Son Dakika: Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi - Son Dakika

Son Dakika: Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi

17.11.2021 15:49

Son Dakika: Düzce'de saat 15.40'ta 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 5.0, Kandilli Rasathanesi ise 5.3 olarak duyurdu. Sarsıntı, İstanbul ve çevresinde de hissedildi. Düzce Valisi Cevdet Atay, depremle ilgili herhangi bir olumsuz ihbarın kendilerine ulaşmadığını söyledi. Düzce'de saat 15.57'de 4.3'lük bir deprem daha meydana geldi.

Saat 15.40'ta merkez üssü Düzce olan bir deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 5.0, Kandilli Rasathanesi ise 5,3olarak açıkladı. Sarsıntı İstanbul, Zonguldak, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Eskişehir'den de hissedildi. Deprem, yerin 18.02 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi

DÜZCE VALİSİ: OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

AFAD'dan yapılan açıklamada "Deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi. Düzce Valisi Cevdet Atay da depremle ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbarın kendilerine ulaşmadığını aktardı. Öte yandan Düzce'de vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarıya çıktı.

Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi

BAKAN SOYLU: SAHA TARAMASI DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Düzce'de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun. Düzce'de yaşanan depremin ardından ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU: İSTANBUL'DA OLUMSUZ BİR GELİŞME YAŞANMADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul'da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı."

Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Düzce merkezli 5 büyüklüğündeki depremin ardından ekiplerin inceleme başlattığını bildirdi. Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

"Merkez üssü Düzce olan ve çevre illerimizden de hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından ekiplerimiz incelemelerini başlattı. Düzce'mize ve ülkemize geçmiş olsun."

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika Güncel Son Dakika: Düzce'de deprem: Şiddeti 5.3, İstanbul'da da hissedildi - Son Dakika


Advertisement