günü bu hizmetleri vatandaşlarımıza sunacak uzman görevlilerimiz bulunmaktadır. İlgilerinizi bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi ve Bozyazı Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun yeni hizmet binasının açılış kurdelesi Kaymakam Yıldız, Başkan Ballı, Müftü Bebek tarafından kesildi. Kaymakam Yıldız, yeni hizmet binasının açılışına katkı sağlayan tüm hayırsever vatandaşlara, yaptıkları çalışmalardan dolayı Müftülük personeline teşekkür ederek, Bozyazı'ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Açılışa katılanlara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan bazı kitaplar ücretsiz olarak dağıtıldı. - MERSİN

Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı
Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı
Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bozyazı'da Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun Yeni Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'ten saldırılarla ilgili yorum: Üç yumruk için ortalığı ayağa kaldırıyorlar Kırmızı listede bulunan Arap tavşanı Şırnak'ta görüntülendi Kar yağışı İstanbul'a 10 günlük su kazandırdı! Barajlardaki doluluk oranı yüzde 30 seviyesine çıktı Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Samsung Genel Müdür Yardımcısı 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi