Son dakika Haziran haberleri, Haziran son dakika, son dakika Haziran

Son Dakika Haziran Haberleri

 • Gülcan Kış: '8 Bakan Eskiten, 3 Temel Atma Töreni Gerçekleştirilen Çukurova Havalimanı 13 Yıldır Bitirilemedi.
  19:47 Gülcan Kış: "8 Bakan Eskiten, 3 Temel Atma Töreni Gerçekleştirilen Çukurova Havalimanı 13 Yıldır Bitirilemedi.

  CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun Ocak 2024'te açılacağı sözü verdiği fakat hala inşaat halinde olan Çukurova Havalimanı'na ilişkin eleştirilerde bulundu. Kış, projenin 13 yıldır bitirilememesini hükümetin utanç projesi olarak nitelendirdi.

 • Marmaris'teki Orman Yangınında Zarar Gören Alanlar Yeşillendirildi
  18:43 Marmaris'teki Orman Yangınında Zarar Gören Alanlar Yeşillendirildi

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde iki yıl önce çıkan orman yangınında zarar gören 900 hektar alanın yeşillendirilmesi için çalışma gerçekleştirildi. Yangında zarar gören Bördübet'teki 452 bin metre alanlarda teraslama yapıldı ve rehabilitesi mümkün olmayan 900 hektar alanda yapay gençleştirme çalışması gerçekleştirildi. Binlerce fidan toprakla buluşturularak bölge ağaçlandırıldı.

 • Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesi reddedildi
  18:35 Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesi reddedildi

  Elazığ'da eski bakanlar Süleyman Soylu ve Murat Kurum'un önünde gazeteci Ardıl Batmaz'ı darp eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın koruma polisi hakkında açılan davanın duruşmasında mahkeme, Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesinin reddine karar verdi.

 • Çin'in yeni enerjili araç ihracatı 2023'te yüzde 77,6 arttı
  15:45 Çin'in yeni enerjili araç ihracatı 2023'te yüzde 77,6 arttı

  Çin Otomobil Üreticileri Birliği'nin verilerine göre, Çin'in yeni enerjili araç ihracatı 2023 yılında yüzde 77,6 artarak 1,2 milyon adedi aştı. İngiltere Otomobil Üreticileri Birliği Başkanı Mike Hawes, Çin ve İngiltere'nin otomotiv sektöründe işbirliği yaparak elektrifikasyon ve sürücüsüz araçlar gibi zorluklarla mücadele etmeyi hedeflediğini belirtti.

 • Salvini'nin İslam ve başörtüsü açıklaması Sardinya'da tepkiyle karşılandı
  15:44 Salvini'nin İslam ve başörtüsü açıklaması Sardinya'da tepkiyle karşılandı

  İtalya'nın Sardinya adasında yapılacak bölgesel seçimler öncesinde Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini'nin İslam ve başörtüsü ile ilgili sözleri tartışmalara neden oldu. Salvini'ye adanın yerel geleneklerinde de başörtüsü olduğu hatırlatıldı.

 • İşte Merkez Bankası'nın faiz kararına piyasaların tepkisi
  14:23 İşte Merkez Bankası'nın faiz kararına piyasaların tepkisi

  Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakmasının piyasalardaki etkisi görülmeye başlandı. Merkez'in kararı sonrası dolar 31 TL seviyesini korurken euro 33,63 TL seviyelerinde işlem görüyor. Gram altın ise 2 bin 22 TL'den satılıyor.

 • Merkez Bankası politika faizinde sürpriz yapmadı
  13:57 Merkez Bankası politika faizinde sürpriz yapmadı

  Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Faiz, başkan değişimi sonrasında piyasaların da beklediği üzere yüzde 45'te sabit tutuldu.

 • Dilan ve Engin Polat çifti hakkında ayrı bir soruşturma başlatıldı
  13:57 Dilan ve Engin Polat çifti hakkında ayrı bir soruşturma başlatıldı

  Suç gelirlerinin aklanması suçuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat çifti, park meselesi yüzünden tartıştıkları komşularını darbettikleri iddiasıyla ayrı bir soruşturma geçiriyor. İddianamede çiftin, komşularıyla yaşadıkları tartışmanın büyümesi sonucu darbettiği ve tehdit ettiği belirtiliyor. İddianamede ayrıca çiftin, suç gelirlerinin aklanması suçundan da soruşturulduğu bilgisi yer alıyor.

 • Yozgat'ta tarihi un öğütme tesisi özel sektör tarafından işletiliyor
  13:25 Yozgat'ta tarihi un öğütme tesisi özel sektör tarafından işletiliyor

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bulunan tarihi buğday siloları atıl kalırken, özel sektör tarafından işletilen un öğütme tesisi bölgenin kaliteli un ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Tesiste yapılan teknoloji güncellemesi sayesinde üretim kapasitesi artırılmış ve yerel buğday işlenerek un haline getiriliyor. Fabrika, ekmek fabrikalarına ve vatandaşlara un satışı yapıyor.

 • Komşularıyla kavga eden Engin ve Dilan Polat çiftine hapis istemiyle dava açıldı
  13:20 Komşularıyla kavga eden Engin ve Dilan Polat çiftine hapis istemiyle dava açıldı

  Evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla otopark tartışması yaşayan Engin ve Dilan Polat hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat ise 11 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 • Menteşe Belediyesi, Adres Güncelleme Çalışmalarını Tamamladı
  12:49 Menteşe Belediyesi, Adres Güncelleme Çalışmalarını Tamamladı

  Muğla'nın Menteşe Belediyesi, Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) çalışmaları kapsamında yapılan adres güncelleme çalışmalarını tamamladı. Entegrasyon çalışmalarının tamamlandığı Ortaköy Mahallesi'nde cadde ve sokak isimlendirmeleri Mart ayı Meclis Toplantısında değerlendirilecek. Numarataj çalışmaları Haziran sonunda tamamlanacak.

 • Samsun Bafra'da Tütün Alımları Başladı
  12:08 Samsun Bafra'da Tütün Alımları Başladı

  Bafra Ovası'nda tütün ekimi devam ederken, 2023 yılında 22 bin dönüm alana tütün ekimi yapıldı. Tüccarlar tarafından alımlar başladı. Bafra Ziraat Odası Başkanı, devletin tütün üreticilerine destek olmasını istedi.

 • Tekirdağ'da 6 yaşındaki Kumsal İşlek, satrançta Türkiye üçüncülüğü kazandı
  11:19 Tekirdağ'da 6 yaşındaki Kumsal İşlek, satrançta Türkiye üçüncülüğü kazandı

  Tekirdağ'da bir yıl önce başladığı satrançta Türkiye üçüncülüğü kazanan 6 yaşındaki Kumsal İşlek, Avrupa Okullar Şampiyonası'ndan da madalyayla dönmek için çalışmalarını sürdürüyor. İşlek, bir yıl önce okulda satranç oynadığı sırada antrenörü Ceylan Aslan'ın kendisini fark etmesi üzerine bu branşa sporcu yönlendirildi. Antrenörüyle her gün çalışmalarını sürdüren İşlek, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından geçen ay Antalya'da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda kendi kategorisinde üçüncü oldu. Şampiyonanın en küçük sporcusu olma unvanını elde eden ve bronz madalya kazanan İşlek, milli takıma katılmaya hak kazandı. İrlanda'da 8 Haziran'da düzenlenecek Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'na katılacak minik sporcu, sıkı şekilde hazırlandığı bu organizasyondan da madalyayla dönmek istiyor.

 • Eskişehir'de Küfürleşme Nedeniyle Çıkan Kavga Davası Ertelendi
  10:57 Eskişehir'de Küfürleşme Nedeniyle Çıkan Kavga Davası Ertelendi

  Eskişehir'de küfürleşme nedeniyle çıkan kavgada Suat Akarsu'yu bıçaklayarak öldüren Emir Efe A. ile babasının yargılandığı dava ertelendi. Olayın ardından tutuklanan baba ve oğul, duruşmada tahliye talebinde bulundu. Duruşma, dijital materyallerin raporunun beklenmesi ve tutukluluk halinin devamına karar verilerek ertelendi.

 • Eskişehir'de Genç Adamın Öldürülmesi Davası Görüldü
  10:54 Eskişehir'de Genç Adamın Öldürülmesi Davası Görüldü

  Eskişehir'de yaklaşık 8 ay önce bir gencin kavgada bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin baba ile oğlunun tutuklu yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada tanık ifadeleri alındı ve sanıkların tutukluluk hali devam etti. Dijital materyallerin raporu beklenerek duruşma ertelendi.

 • Tarım Girdi Fiyat Endeksi Aralık Ayında Yüksek Seviyede
  10:52 Tarım Girdi Fiyat Endeksi Aralık Ayında Yüksek Seviyede

  Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 yılı Aralık ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi. Çandır, Tarım-GFE'nin Aralık ayında aylık yüzde 2.62, yıllık yüzde 41.43 artış gösterdiğini belirtti. Ayrıca, tarımda kullanılan mal ve hizmetlerin fiyatlarında da artış yaşandığına dikkat çekti. Çandır, üretici enflasyonunun tarımdan daha yüksek seyrettiğini ve tüketici enflasyonunun üretici enflasyonun üzerinde olduğunu vurguladı.

 • Nvidia'nın kar açıklaması risk iştahını artırırken, TCMB'nin kararları yatırımcıların odağına yerleşti
  09:11 Nvidia'nın kar açıklaması risk iştahını artırırken, TCMB'nin kararları yatırımcıların odağına yerleşti

  Küresel piyasalarda, Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia'nın son çeyrekte beklentilerin üzerinde kar açıklaması risk iştahını artırırken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) para politikası kararları yatırımcıların odağına yerleşti.

 • iPhone 15 Serisinin Pil Ömrü İki Katına Çıktı
  00:12 iPhone 15 Serisinin Pil Ömrü İki Katına Çıktı

  Geçen yıl piyasaya sürülen iPhone 15 ailesi kullanıcılardan karışık geri dönüşler aldı. Apple, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla iPhone 15 serisinin bataryalarını yeniden test ettiğini duyurdu. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı. Yapılan testlerde cihazların 1.000 şarj döngüsünden sonra pillerinin yüzde 80'ini koruyabildiği tespit edildi. Bu da iki katlık bir artışa işaret ediyor. Şirketin neden akıllı telefonlarını yeniden teste tabi tuttuğu ise AB'de faaliyet gösteren akıllı telefon ve tablet üreticilerine yönelik Haziran 2025'te yürürlüğe girecek düzenlemeyle ilgili olduğu söyleniyor.

 • Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş'ın mal varlığı açıklandı
  21 Şub Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş'ın mal varlığı açıklandı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş, 2019 ve 2024 yılındaki mal varlıklarını açıkladı. Yavaş çiftinin sahip oldukları gayrimenkuller ve diğer varlıklar detaylı bir şekilde paylaşıldı.

 • 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
  21 Şub 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)

  Emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek.

 • Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyım olarak atanabilecek
  21 Şub Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyım olarak atanabilecek

  Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyım olarak atanabilecek.

 • Ceza Muhakemesi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Kabul Edildi
  21 Şub Ceza Muhakemesi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Kabul Edildi

  TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilen Ceza Muhakemesi Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile İcra ve İflas Kanunu'nda düzenlemeler yapılacak, vesayetin sona erdirilmesi ve örgüt adına suç işleme gibi konular ele alınacak.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  21 Şub Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti
  21 Şub Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini Birleşmiş Milletlerde (BM) Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunan Büyükelçi Sedat Önal, Önal'dan boşalacak görevi de Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız üstlenecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni görevleri telefonla tebliğ etti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  21 Şub Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • Samsung Galaxy Ring Tanıtım Tarihi ve Özellikleri
  21 Şub Samsung Galaxy Ring Tanıtım Tarihi ve Özellikleri

  Samsung'un giyilebilir teknoloji alanındaki çalışmaları devam ediyor. Galaxy Ring'in tanıtım tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler ortaya çıktı. Ürünün temmuz ayı sonlarında gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. EKG desteği, kan basıncı ölçümü ve NFC ödemeleri gibi özelliklere sahip olacağı söylenen Galaxy Ring'in seri üretimi ise nisan ve haziran ayları arasında başlayacak. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi
  21 Şub Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi

  Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye-İş Sendikası ve Kadrolu İşçiler Toplu İş Sözleşmesi programında konuşarak, sendikal hakların elde edildiğini ve daha iyi günlerin beklendiğini belirtti. İmzalanan sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunan Oprukçu, personellere Adabağ'da yer tahsis edileceğini ve ekstra maaş artışı yapılacağını da açıkladı. Ayrıca, 31 Mart seçimlerinde başarı elde etmek istediklerini vurguladı.

 • İzmir'deki taksilere takip sistemi kurulacak
  21 Şub İzmir'deki taksilere takip sistemi kurulacak

  İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, haziran ayına kadar kentteki 3 bin 215 taksinin tamamına, konum bilgilerinin yanı sıra araç içinden görüntü ve ses aktarabilen, takip sistemi kurulacağını bildirdi. Anık, şoför ve yolcuların can güvenliğini sağlamak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 • BBP Davasında FETÖ İddiasıyla Yargılanan Sanıkların Duruşması Devam Ediyor
  21 Şub BBP Davasında FETÖ İddiasıyla Yargılanan Sanıkların Duruşması Devam Ediyor

  FETÖ'nün talimatıyla müdahale edildiği iddiasıyla açılan davada 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanıkların savunmaları ve avukatların talepleri mahkeme tarafından değerlendirildi. Duruşma 5 Haziran 2024'e ertelendi.

 • İnegöl Belediyesi Okullar Arası Spor Festivali Başladı
  21 Şub İnegöl Belediyesi Okullar Arası Spor Festivali Başladı

  İnegöl Belediyesi'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği Okullar Arası Spor Festivali bugün başladı. Turnuvanın açılış müsabakasında Turgutalp Anadolu Lisesi ile İmam Hatip Lisesi karşı karşıya geldi. Turnuva, 11 branşta 58 ayrı kategoride 900 müsabakanın oynanacağı bir organizasyon olarak 5 Haziran'a kadar devam edecek.

 • Narlıdere Metrosu 24 Şubat'ta Açılıyor
  21 Şub Narlıdere Metrosu 24 Şubat'ta Açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 287 milyon Euro yatırımla Fahrettin Altay - Narlıdere Metrosu'nu 24 Şubat Cumartesi günü hizmete alacak. Törenin ardından ünlü sanatçı Haluk Levent konser verecek. Metro hattı, 7 istasyon ve 7,2 kilometrelik hatla Narlıdere'den Bornova Evka-3'e kesintisiz ulaşım sağlayacak. Günlük ortalama 170 bin yolcu taşınması planlanıyor.

 • Çorum'da İstihdamın Temmuz Ayına Kadar Yüzde 22,7 Artması Öngörülüyor
  21 Şub Çorum'da İstihdamın Temmuz Ayına Kadar Yüzde 22,7 Artması Öngörülüyor

  Çorum'da Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen 'İşgücü Piyasası Araştırması' çalışmasında, kentte istihdamın temmuz ayına kadar yüzde 22,7 artacağı öngörülüyor. İŞKUR uzmanları tarafından yapılan araştırmada, imalat, toptan ve perakende ticaret ile idari ve destek hizmetleri sektörlerinin kentin iş gücü piyasasında öncü sektörler olduğu belirlendi. İşverenlerin en çok kadınlarda makineci, karton ve mukavva kutu imal işçisi, unlu mamuller paketleme işçisi, erkeklerde ise kaynakçı ve pürmüzcü, gazaltı kaynakçısı ve ağaç biçme makinesi operatörü aradığına dikkat çekildi.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Türkiye'de derslik ve öğretmen sayısı arttı
  21 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Türkiye'de derslik ve öğretmen sayısı arttı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'de derslik ve öğretmen sayısının arttığını belirterek, bu çabalar sayesinde derslik başına düşen öğrenci sayısının dünya ortalamalarına gelmiş durumda olduğunu söyledi. Bakan Tekin, Düzce'deki programları kapsamında Valiliği ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca, hayırseverlerin katkılarıyla inşa edilen bir okulun açılışına katıldı ve eğitim öğretim sürecinin önemine vurgu yaptı.

 • 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi
  21 Şub 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi

  Bursa'da, kendisini 'doktor' olarak tanıtıp, "Seni muayene etmeye geldim" diyen Serkan Tutkun (23), zorla girdiği evde, N.T. (84) isimli felçli kadına tokat atıp, cinsel saldırıda bulundu.

 • TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi
  21 Şub TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi

  Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Yüz Yüze' söyleşilerinin ikincisi gerçekleştirildi. Söyleşinin konukları TÜGİAD Başekonomisti Doç. Dr. Mehmet Levent Yılmaz ve TÜGİAD Politika Danışmanı Metehan Demir oldu. Söyleşide ekonomi ve siyaset konuları ele alındı.

 • Beşiktaş'ta sahilde oturan gence silahlı saldırı: Saldırganlar tutuklandı
  21 Şub Beşiktaş'ta sahilde oturan gence silahlı saldırı: Saldırganlar tutuklandı

  Beşiktaş'ta iskelede oturan 2 genç, motosikletle gelen kasklı iki saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı. Polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanan saldırganlar tutuklandı. Saldırıya uğrayan gençle saldırgan arasında 'artistlik yapma' mevzusundan tartışma çıktığı belirtildi.

 • İçişleri Bakanı: DEAŞ'a yönelik operasyonda 47 zanlı yakalandı
  21 Şub İçişleri Bakanı: DEAŞ'a yönelik operasyonda 47 zanlı yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Bozdoğan-6 operasyonunda, 5 ilde eş zamanlı olarak 47 DEAŞ zanlısının yakalandığını açıkladı. Operasyon kapsamında İstanbul, Kırıkkale, Ankara, Adana ve Bursa'da gözaltına alınan şüphelilerin, terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüğü belirtildi. İçişleri Bakanı, güvenlik güçlerinin teröristlere göz açtırmayacağını ve mücadelenin aralıksız devam edeceğini vurguladı.

 • İçişleri Bakanı: 'BOZDOĞAN-6' Operasyonlarında 47 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı
  21 Şub İçişleri Bakanı: 'BOZDOĞAN-6' Operasyonlarında 47 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen 'BOZDOĞAN-6' operasyonlarında 5 ilde toplamda 47 DEAŞ şüphelisinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, 1 Haziran 2023'ten günümüze kadar DEAŞ'e yönelik bin 162 operasyon düzenlendiğini ve 2 bin 402 şüphelinin yakalandığını belirtti.

 • Beşiktaş'ta İskelede Oturan Gençlere Silahlı Saldırı: Görüntüler Ortaya Çıktı
  21 Şub Beşiktaş'ta İskelede Oturan Gençlere Silahlı Saldırı: Görüntüler Ortaya Çıktı

  Beşiktaş'ta iskelede oturan 2 gencin motosikletle gelen kasklı iki saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradığı o dehşet anlarının görüntüleri ortaya çıktı. Saldırganlar tutuklandı. Olayın gerçekleşme sebebi ise 'artistlik yapma' mevzusundan çıkan tartışma.

 • İçişleri Bakanı: Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 FETÖ Şüphelisi Gözaltına Alındı
  21 Şub İçişleri Bakanı: Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 FETÖ Şüphelisi Gözaltına Alındı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde gerçekleştirilen Kıskaç-7 operasyonlarında 67 FETÖ şüphelisinin gözaltına alındığını açıkladı. Operasyonlar sonucunda çok miktarda para, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. 1 Haziran 2023'ten günümüze kadar FETÖ'ye yönelik toplam 4 bin 22 operasyon düzenlendi ve 6 bin 45 şüpheli yakalandı.

