KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına tepki - Son Dakika

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına tepki

17.10.2019 16:15
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına tepki, System.String[]

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş ve gaziler, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş ve gaziler, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Baş, şube binasında yaptığı açıklamada, Ortadoğu'da emperyalist emelleri olan devletlerin ve piyonlarının hain eylemlerine karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin her yerde karşı koymaya muktedir olduğunu söyledi.

Tarihin derinliklerine bakanların Türk milletinin mazlum milletlerle daima bir ve beraber olduğunu ifade eden Baş, şunları kaydetti:

"Bu nedenle düne kadar Kıbrıs'ta, Somali'de, Filistin'de, Afganistan'da, Bosna Hersek'te, Kosova'da nasıl olduysa bugün de aynı şekilde Suriye'de devam etmektedir. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Kıbrıs Barış Harekatı yapılmadan önce Kıbrıs Türk halkına karşı EOKA terör örgütü tarafından yapılan katliamları hatırlatmak isteriz. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili beyanlarını Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan biz Kıbrıs gazileri olarak tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz."

Baş, Barış Pınar Harekatı'na katılan kahraman ordunun Mehmetçiğe ve tüm güvenlik güçlerine başarılar dileyerek, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını aktardı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına tepki - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depreminin simge isimlerinden Ayda ile telefonda görüştü Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Trafik kazasında ölen Hilal bebeğin adı, vefat eden teyzesinin ismini yaşatmak için konulmuş Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek