Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı - Son Dakika

Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı

14.11.2014 00:07
Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı, System.String[]

Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı kitabının kısa özeti.

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın yaşam serüveni, mücadelesi, idealleri, yakın dostu yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli'nin akıcı kalemi aracılığıyla okurlarla buluşuyor.

Türkiye'de muhafazakâr-demokrat fikriyatın belirleyici isimlerinden Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın çocukluğundan başlayarak, tüm yaşam serüveni, mücadelesi, idealleri, yakın dostu yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli'nin akıcı kalemi aracılığıyla okurlarla buluşuyor.

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın Fransa'dan Kıbrıs'a, Endonezya'dan İngiltere'ye, Libya'dan Kırım'a, Balkanlar'dan Almanya ve Rusya'ya açılan yelpazedeki yoğun çalışmaları, Çin Seddi'nden Adriyatik Denizi'ne kadar Türk Dünyası'nda tanınan renkli bir siyaset ve kültür adamının portresini ortaya koyarken, öte yandan da geniş bir kesitte dünyanın ve ülkenin gerçeklerini gözler önüne seriyor.

27 Mayıs, 12 Mart ve 12 Eylül dönemleri

Aydınlar Ocağı, Devlet Planlama Teşkilatı, İstanbul Üniversitesi, TRT, TBMM ve Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı-AGİT günleri, Cumhurbaşkanlığı adaylığı

Necip Fazıl Kısakürek, Cemil Meriç, Faruk Kadri Timurtaş, Peyami Safa,

Nurettin Topçu, Fethi Gemuhluoğlu, Hikmet Çetin, Hasan Celal Güzel,

Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Abdullah Gül ve

Recep Tayyip Erdoğan'la anıları

Duverger ve Diktatörlük Üzerine'den ne öğrendi?

Ali Kırca'ya neden "Liderimiz kim?" diye sordu?

Uğur Dündar TRT'den nasıl ayrıldı?

Akademisyen olmak isteyen genç imam kimdi, Yalçıntaş'tan ne rica etti?

Kar fırtınasında ecel duası!

Emin Çölaşan için hangi olayda "Belki düzelir!" diye düşündü?

Sovyet işgali sırasında Afgan; Sırp katliamı karşısında Boşnak

direnişçilere ne tavsiye etti?

AK Parti'nin değişim dönüşüm hareketi

Ekmeleddin İhsanoğlu ile dostluğu ne zaman başladı?

Yazar hakkında

Aydınlar Ocağı üyesi olan yazar, uzun yıllardır Nevzat Yalçıntaş'la birlikte çalışmış ve "Kırım, Ey Güzel Kırım" başta olmak üzere Türk dünyası üzerine araştırmalarıyla tanınmıştır. "TBMM'de İstiklal Marşı ve Mehmet Akif" adlı çalışması da yayınladığında ses getirmiş olan Çiftçigüzeli, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı başkanlığı yapmıştır.

Yazar: Mehmet Cemal Çiftçigüzeli

Yayınevi: Doğan Kitap

ISBN: 9786050922141

Boyut: 14x23

Sayfa Sayısı: 360

Basım Yılı: 2014-09

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 1. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Nevzat Yalçıntaş'ın Yürüyüş Yolu Kitabı - Son Dakika


Son Dakika

Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı KPSS sınavında yine aynı görüntüler: Sınava saatinde gelmeyen adaylar kapıda kaldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı