Yaz Sanatla Güzel - Son Dakika

Yaz Sanatla Güzel

25.08.2014 09:11
Yaz Sanatla Güzel

Düzenlediği sanat etkinlikleriyle İzmir'in yaz gecelerine renk katan Büyükşehir Belediyesi, bu hafta da birbirinden renkli organizasyonlara imza atıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayının son haftasında İzmirli sanatseverler için yine birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı bir program hazırladı.

GEZİ ÇOCUKLARINA

Etkinlikler kapsamında İzmirli müzisyenler, "Gezi Direnişi"nde hayatını yitiren gençleri anmak için bir konser organizasyonu yapacak. Pink Floyd'un The Wall albümünde yer alan "Bring The Boys Back Home" (Çocukları Geri Getirin) adlı parçası konserin esin kaynağı olurken, organizasyon kapsamında 20 Pink Floyd parçası yorumlanacak. 27 Ağustos Çarşamba günü, Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenecek konsere hayatını kaybeden gençlerin ailelerinin de katılımı bekleniyor. Organizasyona Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra TMMOB, KESK, DİSK, İzmir Barosu, Konak ve Karabağlar Belediyeleri ile Rock-A Festival Kolektifi destek veriyor.

KARGO GELİYOR

"Aşık Veysel Sanat Günleri" kapsamında, 27 Ağustos Çarşamba günü, Kayhan Kalhor ve Erdal Erzincan birlikte sahne alacak. Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatrosu'ndaki ücretsiz konser saat 21.00'de başlayacak. Aynı kapsamda 3 Eylül'de Servet Kocakaya, 17 Eylül'de ise Grup Abdal İzmirlilerle buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi "Çim Konserleri" kapsamında 28 Ağustos Perşembe günü "Kargo" sevenleriyle buluşacak. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki ücretsiz konserin başlama saati 21.00.

'Mahalle'de Şenlik Var' konser dizisi kapsamında 29 Ağustos 2014 Cuma günü Dikili Atatürk Meydanı'nda saat 21.00'den itibaren Ebru Ertaç ve Fatma Meşe sahne alacak.

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşen "Yeniden Sinematek" gösterimlerinde ise sıra 'Frances Ha' adlı filmde. 27 Ağustos 2014 Çarşamba günü gösterilecek filmin yönetmeni Noah Baumbach. Gösterime girdiği 2013 yılında büyük ses getiren filmin başrollerinde Greta Gerwig, Michael Esper ve Adam Driver oynuyor. Bir dans topluluğunda çıraklık yapan ve pek de parlak bir kariyere sahip olmayan 27 yaşındaki Frances'in "gerçek hayat" ve "sorumluluklar"la tanışmasının öyküsü anlatılıyor.

YAZ SİNEMALARI

"Açık Hava Yaz Sinemaları"nda ise farklı ilçelerde "Sürgün İnek" ve "Düğün Dernek" filmlerinin gösterimleri devam ediyor. Güzelbahçe'de 25 Ağustos günü "Düğün Dernek", 26 Ağustos günü ise "Sürgün İnek" filmleri gösterilecek. Filmlerin gösterimleri Kahramandere Mahallesi ve Cumartesi Pazarı'nda yapılacak.

Seferihisar'da Sığacık Kale İçi'nde, 25 Ağustos'ta "Sürgün İnek", 26 Ağustos'ta ise "Düğün Dernek", izleyicilerle buluşacak. 27 Ağustos Çarşamba günü Karşıyaka'da Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda "Sürgün İnek", 28 Ağustos'ta ise "Düğün Dernek" gösterilecek. Yine aynı tarihlerde Urla Cumhuriyet Meydanı'nda "Sürgün İnek" ve "Düğün Dernek" filmleri izleyicilerle buluşacak.

Filmler, 29 -30 Ağustos tarihlerinde Gaziemir Festival Alanı'nda ve Balçova İnciraltı Engelliler Merkezi önünde gösterilecek. "Açık Hava Yaz Sinemaları" kapsamında son gösterimler 31 Ağustos Pazar ve 1 Eylül Pazartesi günleri Karabağlar Yurtoğlu Parkı ile Bayraklı Rekreasyon Alanı'nda gerçekleştirilecek. Ücretsiz olacak tüm filmlerin başlama saati 21.00.

YORUMLAR
500
FOX Çalar Saat konuğu Tunç Soyer kimdir? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kaç yaşında, nereli? Tunç Soyer biyografisi! FOX Çalar Saat konuğu Tunç Soyer kimdir? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kaç yaşında, nereli? Tunç Soyer biyografisi! İzmir Büyükşehir'in Genç Personeli Kalbine Yenildi İzmir Büyükşehir'in Genç Personeli Kalbine Yenildi İzmir Büyükşehir, Buca Yedigöller'i Yenileyip Yeşillendirdi İzmir Büyükşehir, Buca Yedigöller'i Yenileyip Yeşillendirdi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yaz Sanatla Güzel - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement