Son Dakika Haberleri: Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da sahne alacak

Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da sahne alacak

13 gün önce

Grammy ödüllü gitarist Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da sahne alacak, System.String[]

Grammy ödüllü gitarist Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

İspanya'da yaşayan 52 yaşındaki sanatçı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda izleyiciyle buluşacak.

Sekiz yaşında gitar eğitimi almaya başlayan sanatçı,kariyeri boyunca "De mi Corazon Al Aire", "La Union", "Extremadura", "Cordoba", "De mi Coraz Al Aire", "Concierto Flamenco Para Un Marinero En Tierra", "Vivencias Imaginadas" ve "Poeta" adlı albümlere imza attı.

Sanatçı, 1988'de ve 1999'da "En İyi Flamenko Sanatçısı" ve "En İyi Flamenko Bestecisi" dallarında İspanyol Müzik Ödüllerinin sahibi oldu.

Aralarında Japonya, Fas, Tunus, Fransa, İtalya, Portekiz, Almanya, Belçika, Hollanda ve Küba'nın da olduğu çok sayıda ülkede konserler veren Amigo, 2000 yılında "Endülüs Madalyası" ile ödüllendirildi.

Başarılı sanatçı, aynı yıl Latin Grammy ödüllerinde "En İyi Flamenko Albümü" ödülünü kazandıran "Ciudad de Las Ideas" albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Haber Yayın Tarihi: 22.11.2019 02:22 Kaynak: AAYüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun? Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan genç 2 günlük yaşam mücadelesini kaybetti