Büyük Eczacı Mitingi'ne Gelen Özgür Özel: "Bu Kalabalığın Mimarı Eczacıların Sorunlarını Duymayan, Görmeyen İktidardır" - Son Dakika

Büyük Eczacı Mitingi'ne Gelen Özgür Özel: "Bu Kalabalığın Mimarı Eczacıların Sorunlarını Duymayan, Görmeyen İktidardır"

27.11.2022 16:56

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Büyük Eczacı Mitingi’ndeki kalabalığa ilişkin, “Bugün bu kalabalık aslında Türkiye’deki tüm siyasi görüşlerden, 81 ilden bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sorunlarını duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 ilden gelmiş, ‘yaşamak için, benim yaşatabilmem için kendim yaşamam lazım’ diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Büyük Eczacı Mitingi'ndeki kalabalığa ilişkin, "Bugün bu kalabalık aslında Türkiye'deki tüm siyasi görüşlerden, 81 ilden bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sorunlarını duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 ilden gelmiş, 'yaşamak için, benim yaşatabilmem için kendim yaşamam lazım' diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı" dedi.

Bugün Ankara'da yapılan Büyük Eczacı Mitingi'ne CHP milletvekilleri de katıldı. CHP Manisa Milletvekili, eczacı Özgür Özel ANKA Haber Ajansı'nın sorularını miting alanında yanıtladı. Özgür Özel şunları söyledi:

"İKTİDAR BU SESE KULAK TIKADIKÇA BU HİZMETİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KALMADI"

"Bugün bu kalabalık aslında Türkiye'deki tüm siyasi görüşlerden, 81 ilden bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sorunlarını duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 ilden gelmiş, 'yaşamak için, benim yaşatabilmem için kendim yaşamam lazım' diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı.

"ECZACI MİLLETVEKİLLERİ OLARAK BURADAYIZ ANCAK SİYASİ KİMLİKLERİMİZ YOK, ÜZERİMİZDE ÖNLÜKLERİMİZ VAR"

Biz Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak, eczacı milletvekilleri olarak buradayız ancak siyasi kimliklerimiz yok, üzerimizde önlüklerimiz var. Hükümetin bu mesajı doğru okuması gerekiyor. Buradan sonra hem kamudaki eczacıların hem serbest eczacıların sorunlarına, Türk Eczacılar Birliği'nin ve odaların istediği gibi çözümler üretmeleri gerekiyor. Eğer üretmezlerse artık ilaç eczacılık hizmetinin sürmesi mümkün değil.

"TÜRKİYE'DE BU SORUN ECZACILARIN DEĞİL, İNSANLARIN SAĞLIĞA ERİŞİM SORUNUDUR"

Burada siyaset yok her siyasi görüşten, Türkiye de faaliyet gösteren tüm siyasi partilerden eczacılar var. Dertleri tek, 'İnsanları yaşatmak için bizim yaşamamız lazım, bize yapılan ayrımcılığı durdurun artık' diyorlar ve 'dur de' diyorlar. Bir kez daha altını kalın kalın çiziyoruz. Artık Türkiye'de bu sorun eczacıların değil, bütün insanların ilaca erişim sağlığa erişim sorunudur. Bunu duysunlar ve çözsünler.

TASCIER: UMUYORUZ BUNDAN SONRA DUYMAYAN KULAKLAR, GÖRMEYEN GÖZLER GÖRÜR

Eczacı olan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer de şöyle konuştu:

"Bugün Türkiye'nin dört bir yanından sadece eczacılar değil, çalışma arkadaşlarımız hatta hastalarımız bile bu mitingde bir arada çünkü olay sadece bir iki eczanenin iflası değil. Türkiye'de bir halk sağlığı problemine dönüşecek olan her iki eczaneden birinin kapatılıyor olması, hastaların ilaca ulaşamıyor olması. Eczacılar bütün diyalog yollarını denediler ancak maalesef ulaşamayınca bu yola başvurmak zorunda kaldılar. Umuyoruz bundan sonra duymayan kulaklar, görmeyen gözler görür. Çünkü bu sadece eczacıların değil, 84 milyon için bir halk sağlığı durumuna dönüşecek durumda."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
TBMM Genel Kurul'u toplandı TBMM Genel Kurul'u toplandı Tacettin Bayır'dan İktidara 'Erdal Bakkal' Göndermesi: 'Mahalle Kültürünün Mihenk Taşı Olan 'Bakkal Amca' Kavramını Korumak Yerine Kapatılmasına... Tacettin Bayır'dan İktidara 'Erdal Bakkal' Göndermesi: 'Mahalle Kültürünün Mihenk Taşı Olan 'Bakkal Amca' Kavramını Korumak Yerine Kapatılmasına... Türkiye'de ilk kez ölüme sebep olan Strep A bakterisi Meclis'te! CHP'li vekil, Bakan Koca'yı uyardı Türkiye'de ilk kez ölüme sebep olan Strep A bakterisi Meclis'te! CHP'li vekil, Bakan Koca'yı uyardı

Son Dakika Güncel Büyük Eczacı Mitingi'ne Gelen Özgür Özel: 'Bu Kalabalığın Mimarı Eczacıların Sorunlarını Duymayan, Görmeyen İktidardır' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement