Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu - Son Dakika

Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu

22.09.2019 14:45

Tırını satmaya çalışırken dolandırılan bir vatandaş, aracını bulmak isterken de binlerce lirasından oldu. Mağdur vatandaş, dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyor.

Eskişehir'de yaşayan Raşit Özkan, tırını satmak isterken dolandırıldı. Yazın yaşadığı Konya'nın Yunak ilçesinde tırını satmak için görüştüğü şahıslar, 'aracı muayene ettirip satışını alalım' diyerek 15 bin lira kapora verdi. Ardından tır ile birlikte kentten ayrılan şahıslardan bir daha haber alamayan Raşit Özkan, aracını bulmak için şehir şehir dolaştı. Aracını bulabilmek için binlerce lira harcayan Özkan, dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyor.

"ARABAMIZI KURTARSINLAR"

Aracın taksitini ödeyemediklerini ifade eden Raşit Özkan, sadece kendinin değil başka insanların da dolandırıldığını iddia ederek, "Ben aracımı sattım. Konya Yunak'ta gönderdik. Adana'dan birisi gelip aldı. Gidiş o gidiş. Biz dolandırıldık. Araba Hatay, Antep, Maraş ve Adana çevresinde. Bizim arabamızın yakalanmasını istiyoruz. Bir an önce yardımcı olsunlar. 145 bin liraya sattık. 15 bin lira kaparo verdiler. Arabayı muayene için götürdüler. Muayenesini yaptırıp geleceklerdi, biz de satışını verecektik. Hatay'a gittim, Adana'da karakola gittim. Akıncılar polis karakoluna gittim ilgilenmediler. CİMER'e de bu konu ile alakalı yazı yazdık. Hatay'a gittik, Antep'e gittim aracım bu bölgelerde. Birkaç kişi daha dolandırdılar. Sadece ben değilim mağdur olan. Bu aracın bulunmasını rica ediyorum. Büyük bir şebeke var burada. Bu bölgede büyük bir şebeke var. Benim çocuğum ceza evine girecek. Kız çocuğum ceza evine girecek. Avukattan dolayı, taksitimizi borcumuzu ödeyemiyoruz. Tek istediğimiz yardımcı olsunlar, arabamızı kurtarsınlar. Bir sürü fakir fukaranın aracı var. Kurtarsınlar borçtan dertten" dedi.

"PANCAR ÇEKİP ÇOCUKLARIMA BAKIYORDUM"

Aracı ile çalışarak evine baktığını ve aracını bulmak için yollarda binlerce lira harcadığını söyleyen Özkan, "40 gün oldu çalınalı. Sekizinci ayın 4'ünde benim aracım Nur Dağı'nda görünüyor. Ya Hatay'a gitti ya Antep'e gitti. Çalınan dolandırılan araçların hepsi bu bölgede. Artık devlete kalmış bir şey bu. Devlet bizi kurtarsın bundan. Ben 20 bin lira para harcadım. 2 sefer buraları arabayla gezerek 20 bin lira harcadım. Zor durumdayım. Param da yok, gidecek durumda da değilim artık. Rize'den de bir aracı da götürmüşler. Geleceklerdi beraber arayacaktık. Ekmeğimizdi, kaç tane eve bakıyordu. Taksitlerimi ödeyemedim. Pancar çekiyordum, balya çekiyordum iyi iş yapıyordum. Çoluğuma çocuğuma bakıyordum. Şimdi onu da yapamıyorum" diye konuştu.

Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu
Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu
Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu
Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tırını satmaya çalışırken dolandırılan adam, aracını bulmak isterken binlerce lirasından oldu - Son Dakika


YORUMLAR (26)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü