Hürrem Muhteşem Yüzyıl'dan Şikayetçi - Son Dakika

Hürrem Muhteşem Yüzyıl'dan Şikayetçi

28.04.2013 01:23
Hürrem Muhteşem Yüzyıl'dan Şikayetçi, System.String[]

Dördüncü Antalya Televizyon Ödülleri'nde sahneye çıkan Meryem Uzerli veryansında bulundu.

Muhteşem Yüzyıl, 'En iyi Komedi Dizisi' seçilen Seksenler ve 'En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi' seçilen İşler Güçler'le birlikte geceden üçer ödülle ayrıldı. 'Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu' dalında ödülü Ahmet Kural'la paylaşan Murat Cemcir'in, "Bu gece hep beraber 70'lik ayran içeceğiz. Ben ayranı sek severim o nedenle yoğurt yiyeceğim" sözleri geceye damgasını vurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen Türk televizyon dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği 4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri, Mardan Palace Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tören, televizyon dünyasının ünlü isimlerinin kırmızı halı geçişiyle başladı. Kırmızı halıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, eşi Günseli Akaydın'la birlikte tüm sanatçıları karşıladı.

KIRMIZI HALININ GÜZELLERİ

Antalya Televizyon Ödülleri'nde kırmızı halıya Harem dizisinde 'Abide Sultan' rolüyle Gamze Karaman, Kayıp Şehir'deki rolüyle Antalya Televizyon Ödülleri'ne aday olan Gökçe Bahadır damgasını vurdu. 2003 yılında Miss Model of Turkey yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Gamze Karaman, siyah uzun bir elbise tercih etti. Gamze Karaman derin göğüs dekoltesini tülle örterken, derin yırtmacı dikkat çekti. Gökçe Bahadır'ın gece için tercihi ise beyazdan yana oldu. Bahadır, derin göğüs ve sırt dekolteli uzun bir elbiseyle sade bir şıklığı tercih etti.

Sunuculuğunu Engin Hepileri ve Mine Tugay'ın yaptığı gecede, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, açılış konuşmasında Antalya Televizyon Ödülleri'nin 4'üncü yılında beklediğinin çok üzerinde bir başarı sağladığını söyledi. Son 25 yılda televizyon sektöründe çok önemli adımlar atıldığını kaydeden Başkan Akaydın, "Kültür endüstrisi diye isimlendirebileceğimiz bir sektörümüz var. Özellikle bölge coğrafyasında çok yakından izlenen dizilerle Türkiye'nin tanınılırlığına, Türk turizmine ve dolayısıyla Antalya'ya katkı yaptıklarına inanıyorum" diye konuştu.

ONUR ÖDÜLLERİ

Gecede ilk olarak Antalya Televizyon Ödülleri'nin bu yılki 'Onur Ödülleri' verildi. Bu yılki ödüller haber spikerliğinin duayen ismi Can Akbel, radyo ve televizyon dünyasının en uzun süre çalışmış sunucularından Halit Kıvanç ve 'Huysuz Virjin' tiplemesinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu'na verildi. Geceye katılamayan Dursunoğlu, telefonla törene bağlandı ve "Ödülü bana layık gördükleri için kendilerine minnettarım" dedi.

ROBOSKİ ANNELERİNE ADADI

CNN Türk'ün yapımcılığında 'Hayatın Tanığı: Uludere'nin Anneleri'yle yılın en iyi belgesel yapım ödülünü alan Rıdvan Akar, ödülünü alırken Türkiye demokrasisinin acılı bir tarihe sahip olduğunu belirterek, "Uludere Roboski köylüleri, gençlerini, geleceğini kaybetti. Roboski'nin anneleri sadece bir özür bekliyor. Bu ödülü onlar adına alıyorum" diye konuştu.

BİRAND ANISINA ÖDÜL

Gecede, 'En İyi Haber Bülteni Sunucusu' açıklanmadan önce 17 Ocak 2013'te hayatını kaybeden Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand kendisi için hazırlanan kısa filmle anıldı. Antalya Televizyon Ödülleri'nde Birand anısına verilen 'En İyi Haber Bülteni Sunucusu' ödülü ise Kanal D'nin sabah haberlerinin emanet edildiği İrfan Değirmenci'nin oldu. Değirmenci ödülünü, Defne Samyeli'den aldı.

YILIN EN İYİSİ MUHTEŞEM YÜZYIL

4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri'nde 'En iyi Dram Dizisi' ödülü Muhteşem Yüzyıl'ın oldu. Ödülü takdim eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, "Emekçilerin 1 Mayıs Bayramı'nı kutluyorum" dedi. Yurtdışında dizinin övgüyle izlendiğini belirten Bakan Yardımcısı Arıcı, ödülü ekip adına Halit Ergenç'e takdim etti. Ergenç, konuşmasında geçen yıl hayatını kaybeden dizinin senaristi Meral Okay'ı anıP, "Daha önce kimse böyle bir işe cesaret etmemişti. Çok önemli bir adımdı" dedi.

Muhteşem Yüzyıl, Antalya Televizyon Ödülleri'nden En iyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere, geceden üç ödülle ayrıldı.

Gecede 'Yılın En İyi Yeni Sezon dizisi' Karadayı oldu. Ekip ödülü, Emek Sineması'na ithaf etti. Karadayı, 'Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu' dalında da Kenan İmirzalıoğlu'yla ödüle ulaştı. İmirzalıoğlu ödülü, jüri üyesi Belçim Bilgin'den aldı. Ezel'in ardından aynı dalda ikinci kez bu ödüle uzanan Kenan İmirzalıoğlu, "Ödülümü kamera arkasında çalışan ve hepimizden daha çok yorulan arkadaşlarıma ithaf ediyorum" dedi. Karadayı, geceden 2 ödülle aldı.

HÜRREM SULTAN MUTSUZ

'Dram dizisi En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne 'Muhteşem Yüzyıl' dizisin Hürrem SultanMeryem Uzerli değer görüldü. Uzerli ödülünü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan aldı. Bu ödüle üçüncü kez aday olduğunu belirten Uzerli, "Önce, 'Zaten kimse beni ciddiye almaz' diye düşündüm. İkinci yıl ağladım. Üçüncü sezon buradayım. Artık bana layık gördünüz, çok teşekkürler" dedi.

Dizi sürelerinin çok uzun olduğunu ve 100 dakikalık yapımlarını 50-60 dakika seviyesine çekilmesini isteyen Uzerli, "Ben şimdi mutlu değilim" dedi.

SEKSENLER YILIN EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ

Antalya Televizyon Ödülleri'nde 'Yılın En İyi Komedi Dizisi', TRT 1'de yayınlanan 'Seksenler'e gitti. Seksenler bu ödülle birlikte Antalya'dan 'Komedi Dizisi En İyi Müzik' ve 'Komedi Dizisi En İyi Özgün Senaryo' ödülüyle ayrıldı.

Komedi dizileri arasında 'Yalan Dünya', Zerrin karakteriyle Derya Karadaş'la 'Yardımcı Kadın Oyuncu' ve diziye ikinci sezon katılan ve Bünyamin karakterini canlandıran Okan Çabalar'la 'En İyi Yardımcı Erkek oyuncu' kategorilerinde ödüle ulaştı. Ödülünü alan Derya Karadaş, "Ben Zerrin gibi süslü konuşmalar yapamam. Sadece çok içten teşekkürlerim var" dedi.

70'LİK AYRAN İÇECEĞİZ

Komedi dizisi 'En İyi Yönetmen' ödülünü ise İşler Güçler'le Selçuk Aydemir aldı. Ödüllü yönetmen Aydemir, "Bunu da alamayacağımızı zannettim" dedi ve aday oldukları diğer kategoride ödüle uzanamamalarının kendisinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Bu açıklamanın ardından 'Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu' dalında ödül, İşler Güçler'den birlikte aday olan Ahmet Kural ve Murat Cemcir'e gitti. Kural ve Cemcir sahneye dizinin diğer oyuncusu Sadi Celil Cengiz'le birlikte çıktı. Ödülü alan Cemcir, çok heyecanlandığını belirterek, "Bu gece hep beraber 70'lik ayran içeceğiz. Ben ayranı sek severim, o nedenle yoğurt yiyeceğim" dedi. Cemcir ayakta alkışlandı.

İşler Güçler'in yönetmeni Aydemir'in hayal kırıklığına ilişkin açıklamasının ardından gecenin ilerleyen saatlerinde 'En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi' ödülü de İşler Güçler'e gitti. İşler Güçler ekip olarak sahreye çıkarak ödülü aldı.

BİTEN VE YAYINDAN KALDIRILAN DİZİLERE ÖDÜL

Antalya Televizyon Ödülleri'nde senaryo ödülleri komedi dizi dalında 'Seksenler', dram dizisinde ise 'Kayıp Şehir'e gitti. Dram Dizisi En İyi Uyarlama Senaryo kategorisinde ise ödül 'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' ile Ercan Mehmet Erdem'in oldu. Ödülü alan Erdem, son üç yılda ikinci ödülü aldığını, dizinin 3 bölüm sonra biteceğini belirterek, Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu başta olmak üzere ekibe teşekkür etti.

