Zeytin Dalı Harekatı - Son Dakika

Zeytin Dalı Harekatı

04.02.2018 00:11
Zeytin Dalı Harekatı, System.String[]

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Tankçı Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül'ün Bursa'nın İnegöl ilçesindeki babasına acı haber verildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Tankçı Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül'ün Bursa'nın İnegöl ilçesindeki babasına acı haber verildi.

Şehit olan Aygül'ün Mesudiye Mahallesi'ndeki baba evine giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kaymakam Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alper Saban, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve askeri yetkililer, şehadet haberini baba Mustafa Aygül'e iletti.

Aile bireyleri gözyaşlarına hakim olamadı, şehit haberini alan yakınları da taziye için eve geldi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun da şehidin babasını arayarak, taziyelerini ilettiği öğrenildi.

Şehidin 2 aylık nişanlı olduğu öğrenildi.

Bu arada, İnegöl Belediyesi tarafından tahsis edilen özel araçla baba Aygül, şehidin cenaze töreninin gerçekleştirileceği Çorum'un Alaca ilçesine gönderildi.

Öte yandan Baba Aygül, gazetecilerin taziye dilekleri üzerine, "Vatan sağolsun" dedi.

Şehidin Çorum'un Alaca ilçesinde yaşayan annesi Zeynep Aygül'e de acı haber iletilmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zeytin Dalı Harekatı - Son Dakika


Son Dakika

Fernando Muslera, Denizlispor maçıyla 7 ay sonra sahalara döndü Trump'a 5 yıl önceki sözleri üzerinden sert gönderme: Cehennem çukuru 'güle güle' diyor Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'in merkezinde şiddetli bir patlama meydana geldi Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş