İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Mithat Bülent Özmen oldu! - Son Dakika

İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Mithat Bülent Özmen oldu!

02.09.2019 18:45
İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Mithat Bülent Özmen oldu!, System.String[]

İBB'deki kadro şekillenmesi devam ediyor. Son olarak İGDAŞ'ın başına geçen isim belli oldu. İBB iştiraklerinden İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) yeni yönetim şekillenmeye devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İGDAŞ'ın başına çok deneyimli bir bürokratı getirdi. Daha önce hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde üst düzey yöneticilik yapan Dr. Mithat Bülent Özmen İGDAŞ'ın yeni genel müdürü oldu.

MİTHAT BÜLENT ÖZMEN KİMDİR?

1988-1992 yılları arasında Mülkiye'de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak özel sektörü temsilen gittiği University of Kent, Brussels School of International Studies'den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi aldı. Doktorasını Okan Üniversitesi'nde bankacılık ve finans üzerine yaptı.

1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığı'nda iş hayatına başlayan Dr. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu'na katıldı. Devam eden süreçte hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde üst düzey yöneticilik yapan Dr. Özmen, en son Doğalgaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Çeşitli üniversitelerin MBA ve yüksek lisans programlarında risk yönetimi, finansal yönetim, finansal piyasalar ve kurumlar dersi veren Dr. Özmen'in, Türkiye'de dar gelirli hane halklarının konut sorununun çözümüne yönelik yeni bir finansal model öneren kitap çalışması, Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlandı. Dr. Mithat Bülent Özmen aynı zamanda Ekonomist, cnnturk.com ve Bloomberg Businessweek'te köşe yazarlığı yapmaktadır.

DAHA ÖNCE DE YÖNETİM KURULU BELLİ OLMUŞTU

İBB en önemli şirketlerinin başında gelen İGDAŞ'ta yönetim kurulu da geçen haftalarda belli olmuştu. Bir milyar 420 milyon TL sermayeli İGDAŞ'a, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut yönetim kurulu başkanı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli yönetim kurulu başkan yardımcısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu yönetim kurulu başkan yardımcısı, Koç Üniversitesinden Zeynep Neyza Akçabay yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştı.

İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Mithat Bülent Özmen oldu!

Son Dakika Güncel İGDAŞ'ın yeni genel müdürü Mithat Bülent Özmen oldu! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar 00:43 Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok 23:17 Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 23:09 David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor
UEFA'dan tarihi karar! Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Fenerbahçe ile Galatasaray eşleşebilecek 21:47 UEFA'dan tarihi karar! Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Fenerbahçe ile Galatasaray eşleşebilecek Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş
Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü
Advertisement