NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL'E DESTEK VERMEK, BATI'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR - Son Dakika
Güncel

NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL'E DESTEK VERMEK, BATI'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Bu kadar çok insanlıktan, hümanizmden ayrışmış olanlara destek vermek aslında batının kendi değerlerini çöp tenekesine atmasıdır.

02.12.2023 15:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bu kadar çok insanlıktan, hümanizmden ayrışmış olanlara destek vermek aslında batının kendi değerlerini çöp tenekesine atmasıdır. Gücü elinde bulunduran, gücü insanlık dışı yöntemlerle kullanmayı kendisinin dini, ideolojisinin bir parçası olarak gören bir vahşet mekanizması hareketine devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler, Dışişleri Bakanımız 7 Ekim'den bu yana dört koldan tam tabiriyle uluslararası alanda diplomasi faaliyeti yürütüyoruz. Herkese bu gerçekleri anlatmaya gayret ediyoruz

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hayata geçirilen İhtisas Akademi açılışı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bizim neslimiz gençlik yıllarındaki önüne koyduğu hedeflerin gerçekleşmesi bakımından fevkalade şanslı bir nesildir. Büyük mücadeleler verilmiştir. Sadece bizim yaşadığımız dönemden başlamayın. En azından Osmanlı'nın son asırlarından itibaren başlayan fikri mücadele, siyasi mücadele, Cumhuriyet tarihimiz boyunca da devam etmiş ve özellikle bizim yaşadığımız dönemde de çok büyük bir mücadele ekseni oluşturmuştur. Bu amaçla yıllar içerisinde yapılan eğitim çalışmaları, yıllar içerisinde yapılan bilinçlenme çalışmaları bunların hepsinin tabiri caizse bir duvarın tuğlalarını yan yana koyup, üst üste koymak gibi büyük bir işçilikle bu günlere geldiğini ve çok şükür bizim gençlik yıllarımızdaki konuştuğumuz meselelerin hemen tamamında önemli bir başarı kazanıldığını söylemek mümkün. Bizim gençlik yıllarımızdaki önümüzdeki büyük hedeflerden bir tanesi Türkiye'nin kendi milli sanayisini kurabilme hayaliydi. O zaman bu fikre karşı çıkanlar, Türkiye'nin kendisinin milli sanayi hamlesini yapamayacağına inananlar hep dışarıdan gelecek bir takım ithal teknolojilerle ancak Türkiye'nin ayakta durabileceğini zannediyorlardı. Ama bizim neslimiz 'hayır, Türkiye kendi milli sanayisini kurabilir, geliştirebilir, hatta dünyada rekabet edebilir' inancıyla bugünlere geldik. Bugün geldiğimizde Milli Savunma Sanayi'nden Türkiye'nin gecikmiş de olsa yerli otomobiline, Türkiye'nin uzay çalışmalarına Türkiye'nin özellikle yüksek teknolojilerdeki gelişmelerini gördükçe Allah'a şükrediyoruz dedi.

TÜRKİYE MİLLİ TEKNOLOJİ ALANINDA BÜYÜK BİR MESAFE KAT ETMİŞTİR

Konuşmasının devamında Türkiye'nin milli sanayi ve teknoloji alanında geldiği konumdan bahseden ve gençlere seslenen Numan Kurtulmuş, Dün Türkiye'ye devrim arabalarını çok görenlerin, bugün aynı şekilde TOGG arabasını da çok görmesi hiç de küçümsenecek bir mesele değildir. Dünkü mandacılık fikrine sahip olanların nasıl Nuri Killigillere, Nuri Demirağlara, Vecihi Hürkuşlara engel çıkarttılarsa bugün de aynı şekilde engel çıkartmak için kenarda bekledikleri aşikardır. Ama sevinerek görüyoruz ki bugün Türkiye örnek olsun diye söylüyorum, insansız hava araçları meselesinde dünyanın sayılı ülkelerinden birisi haline gelmiştir. Gençlerimiz büyük bir özgüven içerisinde özellikle Teknofest'ler üzerinde çok büyük bir teknolojik atılımın içine girmiş, büyük bir teknoloji çağının kapılarını açmıştır. Türkiye bu anlamda, milli teknoloji alanında büyük bir mesafe kat etmiştir. Türkiye aynı şekilde önümüze koyduğumuz bağımsız ne doğuya ne de batıya bağlı olmayan kendi milli eksenini çizebilen bir ülke olma hayali bizim gençliğimizin en büyük hayaliydi. Çünkü ya Avrupa Birliği'nin kuyruğuna takılmak ya da Amerika'nın ekseninde durmayı kendileri için ödev kabul edenlere inat, yıllar boyunca verilen mücadele sonunda bugün Türkiye, Türkiye yüzyılına girdiğimiz 2023 ile birlikte ondan önceki dönemde de başlayan kendi milli eksenini tahkim etmeyi başarmaya başlamıştır. Artık oraya ya da buraya bağlı değil, uluslararası alanda her konuyu basa bas mücadele edebilen, her konuda fikrini ifade edebilen ama bu fikrini müzakere masalarında özgür bir şekilde dile getirebilen bir Türkiye var. Şimdi sizin önünüze de yeni hedefler koyma döneminin geldiğini ifade etmek isterim. Sizin neslinizde hiç şüphe yoktur. Allah'ın izni ile sizlerin gayretiyle ve öncülüğüyle önünüze koyacağınız hedefleri milli ve küresel hedefleri gerçekleştireceğinize Allah'ın izni ile inanıyorum. Şimdi de sizin önünüze yeni ve büyük hedefler koymak, bu hedefleri adım adım gerçekleştirmek gibi tarihi bir sorumluluk olduğunu ifade etmek isterim diye konuştu.

İSRAİL'E DESTEK VERMEK BATININ KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR

Kurtulmuş, Dünyanın çok zor bir dönemden geçtiğini biliyoruz. Dünya ve Türkiye olarak önümüzdeki on yılların son derece büyük mücadelelere gebe olduğu aşikardır. Onun için düne göre daha güçlü, daha hazırlıklı, daha çok ne yapacağını bilir bir şekilde hareket etme mecburiyetimiz var. Sadece en son karşılaştığımız İsrail'in Filistin halkına yapmış olduğu baskı ve zulümler, bu katliamlar değil, bu vesileyle ortaya çıkan, hatta bundan evvel ortaya çıkmış olan küresel ölçekteki sorunları çözmek ödevi de sizin omuzlarınızdadır. Bugün yaşadıklarımız bir sebep değil bir sonuçtur. Bir müddet daha devam edeceği görülen İsrail'in bu insanlık dışı, barbar, gaddar ve bütün değerlerden soyutlanmış olan saldırıları, katliamlar hatta soykırım boyutuna varan bu katliamlar sonucu ortaya çıkan sonuçlardan birisi budur. Bu kadar çok insanlıktan, hümanizmden ayrışmış olanlara destek vermek aslında batının kendi değerlerini çöp tenekesine atmasıdır. 7 Ekim'den bu yana onlarca toplantı yapılıyor. Sonuç ne Sonuç yok. Çünkü gücü elinde bulunduran, gücü insanlık dışı yöntemlerle kullanmayı kendisinin dini, ideolojisinin bir parçası olarak gören bir vahşet mekanizması hareketine devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler, Dışişleri Bakanımız 7 Ekim'den bu yana dört koldan tam tabiriyle bir uluslararası alanda diplomasi faaliyeti yürütüyoruz. Herkese bu gerçekleri anlatmaya gayret ediyoruz. Ümit ederim ki 58'inci gününü geride bıraktığımız bu saldırganlık, bu vahşet, bu İsrail'in ortaya koymuş olduğu soykırım boyutlarına ulaşmış katliam durdurulacaktır. Ama bundan sonra insanlığı tamir edecek ve yeni bir insanlık cephesinden yeni bir dünya inşa edecek döneme gireceğiz dedi.

NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL\'E DESTEK VERMEK, BATI\'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel NUMAN KURTULMUŞ: İSRAİL'E DESTEK VERMEK, BATI'NIN KENDİ DEĞERLERİNİ ÇÖP TENEKESİNE ATMASIDIR - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Trabzonspor Onuachu'da kırık tespit edildiğini açıkladı: VAR'da göremediğiniz pozisyonun röntgen görüntüsü
  15:37 Trabzonspor Onuachu'da kırık tespit edildiğini açıkladı: VAR'da göremediğiniz pozisyonun röntgen görüntüsü

  Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final karşılaşmasında Trabzonspor ile Başakşehir arasında oynanan maçta, Onuachu'nun kolunda ezilme ve kısmi kırık olduğu tespit edildi. Bordo-mavililer yayınladıkları bir videoyla hem sakatlığı açıkladı hem de gönderme yaptı.

