Erdoğan'ın "giderlerse gitsinler"inden sonra, Bahçeli'den TTB yöneticilerine: "Gidişleri olsun da dönüşleri olmasın!" - Son Dakika

Erdoğan'ın "giderlerse gitsinler"inden sonra, Bahçeli'den TTB yöneticilerine: "Gidişleri olsun da dönüşleri olmasın!"

15.03.2022 11:25

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, doktorların göç polemiğine değindi. Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef alan Bahçeli, "TTB'ye bakarsan Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Eğer bu ülkede gitmesi gereken varsa o da TTB'nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Haydi buyursunlar, gidişleri olsun da dönüşleri olmasın" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Konuşmasına sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramını kutlayarak başlayan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 8 Mart'ta kadın muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda yurtdışına giden hekimler için sarf ettiği 'Gidiyorlarsa gitsinler' sözleriyle başlayan doktorların göç polemiğine değinerek sürdürdü.

Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef alan Bahçeli, Şimdi de diyorlar ki hekimlerimiz Türkiye'yi terk ediyorlarmış, bilmiyorlar ki kalpleri vatan sevgisiyle çarpan hekimlerimizin hiçbir yere gittiği yoktur. TTB'ye bakarsan Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Eğer bu ülkede gitmesi gereken varsa o da TTB'nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Haydi buyursunlar, gidişleri olsun da dönüşleri olmasın" dedi.

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine yer veren Bahçeli, "CHP Genel Başkanı Diyarbakır gezisi esnasında 'Tarihimiz kirli, yüzleşmemiz gerekir' diye konuşmuş. Tarihimize 'kirli' demek namertliktir, nankörlüktür. Vatan ve millet sevgisinden nasipsizliktir. Kılıçdaroğlu'nun karanlık tarihini bilemeyiz. Şayet kastettiği Türkiye ve Türk milletinin tarihi ise önce Çanakkale'ye bakmasını sonra da zillet emellerini gözden geçirip aklını başına devşirmesini tavsiye ederim" diye konuştu.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN TALEPLERİNİN BİLİNCİNDEYİZ"

Bahçeli'nin konuşması özetle şu konulara değindi:

"Covid'le mücadelede sağlık çalışanlarımız insanüstü bir gayretle mücadele etmişlerdir. Hepsine müteşekkiriz. Biz başta doktorlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarımızın haklı taleplerinin bilincindeyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 5 müjdenin çok değerli olduğu kanaatindeyiz. Mali haklarında önemli iyileştirmelerin emekli olanlara da yansıyacak olması, sağlık kurumlarında görev yapanlara saldırıları CMK kapsamında katalog suçlara dahil edileceğinin açıklanması çok müspet bir gelişmedir."

"GİDECEK OLAN VARSA…"

"Şimdi de diyorlar ki hekimlerimiz Türkiye'yi terk ediyorlarmış, bilmiyorlar ki kalpleri vatan sevgisiyle çarpan hekimlerimizin hiçbir yere gittiği yoktur. TTB'ye bakarsan Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Eğer bu ülkede gitmesi gereken varsa o da TTB'nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Haydi buyursunlar, gidişleri olsun da dönüşleri olmasın. Onların dışında da gitmek isteyen varsa yolları açık olsun. Mevlana gibi, "Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük; bir başka bahar için sadece yaprak döktük" deriz."

"NE DEMEKSE O EMOJİ"

TB'nin dışında Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine ilişkin de konuştu Bahçeli ve şunları söyledi:

" Türkiye barış masasını kurmuşken Kılıçdaroğlu'nun 9 Martçıların izinden yürüyerek yine bir 9 Mart'ta Diyarbakır'a gitmesi, dünya Antalya'yı konuşurken 10 Mart'tan itibaren duyanları infiale sürükleyecek açıklamalarda bulunması es geçilecek bir alçalma hali değildir. Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz hafta üç soru sordum. 4 parçalı Kürdistan'tan yana mısın değil misin? Terörist Demirtaş'ın ailesi ile görüştükten sonra İmralı canisinin ailesiyle de buluşacak mısın? Zillet ortaklarına büyük Kürdistan'a taraftar olup olmadıklarını sormayı aklından geçiriyor musun? Bizim bir Twitter mesajımızı alıntılayarak emojiyle cevap vermiş. Ne demekse bu emoji? Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Emelin nedir, hedefin nedir onu söyle."

YORUMLAR (1)
  • m.yener arıkan: peki sayın bahçeli aynı c.başkanının daha önceden gidenlerden geri dönmek isteyenleri getiririz sözüne ne diyorsunuz. bugünün gidenleri yarının dönenleri olmayacakmı. keza bugünün dönenleri dünün gidenleriydi değilmi. Cevap Yaz 28 3 Yayından Kaldır
500
AK Parti'li Kaya: 'Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli dünyaya siyaseti öğretiyor' AK Parti'li Kaya: 'Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli dünyaya siyaseti öğretiyor'

Son Dakika Güncel Erdoğan'ın 'giderlerse gitsinler'inden sonra, Bahçeli'den TTB yöneticilerine: 'Gidişleri olsun da dönüşleri olmasın!' - Son Dakika


Advertisement