Son Dakika Haberleri: Meteorolojiden İstanbullulara Uyarı: Hafta Sonu Fırtına Etkili Olacak

Meteorolojiden İstanbullulara Uyarı: Hafta Sonu Fırtına Etkili Olacak

11 ay önce

İstanbul'da etkili olan lodosun gece yarısından itibaren etkisini artıracağını belirten Meteoroloji, fırtınanın oluşturacağı olumsuz durumlara karşı tedbirli olunması çağrısı yaptı.

İstanbul'da hafta sonu fırtına etkili olacağı konusunda uyarıda bulunan Meteoroloji, fırtınanaın Pazar günü öğleden sonra etkisini kaybedeceğini belirtti. Öte yandan Pazartesi'den itibaren yağışla birlikte hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor.

HAFTA SONU İÇİN FIRTINA UYARISI YAPILDI

İstanbul'da hafta başından itibaren etkili olan lodosun, gece saatlerinden itibaren şiddetini artırması, hafta sonu aralıklarla fırtına seviyesinde etkili olması bekleniyor. Meteoroloji'den hafta sonu için Marmara ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı yapıldı. Rüzgarın İstanbul'da cumartesi 38 km hızla, pazar da 40 km hızla eseceği tahmin ediliyor.

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

Açıklamada, "Rüzgarın bu gece yarısından başlayarak, Cumartesi ve Pazar günü öğleden sonraya kadarki periyotta İstanbul, Bursa ve Çanakkale illeri başta olmak üzere Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege kıyılarında İzmir çevrelerinde güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

FIRTINANIN OLUŞTURACAĞI OLUMSUZLUKLARA DİKKAT

Fırtınanın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (Çatı Uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Fırtınanın Pazar günü öğleden sonra rüzgarın karayele dönmesiyle birlikte etkisini kaybedeceği bekleniyor." denildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, yer yer sisli ve puslu 12

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 16

İzmir: Parçalı, zamanla çok bulutlu, iç kesimleri yer yer puslu ve sisli, gece saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı 19

Adana: Parçalı ve az bulutlu 20

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer pus ve sisli 19

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 19

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 17

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 16

Erzurum: Parçalı bulutlu, yer yer sisli ve puslu 3

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 14
Elektrik Faturalarında Yeni Dönem Başlıyor! Son Kaynak Tedarik Tarifesi Limiti 10 Milyon Kilovatsaat Olarak Belirlendi Bir Erkek, Dudağına Japon Yapıştırıcısı Sürüp Sevgilisiyle Öpüştü

Gaziantep'te, Silahıyla Firar Eden Asker AVM'de Çalışanları Rehin Aldı