Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi - Son Dakika
Güncel

Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi

İZMİR'de, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan (88), ailesi ve sevenlerinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

07.04.2018 16:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İZMİR'de, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan (88), ailesi ve sevenlerinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bir dönem ilgiyle izlenen 'Kaynanalar' isimli televizyon dizisinde canlandırdığı 'Tijen' karakteriyle hafızalara kazınan, eski milli basketbolcu Efe Aydan ile tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ege Aydan'ın annesi olan; oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan, geçen 13 Mart'tan bu yana demans, anemi ve meme kanseri tedavisi gördüğü Alsancak Devlet Hastanesi'nde, dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Ölümü üzüntü yaratan Aydan için bugün öğlende, İzmir'in Alsancak semtindeki Hocazade Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, sanatçının oğlu Efe Aydan, CHP İzmir milletvekilleri Atilla Sertel ve Tacettin Bayır ile yakınları ve sevenleri katıldı. Diğer oğlu Ege Aydan ise, yurt dışında dizi çekiminde olduğu için annesinin cenaze törenine katılamadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Basketbol Federasyonu da, cenazeye çelenk gönderdi.

Annesini kaybetmenin acısını yaşayan Efe Aydan, "Altı aydır sağlığı pek iyi değildi. Birkaç gün önce telefonla yarım saat kadar sohbet ettik. Daha çok ben konuştum o dinledi. Çok üzgünüz" dedi.

Sanatçı Sevda Aydan, kılınan cenaze namazının ardından, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Mezarlığı'nda toprağa verildi. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de jandarma ekipleri balıkçıları denetledi
  16:28 Edirne'de jandarma ekipleri balıkçıları denetledi

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı, çevre, doğa ve hayvanların korunması amacıyla balıkçıları denetledi. Uzunköprü ilçesindeki Altınyazı Barajı'nda balıkçılık yapanların belgeleri kontrol edildi.

 • Kırşehir Valisi: Kırşehir uyuşturucu riski en düşük iller arasında
  16:27 Kırşehir Valisi: Kırşehir uyuşturucu riski en düşük iller arasında

  Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, yaptığı basın toplantısında Kırşehir'in uyuşturucu riski en düşük iller arasında yer aldığını ve son 3 yılda madde bağlantılı ölüm olayı meydana gelmediğini belirtti. Ayrıca, kentte gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar yapıldığını ve kaçakçılıkla mücadelede önemli bir vergi kaybının önüne geçildiğini açıkladı. Vali Buhara, ayrıca düzensiz göçmenlere yönelik yapılan çalışmalar ve huzur güven uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • TOGÜ'de Uygulamalı Enflasyon Düzeltmesi Eğitimi Verildi
  16:27 TOGÜ'de Uygulamalı Enflasyon Düzeltmesi Eğitimi Verildi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) ile Tokat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) iş birliğiyle gerçekleşen eğitimde, enflasyon düzeltmesi öncesi yapılacaklar, işlemler, uygulama örnekleri ve yazılım konularında detaylı bilgiler katılımcılara aktarıldı.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba Saha Çalışmalarını Sürdürüyor
  16:24 Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba Saha Çalışmalarını Sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşları, sivil toplum kuruluşları ve kurumları ziyaret ederek projelerini anlatıyor. İba, Kent Park Projesi ve otopark sorununa çözüm önerilerini paylaşırken, turizme katkı sunacak projeleri de anlatıyor. Diğer adaylar da seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler gerçekleştiriyor.

 • YTB, Mersin'de Türkmeneli Kış Gençlik Kampı düzenledi
  16:23 YTB, Mersin'de Türkmeneli Kış Gençlik Kampı düzenledi

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Mersin'de 150 Irak Türkmeni öğrencinin katılımıyla 'Türkmeneli Kış Gençlik Kampı' düzenledi. Kamp kapsamında Türk tarihi, uluslararası örgütler ve liderlik gibi seminerler düzenlendi. Irak Türkmeni gençler, sportif ve kültürel etkinliklere katılarak iletişimlerini güçlendirdi. YTB, dünyanın dört bir yanındaki Türkler ve akraba topluluklara hizmet götürmek için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

 • CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Gündoğan'ın Kanalizasyon Sorununu Gündeme Getirdi
  16:21 CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Gündoğan'ın Kanalizasyon Sorununu Gündeme Getirdi

  CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, Gündoğan'da kanalizasyon sorununun çözülmemesi durumunda denizin kaybolacağını belirtti. Mandalinci, temiz çevre ve sürdürülebilir turizm için bu sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı Olduğu İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları Başladı
  16:21 Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı Olduğu İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları Başladı

  Anadolu Ajansı'nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu, 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'nın (İstanbul Publishing Fellowship) açılışı Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi. Program, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) tarafından organize edildi ve kültür ve turizm sektöründeki gelişmeleri ele aldı. Ayrıca, Türkiye'deki kitap üretimi ve yayıncılık sektöründeki telif hakları konuları da tartışıldı.

 • Diyarbakır'da Kadınlar Kanser Taraması İçin İpek Şal Üretti
  16:21 Diyarbakır'da Kadınlar Kanser Taraması İçin İpek Şal Üretti

  Diyarbakır'da Sur Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezinde dokuma eğitimi alan kadınlar, kendilerine kanser taraması yapan 41 kadın sağlık çalışanı için ipek şal üretti. Sur Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezi-2 bünyesinde ipek dokuma atölyesinde eğitim alan kadınlar, merkezin koordinatörü İlknur Demirel koordinesinde 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'nde (KETEM) görevli doktor ve sağlık çalışanları için pembe ipek şal üretimi yaptı. Merkezde düzenlenen etkinlikte kadınlar el emeği göz nuru ile hazırladıkları şalları sağlık çalışanlarına hediye etti.


Advertisement