CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2 - Son Dakika

CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2

02.01.2012 13:24
CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2

Uludere'nin Irak sınırında 28 Aralık gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava operasyonunda ölen 35 köylünün taziyesi Gülyazı Köyü'nde sürüyor.

Şırnak'ın Uludere İlçesi Irak sınırdaki oparasyonda 35 kişinin öldüğü olayın ardından Gülyazı Köyü'ne gittiği taziyede saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'ı darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişinin soruşturması sürdürülüyor.

Güvenlik güçleri saldırı görüntülerini incelerken yaklaşık 60 kişinin olay karıştığını belirledi. CHP, bugün bölgeye 6 milletvekilinden oluşan bir heyet göndererek, olayı araştırmaya başladı.

Uludere'nin Irak sınırında 28 Aralık gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava operasyonunda ölen 35 köylünün taziyesi Gülyazı Köyü'nde sürüyor.

Önceki gün köye taziyeye giden ve bir grubun yumruklu, taşlı saldırısında yaralanan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişinin soruşturması sürdürüyor. Güvenlik güçleri olayın kamera görüntü kayıtlarını detaylı incelemeye aldı. Yapılan incelemede saldırıya yaklaşık 60 kişinin katıldığı belirlendi. Bu kişiler tek tek tespit edilerek, haklarında gerekli işlemin yapılacağı belirtildi.

Olayın ardından rapor alan ve bugün görevine başlayacağını açıklayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, Şırnak kent merkezinde kaldığı otelde dinlenmesini sürdürüyor. Yavuz'un bugünde dinleneceği ve daha sonra Uludere'ye giderek görevine başlayacağı öğrenildi.

CHP HEYETİ GÜLYAZI'DA

CHP, olayı araştırmak için bölgeye 6 milletvekilinden oluşan bir heyet gönderdi. CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Ordu Milletvekili İdris Yıldız ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'den heyet bu sabah saatlerinde taziyenin kurulduğu Gülyazı Köyü'ne geldi. Kalabalık köylü grubu tarafından karşılanan CHP heyeti daha sonra taziye çadırına geçerek, köylülere başsağlığında bulundu. Ölenlerin yakınları ve köylülerle sohbet eden heyet üyeleri bol boy not tuttular.

Olaydan sağ olarak kurtulan Salih Encü, CHP'li vekillere yaşadığı anı tüm detaylarıyla anlattı. Gülyazı Muhtarı Nadir Encü'yü de dinleyen CHP'liler, cep telefonu ile görüştükleri köylülerin görüntüsünü kaydetti. Bu olayın sorumlularının bulunması için konuyu Meclis'e taşıyacaklarını belirten CHP Adıyaman Salih Fırat, şunları söyledi:

Buradaki vatandaşlarımızın yanlız olmadıklarını göstermek, acılarını paylaşmak ve taziye dileklerimizi ileterek, olayı araştırmak üzere 5 milletvekili arkadaşım bugün buraya geldik. Gülyazı köylülerini dinledik. Yaşanan talihsiz olay hakkında vatandaşlardan, muhtar ve olaydan sağ kurtulan vatandaşımızdan bilgi aldık. Bugün Şırnak'a da gideceğiz ve yetkililerden bilgi alacağız. Yaşanan acı, hepimizin acısıdır, halkımızın acısını paylaşarak yakınlarını kaybeden ailelerin yanında olacağız. Bu nedenle TBMM'de ve her platformda yaşanan acı olayın aydınlatılması için 35 yurttaşımızın haksız yere hayatlarını kaybetmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız. İnsanların ölümünden dolayı tazminet ödenmesinden bahsediliyor. Bunun pek de önemi yoktur. Önemli olan olayı hukuki yönden çözmek, kimin hatası varsa ortaya çıkarılması gerek. Sorumluların istifa etmesi gerek.

CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2
CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2
CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP Heyeti Gülyazı'da - Şırnak 2 - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti 18:47 Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti Türkmenistan'daki toplantıda Erdoğan ve Aliyev'in neşesi gözden kaçmadı 17:08 Türkmenistan'daki toplantıda Erdoğan ve Aliyev'in neşesi gözden kaçmadı Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi 14:45 Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar 14:03 Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın konvoyu kaza yaptı! Polis memurları yara aldı 13:59 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın konvoyu kaza yaptı! Polis memurları yara aldı Davutoğlu, Fatih Erbakan'ın 11:29 Davutoğlu, Fatih Erbakan'ın "Üçüncü İttifak" teklifine verdiği cevabı canlı yayında açıkladı: Henüz erken dedim
Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti 09:40 Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti Bir dönem Türkiye'nin gündemine oturmuştu! İşte Susurluk, Barnabas İncili ve Abdullah Çatlı bağlantısı 09:35 Bir dönem Türkiye'nin gündemine oturmuştu! İşte Susurluk, Barnabas İncili ve Abdullah Çatlı bağlantısı
Advertisement