Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Heykel haberleri, Heykel son dakika, son dakika Heykel

Son Dakika Heykel Haberleri

Son dakika Heykel haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son heykel haberleri anında burada.


 • 15:09 Zonguldak'ta Maden Park açıldı

  Zonguldak'ta Maden Park açıldı Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde hayata geçirilen Maden Park, 194 yıllık madencilik tarihini yaşatacak. Maden Park'ta taşkömürünün üretiminde kullanılan ekipmanların yanı sıra maden ocağı galerisi ziyaretçileri karşılıyor. Kozlu Maden Park, turizme de katkı sağlaması bekleniyor.

 • 14:50 Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılı 3. Gaziantep Karması Resim Sergisi

  Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılı 3. Gaziantep Karması Resim Sergisi Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında 19 sanatçının 76 eseri Gaziantepli sanatseverle buluştu. Sergi, SANKO Sanat Galerisi'nde açıldı ve 22 Aralık 2023'e kadar ziyaret edilebilecek.

 • 12:14 Kayserililer hafta sonu Millet Bahçesi'ne akın etti

  Kayserililer hafta sonu Millet Bahçesi'ne akın etti Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı ve Türkiye'nin açılışı yapılmış en büyük millet bahçesi özelliğini taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayserililerden hafta sonu başta olmak üzere yoğun ilgi görüyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:19 Bandırma'da Engelliler Günü Töreni

  Bandırma'da Engelliler Günü Töreni Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenle kutlandı. Törende, Atatürk heykeline çelenk sunuldu, İstiklal Marşı okundu ve konuşmalar yapıldı. Törene, Bandırma Kaymakamı, Jandarma Bnb., Belediye Başkan Vekili ve vatandaşlar katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:13 Mersin'de tarihi eser operasyonu: İnsan figürlü heykeller ele geçirildi

  Mersin'de tarihi eser operasyonu: İnsan figürlü heykeller ele geçirildi Mersin'in Toroslar ilçesinde yapılan bir operasyonda, bir şüphelinin evinde tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 6 adet insan figürlü heykel ele geçirildi. Heykeller, incelenmek üzere Mersin Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:50 Erzurum'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Erzurum'da Engelliler Günü Programı Düzenlendi Erzurum'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir program düzenlendi. Programda çelenk sunumu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Engelli derneklerinin üyeleri ve vatandaşlar bir araya geldi. Dernek başkanları, engellilerin sorunları ve toplum desteği hakkında bilgi verdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:41 Muğla'da Engelliler Günü Çelenk Töreni

  Muğla'da Engelliler Günü Çelenk Töreni 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile dernekler, Atatürk heykeline çelenk koydu. Tören sonrası derneklerin binalarında ziyaretler kabul edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 00:37 Cumartesi Anneleri'nin Galatasaray Meydanı'ndaki Eylemine AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor da Gözlemci Olarak Katıldı

  Cumartesi Anneleri'nin Galatasaray Meydanı'ndaki Eylemine AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor da Gözlemci Olarak Katıldı Cumartesi Anneleri, kayıplarının akıbetini öğrenmek ve faillerin yargılanması için adalet talebiyle 975'inci kez Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi. Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un gözlemci olarak katıldığı eylemde, 30 yıl önce gözaltındayken kaybolan Hüseyin Taşkaya'nın akibeti soruldu. Daha sonra İnsan Hakları Derneğinde bir basın açıklaması yapan Amor, “Türkiye, haklarınızın polis memurlarının elinde olduğu bir ülke olarak görüldüğü sürece, Anayasa Mahkemesi'nin koruması altında olmadığı bir ülke olarak görüldüğü sürece asla saygı duyulmayacak bir ülke olarak anılacak” dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:10 Kral Charles, Yunanistan bayraklı kravatı ile gündem oldu

  Kral Charles, Yunanistan bayraklı kravatı ile gündem oldu İngiltere Kralı III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenleri taşıyan kravat takması, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak arasındaki gerilimle gündeme geldi. Kral Charles'ın tercih ettiği kravatın, Yunanistan'ın yanında olduğu mesajını vermek amacıyla seçildiği yorumlandı. Ancak Buckingham Sarayı kaynakları, kravatın gerilimle bir bağlantısı olmadığını belirtti. İngiltere Başbakanı Sunak ise Elgin Mermerleri'nin hukuken iade edilemeyeceğini söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:38 Fatih Erbakan: Mart Seçimlerinde Yüzde 20'nin Üzerinde Oyla Çıkacağız

  Fatih Erbakan: Mart Seçimlerinde Yüzde 20'nin Üzerinde Oyla Çıkacağız Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Ankara'daki Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda seçim anketlerine değinerek, "Yeniden Refah Parti'miz ne kadar oy aldı? Yüzde 3'e yakın bir oy aldı. Yani anketlerde gösterilenin 3 misli. İnşallah Mart ayında da aynısı olacak ve cenabı Allah’ın izniyle Mart seçimlerinde yüzde 20'nin üzerinde oyla çıkacağız" dedi. Erbakan ayrıca, "Bakan Işıkhan'ın vatandaşımızın yoksul kalmasını kabullendiğini asgari ücrete yaklaşımından da anlıyoruz. Asgari ücret için geçmişte olduğu gibi asgari ücrete tek bir sefer zam yapmayı düşünüyoruz diyor. Bu enflasyon patlamasının olduğu bir ortamda, hiçbir enflasyon hesabının birkaç ay sonra bile geçerli olmadığı bir ortamda, bir sene için bir defa zam yapmayı düşünüyorlarsa cenabı Allah bu asgari ücretlinin yardımcısı olsun" diye konuştu.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:17 Kral III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenli kravatı gündem oldu

  Kral III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenli kravatı gündem oldu İngiltere Kralı III. Charles'ın Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak arasında yaşanan Elgin Mermerleri gerilimi sırasında COP28 İklim Zirvesi'nde Yunanistan bayrağı desenli kravat takması gündem oldu. Kral Charles'ın bu kravatı tercih etmesi, Yunanistan'ın yanında olduğu mesajını vermek amacıyla yapıldığı şeklinde yorumlandı.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:19 Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, İl Kültür Müdürü Cemal Almaz'a Teşekkür Etti

  Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, İl Kültür Müdürü Cemal Almaz'a Teşekkür Etti Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, İl Kültür Müdürü Cemal Almaz'ın yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Güzel, Almaz'ın Erzurum'da yapılan güzel işlere imza attığını ve bu çalışmalara katkılarından dolayı kendisine teşekkür etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:59 Yeniden Refah Partisi Üye Sayısını Artırdı

  Yeniden Refah Partisi Üye Sayısını Artırdı Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, son 3 ayda yüzde 30 büyüyerek üye sayısını 260 binden 331 bine çıkardıklarını açıkladı. Erbakan, partilerinin Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:05 Başbakan Sunak'ın Yunanistan'la ilişkileri geren hamlesine, Kral Charles'tan kravatlı müdahale

  Başbakan Sunak'ın Yunanistan'la ilişkileri geren hamlesine, Kral Charles'tan kravatlı müdahale İngiltere Başbakanı Sunak, Yunanistan lideri Miçotakis'le görüşmesini randevuya saatler kala iptal ederek iki ülke ilişkilerini gerdi. Bu gelişmenin ardından dün Dubai'de önemli bir zirveye katılan İngiltere Kralı Charles'ın Yunanistan bayrağının renk ve sembollerini taşıyan bir kravat kullanması, Sunak'ın bozduğu ilişkileri düzeltme adımı olarak yorumlandı.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:57 Dekoratör Celal Dönmez, bal kabağını sanat eserine dönüştürüyor

  Dekoratör Celal Dönmez, bal kabağını sanat eserine dönüştürüyor Antalya'dan gelen dekoratör Celal Dönmez, Yozgat'taki Uluslararası Sürmeli Festivali'nde bal kabağını heykeltıraş gibi yontarak sanat eserleri sergiliyor. Dönmez, bal kabağı dışında buz, çikolata, sebze ve meyvelerden de farklı eserler ortaya koyuyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:39 Fransa'da Gazze gösterisi yasaklandı

  Fransa'da Gazze gösterisi yasaklandı Fransa'nın Nice kentinde Gazze'de ateşkes ve barış sağlanması talebiyle düzenlenmesi planlanan gösteri, kamu düzenini bozma riski taşıdığı gerekçesiyle yasaklandı.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:30 Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı

  Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı Uluslararası Su Elçileri Federasyonu'nun 'İnsanı Dönüştür Projesi' kapsamında Kars'tan yürüyüşe başlayan ekipler, plastik çöp toplama ve kirlilikle mücadele amacıyla Maltepe'ye ulaştı. Federasyon yetkilileri, Maltepe Belediyesi ve 1923 Çağdaş Lions Kulübü üyeleriyle birlikte plastik topladı. Geri dönüşümün dünyanın en büyük yalanlarından biri olduğunu vurgulayan USEF Genel Başkanı Özgür Aydıncak, plastik kirliliğinin ciddi bir sorun olduğunu belirtti ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

 • 01.12.2023 01 Ara 18:58 Emine Erdoğan, Dubai'de iklim elçisi gençlerle bir araya geldi Açıklaması

  Emine Erdoğan, Dubai'de iklim elçisi gençlerle bir araya geldi Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, toprakla ilişkisini hiç kaybetmemiş ülkelerin de sorumlusu olmadıkları iklim krizleriyle yüzleştiğine dikkati çekerek, "Başta Afrika olmak üzere, Asya ve Latin Amerika'yı da bu evrensel mücadeleye ikna etmek için adil bir iklim eylem...

 • 01.12.2023 01 Ara 15:14 Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz Samsun'a atandı

  Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz Samsun'a atandı Yedi yıldır Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü sürdüren Cemal Almaz, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atandı. Almaz'ın görev süresince gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar da belirtildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:46 Kırşehir Belediye Başkanı kentsel belleği korumaya yönelik çalışmalarını anlattı

  Kırşehir Belediye Başkanı kentsel belleği korumaya yönelik çalışmalarını anlattı Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Genel Merkezi tarafından yayınlanan Belediye Gazetesi'nde kentsel belleği korumaya yönelik çalışmalarını paylaştı. Başkan Ekicioğlu, belediyelerin kent belleğini korumak için yaptığı çalışmaların önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Kırşehir'in tarihi, kültürel varlıkları ve mekanlarının kent kimliğinin ana unsurları olduğunu belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:35 Mahmudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal'ı ziyaret etti

  Mahmudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal'ı ziyaret etti Mahmudiyeliler Derneği (MAHYA) Yönetim Kurulu üyeleri, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Erdal'ın Mahmudiye ilçesindeki çocukluğu ve lise eğitimi hakkında konuşuldu. Ayrıca Eskişehir ve ilçelerin göç sorunları ve zirai üretimdeki azalma konuları ele alındı. Ziyaret sonunda, MAHYA Yönetim Kurulu adına at heykeli takdim edildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:57 Çankaya Belediyesi'nden Kültür ve Sanatla Dolu Aralık

  Çankaya Belediyesi'nden Kültür ve Sanatla Dolu Aralık Ankara'da aralık ayı sanatseverler için dolu dolu geçecek. Çankaya'nın kültür merkezleri, her ay olduğu gibi aralık ayında da tiyatrodan sanat sergilerine, panelden konsere birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 21:39 İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanını Elgin Mermerleri konusunda suçladı

  İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanını Elgin Mermerleri konusunda suçladı İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i, Elgin Mermerleri konusunda 'tribünlere oynamakla' suçladı. Sunak, Miçotakis'in mermerlerin iadesi konusunu gündeme getirmesinin ardından yapacakları görüşmeyi iptal etmesini eleştirdi.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:29 Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İngiltere Başbakanı Sunak'ın görüşmeyi iptal etmesine tepki gösterdi

  Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İngiltere Başbakanı Sunak'ın görüşmeyi iptal etmesine tepki gösterdi Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın görüşmeyi iptal etmesine rağmen Yunan-İngiliz ilişkilerinin etkilenmeyeceğine inandığını belirtti. Miçotakis ayrıca, Parthenon heykellerinin yeniden birleştirilmesi talebinin daha fazla destek bulduğunu ifade etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:12 Başkentte kaçakçılık operasyonunda 6 şüpheli yakalandı

  Başkentte kaçakçılık operasyonunda 6 şüpheli yakalandı Ankara'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında 6 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda çay, nargile ürünleri ve tarihi eserler ele geçirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:52 Karaman'da Çalıntı Motosiklet Operasyonu

  Karaman'da Çalıntı Motosiklet Operasyonu Karaman'da şase ve motor numaraları kazınmış motosiklet satan bir şüphelinin evine düzenlenen operasyonda 9 adet çalıntı motosiklet, tarihi heykel, Osmanlı dönemine ait sikke ve tarihi eser niteliğinde obje ele geçirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 13:17 İngiltere Başbakanı'nın Yunanistan ziyareti iptal edildi

  İngiltere Başbakanı'nın Yunanistan ziyareti iptal edildi İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile yapacağı görüşme iptal edildi. Yunan Çözümü Partisi, bu iptal yaşanırken İngiltere'nin Türkiye ile savunma anlaşması imzalamasını eleştirdi. Hem iktidar hem de muhalefet partileri karara tepki gösterdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 13:02 Kazakistanlı Gazeteciler Gömeç Su Altı Heykel Galerisini Ziyaret Etti

  Kazakistanlı Gazeteciler Gömeç Su Altı Heykel Galerisini Ziyaret Etti Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfının düzenlediği organizasyon kapsamında, Kazakistanlı gazeteciler Balıkesir'de bulunan Gömeç Su Altı Heykel Galerisini ziyaret etti. Heykellerin Marmara Mermeri ile şekillendiği galeride yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan gazeteciler, video ve fotoğraf çekti.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:40 İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanı ile görüşmeyi iptal etti

  İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanı ile görüşmeyi iptal etti İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ile yapacağı görüşmeyi iptal etti. Miçotakis'in heykel açıklaması Sunak'ı rahatsız etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:09 Laodikya Antik Kenti'ndeki Anıtsal Çeşme Orijinal Şekliyle Ayağa Kaldırıldı

  Laodikya Antik Kenti'ndeki Anıtsal Çeşme Orijinal Şekliyle Ayağa Kaldırıldı Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde, İmparator Traian tarafından yaptırılan ancak depremle yıkılan Anıtsal Çeşme, 2 yıllık çalışma sonucu orijinal şekliyle restore edildi. Çeşmeye, İmparator Traian'ın heykeli de yerleştirildi. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, çeşmenin Anadolu'daki tek örnek olduğunu belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:28 Kartal Belediyesi'nden Sabahattin Ali'ye anlamlı tiyatro oyunu

  Kartal Belediyesi'nden Sabahattin Ali'ye anlamlı tiyatro oyunu Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde Sabahattin Ali adlı oyun sahnelendi. Oyun, seyirciden büyük ilgi ve beğeni topladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:21 Meslek lisesi öğrencileri atık malzemeleri sanata dönüştürerek sergi açtı

  Meslek lisesi öğrencileri atık malzemeleri sanata dönüştürerek sergi açtı Osmaniye'de meslek lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin desteğiyle atık demir malzemelerini sanata dönüştürerek 'Atık Dönüşüm Sergisi' açtı. Öğrenciler, geri dönüşüme dikkati çekmek amacıyla hayvan heykelleri, gemi, uçak, araba ve süs eşyaları yaparak atık malzemeleri sanata dönüştürdü.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:29 İngiltere Başbakanı Sunak, Miçotakis'le görüşmesini iptal etti! Yunan liderin tepkisi sert oldu

  İngiltere Başbakanı Sunak, Miçotakis'le görüşmesini iptal etti! Yunan liderin tepkisi sert oldu İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ülkesine ziyarete gelen Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile yapacağı görüşmeyi iptal etti. Miçotakis, bu karara tepki gösterip "İngiliz mevkidaşımla gündemdeki büyük sorunları konuşma fırsatım olmasını umardım. Görüşlerinin doğruluğuna ve adil olduğuna inanan kimse asla görüşlerin çatışmasından korkmaz." ifadelerini kullandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 20:59 Hamas, İsrail hapishanelerinden serbest bırakılacak esirlerin listesini aldı

  Hamas, İsrail hapishanelerinden serbest bırakılacak esirlerin listesini aldı Hamas, İsrail hapishanelerinden serbest bırakılması planlanan 3'ü kadın, 30'u çocuk olmak üzere 33 esirin listesini aldığını duyurdu. İsrail ile Hamas arasındaki esir takası mutabakatı kapsamında şu ana kadar Gazze Şeridi'nden biri erkek, diğerleri kadın ve çocuk 40 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de Filistinli 117 kadın ve çocuk esir serbest bırakıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:17 Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe' İzmit Tren Garı'nda açılıyor

  Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe' İzmit Tren Garı'nda açılıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe', 6 Aralık'ta Tarihi İzmit Tren Garı'nda sanatseverlerle buluşacak. Sergide Eroğlu'nun geleneksel çömlekçi çarkında şekillendirdiği heykel, vazo, duvar panosu, çeşitli form ve objelerden oluşan 30 eser yer alacak. Sergi, 20 Aralık'a kadar Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu'nda ziyaret edilebilecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:28 Muratpaşa'da Şehitlik Parkı Açılıyor

  Muratpaşa'da Şehitlik Parkı Açılıyor Muratpaşa Belediyesi, Kaş’tan Gazipaşa’ya Antalya şehitlerinin isimlerinin yaşatılacağı Şehit Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt Şehitlik Parkı’nı, 11 Aralık Pazartesi günü saat 14.30’da törenle hizmete açacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 04:18 Yunanistan Başbakanı Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesini istiyor

  Yunanistan Başbakanı Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesini istiyor Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, BBC'de katıldığı programda, British Museum'da sergilenen Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesi gerektiğini belirtti. Miçotakis, eserlerin ikiye ayrılarak farklı ülkelerde sergilenmesini eleştirerek, Atina Akropolisi'ndeki Akropolis Müzesi'nde daha güzel göründüklerini söyledi. Elgin Mermerleri, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İngiltere'ye götürülen ve şu anda British Museum'da sergilenen tarihi eserlerdir.

 • 26.11.2023 26 Kas 18:35 Kırgız Film Günleri Ankara'da başladı

  Kırgız Film Günleri Ankara'da başladı Kırgızistan Kültür Günleri kapsamında Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde Kırgız Film Günleri'nin açılışı gerçekleştirildi. Etkinlikte, Kırgızistan Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakan Birinci Yardımcısı Timurlan Ajımaliyev, Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev ve diğer davetliler yer aldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:59 Erzurum'da Ata Buz Müzesi'nde Öğrenciler Sanat Eserleri Yaratıyor

  Erzurum'da Ata Buz Müzesi'nde Öğrenciler Sanat Eserleri Yaratıyor Erzurum'da kurulan Ata Buz Müzesi'nde, Atatürk Üniversitesi öğrencileri dev buz kütlelerini sanat eserlerine dönüştürüyor. Müze, Türkiye'nin tek buz müzesi olma özelliği taşıyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:22 Yozgat'ta Toprak Altındaki Antik Kentler Gün Yüzüne Çıkarılmaya Çalışılıyor

  Yozgat'ta Toprak Altındaki Antik Kentler Gün Yüzüne Çıkarılmaya Çalışılıyor Yozgat’ta, Kalkolitik, İlk Tunç Çağı, Proto-Hitit, Hitit imparatorluk çağı, Frig, Roma ve Bizans dönemlerine ait tabakalar tespit edildi. Gerçekleştirilen kazılarda, mimari ve heykeltıraş örnekleri, yazıtlar, ok uçları, bronz, bakır eserler, pişmiş toprak kaplar, alın süs parçaları fibulalar, koşum süleri ortaya çıkarıldı. Yozgat il genelinde tespit edilen toplam 197 sit alanı gün yüzüne çıkarılmayı bekliyor. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan "Yozgat'ta sadece Roma Hamamı değil, geçmiş dönem arkeolojik dönemlere ait birçok eserimiz de var. Onları da Roma hamamı ile bütünleştirerek insanımıza ve turizme kazandırabilirsek Yozgat bir açık hava müzesi haline dönüşecek” dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:04 Çankırı Tuz Mağarası, Turizmde Önemli Rol Oynuyor

  Çankırı Tuz Mağarası, Turizmde Önemli Rol Oynuyor Çankırı'da yerin 150 metre altında bulunan ve Hititler döneminden beri tuz elde edilen mağara, turistleri çekerek kentin tanıtımında önemli bir rol oynuyor. Mağara, sağlık turizmi, kültür sanat ve spor faaliyetlerine ev sahipliği yapması planlanıyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:22 Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı

  Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı törenle kutlandı Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:15 İsrail Filistinlilerin sembolik yapılarını hedef alıyor

  İsrail Filistinlilerin sembolik yapılarını hedef alıyor İsrail, Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'de başlattığı saldırılarla eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı kentlerine baskınların dozunu artırarak altyapıyı ve özellikle de Filistinlilerin sembolik yapılarını tahrip etmeye yoğunlaştı.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:14 24 Kasım Öğretmenler Günü yurtta coşkuyla kutlandı

  24 Kasım Öğretmenler Günü yurtta coşkuyla kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü yurtta coşkuyla kutlandı'Öğretmenler Günü' Nazilli'de de coşkuyla kutlandı AYDIN - Aydın'ın Nazilli ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928'de Başöğretmen unvanının verilişinin yıldönümü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:53 İZMİR-'DÜNYAYA TEKRAR GELSEM YİNE ÖĞRETMEN OLMAK İSTERDİM'

  İZMİR-'DÜNYAYA TEKRAR GELSEM YİNE ÖĞRETMEN OLMAK İSTERDİM' İZMİR'in Bornova ilçesindeki Şehit Hüseyin Dalkılıç Özel Eğitim Uygulama Okulu'ndaki Özel Eğitim Öğretmeni Yüksel Uysal (55), orta ve ağır zihinsel gereksinimli öğrencileri hayata hazırlıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:50 Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü

  Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 'Yeşile Dönmek' temasıyla düzenlediği '+0.5 Akdeniz'in Geleceği' Çevre Çalıştayı'nda geri dönüşüm malzemelerinden yapılan sanatsal çalışmalar ve atölyeler büyük ilgi gördü. Kağıt hamurundan heykel yapma atölyesi, atık soğan kabuklarından doğal boyayla tişört deseni oluşturma atölyesi, atık kumaşlardan tasarım yapma atölyesi ve atalık tohumları dikme atölyesi gibi etkinlikler düzenlendi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:49 Hacı Bektaş Veli'nin Öğretileri "4 Kapı 40 Makam" Anıtında Ölümsüzleşti

  Hacı Bektaş Veli'nin Öğretileri '4 Kapı 40 Makam' Anıtında Ölümsüzleşti İzmir Büyükşehir Belediyesi, hoşgörü ve sevgiyi dünyaya yayan, Alevi Bektaşi inanç ve öğretisinin kurucularından Hacı Bektaş Veli’yi “4 Kapı 40 Makam” heykeliyle ölümsüzleştirdi. Her köşesinde Hacı Bektaş Veli’nin öğretisine yer veren eserin açılışında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bu anıt, çokluk içinde birlik, birlik içinde çokluğun kenti İzmir’de varlığın birliğine bir alan açıyor” dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:13 Tekirdağ, Türkiye ve Macaristan arasında karşılıklı kültür yılı ilan edildi

  Tekirdağ, Türkiye ve Macaristan arasında karşılıklı kültür yılı ilan edildi Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Türk-Macar Dostluk Anlaşması'nın 100. yıl dönümü olması dolayısıyla 2024'ün Türkiye ve Macaristan'da karşılıklı kültür yılı olarak kutlanacağını hatırlatarak Macar turistleri Tekirdağ'a beklediklerini söyledi. Macarlar açısından Türkiye'de 4 önemli şehir olduğunu aktaran Hacıoğlu, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Kütahya bulunan Macar anıtlarının ilgi çektiğini vurguladı. Tekirdağ'da Macarların büyük izlerinin olduğunu ifade eden Hacıoğlu, tüm Macar halkını Tekirdağ'a davet etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:07 Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'ni Geçen Yıl 300 Bin Kişi Ziyaret Etti

  Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'ni Geçen Yıl 300 Bin Kişi Ziyaret Etti Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan ve Eski Taş Çağı'ndan (Paleolitik Dönem) kalan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'ni son bir yılda 300 bin kişi ziyaret etti. Tekkeköy Mağaraları'nın tarihi ve turistik önemi anlatıldı.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:09 Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ziyaret gerçekleştirdi

  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ziyaret gerçekleştirdi Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ankara'da CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti. Ziyarette Samsun'un simgesi olan Onur Anıtı heykeli de hediye edildi. Başkan Deveci, ziyaret sonrası sosyal medyadan paylaşım yaparak çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Advertisement