Uzay Kampı, 2011 Yılında Yurt İçi ve Yurt Dışından Çok Sayıda Misafir Ağırladı - Son Dakika

Uzay Kampı, 2011 Yılında Yurt İçi ve Yurt Dışından Çok Sayıda Misafir Ağırladı

03.01.2012 13:48
Uzay Kampı, 2011 Yılında Yurt İçi ve Yurt Dışından Çok Sayıda Misafir Ağırladı, System.String[]

İngilizce eğitim verilen ve 20 farklı ülkeden gelen yaklaşık bin 600 öğrenciyi ağırlayan Uzay Kampı Türkiye'nin, Türkçe sunduğu programlarda da yaklaşık 3 bin 500 öğrenciye daha "uzay macerası yaşattığı" belirtildi.

İngilizce eğitim verilen ve 20 farklı ülkeden gelen yaklaşık bin 600 öğrenciyi ağırlayan Uzay Kampı Türkiye'nin, Türkçe sunduğu programlarda da yaklaşık 3 bin 500 öğrenciye daha "uzay macerası yaşattığı" belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılında Uzay Kampı Türkiye'de uzay bilimleri alanında eğitim alan ülkeler arasına Uruguay, Şili ve Letonya'nın da katıldığı belirtildi.

Açıklamada, takım çalışması, zaman yönetimi, liderlik ve stres yönetimi gibi yetilerin gelişmesini sağlayan, NASA dizaynlı astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim veren Uzay Kampı Türkiye'nin çocukların ebeveynleriyle birlikte katılabildiği ve ailelerin birbirleriyle daha çok zaman geçirmesini amaçlayan 2 Günlük Aile/Çocuk Programları'nın, çalışan anne ve babaların ilgisi çektiği, programa 2011 yılında 53 ailenin katıldığı kaydedildi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelerek 5 ve 6 günlük programlara katılan öğrencilere Boeing Türkiye'nin destek verdiği ifade edilen açıklamada, Malatya, Kars, Diyarbakır, Konya, Ağrı, Şanlıurfa, Tokat gibi illerden gelen öğrencilerin Uzay Kampı Türkiye mezunları arasına katıldıkları belirtildi.

ABD ve Kanada'dan sonra dünyada üçüncü, Türkiye'de ise ilk ve tek olan Uzay Kampı Türkiye'nin, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da ziyaretçi çektiği belirtilen açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri, ve Avrupa'dan okulların her yıl düzenli olarak İzmir'e geldikleri kaydedildi.

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Uzay Kampı, 2011 Yılında Yurt İçi ve Yurt Dışından Çok Sayıda Misafir Ağırladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti 15:40 Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın 15:18 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın 15:13 "Speedy Mustafa" lakaplı fenomen ortalığı birbirine kattı! Önce kendini balkondan attı, sonra "Ölmedim be" diyerek sevincinden sigara yaktı
Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı 13:34 Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı
Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Advertisement