Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü - Son Dakika

Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü

14.03.2016 17:43
Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü, System.String[]

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Belediyeler Buluşması ve Yerel Yönetim Ödül Töreni’nde, Kırklareli Belediyesi "Down Sendromluları İstihdam Projesi" ile ödül aldı.

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Belediyeler Buluşması ve Yerel Yönetim Ödül Töreni'nde, Kırklareli Belediyesi "Down Sendromluları İstihdam Projesi" ile ödül aldı.

İzmir Seferihisar'da düzenlenen ve 122 belediyenin katıldığı, İyi proje ve uygulamaların duyurulması, paylaşılması, başkanlar arasındaki ilişki ve iletişimin güçlendirilmesi, proje ve bilgi alışverişi gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen belediyeler buluşmasına ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Sosyal projeler, çevre, kentsel gelişim, tarım, sağlık, çocuk, sanat, kültür, turizm, eğitim, bilgi işlem olmak üzere 14 ayrı dalda düzenlenen yarışmada Kırklareli Belediyesi'de "Down Sendromluları İstihdam Projesi" ile ödüle layık görüldü.

Toplantıya katılan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ödülünü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı açıklamada "Projemiz ile birlikte kentimizde yaşayan down sendromlu vatandaşlarımızı bir işletme kurarak istihdam edeceğiz, hem onlara hayatlarında mutlu olacakları alan kazandıracağız hem de diğer vatandaşlarımızın onlarla kaynaşmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

JÜRİDE TANINMIŞ İSİMLER YER ALDI

Projelerin değerlendirme jürisinde ise şu isimler vardı: Seyit Torun Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Veli Ağbaba, Prof. Dr. Murat Barkan, Prof. Dr. Koray Çalışkan, Selami Öztürk, Faruk Göksu, Korel Göymen, Fikret Toksöz, Pınar Türenç, Şafak Pavey, İbrahim Betil, Prof. Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Özgür Özel, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Murat Katoğlu, Sunay Akın, Cem Seymen, Melda Onur, Bekir Coşkun, Ercan Karakaş ve Abbas Güçlü Seçici kurul olarak görev yaptı. - KIRKLARELİ

Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü
Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü
Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü
Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak Yaşlı adam, traktörünü tamir etmek isterken yanarak can verdi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık Son Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Motorine 28 kuruş zam Borsa İstanbul'un yüzde 10'u Katarlılara devredildi Son Dakika: İBB'nin 6 bin yeni taksi projesi teklifi Bakanlık ve Valilik temsilcilerinin oylarıyla reddedildi Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor