Son dakika İsmail Ustaoğlu haberleri, İsmail Ustaoğlu son dakika, son dakika İsmail Ustaoğlu

Son Dakika İsmail Ustaoğlu Haberleri

 • Balıkesir'de düzenlenen konferansta yerelden genele hizmet anlayışı konuşuldu
  24 Şub Balıkesir'de düzenlenen konferansta yerelden genele hizmet anlayışı konuşuldu

  Balıkesir'de, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Uluslararası Vuslat Platformu tarafından "Ufuktaki Yeni Türkiye 3. Balıkesir Buluşmaları" kapsamında "Yerelden Genele Hizmet Anlayışımız" başlıklı konferans düzenlendi.

 • Uluslararası Vuslat Platformu Balıkesir'de Konferans Düzenledi
  24 Şub Uluslararası Vuslat Platformu Balıkesir'de Konferans Düzenledi

  Uluslararası Vuslat Platformu, Balıkesir'de düzenlenen 'Yerelden Genele Hizmet Anlayışımız' konferansıyla bir araya geldi. Programda yapılan kahvaltının ardından Berat Kandili dolayısıyla dua ve Kur'an tilaveti gerçekleştirildi. Konuşmalarda Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlığını koruduğu vurgulandı.

 • Balıkesir'de 'Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği' programı yapıldı
  22 Şub Balıkesir'de "Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği" programı yapıldı

  Balıkesir Valiliği koordinesinde, Büyükşehir Belediyesince Balkonuk Center'da düzenlenen "Amatörün Geleceği, Büyükşehir'in Desteği" başlıklı programda spor kulüplerine, milli ve amatör sporculara plaket ve ahde vefa ödülleri takdim edildi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine destek verdi
  22 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine destek verdi

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Amatörün geleceği, Büyükşehir'in desteği" temalı programda; amatör spor kulüp yöneticileri, sporcular, antrenörler ve hakemler ile bir araya geldi.

 • GMKA Yönetim Kurulu, Çanakkale'de toplandı
  20 Şub GMKA Yönetim Kurulu, Çanakkale'de toplandı

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu, Çanakkale'de olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, turizm faaliyetlerinin çeşitliliğinin artırılması ve yenilenebilir enerji alanında yapılan çalışmalar ele alındı.

 • Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' tanıtıldı
  16 Şub Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' tanıtıldı

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bir Adım Bin Umut Projesi' kapsamında Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından tanıtım ve ödül töreni düzenlendi. Proje kapsamında 13 bin 500 çocuk ve gençle iletişim kurulduğu, çeşitli kurslar ve faaliyetler düzenlendiği, öğrencilere hediyeler verildiği ve resim şiir yarışmalarının düzenlendiği belirtildi.

 • Balıkesir Üniversitesi Spor Salonuna Hüseyin Murat Uysal'ın Adı Verildi
  09 Şub Balıkesir Üniversitesi Spor Salonuna Hüseyin Murat Uysal'ın Adı Verildi

  Balıkesir Üniversitesi Burhan Erdayı Spor Salonu'nda yer alan antrenman salonuna, vefat eden Bigadiç Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Hüseyin Murat Uysal'ın adı verildi. Açılış töreninde konuşan yetkililer, Uysal'ın genç sporcuları yetiştirme adına yaptığı hizmetleri vurguladı.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi EMITT Fuarı'nda İlgi Gördü
  08 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediyesi EMITT Fuarı'nda İlgi Gördü

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi standı, EMITT Fuarı'nda büyük ilgi gördü. Başkan Yücel Yılmaz'ın da katıldığı fuarda Balıkesir'in turizm değerleri tanıtıldı.

 • Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı
  08 Şub Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı

  Türk havacılık tarihinin ilk kıtalar arası uçuşunu tamamlayan Edremit Tayyaresi'nin 110 yıl sonra bire bir ölçülerinde modeli yapıldı.

 • BAKAN GÜLER TÜRKİYE MÜZAKERE MASALARININ VAZGEÇİLMEZ ÜYESİ HALİNE GELDİ
  02 Şub BAKAN GÜLER TÜRKİYE MÜZAKERE MASALARININ VAZGEÇİLMEZ ÜYESİ HALİNE GELDİ

  MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye'nin son yıllarda uluslararası arenada müzakere masalarının ve güvenlik mimarisinin vazgeçilmez bir üyesi haline geldiğini söyledi.

 • Bakan Güler: Türkiye müzakere masalarının vazgeçilmez üyesi haline geldi
  02 Şub Bakan Güler: Türkiye müzakere masalarının vazgeçilmez üyesi haline geldi

  MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye'nin son yıllarda uluslararası arenada müzakere masalarının ve güvenlik mimarisinin vazgeçilmez bir üyesi haline geldiğini söyledi.

 • Kocaeli ve Balıkesir protokolü cenazede buluştu
  01 Şub Kocaeli ve Balıkesir protokolü cenazede buluştu

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın'ın kayınpederi Burhan Koca son yolculuğuna uğurlandı

 • Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Eşi Figen Büyükakın'ın Babası Hayatını Kaybetti
  01 Şub Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Eşi Figen Büyükakın'ın Babası Hayatını Kaybetti

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın eşi Kocaeli Üniversitesi'nde görevli Doç. Dr. Figen Büyükakın'ın babası Burhan Koca, yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüğü Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Merhum Koca'nın cenazesi Balıkesir'in Kepsut ilçesinde Balıkesir ve Kocaeli protokolünün katılımı ile son yolculuğuna uğurlandı.

 • Balıkesir'de 2023 yılında 17 bin 972 kişi istihdam edildi
  31 Oca Balıkesir'de 2023 yılında 17 bin 972 kişi istihdam edildi

  Balıkesir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun 2024 yılının birinci olağan toplantısında, 2023 yılında yapılan programlar sonucunda toplamda 17 bin 972 kişi istihdam edildiği açıklandı. Toplantıda istihdam ve mesleki eğitim politikaları, aktif işgücü programları ve istihdam etkinliklerinin izlenmesi gibi konular ele alındı. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun aldığı kararlar ile Balıkesir'de istihdama önemli katkılar sağlandığı belirtildi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, hafızlık mezuniyet törenine katıldı
  29 Oca Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, hafızlık mezuniyet törenine katıldı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçe Müftülüğüne bağlı Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu'nda hafızlığı tamamlayan 118 gencin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Mezuniyet töreninde hafızlara belgeleri takdim edildi ve Yılmaz, hafızlara başarılar diledi.

 • S.S. Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği 20. yılını kutladı
  23 Oca S.S. Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği 20. yılını kutladı

  S.S. Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP), kuruluşunun 20'nci yılını Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği bir programla kutladı. Programa Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve diğer yetkililer ile birlikte üreticiler de katıldı. Programda yapılan konuşmalarda, hayvancılık sektöründeki sorunlar ve çözüm önerileri üzerine görüşler paylaşıldı. Ayrıca, üreticiler arasında düzenlenen bilgi yarışması da yapıldı ve dereceye giren üreticilere ödülleri takdim edildi.

 • Balıkesir'deki okullarda öğrenciler karnelerini aldı
  19 Oca Balıkesir'deki okullarda öğrenciler karnelerini aldı

  Balıkesir'deki Karesi Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu'nda düzenlenen karne töreninde öğrenciler, karnelerini aldı ve protokol üyelerine teşekkür etti. Tören sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafları oyladı
  18 Oca Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafları oyladı

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri' oylamasında tercihlerini yaptı. Vali Ustaoğlu, Türkiye ve dünya gündemini etkileyen önemli fotoğrafları inceledi ve 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğraftan seçim yaptı. Ustaoğlu, deprem, savaş suçları, çevre-yaşam, haber ve spor kategorilerindeki fotoğraflara oy verdi ve AA'yı tebrik etti.

 • Denizkurdu Tatbikatı'nda şehit olan dalgıç Bahadır Canbulat'ın cenazesi toprağa verildi
  12 Oca Denizkurdu Tatbikatı'nda şehit olan dalgıç Bahadır Canbulat'ın cenazesi toprağa verildi

  Denizkurdu Tatbikatı kapsamında dalış eğitimi sırasında rahatsızlanarak şehit olan Mayın Harbi Dalgıcı Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat'ın cenazesi, Balıkesir'in Erdek ilçesinde düzenlenen törenle defnedildi. Törene, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Balıkesir Valisi ve diğer yetkililerin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

 • Denizkuvvetleri Komutanı'nın katıldığı törenle şehit Astsubay toprağa verildi
  12 Oca Denizkuvvetleri Komutanı'nın katıldığı törenle şehit Astsubay toprağa verildi

  DENİZKURDU Tatbikatı'nda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat, Balıkesir'in Erdek ilçesinde yapılan askeri törenle toprağa verildi. Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu da katıldı.

 • Denizkurdu Tatbikatı'nda şehit olan dalgıç Bahadır Canbulat son yolculuğuna uğurlandı
  12 Oca Denizkurdu Tatbikatı'nda şehit olan dalgıç Bahadır Canbulat son yolculuğuna uğurlandı

  Muğla Marmaris'te gerçekleştirilen Denizkurdu Tatbikatı sırasında fenalaşarak şehit olan TCG Edremit gemisinde görevli Mayın Harbi Dalgıcı Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat, Balıkesir'in Erdek ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazeye Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve birçok yetkili katıldı.

 • Kadınlar Türkiye Kupası Fenerbahçe'nin
  05 Oca Kadınlar Türkiye Kupası Fenerbahçe'nin

  Fenerbahçe, ÇBK Mersin'i 79-76 yenerek ING Kadınlar Türkiye Kupası'nın sahibi oldu. Maç normal süresi 71-71 berabere bitince uzatmaya gitti. Uzatma bölümünde Fenerbahçe, ÇBK Mersin'i geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı. Emma Meesseman, final maçının en değerli oyuncusu seçildi.

 • Fenerbahçe Alagöz Holding, ING Kadınlar Türkiye Kupası'nı kazandı
  05 Oca Fenerbahçe Alagöz Holding, ING Kadınlar Türkiye Kupası'nı kazandı

  Basketbol ING Kadınlar Türkiye Kupası final maçında ÇBK Mersin'i uzatmalarda 79-76 yenerek kazanan Fenerbahçe Alagöz Holding, kupasını aldı.

 • Fenerbahçe, ÇBK Mersin'i yenerek Türkiye Kupası'nın sahibi oldu
  05 Oca Fenerbahçe, ÇBK Mersin'i yenerek Türkiye Kupası'nın sahibi oldu

  Basketbol ING Kadınlar Türkiye Kupası Finali'nde Fenerbahçe, normal süresi 71-71 sona eren maçın uzatmalarında ÇBK Mersin'i 79-76 yenerek kupanın sahibi oldu. Fenerbahçe Alagöz Holding, şampiyonluk kupasını TBF Başkan Vekili Ömer Onan'dan aldı.

 • Balıkesir Sındırgı'da Acil Sağlık İstasyonu Hizmete Alındı
  05 Oca Balıkesir Sındırgı'da Acil Sağlık İstasyonu Hizmete Alındı

  Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde ulaşımı kolaylaştırmak için acil sağlık istasyonu binası inşa edilerek hizmete alındı. İstasyon binası, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda hizmet verecek.

 • Balıkesir'deki 220 Yıllık Cami Restorasyonu Tamamlandı
  05 Oca Balıkesir'deki 220 Yıllık Cami Restorasyonu Tamamlandı

  Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde bulunan 220 yıllık Yakup Bey Camisi'nin restorasyonu tamamlandı ve cuma namazıyla yeniden cemaatine kavuştu. Restorasyon çalışmaları sonucunda caminin çevresine Kur'an kursu, şadırvan, tuvalet ve konferans salonu gibi alanlar yapıldı. Açılış törenine Balıkesir Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sındırgı Belediye Başkanı da katıldı.

 • Hayırsever, anne ve babasının adına 8 derslikli ortaokul yaptıracak
  04 Oca Hayırsever, anne ve babasının adına 8 derslikli ortaokul yaptıracak

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde, kolej ve eğitim kurumları bulunan bir hayırsever, anne ve babasının adına 8 derslikli ortaokul yaptıracak. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'nun katılımıyla Edremit Kaymakamlığı'nda, kurumlar arası protokol imza töreni yapıldı. Hayırsever vatandaşın eğitime olan destekleri büyük önem taşıyor. Okulun açılışı en kısa zamanda yapılacak.

 • Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun'un annesi son yolculuğuna uğurlandı
  03 Oca Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun'un annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun'un annesi Kamuran Coşkun, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kamuran Coşkun'un cenazesi, Mudanya ilçesindeki Duran Camii'nde düzenlenen törenin ardından Kent Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine birçok devlet yetkilisi ve yerel yönetim temsilcisi katıldı.

 • AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal Hayatını Kaybetti
  01 Oca AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal Hayatını Kaybetti

  AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal (31), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

 • AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın Cenazesi Defnedildi
  01 Oca AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın Cenazesi Defnedildi

  AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Uysal'ın cenazesi, bugün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye AK Parti teşkilat üyeleri de katıldı. Uysal, 31 yaşında vefat etti ve Başçeşme Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve diğer protokol üyeleri de katıldı.

 • AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın cenazesi toprağa verildi
  01 Oca AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın cenazesi toprağa verildi

  Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın cenazesi, helallik alınması için evinin önüne getirildi. Daha sonra Zağnos Paşa Camii'ne götürülen Uysal'ın naaşı, Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç'in öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Başçeşme Mezarlığı'nda toprağa verildi. Uysal'ın bir süre önce fıtık ameliyatı olduğu ve tedavisine evinde devam edildiği belirtildi. Cenaze törenine, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti genel başkan yardımcıları Erkan Kandemir, Hamza Dağ ve Belgin Uygur, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, ilçe başkanları, milletvekilleri, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

 • Balıkesir'de 10 yıl sonra dünyaya gelen ikizler yeni yılın ilk bebekleri oldu
  01 Oca Balıkesir'de 10 yıl sonra dünyaya gelen ikizler yeni yılın ilk bebekleri oldu

  Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nde, saat 00.01 ile 00.02 arasında dünyaya gelen ikiz tüp bebekler, 10 yıldır çocuk sahibi olamayan bir ailenin sevinci oldu. Bebeklere Yaman ve Buğlem isimleri verildi. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi, aileyi ziyaret ederek tebrik etti ve bebeklere çeyrek altın taktı.

 • Balıkesir Kent Konseyi Üyelerine Teşekkür
  01 Oca Balıkesir Kent Konseyi Üyelerine Teşekkür

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gönüllü olarak Balıkesir için çalışan kent konseyi üyelerine teşekkür etti. Yılmaz, 20 ilçenin birbirinden güç alarak daha da güçlendiğini belirtti. Balıkesir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda, protokol konuşmalarının ardından kültür, sanat ve gastronomiye katkıları olan isimlere 'Kent Şükran Beratı' takdim edildi.

 • Balıkesir'de Yeni Yılın İlk Bebekleri İkiz Oldu
  01 Oca Balıkesir'de Yeni Yılın İlk Bebekleri İkiz Oldu

  Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nde saat 00.01 ile 00.02 arasında ikiz tüp bebek dünyaya geldi. Ailesi 10 yıl sonra dünyaya gelen bebeklere Yaman ve Buğlem ismini verdi. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu aileyi ziyaret ederek tebrik etti. Aileye çeyrek altın hediye edildi.

 • Balıkesir'deki Oruç Bey Camisi Restorasyonunun Ardından Yeniden Açıldı
  30 Ara Balıkesir'deki Oruç Bey Camisi Restorasyonunun Ardından Yeniden Açıldı

  Balıkesir'in Kepsut ilçesinde bulunan ve 6 asırlık tarihi Oruç Bey Camisi, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden ibadete açıldı. Caminin restorasyonunu Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü gerçekleştirdi. Açılış törenine Balıkesir Valisi, AK Parti Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Kaymakam, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, STK başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 • MÜSİAD Balıkesir'de gastronomi toplantısı düzenledi
  26 Ara MÜSİAD Balıkesir'de gastronomi toplantısı düzenledi

  MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından düzenlenen Türkiye İstişare Toplantısı, Balıkesir'de gerçekleştirildi. Toplantıda, Balıkesir'in gastronomi alanında marka şehir olma hedefi ve Türkiye'nin gastronomik değerlerinin tanıtımı konuşuldu.

 • Balıkesir'de Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
  25 Ara Balıkesir'de Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

  Balıkesir Üniversitesi Teknokent ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve diğer önemli isimler katıldı. Toplantıda, Balıkesir Teknokent'in gelişmeleri ve Türkiye'deki Teknokentler hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 58 toplu taşıma aracını hizmete sundu
  18 Ara Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 58 toplu taşıma aracını hizmete sundu

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği Toplu Taşıma Aracı Hizmete Alım Töreniyle 58 toplu taşıma aracını Balıkesir'in hizmetine sundu. Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, konuşmasında Balıkesir'in büyüklüğüne ve hizmetlerine değindi. Törenin ardından araç gezisi yapıldı.

 • Balıkesir'de Sporculara Malzeme Desteği Verildi
  12 Ara Balıkesir'de Sporculara Malzeme Desteği Verildi

  Balıkesir'de düzenlenen törende atletizm, güreş, judo ve yüzme branşlarında mücadele eden 85 sporcuya malzeme desteği sağlandı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere spor yapma imkanlarının arttığını ve desteklerinin süreceğini belirtti.

 • Balıkesir'de Gençlere Spor Kıyafeti Desteği ve Ödüllendirme
  12 Ara Balıkesir'de Gençlere Spor Kıyafeti Desteği ve Ödüllendirme

  Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle, Balıkesir'de spora yeni başlayan gençlere spor kıyafeti desteği sağlandı. Ayrıca, spor dallarında başarı elde eden sporcular da ödüllendirildi. Programda konuşan yetkililer, gençlerin spora teşvik edilmesi ve Balıkesir'in ulusal ve uluslararası arenada temsil edilmesinin önemine vurgu yaptılar. Program sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

 • Balıkesirspor Bergama Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı
  10 Ara Balıkesirspor Bergama Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı

  TFF 3. Lig 14. haftasında Balıkesirspor, evinde Bergama Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı. Maçta Balıkesirspor öne geçse de konuk ekip beraberliği sağladı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, maçı tribünden takip ederek takıma moral verdi.

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesirspor'u ziyaret etti
  08 Ara Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesirspor'u ziyaret etti

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesirspor yönetimine moral ve destek amacıyla kulüp tesislerinde ziyaret etti. Vali Ustaoğlu, Balıkesirspor'a dilek ve temennilerini ileterek, takımın her daim yanında olduğunu belirtti.

 • Balıkesir Gönen TDİOSB'ye ön talep başvuruları başladı
  08 Ara Balıkesir Gönen TDİOSB'ye ön talep başvuruları başladı

  Balıkesir'in Gönen ilçesinde kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) ön talep başvuruları alınmaya başlandı. Jeotermalle ısıtılarak 10 bin kişiye istihdam sağlanması ve yıllık 250 bin ton sebze üretilmesi hedeflenen 8 bin dekar alana sahip OSB için başvurular 31 Ocak 2024'e kadar devam edecek.

 • TCSG-703 Umut Korveti Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'ndan ziyaret aldı
  07 Ara TCSG-703 Umut Korveti Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'ndan ziyaret aldı

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Kuzey Ege'de görev yapan TCSG-703 Umut Korveti'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. TCSG-703 Umut Korveti, düzensiz göç ve arama kurtarma faaliyetlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

 • Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 84'üncü yılında memleketinde anıldı
  01 Ara Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 84'üncü yılında memleketinde anıldı

  Çanakkale Savaşları kahramanlarından Seyit Onbaşı'nın vefatının 84'üncü yılı dolayısıyla memleketi Balıkesir'in Havran ilçesindeki kabri başında anma töreni düzenlendi.

 • Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 84'üncü yılında dualarla anıldı
  01 Ara Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 84'üncü yılında dualarla anıldı

  Çanakkale Savaşı'nın kahramanlarından Seyit Onbaşı, vefatının 84'üncü yılı dolayısıyla Balıkesir'in Havran ilçesindeki kabri başında anıldı.

 • Balıkesir'de Kış Tedbirleri Toplantısı Gerçekleştirildi
  30 Kas Balıkesir'de Kış Tedbirleri Toplantısı Gerçekleştirildi

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, yaklaşan kış mevsiminde hayatı olumsuz etkileyecek durumların engellenmesi ve karayollarında alınacak tedbirler ele alındı. Vali Ustaoğlu, sokak hayvanlarının unutulmaması için yetkililere talimat verdi.

 • Edremit'te Sağanak Yağış Sonucu 110 Ev ve İş Yeri Su Altında Kaldı
  29 Kas Edremit'te Sağanak Yağış Sonucu 110 Ev ve İş Yeri Su Altında Kaldı

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşanan sağanak yağış sonucu Altınoluk Mahallesi'nde 110 ev ve iş yeri su altında kaldı. 11 kişi evlerinde mahsur kaldı ve tahliye edildi. Balıkçı teknesi de rüzgarın etkisiyle alabora oldu. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, bölgede metrekareye 350 kilogram yağış düştüğünü açıkladı.

 • Uluslararası Vuslat Platformu'nun düzenlediği konferanslar başladı
  25 Kas Uluslararası Vuslat Platformu'nun düzenlediği konferanslar başladı

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirilen 'İkinci Yüzyıla Girerken Ufuktaki Yeni Türkiye' konferansları başladı. Programda, Osmanlı'nın adalet ve merhametle yönettiği vurgulandı ve Türkiye'nin barışı hedeflediği belirtildi.

 • Uluslararası Vuslat Platformu'nun düzenlediği konferanslar başladı
  25 Kas Uluslararası Vuslat Platformu'nun düzenlediği konferanslar başladı

  Uluslararası Vuslat Platformu tarafından düzenlenen 'İkinci Yüzyıla Girerken Ufuktaki Yeni Türkiye' konferansları, Balıkesir'in Edremit ilçesinde başladı. Programda konuşmacılar, Türkiye'nin barışını ve birlik içinde olmayı vurguladılar.

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerini Ziyaret Etti
  22 Kas Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerini Ziyaret Etti

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan meydanına kurulan stantları ziyaret etti. Vali Ustaoğlu, stantları gezip yapılan çalışmaları inceledi ve kadın vatandaşlara karanfil takdim etti. Konuşmasında kadına yönelik şiddete karşı olduklarını vurgulayan Vali Ustaoğlu, toplumun kadına saygı ve sevgiyle yaklaşması gerektiğini belirtti.

 • Kocaeli'de Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
  21 Kas Kocaeli'de Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

  Kocaeli'de düzensiz göçle etkin mücadele amacıyla 8 ilden valiler, kolluk kuvvetleri yöneticileri ve İl Göç İdaresi müdürlerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantıda, düzensiz göçle daha etkin mücadele yöntemleri ve koordinasyon kurulu üyelerinin katkıları ele alındı.

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, BALOSB'deki Fabrika ve İşletmeleri Ziyaret Etti
  17 Kas Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, BALOSB'deki Fabrika ve İşletmeleri Ziyaret Etti

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde (BALOSB) faaliyet gösteren fabrika ve işletmeleri ziyaret etti. Vali Ustaoğlu, Aygören Süt Ürünleri İşletmesi, Eko Sinerji Elektrik Sanayi ve Beksan Çivi Tel Makina İmalat Sanayi gibi firmaları gezerek incelemelerde bulundu.

 • BALOSB'ye TIR otoparkı ve sosyal tesis
  13 Kas BALOSB'ye TIR otoparkı ve sosyal tesis

  Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen BALOSB'nin; 55 araçlık TIR otoparkının kapasitesini 120'ye çıkaran Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 43 dönüm arazi üzerinde kurulan alana sosyal tesisler de kazandırdı.

 • Yurtta 9.05'te hayat durdu
  10 Kas Yurtta 9.05'te hayat durdu

  Yurtta 9.05'te hayat durduSirenler çalınca hayat durdu KOCAELİ - Kocaeli'de Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıl dönümünde saat 09.05'i gösterdiğinde siren sesini duyan vatandaşlar işlerini bırakıp saygı duruşunda bulundu.

 • Balıkesir'de Büyük Önder Atatürk anıldı
  10 Kas Balıkesir'de Büyük Önder Atatürk anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılı dolayısıyla Balıkesir'de tören gerçekleştirildi.

 • Balıkesir'de 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Törenleri
  10 Kas Balıkesir'de 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Törenleri

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın katılımıyla Atatürk heykelinde yapılan resmi törenlerde saygı duruşu gerçekleştirildi. Bandırma ilçesinde de siren sesleri eşliğinde bir kadın Türk Bayrağı açarak saygı duruşunda bulundu.

 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale Deniz Savaşları'nın seyrini değiştiren Balıkesir Havranlı Seyit Onbaşı'nın buluşmalarından esinlenilen 'Sağol Atam' isimli kısa filmin galası gerçekleştirildi
  09 Kas Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale Deniz Savaşları'nın seyrini değiştiren Balıkesir Havranlı Seyit Onbaşı'nın buluşmalarından esinlenilen 'Sağol Atam' isimli kısa filmin galası gerçekleştirildi

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Seyit Onbaşı'nın buluşmalarından esinlenilen 'Sağol Atam' isimli kısa filmin galası Balıkesir'de yapıldı. Filmin başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Emre Erçil paylaştı. Filmin gösterimi öncesinde 'Sağol Atam' türküsü seslendirildi ve film büyük beğeni topladı.

 • Marmara Denizi'nde 4,1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
  07 Kas Marmara Denizi'nde 4,1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Balıkesir açıklarında Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Marmara Denizi olarak belirlendi.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Balıkesir'e ziyaret gerçekleştirdi
  03 Kas İçişleri Bakan Yardımcısı Balıkesir'e ziyaret gerçekleştirdi

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Balıkesir'e gelerek Vali İsmail Ustaoğlu'nu ziyaret etti. Turan, Balıkesir sokaklarında esnafla bir araya gelerek vatandaşların taleplerini dinledi.

 • Kudüs Camii'nin yapımına öncülük eden Hacı Bilal Güngören hayatını kaybetti
  01 Kas Kudüs Camii'nin yapımına öncülük eden Hacı Bilal Güngören hayatını kaybetti

  Mescid-i Aksa'nın ve Kubbetü's Sahra'nın atmosferini Balıkesir'e taşımak amacı ile yapılan Kudüs Camii'nin yapımına öncülük eden ve aynı zamanda cami dernek başkanı olan Hacı Bilal Güngören (84) hayatını kaybetti. Güngören'in cenaze namazı, yaptırmış olduğu Kudüs Camii'nde kılındı.

 • Balıkesir'de Kadın Doktora Şiddet: 2 Kişi Gözaltına Alındı
  31 Eki Balıkesir'de Kadın Doktora Şiddet: 2 Kişi Gözaltına Alındı

  Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde kadın doktoru darbettiği öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı. Doktorun yüzü yaralandı ve darp raporu aldı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, şiddeti kınadığını belirterek, hekime acil şifalar dilediğini ve konunun adli makamlar tarafından takip edildiğini bildirdi.

 • Balıkesir'de Jandarma Komutanlığı hizmet binaları açıldı
  31 Eki Balıkesir'de Jandarma Komutanlığı hizmet binaları açıldı

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Gönen ve Erdek'te İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Ustaoğlu, yeni karakolların ilçelere hayırlı olması temennisinde bulunarak, binaların emniyet, asayiş, huzur ve güvenliğe katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Açılış törenlerine birçok yetkili ve yerel yönetici katıldı.

 • Balıkesir Gönen ve Erdek Jandarma Karakolları Hizmete Girdi
  30 Eki Balıkesir Gönen ve Erdek Jandarma Karakolları Hizmete Girdi

  Balıkesir'in Gönen ve Erdek ilçelerinde Jandarma Karakol Komutanlığı yeni binalarının kullanımı gerçekleştirilen açılış programı ile hizmete girdi. Gönen ve Erdek'te güvenlik ve asayişte katkı sunacak, modern Jandarma Karakolları kazandırıldı. Açılış programlarına Balıkesir Valisi, kaymakamlar, jandarma komutanları ve diğer yetkililer katıldı. Konuşmaların ardından dua okundu ve karakollar hizmete açıldı.

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde ziyaret ve açılışlar gerçekleştirdi
  30 Eki Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde ziyaret ve açılışlar gerçekleştirdi

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Manyas ilçesinde Kaymakam Emre Yeşil tarafından karşılandı. Vali Ustaoğlu, ilçe şube müdürleriyle toplantı yaptıktan sonra süt ürünleri üretimi yapan bir işletmenin teşhir ve satış dükkanının açılışını gerçekleştirdi. Vali Ustaoğlu açılışta yaptığı konuşmada, iş yerinin ilçenin istihdamına ve üretimine katkı sağlayacağını belirtti.

 • Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
  29 Eki Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

  Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir'in katıldığı törende, saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Niğde Valisi Cahit Çelik, konuşmasında Cumhuriyet'in Türk milletine bırakılmış en büyük miras olduğunu vurguladı.

 • BALIKESİR'DE 29 EKİM COŞKUSU
  29 Eki BALIKESİR'DE 29 EKİM COŞKUSU

  BALIKESİR'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılı coşkuyla kutlandı.

 • Cumhuriyetin 100. Yılı Bisiklet Turu Balıkesir'de Düzenlendi
  29 Eki Cumhuriyetin 100. Yılı Bisiklet Turu Balıkesir'de Düzenlendi

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı Bisiklet Turu düzenlendi. Kurtdereli Spor Salonu önünde buluşan birçok bisikletçi, 15 km'lik parkurda pedal çevirerek Cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Etkinlikte, katılımcılara hediye bisikletler, kasklar ve Anı Madalyası takdim edildi.

 • Balıkesir'de İki Dönem Belediye Başkanlığı Yapan Sami Gökdeniz Hayatını Kaybetti
  27 Eki Balıkesir'de İki Dönem Belediye Başkanlığı Yapan Sami Gökdeniz Hayatını Kaybetti

  Balıkesir'de 1989-1999 yılları arasında iki dönem boyunca Belediye Başkanlığı yapan Avukat Sami Gökdeniz 78 yaşında hayatını kaybetti. Merhum Gökdeniz, bugün cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine 30 milyon TL destek
  19 Eki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine 30 milyon TL destek

  - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine 30 milyon TL destek Balıkesir'de 'Sporun En'leri ödüllendirildi Amatör Spor Haftası kapanış törenine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine bu yıl için 30 milyon TL maddi...

 • Başkan Yücel Yılmaz 20 ilçenin muhtarlarıyla bir araya geldi
  19 Eki Başkan Yücel Yılmaz 20 ilçenin muhtarlarıyla bir araya geldi

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 20 ilçenin muhtarlarıyla bir araya geldi.

 • Balıkesir'de Kadın Briç Takımı Dünya İkincisi
  19 Eki Balıkesir'de Kadın Briç Takımı Dünya İkincisi

  Balıkesir'de, kadın milli briç takımı oyuncusu Dr. Özlem Kandolu ile öğretmen Ayşe Tuna Elmas, Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenen dünya şampiyonasında dünya ikincisi oldu. Başarılı sporcular, Balıkesir'de düzenlenen amatör sporcular ödül töreninde de ödüllendirildi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine 30 milyon TL destek
  19 Eki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine 30 milyon TL destek

  Amatör Spor Haftası kapanış törenine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine bu yıl için 30 milyon TL maddi destek sağlayacaklarını belirterek, spora her noktada destek olacaklarını söyledi.

 • TEMAD Ek Hizmet Binası açıldı
  16 Eki TEMAD Ek Hizmet Binası açıldı

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) tarafından gerçekleştirilen 'TEMAD Ek Hizmet Binası' açılış programına katıldı.

 • Ayvalık zeytinine uluslararası festival hasatı
  15 Eki Ayvalık zeytinine uluslararası festival hasatı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bu yıl 18. si düzenlenen Uluslararası Zeytin Hasat Festivali'nin ikinci gününde, geleneksel zeytin hasatı Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

 • Balıkesir'de kaybolan yaşlı adamın arama çalışmaları devam ediyor
  01 Eki Balıkesir'de kaybolan yaşlı adamın arama çalışmaları devam ediyor

  Balıkesir'in Gönen ilçesinde tatil için gittiği yazlık evinden ayrıldıktan sonra kaybolan Korhan Berzeg'in arama çalışmaları 100. gününe ulaştı. Şu ana kadar hiçbir iz bulunamayan Berzeg için umutlar tükenirken, ekip sayısı azaltıldı ve yeni bir strateji belirlenmeye çalışılıyor.

 • Balıkesir'de kaybolan yaşlı adamın arama çalışmaları devam ediyor
  01 Eki Balıkesir'de kaybolan yaşlı adamın arama çalışmaları devam ediyor

  Balıkesir'in Gönen ilçesinde tatil için gittiği yazlık evinden ayrıldıktan sonra kaybolan Korhan Berzeg'in arama çalışmaları 100. gününe ulaştı. Şu ana kadar hiçbir iz bulunamayan Berzeg için umutlar tükenirken, ekip sayısı azaltıldı ve yeni bir strateji belirlenmeye çalışılıyor.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tarlada Sıfır Atık Projesiyle Kadın Girişimcilere Kuzu Hediye Ediyor
  28 Eyl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tarlada Sıfır Atık Projesiyle Kadın Girişimcilere Kuzu Hediye Ediyor

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile S.S. Gönen Merkez Tuzakçı Hasanbey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliğinde yürütülen 'Tarlada Sıfır Atık' projesi kapsamında, her 500 kilogram zirai atık toplayan kadın girişimcilere 1 Balıkesir kuzusu ile kuzu başına 50 adet ot balyası dağıtıldı. Proje sayesinde, tohumdan hasada kadar geçen sürede meydana gelen zirai ve tarımsal atıklar ile atık plastikler geri dönüşüme kazandırılıyor.

 • Balıkesir'in çevreci kadın çiftçileri kuzuların sahibi oldu
  27 Eyl Balıkesir'in çevreci kadın çiftçileri kuzuların sahibi oldu

  Balıkesir'in çevreci kadın çiftçileri kuzuların sahibi oldu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, örnek bir sıfır atık projesine imza atarak 500 kilo atığa Balıkesir kuzusu hediye etti.

 • Balıkesir'in çevreci kadın çiftçileri kuzuların sahibi oldu
  27 Eyl Balıkesir'in çevreci kadın çiftçileri kuzuların sahibi oldu

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, örnek bir sıfır atık projesine imza atarak 500 kilo atığa Balıkesir kuzusu hediye etti.

Advertisement