- KUTU 1 -

DRAMATİK YAPIM ADAYLARI

En iyi dram dizisi: Muhteşem Yüzyıl Star TV

En iyi yeni sezon dram dizisi: Karadayı AT

Dram dizisi en iyi erkek oyuncu: Kenan İmirzalıoğlu "Karadayı" ATV

Dram dizisi en iyi yardımcı erkek oyuncu: Necip Memili "Dila Hanım" Star TV

Dram dizisi en iyi kadın oyuncu: Meryem Uzerli "Muhteşem Yüzyıl" Star TV

Dram dizisi en iyi yardımcı kadın oyuncu: Zerrin Tekindor "Kuzey Güney" Kanal D

Dram dizisi en iyi yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan "Muhteşem Yüzyıl" Star TV

Dram dizisi en iyi özgün senaryo: Yıldırım Türker, Murat Uyurkulak, "Kayıp Şehir" Kanal D

Dram dizisi En iyi uyarlama senaryo: Ercan Mehmet Erdem "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" Star TV

Dram dizisi en iyi müzik: Nail Yurtsever, Metin Kalaç "Benim İçin Üzülme" ATV

En iyi komedi dizisi: Seksenler TRT 1

En iyi yeni sezon komedi dizisi: İşler Güçler Star TV

Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu: Ahmet Kural ve Murat Cemcir "İşler Güçler" Star TV

Komedi dizisi en iyi yardımcı erkek oyuncu: Okan Çabalar "Yalan Dünya" Kanal D

Komedi dizisi en iyi kadın oyuncu: Zuhal Topal "Avrupa Avrupa" TRT 1

Komedi dizisi en iyi yardımcı kadın oyuncu: Derya Karadaş "Yalan Dünya" Kanal D

Komedi dizisi en iyi yönetmen: Selçuk Aydemir "İşler Güçler" Star TV

Komedi dizisi en iyi özgün senaryo: Birol Güven, Murat Aras "Seksenler" TRT 1

Komedi dizisi en iyi müzik: Burcu Güven, Aydın Sarman "Seksenler" TRT 1

Dizi film en iyi görüntü yönetmeni: Erhan Makar "Benim İçin Üzülme" ATV

Dizi film en iyi sanat yönetmeni: Selim Keleşoğlu "Harem" Fox TV

- KUTU 2 -

DRAMATİK YAPIMLAR DIŞI TV YAPIMLARI

Eğlence programı: Heberler DigitürkTürkmax

Gündüz kuşağı programı: Herşey Tadında Digiturk-Türkmax

Haber bülteni sunucusu: İrfan Değirmenci ile Günaydın Kanal D

Haber programı: Muhabir Skytürk 360

Kültür-sanat programı: Hayat Deyince Skytürk 360

Magazin programı: Pazar Sürprizi Show TV

Müzik programı: Makam Farkı NTV

Spor programı: Stadyum TRT1

Talk show programı: Beyaz Show Kanal D

Tartışma programı: Abbas Güçlü ile Genç Bakış Kanal D

Bilgi-kültür içerikli yarışma programı: Kim Milyoner Olmak İster ATV

Şov içerikli yarışma programı: Ben Bilmem Eşim Bilir Kanal D

Belgesel: Hayatın Tanığı (Uludere'nin Anneleri) CNN Türk

Hürrem Muhteşem Yüzyıl'dan Şikayetçi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Hürrem Muhteşem Yüzyıl'dan Şikayetçi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Ezgi Mola'dan hamilelik iddialarına sert çıkış: Terbiyesizce bir haber keşke sorsaydınız Son Dakika! Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı'nın tehdit mektubuyla ilgili ilk açıklama: Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez Ali Koç Los Angeles'ta 14,5 milyon dolara aldığı malikanenin parasını nakit ödemiş Ali Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul etmedim Masumlar Apartmanı'nda Safiye'nin aşkı geri dönüyor! Tansel Öngel kadroya dahil oldu Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı "Salgın bütün ülkeye yayılmış durumda" diyen bakan Koca üç kentimize dikkat çekti Torun, koronadan ölen dedesinin 6 saat sonra alınmasına isyan etti: Ceset torbası verip 'siz indireceksiniz' dediler