 • Müge Anlı, Kazım Şehirali'ye yapılanları görünce mest oldu: Keşke benim de o ilçede evim olsa
  15:37 Müge Anlı, Kazım Şehirali'ye yapılanları görünce mest oldu: Keşke benim de o ilçede evim olsa

  2017 yılında Müge Anlı'nın programına konuk olan Kazım Şehirali'nin hayatı Tuzla Belediyesi'nin desteğiyle değişti. Bugün ekibini Tuzla'ya gönderen Anlı, Kazım'ın yaşadığı evi ve belediye ekiplerinin verdiği hizmetleri görünce mest oldu. Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'ya teşekkür eden Anlı, "Biz de Tuzla'ya taşınalım. Keşke bizim de orada evimiz olsa" dedi. Müge Anlı, 2017 yılında programına konuk olan Kazım Şehirali isimli gencin hayatını değiştirdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar var ama Türkiye eski Türkiye değil
  15:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar var ama Türkiye eski Türkiye değil

  AK Parti Aydın mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe hevesinde olanlar var ama artık Türkiye eski Türkiye değil. Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır" dedi

 • 34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti
  15:27 34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti

  Türkiye'nin dev süt ve süt ürünleri üreticisi Sel Süt'ün iflas etmesinin ardından küresel kriz bir firmaya daha bayrak çektirdi. Bursa İnegöl'de 4000 metrekarelik tesis içinde faaliyet gösteren ve 34 ülkeye ihracat yapan tekstil devi Armes Home, ekonomik zorluklarla karşılaşarak konkordato ilan etti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, polis memurlarına yaka kamerası takılacağını açıkladı
  15:25 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, polis memurlarına yaka kamerası takılacağını açıkladı

  Türk Polis Teşkilatı'nın şeffaflığını artırmak için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2025 yılında polis memurlarına yaka kamerası takılacağını duyurdu. Yaka kamerası, polis ile vatandaş arasındaki konuşmaları kayıt altına alacak ve görüntüler merkezden izlenebilecek. Ayrıca, yüz tanıma sistemi sayesinde şüpheliye anında müdahale edilebilecek. Bu uygulama ile asılsız iddialar ve iftiralar ortadan kalkacak.

 • Rekabet Kurumu'ndan 11 firmaya ağır ceza! Bir araya gelip et fiyatlarını artırdıkları tespit edildi
  15:10 Rekabet Kurumu'ndan 11 firmaya ağır ceza! Bir araya gelip et fiyatlarını artırdıkları tespit edildi

  Son dönemde Türkiye'de et fiyatlarında yaşanan artış hız kesmeden devam ederken, yaşanan fiyat artışları Rekabet Kurumu'nu da harekete geçirdi. 11 firmanın bir olup fiyatları artırdığını tespit eden Rekabet Kurumu, bu firmalara ulaşarak cezai işlem uyguladı. Gelişmeyle ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Yardımcı, "Bunu öyle bir anda yaptılar ki sanki sistemi tıkamak için, 1 ay kaldı seçime. Et, piyasanın dengesini bozuyor" dedi.

 • Juventuslu Paul Pogba'ya 4 Yıl Futboldan Men Cezası
  14:46 Juventuslu Paul Pogba'ya 4 Yıl Futboldan Men Cezası

  Serie A'da Juventus forması giyen 30 yaşındaki Fransız futbolcu Paul Pogba'nın doping testi, 20 Ağustos'ta Udinese ile oynanan maç sonrası pozitif çıkmıştı. Ekim ayında yapılan ikinci testte de, numunenin pozitif çıktığı doğrulanmıştı. Yıldız futbolcu hakkında açılan soruşturma sona erdi ve İtalya Anti Doping Komitesi tarafından Paul Pogba'ya 4 yıl futboldan men cezası verildi.

 • Ankaragücü Icardi'den sonra Mert Hakan Yandaş'ı da şikayet edecek
  14:41 Ankaragücü Icardi'den sonra Mert Hakan Yandaş'ı da şikayet edecek

  Ziraat Türkiye Kupası'nda Eryaman Stadyumu'nda Fenerbahçe'yi ağırlayan MKE Ankaragücü, Fenerbahçe'nin kaptanı Mert Hakan Yandaş hakkında disiplin soruşturması başlatılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunacak.

 • Yazar Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu Can Ilgaz hayatını kaybetti
  14:37 Yazar Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu Can Ilgaz hayatını kaybetti

  Ünlü yazar Vedat Özdemiroğlu'nun 26 yaşındaki oğlu Can Ilgaz, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Evlat acısıyla yıkılan Özdemiroğlu "Allah'ın rahmeti, mağfireti üzerine olsun" ifadelerini kullandı.


Advertisement