Son Dakika Haberleri: Meteoroloji'den Tüm Türkiye İçin Uyarı: Yarın Serin ve Yağışlı Hava Geliyor

Meteoroloji'den Tüm Türkiye İçin Uyarı: Yarın Serin ve Yağışlı Hava Geliyor

26 gün önce

Meteoroloji'den gelen son verilere göre Türkiye, yarın akşam saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  Türkiye geneli için serin ve yağışlı hava uyarısında bulundu. Yurdun pazartesi akşam saatlerinden sonra batısından başlayarak Orta  Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ GECE VE SALI GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan değerlendirmeye göre, Pazartesi ve Salı günü  Marmara,  Ege, Batı  Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile  Bolu ve  Düzce çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların  Marmara'nın batısı, kıyı  Ege ve Batı  Akdeniz'de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ DE ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Yağışlı sistem  Çarşamba günü de etkisini sürdürecek.  Marmara,  Ege,  Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile  Batı Karadeniz'de etkili olmaya devam edecek yağışlar, Batı  Akdeniz ile  Marmara'nın kuzeyinde kuvvetli olacak.

CUMA GÜNÜ YURDU TERK EDECEK

Yağışlı sistem, Perşembe günü  Marmara'nın doğusu,  Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile  Doğu Akdeniz'de, Cuma günü ise  Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

SICAKLIK 4 İLA 8 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklığında yarın önemli değişiklik beklenmiyor. Salı günü yağışlı sistem nedeniyle batı bölgelerde,  Çarşamba günü iç, Perşembe günü kuzeydoğu kesimlerde 4-8 derece azalacak sıcaklık, Orta ve  Doğu Karadeniz kıyılarında ise Salı ve  Çarşamba günleri güneyli rüzgarın etkisiyle 6-8 derece artacak.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Motosiklet Camiasının İki İsmi Hayatını Kaybetti, Acun Ilıcalı Yıkıldı! Akıncı Üssü Davasında 13 Sanık Tahliye Edildi!
Son Dakika! NATO Tatbikatındaki Skandalla İlgili Soruşturma Başlatıldı