Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'den İha'ya Birincilik Ödülü - Son Dakika

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'den İha'ya Birincilik Ödülü

25.11.2018 15:01

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'den İHA'ya birincilik ödülüDİYARBAKIR - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 33'ncüsü düzenlenen "Yılın Başarılı Gazetecileri" yarışmasında İhlas Haber Ajansı Diyarbakır muhabiri Aydın Yorat, "Ev yol ortasında kaldı" başlıklı haberiyle fotoğraf...

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'den İHA'ya birincilik ödülü

DİYARBAKIR - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 33'ncüsü düzenlenen "Yılın Başarılı Gazetecileri" yarışmasında İhlas Haber Ajansı Diyarbakır muhabiri Aydın Yorat, "Ev yol ortasında kaldı" başlıklı haberiyle fotoğraf dalında birincilik ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinin bu yıl 33'ncüsünü düzenlediği ve sonuçlarını 24 Ekim'de açıkladığı "Yılın başarılı gazetecileri" yarışmasının ödülleri, düzenlenen törenle verildi. Hilton Otel'de düzenlenen törene, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, GGC Başkanı Veysi İpek, FOX TV'den Fatih Portakal, Habertürk'ten Didem Arslan Yılmaz ve Muharrem Sarıkaya, NTV'den Mete Çubukçu ile Ankara ve İstanbul'dan çok sayıda gazeteci ve televizyoncu katıldı. 9 dalda 13 eserin ödüle layık görüldüğü yarışmada ayrıca 15 jüri özel ödülü verildi. İHA Diyarbakır Muhabiri Aydın Yorat, ""Ev yol ortasında kaldı" başlıklı haberiyle fotoğraf dalındaki birincilik ödülünü Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi'nin elinden aldı.

Programda GGC Başkanı Veysi İpek bölgede çalışan gazetecilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekerek, "Haberin bıçak sırtında alınabildiği bu coğrafyada sizlerle birlikte bir günlüğüne de olsa o stresten kurtulmuş olmanın sevincini paylaşıyoruz" dedi.

Yaptığı haber çalışmasıyla fotoğraf dalında birincilik ödülünü alan İHA Diyarbakır Muhabiri Aydın Yorat da, ödülü İHA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü adına aldığını söyledi.

Ödül gecesinde, İHA'nın yanı sıra TRT Wold, TRT Kurdi, Habertürk, NTV, FOX TV, DHA, CNN Türk, Rudaw, K24, Waar Tv ve Sabah Gazetesi'ne ödül verildi.

Ödül törenin ardından gece yemekle devam etti.

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'den İha'ya Birincilik Ödülü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement