Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız - Son Dakika
Enerji

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız

Gazze diplomasisini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'da ''44. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi''nde konuştu. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren Erdoğan, ''Gazze'de yaşananlar insanlık suçudur. İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır. Garantörlüğe hazırız'' dedi.

05.12.2023 13:48  Güncelleme: 14:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'da "Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi"nde açıklamalarda bulundu. Gazze'de 16 bine yakın Filistinliyi katleden İsrail'e tepki gösteren Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar insanlık suçudur. İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır. Garantörlüğe hazırız" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ TOPLANTIYA DAMGA VURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirvede gerçekleştirdiği konuşmasından öne çıkanlar şöyle; "Toplantıların 6.'sına 2024 ilk çeyreğinde ev sahipliği yapacağız. Ulaştırma projelerine büyük önem atfediyoruz. Enerji projeleri ile taçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye ekonomisine güvenen kardeşlerimize gereken her desteği vereceğiz. Son hadiseler bu alandaki iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Riyad'da düzenlediğimiz zirvede Filistin halkı ile dayanışmamızı gösterdik. Kararların takibini yapmamız önemlidir. Temaslara devam edecek dışişleri bakanlığımız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız

"NETANYAHU BÖLGENİN GELECEĞİNİ TEHLİKEYE ATIYOR"

Esir takası konusunda Katar'ın çabalarını takdir ile karşılıyoruz. Bu çabaların kalıcı ateşkese dönüşmesini temenni ediyorduk ama gerçekleşmedi. Netanyahu bölgenin geleceğini tehlikeye atıyor. İsrail'in işlediği suçlar yanına kar kalmamalı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız

"ÖNCELİĞİMİZ GAZZE'DE KALICI ATEŞKESİN SAĞLANMASIDIR"

Bugüne kadar 12 uçak ve 2 sivil gemi dolusu yardım malzemesini sevk ettik. Yaralıların Türkiye'ye intikalini sağladık. Önceliğimiz kalıcı ateşkesin sağlanmasıdır. 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulmasının ehemmiyeti bir kez daha görüldü. Gazze'deki mezalimin Suriye'yi de kapsayacak savaşa dönüşmesine fırsat vermemeliyiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail\'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız

Son Dakika Enerji Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalıdır, garantörlüğe hazırız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cezayir ve İran arasında 5 işbirliği anlaşması imzalandı
  20:55 Cezayir ve İran arasında 5 işbirliği anlaşması imzalandı

  Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin görüşmesinin ardından enerji, medya, spor, turizm ve petrol ile gaz alanlarında 5 işbirliği anlaşması imzalandı. İki liderin özel görüşmesi, Cezayir'deki Muradiye Sarayı'nda gerçekleşti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü
  18:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında Türkiye'nin 3 kat büyüdüğünü açıkladı. Erdoğan, Muğla'ya yapılan her yatırımda AK Parti'nin mührünün bulunduğunu belirtti ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri engellediğini söyledi. Ayrıca, Muğla'ya yapılan kamu yatırımları, enerji yatırımları ve terörle mücadele konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Demirköy'de Kapalı Yüzme Havuzu Yapılacak
  12:43 Demirköy'de Kapalı Yüzme Havuzu Yapılacak

  Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün, TOKİ ve Mili Savunma Bakanlığı ile yapılan görüşme sonucu eski askeri eğitim alanının tahsisi kaldırılarak, konut alanına dönüştürüldüğünü açıkladı. Yapılan plan çerçevesinde erkek ve kadınlar için ayrı iki kapalı yüzme havuzu inşa edileceği belirtildi.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  11:43 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu 2024'te düzenlenen "Enerji Güvenliğinde Değişen Paradigmalar" başlıklı panelde enerji jeopolitiğinde yaşanan paradigma değişiklikleri, Ukrayna'daki savaşın dünya enerji piyasaları ve enerji siyasetine etkileri, temiz enerjiye geçiş ve sıfır emisyon hedefleri ile...

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Metrosu tamamlanacak
  11:17 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Metrosu tamamlanacak

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metro için finansman arayışlarında olumlu gelişmeler olduğunu belirterek, 'Sözümüzdür, Mersin Metrosu tamamlanacak, Mersinlilerin hizmetine girecek' dedi. Seçer, tanıtım toplantısında önümüzdeki döneme ilişkin projeleri anlattı.

 • Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı:
  11:02 Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı: "Sözümüzdür: Mersin Metrosu Tamamlanacak"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘2. Dönem Tanıtım Toplantısı’nda, gelecek 5 yılda hayata geçirecekleri projeleri kamuoyuna tanıttı. Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Seçer, “Her alanda çığır açtık. Kafalar değişti ne çok değişti. İnovatif, vizyoner, yenilikçi bir anlayış getirdik. Sözümüzdür: Mersin metrosu tamamlanacak, Mersinlilerin hizmetine girecek” dedi.

 • Asarcık Yatılı Bölge Ortaokulu'nda Yenilenebilir Enerji Bilim Söyleşisi
  10:53 Asarcık Yatılı Bölge Ortaokulu'nda Yenilenebilir Enerji Bilim Söyleşisi

  Asarcık Yatılı Bölge Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında gerçekleştirilen programda, Amasya Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Merve Şen Kurt, öğrencilere yenilenebilir enerji konusunda sunum yaparak sorularını yanıtladı. Program sonunda katılım belgesi takdim edildi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük
  01:57 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği toplantısında yaptığı konuşmada, darbeci anlayışın milletin desteğiyle tarihe gömüldüğünü belirtti. Tunç, reformları hayata geçirerek darbecilerin ve vesayetçilerin bu karanlık gecelere bir daha tevessül edememeleri için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, projelerin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve insanı güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Avrasya'da Yeni İşbirliği Dinamikleri Ele Alındı
  22:19 Antalya Diplomasi Forumu'nda Avrasya'da Yeni İşbirliği Dinamikleri Ele Alındı

  Antalya Diplomasi Forumu kapsamında DEİK işbirliğiyle düzenlenen panelde Asya ülkeleri ve kuruluşlarının işbirliği potansiyeli ele alındı. Tacikistan Dışişleri Bakanı, CICA Genel Sekreteri, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Özel Görevler Temsilcisi konuşmacı olarak yer aldı. Panelde Avrasya'da büyük ölçekli projeler, altyapı ve ulaşımın önemi, hidroelektrik santralleri ve güvenlik konuları ele alındı.


Advertisement