 • İçişleri Bakanı: FETÖ'ye yönelik operasyonlarda 67 şüpheli gözaltına alındı
  21 Şub İçişleri Bakanı: FETÖ'ye yönelik operasyonlarda 67 şüpheli gözaltına alındı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı 'Kıskaç-7' operasyonlarında 67 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Operasyonlar sonucunda çok sayıda para, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: 'KISKAÇ-7' Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı
  21 Şub İçişleri Bakanı: 'KISKAÇ-7' Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KISKAÇ-7' Operasyonlarında 67 şüphelinin yakalandığını açıkladı. 1 Haziran 2023'ten günümüze kadar FETÖ'ye yönelik toplam 4 bin 22 operasyon düzenlendi ve bu operasyonlarda 6 bin 45 şüpheli gözaltına alındı.

 • 14 ilde dev FETÖ operasyonu! 67 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  21 Şub 14 ilde dev FETÖ operasyonu! 67 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Kıskaç-7" operasyonlarında 67 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda çok miktarda para ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu.

 • Uğurcan Çakır, Trabzonspor'dan Vazgeçmiyor
  21 Şub Uğurcan Çakır, Trabzonspor'dan Vazgeçmiyor

  Trabzonspor'un takım kaptanı ve tecrübeli kalecisi Uğurcan Çakır, 9,5 yıldır formasını giydiği takımdan ayrılmayı düşünmüyor. Şampiyonluk yaşadığı sezonun en pahalı oyuncusu olan Çakır, kulübün en sadık oyuncusu olarak öne çıkıyor. 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunan Çakır, Trabzonspor tarihinde önemli bir rekora doğru ilerliyor.

 • Ceza Muhakemesi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'nin İlk 14 Maddesi Kabul Edildi
  21 Şub Ceza Muhakemesi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'nin İlk 14 Maddesi Kabul Edildi

  Kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 14 maddesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

 • Rusya, Afrika'daki doğal kaynaklara erişim karşılığında hükümetlere destek sağlıyor
  20 Şub Rusya, Afrika'daki doğal kaynaklara erişim karşılığında hükümetlere destek sağlıyor

  Bir düşünce kuruluşunun raporuna göre Rusya, Afrika'daki hükümetlere rejimi ayakta tutma konusunda destek sağlıyor. Rapor, Rus hükümetinin Batı Afrika'daki madencilik yasalarını değiştirme çabalarını da detaylandırıyor. Rusya'nın Wagner paralı asker grubunun faaliyetlerini devralma süreci de raporda yer alıyor.

 • Meizu, akıllı telefon üretimini durduruyor ve yapay zeka ürünlerine yöneliyor
  20 Şub Meizu, akıllı telefon üretimini durduruyor ve yapay zeka ürünlerine yöneliyor

  Meizu, akıllı telefon sektöründen elini çekerek yapay zeka destekli ürünler üretmeye odaklanacak. Şirket, yeni mobil işletim sistemi ve Meizu 21 Pro gibi özellikleriyle dikkat çeken ürünlerini tanıtacak.

 • Konya'da İmam Babasını ve Annesini Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor
  20 Şub Konya'da İmam Babasını ve Annesini Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

  Konya'nın Çumra ilçesinde imam babası ile annesini tabancayla vurarak öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Mücahit Mustafa Çoban'ın savunmasında psikolojik problemler yaşadığını iddia etmesi üzerine, iddia makamı akıl sağlığı raporunun beklenmesini talep etti. Mahkeme heyeti, raporun beklenmesine ve tutukluluğun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. Çiftin oğlu Mücahit Mustafa Çoban, 1 Haziran 2023'te evlerinde imam Hüseyin ve eşi Mürüvvet Çoban'ı tabancayla vurarak öldürmüş ve suçunu itiraf ettikten sonra tutuklanmıştı.

 • Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar'
  20 Şub Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: "İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar"

  Şile Kömürcüoda Çöp Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İnsana, doğaya değer vermeyen, uzmanların uyarılarını dikkate almayan yönetim anlayışı ölüm getiriyor, felaket getiriyor. Doğayı, sadece kendilerine ait bir kazanç kapısı gibi görenler, sadece gösterişli projelerle, özellikle de rant getiren projelerle ilgileniyorlar. Sadece seçim sonrası süreçleri hesaba katıyorlar. ‘Seçimi kazanalım. Seçimi kazandıktan sonra biz işimize bakalım’ diyenler ne yapıyorlar? Aslında geleceğimizi yok ediyorlar” dedi.

 • Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
  20 Şub Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzincan'ın İliç ilçesinde maden ocağındaki toprak kaymasına ilişkin, "Altın madeni felaketinin sızısı yüreklerimizi titretiyorken, çok geçmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sürecinin bir malzemesi haline getirilmesi baştan ayağa...

 • Bahçeli: 'Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır'
  20 Şub Bahçeli: "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır, hukuki bir temeli yoktur" dedi.

 • Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi
  20 Şub Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi

  Şırnak'ta yoğun kar yağışının ardından ulaşıma açılan Tanin Geçidi havadan görüntülendi. Geçitteki kar kalınlığı yer yer 5 metreyi buluyor. Amatör fotoğrafçılar da kar manzarası çekmek için geçide geldi. Besiciler ise hayvanlarının bakımı için yoğun bir mesai harcıyor.

 • Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Boccia Takımı Sporcuları Milli Takım Olmak İçin Çalışıyor
  20 Şub Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Boccia Takımı Sporcuları Milli Takım Olmak İçin Çalışıyor

  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi boccia takımı sporcuları Zülfiye ve Tuncay Özhan, bedensel engelli olmalarına rağmen milli takım sporcusu olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçen yıl Türkiye Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Zülfiye Özhan, boccia sporunun hayatlarına yeni bir heyecan getirdiğini belirtti. Kardeşi Tuncay Özhan ise boccia branşında hızla ilerlediklerini ve milli takımda dereceler elde etmek istediklerini ifade etti. Boccia sporu, serebral palsi rahatsızlığı bulunan kişilerin oynadığı bir strateji ve doğruluk oyunudur.

 • İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor
  20 Şub İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor

  İstanbul'da 20 Şubat 1914 tarihinde hizmete başlayan elektrikli tramvaylar, 110 yıllık geçmişiyle hala toplu ulaşım yükünü taşımaya devam ediyor. İstanbul'da raylı sistem serüveni, Osmanlı Padişahı Abdülaziz'in izniyle 1869 yılında kurulan Dersaadet Tramvay Şirketi ile başladı. Atlı tramvaylar daha sonra elektrikli tramvaylara dönüştü ve günümüzde T1, T3, T4 ve T5 hatlarıyla İstanbullulara hizmet veriyor.

 • Erhan Usta: Dış politikada Türkiye'de kurumlar yok
  19 Şub Erhan Usta: Dış politikada Türkiye'de kurumlar yok

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye'nin dış politikasının kurumsuz olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ruh haline göre şekillendiğini belirtti. Usta, Erdoğan'ın Mısır Devlet Başkanı Sisi'yi darbeci ve zalim olarak nitelendirdiği dönemden bugüne kadar olan değişimi eleştirerek, Türkiye'nin dış politikasının faturasının hesaplanmadığını söyledi. Ayrıca Usta, ekonomideki enflasyon sorununa da değinerek, Türk lirasının dolar ve euro karşısında değer kaybettiğini ve alım gücünün azaldığını ifade etti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Halkın Arasında Olmayınca, Yakın Çevresindeki İnsanların Umutsuzluğunu Görünce Onları da CHP'li Zannediyor Olabilir'
  19 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Halkın Arasında Olmayınca, Yakın Çevresindeki İnsanların Umutsuzluğunu Görünce Onları da CHP'li Zannediyor Olabilir"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın muhalefet seçmenlerine yönelik “Umutsuzluğa kapılmayın. Alternatifsiz değilsiniz” açıklamasını yanıt verdi. İmamoğlu, “Seçmenimizle çok umutlu sohbetler yapıyoruz. Beni pazarda izlesin. Beni, sokakta esnafın arasında görsün. Çıkamadığı yerler bunlar. Halkın arasında olmayınca, kendi yakın çevresindeki insanların umutsuzluğunu görünce, onları da CHP’li zannediyor olabilir” diye değerlendirdi.

 • İstanbul'da Zarife Elmas'ın kanser tedavisi için para biriktiren Şevket Elmas'ın cep telefonu dolandırıldı
  19 Şub İstanbul'da Zarife Elmas'ın kanser tedavisi için para biriktiren Şevket Elmas'ın cep telefonu dolandırıldı

  İstanbul'da eşi Zarife Elmas'ın kanser tedavisi için para biriktiren Şevket Elmas'ın cep telefonu numarasını kopyaladığı ve banka hesabından para çektiği iddia edilen 2 şüpheli hakkındaki iddianame tamamlandı. Şüphelilerin 10'ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 • Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Liva Nur Çelik Türk Milli Takımına Seçildi
  19 Şub Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Liva Nur Çelik Türk Milli Takımına Seçildi

  Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Liva Nur Çelik, U-17 Kadınlar Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olarak Avrupa ve Dünya Şampiyonası öncesinde Türk Milli Takımına seçildi.

 • Silifke'de Örtü Altı Domates Hasadı Başladı
  19 Şub Silifke'de Örtü Altı Domates Hasadı Başladı

  Mersin'in Silifke ilçesinde örtü altında yetiştirilen domatesin hasadına başlandı. Atayurt Hal Derneği Başkanı İbrahim Kaynar, ileriki günlerde hasat edilen ürün miktarının artacağını ve talebe göre ihracatın artacağını belirtti. Şu an iç piyasaya gönderilen domateslerin kilosu 24 liradan alıcı buluyor.

 • Mersin'de örtü altı domates hasadı başladı
  19 Şub Mersin'de örtü altı domates hasadı başladı

  Mersin'in Silifke İlçesinde örtü altında yetiştirilen domatesin hasadına başlandı. Tarlada kilosu 24 liradan alıcı buluyor. Atayurt Hal Derneği Başkanı İbrahim Kaynar, ileri ki günlerde hasat edilen ürün miktarının artacağını, Rusya başta olmak üzere talebe göre ihracatın artacağını belirtti. Mersin'de yıllık 14 bin 500 dönümde, 175 bin ton domates hasat edildiği kaydedildi.

 • Kenya ve Nijerya Cumhurbaşkanları, sık seyahatleriyle eleştiriliyor
  19 Şub Kenya ve Nijerya Cumhurbaşkanları, sık seyahatleriyle eleştiriliyor

  Kenya Cumhurbaşkanı William Ruto ve Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu, yaptıkları sık yurt dışı seyahatleri nedeniyle eleştiriliyor. Seyahatlerin maliyetleri ve ülkelerindeki ekonomik koşulların aksine bu tutkuları, hoş olmayan tanımlamalara neden oluyor. Uzmanlar, bazı seyahatlerin gerekli olduğunu kabul etse de diğerlerinin savurganlık olduğunu belirtiyor. Seyahat masrafları da tartışma konusu olurken, hükümetler önlemler almaya başladı.

 • Diyarbakır'da çıkan silahlı kavgada 9 kişi öldü, 31 sanık hakkında dava açıldı
  18 Şub Diyarbakır'da çıkan silahlı kavgada 9 kişi öldü, 31 sanık hakkında dava açıldı

  Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde çıkan arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 9 kişi hayatını kaybetti, 31 sanık hakkında dava açıldı. İddianamede, olayın detayları ve şüphelilerin eylemleri yer alıyor. İstenilen cezalar arasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları da bulunuyor.

 • 9 kişinin öldüğü katliamda kan donduran detaylar ortaya çıktı
  18 Şub 9 kişinin öldüğü katliamda kan donduran detaylar ortaya çıktı

  Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan arazi anlaşmazlığı olayına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede muhtar Behçet Taş'ın olaydan 1 ay önce aile meclisinde, 'Alyamaç ailesini bitireceğim. Kim ölecekse ölsün. Ölen ölür' dediği, Taş ailesinin olayı birkaç gün önceden planladığı, hatta araziye silahla gelinmesi için kendi aralarında fikir ve eylem birliğine vardıkları belirtildi.

 • Deep Purple İstanbul'da Üçüncü Kez Konser Verecek
  18 Şub Deep Purple İstanbul'da Üçüncü Kez Konser Verecek

  Hard rock ve heavy metal türünün öncülerinden kabul edilen İngiliz rock grubu Deep Purple, 25 Haziran'da Küçükçiftlik Park'ta konser verecek. Grup, dünya çapında 100 milyondan fazla satan albümleri ve birçok hit şarkısıyla tanınıyor. Biletler 20 Şubat'ta satışa çıkacak.

 • Diyarbakır'da Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 9 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Soruşturma Tamamlandı
  18 Şub Diyarbakır'da Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 9 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Soruşturma Tamamlandı

  Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşanan arazi anlaşmazlığı kavgasında 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili soruşturma tamamlandı. İddianamede, muhtar Behçet Taş'ın olayı planladığı ve şüphelilerin 19 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

 • Hamsi, TBMM'nin gündemine girdi! Balıkçılardan 'Boyu düşürülsün' diyen de var 'Artırılsın' diyen de
  18 Şub Hamsi, TBMM'nin gündemine girdi! Balıkçılardan "Boyu düşürülsün" diyen de var "Artırılsın" diyen de

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, "Karadenizli balıkçılardan hamsi boylarıyla ilgili farklı talepler geliyor. Genel itibarıyla avlanan balık boylarının düşürülmesiyle ilgili talepler de geldi, bu boyların artırılmasıyla ilgili talepler de geldi. Akademisyenlerin de görüşlerini alıp konuyla ilgili bir rapor hazırlayacağız" açıklamasında bulundu.

 • Türkiye Karate Federasyonu Başkanı: Türkiye'de Karate Sporu Güçleniyor
  18 Şub Türkiye Karate Federasyonu Başkanı: Türkiye'de Karate Sporu Güçleniyor

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Türkiye'de birçok uluslararası organizasyon düzenlendiğini ve federasyona Bakanlık tarafından destek verildiğini belirtti. Uğuz, karate sporunun kız çocukları için tercih edilebilir olmasının sporun ilerlemesine katkı sağladığını vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin karatedeki olimpiyat başarısına dikkat çekerek, 2023 yılında rekor başarılar elde ettiklerini ve 2024'e iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade etti. Uğuz, Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası'nın İstanbul'da düzenleneceğini ve Türkiye'de uzun zamandır yapılmayan bir etkinlik olduğunu belirtti.

 • Muratpaşa Belediyesi, 2024 İlkbahar Dönemi Spor Okullarını Açtı
  18 Şub Muratpaşa Belediyesi, 2024 İlkbahar Dönemi Spor Okullarını Açtı

  Muratpaşa Belediyesi, çocuk ve yetişkin gruplar için 23 ayrı branşta spor kursları düzenliyor. Eğitimler 5 Şubat'ta başladı ve 14 Haziran'da sona erecek.

 • Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü
  18 Şub Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 'Şühedaya Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Yüzlerce vatandaş, Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşe katıldı. Yürüyüş boyunca bayraklar taşındı, marşlar okundu. Törenin ardından şehitliğe çelenk bırakıldı ve dualar edildi. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi
  18 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Şühedaya Saygı Yürüyüşü'ne binlerce vatandaş katıldı. Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşte, bayraklar taşındı, marşlar okundu ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler
  17 Şub Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler

  Rusya’da kaldığı cezaevinde hayatını kaybeden Aleksey Navalni, son yıllarda hayatını kaybeden Rus muhaliflerden sadece biri. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1999 yılında iktidara geldiğinden beri çok sayıda Rus muhalif şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

 • İmamoğlu: 'Bu Millet Öyle Bir Had Bildirir Ki Süt Dökmüş Kediye Dönersiniz'
  17 Şub İmamoğlu: "Bu Millet Öyle Bir Had Bildirir Ki Süt Dökmüş Kediye Dönersiniz"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da ‘Neriman-SAmi Türkdoğan Aşevi açılışında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Biz varsak doğalgaz var biz yoksak doğalgaz yok" sözlerine "Bizim milletimizi tehdit edene bu millet pabucu bırakmaz. Bu millet öyle bir had bildirir ki süt dökmüş kediye dönersiniz” dedi.

 • Kosova'nın bağımsızlık günü kutlamaları
  17 Şub Kosova'nın bağımsızlık günü kutlamaları

  Kosova'nın bağımsızlığının 16. yıl dönümü dolayısıyla Kosova Meclisi'nde özel oturum düzenlendi. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı ve diğer konuklar oturuma katıldı. Kosova'nın Avrupa-Atlantik vizyonuna vurgu yapıldı. Ayrıca, Kosovalılar bağımsızlık gününde ülkenin meydanlarını doldurdu ve Yeni Doğan anıtına Avrupa ülkelerinin sembolik yapıları çizildi.

 • Japonya'da Türk İzleri Belgesel Filmi Gösterime Sunuldu
  17 Şub Japonya'da Türk İzleri Belgesel Filmi Gösterime Sunuldu

  Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, 'Japonya'da Türk İzleri' belgesel filminin gösterimi yapıldı. Gösterim, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Japonya Tanıtma Vakfı tarafından Beyoğlu Sineması'nda ücretsiz gerçekleştirildi. Belgesel film, Japonya'daki Türk izlerini ele alarak, TRT ve Japonya devlet televizyonu NHK TV'de yayınlandı. Yapımcı ve yönetmen Umut Mete Soydan, Japonya ile Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin tarihini ele alan belgeselin, Türk Hava Yolları uçaklarında da yayınlandığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: 'Her şeyin temeli siyasi güven ve istikrardır'
  17 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: 'Her şeyin temeli siyasi güven ve istikrardır'

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adana'da katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istikrarını vurgulayarak, enflasyonla mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 • Kazakistan'da Gerçekleşen Metan Sızıntısı, Tarihteki En Büyüklerden Biri
  17 Şub Kazakistan'da Gerçekleşen Metan Sızıntısı, Tarihteki En Büyüklerden Biri

  BBC doğrulama servisi BBC Verify ile paylaşılan yeni bir analiz, bugüne kadar kaydedilen en büyük metan sızıntılarından birinin geçen yıl Kazakistan'da yeni gaz rezervlerini aramak için açılan bir keşif kuyusunda gerçekleştiğini tespit etti. Kuyuda bir patlamanın etkisiyle başlayan ve altı ay süren yangında 127 bin ton metan sızıntısı gerçekleştiği tahmin ediliyor. Metan küresel ısınmaya karbondioksitten çok daha fazla katkı yapan bir sera gazı.

 • DEM Parti'nin Ankara adayı Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan oldu
  17 Şub DEM Parti'nin Ankara adayı Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan oldu

  DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adaylarının Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan olduğunu açıkladı.

 • Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
  17 Şub Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

  Küresel pay piyasalarında, ABD'de enflasyon verilerinin beklentileri aşması fiyatlamaları zorlaştırırken, hafta boyunca teknoloji şirketlerinde artan oynaklık dikkati çekti.

 • Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Sınav Tarihlerinde Değişiklik
  17 Şub Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Sınav Tarihlerinde Değişiklik

  Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından istihdam edilecek 1271 gelir uzman yardımcısı alımı için yapılacak sınav ve başvuru tarihlerinde değişiklik yapıldı. GİB'in düzeltme ilanına göre, ön başvurular 18-25 Nisan, nihai başvurular ise 10-16 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Giriş sınavının yazılı bölümü ise 29 Haziran'da Ankara'da gerçekleştirilecek.

Advertisement