Son dakika Kadın Hastalıkları haberleri, Kadın Hastalıkları son dakika, son dakika Kadın Hastalıkları

Son Dakika Kadın Hastalıkları Haberleri

 • Kahramanmaraş'ta 29 Şubat'ta doğan bebeğe 'İnci' ismi verildi
  29 Şub Kahramanmaraş'ta 29 Şubat'ta doğan bebeğe 'İnci' ismi verildi

  Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde yaşayan Büşra ve Lütfü Arslan çifti, 4 yılda bir denk gelen 29 Şubat'ta dünyaya gelen bebeğe 'İnci' adını verdi. İnci bebek, doğum gününü 4 yılda bir kutlayabilecek. Bebeğin doğumunun sürpriz olduğunu belirten anne Büşra Arslan, bu özel günü tahmin edemediklerini söyledi. İlk babalık heyecanını yaşayan Lütfü Arslan ise, bebeğin 29 Şubat'ta doğmasıyla daha da heyecanlandıklarını ifade etti.

 • Manisa'da 29 Şubat'ta doğan bebeklerin doğum günü sevinci
  29 Şub Manisa'da 29 Şubat'ta doğan bebeklerin doğum günü sevinci

  Manisa'da 29 Şubat'ta dünyaya gelen bebekler, 4 yıl sonra ilk kez doğum günlerini tam gününde kutlayabilecek. Manisa Şehir Hastanesi'nde, 29 Şubat tarihinde doğan bebeklerin aileleri büyük mutluluk yaşadı. 6 yıldır çocuk sahibi olamayan bir çiftin bebekleri de bu özel günde dünyaya geldi. Doğum tarihini 29 Şubat istemeyenler de oldu. Manisa Şehir Hastanesi'nde 29 Şubat tarihinin ilk bebeği ise İsmail-Şule Bilgin çiftinin oğulları oldu.

 • Başakşehir'de 29 Şubat'ta doğan bebek, ilk doğum gününü 4 yıl sonra kutlayacak
  29 Şub Başakşehir'de 29 Şubat'ta doğan bebek, ilk doğum gününü 4 yıl sonra kutlayacak

  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde dünyaya gelen Ömer Asaf bebek, 29 Şubat'ta doğduğu için ilk doğum gününü 4 yıl sonra kutlayacak. Anne ve baba, doğum gününü bir gün önceden veya bir gün sonradan kutlamayı düşünüyor. Bebeğin sağlık durumu iyi olduğu belirtilirken, doktorlar ve aile, 29 Şubat'ta doğan bebeklerin sağlıkla büyümesini diliyor.

 • Antalya'da her kontrolde bebek sayısı arttı, üçüz mutluluğu yaşadılar
  26 Şub Antalya'da her kontrolde bebek sayısı arttı, üçüz mutluluğu yaşadılar

  Antalya'da yaşayan 37 yaşındaki Asiye Sönmez, eşinin sevgisinden kaçırılan çocuklara üzülürken, biri tek yumurta ikizi, diğeri tek olmak üzere üçüz erkek bebek dünyaya getirdi. Tıpta binde bir görülen durum hastanede büyük sevinç oluştururken, bebekler sağlıklı şekilde taburcu edildi.

 • AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, kente 19 hekimin atandığını duyurdu
  24 Şub AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, kente 19 hekimin atandığını duyurdu

  AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Kırşehir'e farklı branşlarda 19 hekimin atandığını açıkladı. Atanan hekimler arasında uzman ve pratisyen doktorlar bulunuyor. Erkan, atamaların Kırşehir'deki sağlık kadrosunu güçlendireceğini ve vatandaşlara daha hızlı ve verimli sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 25 yeni hekim atandı
  23 Şub Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 25 yeni hekim atandı

  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Şirik, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen atama sonucunda 22 uzman tabip ve 3 tabip kadrosu ile toplamda 25 hekimin hastanenin gücüne güç katacağını belirtti. Atanan 11 uzman hekimin hastanede görev yapacak olmasının sağlık hizmetlerinde önemli bir artış sağlayacağı ifade edildi.

 • Adıyaman Besni İlçe Devlet Hastanesi'ne 4 yeni uzman doktor atandı
  23 Şub Adıyaman Besni İlçe Devlet Hastanesi'ne 4 yeni uzman doktor atandı

  Sağlık Bakanlığı tarafından Besni İlçe Devlet Hastanesi'ne 4 yeni uzman doktor ataması yapıldı. Atamalar kapsamında enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile bir radyoloji uzmanı görevlendirildi.

 • İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ürojinekoloji Polikliniği Kuruldu
  21 Şub İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ürojinekoloji Polikliniği Kuruldu

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kurulan ürojinekoloji polikliniği, kadınlarda sık görülen sağlık sorunlarının tedavisi için çalışmalara başladı. Poliklinikte idrar kaçırma, genital organ sarkması ve kronik genital bölge ağrısı gibi hastalıklar tedavi ediliyor. Ürojinekoloji merkezi, hastaların nitelikli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti almasını hedefliyor.

 • Ankara Üniversitesi, Gambiya'da Anne ve Bebek Ölüm Oranlarını Düşürmeyi Hedefliyor
  20 Şub Ankara Üniversitesi, Gambiya'da Anne ve Bebek Ölüm Oranlarını Düşürmeyi Hedefliyor

  Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından geliştirilen 'Anne ve Bebek Sağlığını Koruma Projesi' ile Gambiya'da anne ve bebek ölüm oranlarının düşürülmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında Türkiye'den hekim, hemşire ve ebelerden oluşan 30 kişilik ekip, eğitim programı ve alan incelemeleri gerçekleştirdi. Proje, uzun soluklu bir çalışma olarak planlanmaktadır.

 • 10 yıl sonra kanser olarak karşınıza çıkan HPV aşılamayla önlenebiliyor
  19 Şub 10 yıl sonra kanser olarak karşınıza çıkan HPV aşılamayla önlenebiliyor

  Özel Denizli Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Aysun Karabulut, HPV virüsüne karşı aşılama ve düzenli takibin önemini vurgulayarak, rahim ağzı kanserinin önlenebilmesi için HPV aşısı, tarama testleri ve düzenli takip gerektiğini belirtti. HPV aşısıyla bağışıklık sağlandığında rahim ağzı kanserinden korunmanın mümkün olduğunu ifade eden Dr. Karabulut, HPV pozitifliği tespit edildiğinde deneyimli bir kadın doğum uzmanıyla görüşülmesi gerektiğini söyledi. HPV virüsünün kanser oluşumuna kadar geçen sürenin yaklaşık 10 yıl olduğunu belirten Dr. Karabulut, öncü lezyonların veya kanserin varlığını tespit etmek için kolonoskopi ve biyopsi yapıldığını ve tedavi planının buna göre belirlendiğini açıkladı.

 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Güçlendirme Çalışmaları Başladı
  14 Şub Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Güçlendirme Çalışmaları Başladı

  Adana'da son 3 büyük depremi atlatan 50 yıllık Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi binasında güçlendirme çalışması başlatıldı. 25 yıl önce Ceyhan depreminde hasar gören, Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinde büyük kısmı boşaltılan hastane binasındaki güçlendirme, 1 yılda tamamlanacak. Tahliye edilen poliklinikleri başka hastanede hizmet veren tarihi Balcalı Hastanesi'nin bölgenin sağlık üssü olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, 'Güçlendirmede 1 yıla kadar tüm çalışmaların bitmiş olacağını ümit ediyoruz' dedi.

 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Güçlendirme Çalışması Başlatıldı
  14 Şub Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Güçlendirme Çalışması Başlatıldı

  Adana'da son 3 büyük depremi atlatan 50 yıllık Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi binasında güçlendirme çalışması başlatıldı. 25 yıl önce Ceyhan depreminde hasar gören, Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinde büyük kısmı boşaltılan hastane binasındaki güçlendirme, 1 yılda tamamlanacak. Tahliye edilen poliklinikleri başka hastanede hizmet veren tarihi Balcalı Hastanesi'nin bölgenin sağlık üssü olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, 'Güçlendirmede 1 yıla kadar tüm çalışmaların bitmiş olacağını ümit ediyoruz' dedi.

 • Plastik Su Şişeleri Bebekler ve Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etki Yaratıyor
  09 Şub Plastik Su Şişeleri Bebekler ve Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etki Yaratıyor

  KADIN Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, plastik su şişelerinin bebekler ve çocuklar üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekti. Yapılan bir araştırmada, marketlerde satılan suların daha önce tahmin edilenden 10 ila 100 kat daha fazla plastik parçası içerebileceği ortaya çıktı. Ayrıca, incelemesi yapılan şişelerin yüzde 93'ünde kısırlığa yol açabilecek nanopartiküller tespit edildi. Prof. Dr. Öner, plastik su şişeleri ve ambalajlarının insan sağlığı açısından son derece sakıncalı olduğunu belirtti ve musluk suyunun cam veya paslanmaz çelik kaplardan içilmesi tavsiyesini yeniledi.

 • Nallıhan'da kadın hastalıkları konferansı düzenlendi
  08 Şub Nallıhan'da kadın hastalıkları konferansı düzenlendi

  Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, Nallıhan Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi tarafından düzenlenen konferansta, kadınlar bilgilendirildi. Nallıhan Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Beyza Bellisoy, konferansta yaptığı konuşmada, ilçede görev yaptığını ve başarılı işlere imza attıklarını belirtti.

 • Kahramanmaraş'taki hastanede 5 bin 500 bebek dünyaya geldi
  06 Şub Kahramanmaraş'taki hastanede 5 bin 500 bebek dünyaya geldi

  Kahramanmaraş'taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde 6 Şubat 2023-1 Şubat 2024 tarihleri arasında 5 bin 500 bebek dünyaya gözlerini açtı. Deprem sürecini hasarsız atlatan hastanenin ek hizmet binası depremzedelere sağlık hizmeti sunulmasında önemli rol aldı. Acil servislerde 357 bin muayene yapıldı.

 • Akdeniz Üniversitesi Türkiye'de İlk Meme Kanseri Merkezini Kurdu
  06 Şub Akdeniz Üniversitesi Türkiye'de İlk Meme Kanseri Merkezini Kurdu

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye'de ilk defa meme kanserlerine ilişkin bir merkez kurduklarını açıkladı. Meme merkezi, meme kanserinin erken tanısı ve tedavisi için planlamalar yapacak. Ayrıca, Akdeniz Üniversitesi'nde kanser tanı ve tedavilerinin erken evrede öğrenilebilmesi için Gen Merkezi kuruldu. Sağlık turizmi açısından da önemli olan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, geçen yıl 41 milyon lira ciro elde etti.

 • Şanlıurfa'da 13 Yıl Sonra Çocuk Hasreti Son Buldu
  05 Şub Şanlıurfa'da 13 Yıl Sonra Çocuk Hasreti Son Buldu

  Şanlıurfa'da çocuk hasreti çeken Aydemir çifti, Harran Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan tedavi sonucunda 13 yıl sonra ilk bebeklerini kucaklarına aldı. Hastane yetkilileri, bölgede umut olduğunu ve çocuk özlemi çeken ailenin mutluluğunu paylaştıklarını belirtti.

 • HPV aşısı rahim ağzı kanserinden yüzde 93 koruyor
  30 Oca HPV aşısı rahim ağzı kanserinden yüzde 93 koruyor

  Uzmanlar, HPV'ye karşı uygulanan aşının rahim ağzı kanserinden yüzde 93 oranında koruduğunu belirtiyor. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, rahim ağzı kanserinin önlenmesi ve erken teşhisinde tarama testlerinin önemini vurguluyor. Aşının erken yaşta yapılmasının koruyuculuğunu artırdığına dikkat çekiliyor.

 • Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova'da lojistik depo oluşturulması için çalışma başlattıklarını açıkladı
  24 Oca Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova'da lojistik depo oluşturulması için çalışma başlattıklarını açıkladı

  Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Yüksekova'da lojistik depo oluşturulmasına yönelik çalışma başlattıklarını belirtti. Çelik, Yüksekova'da hastane kapasitesinin artırılması için projelerin hazırlandığını ve Yüksekova'ya 2 kadın hastalıkları ve doğum uzmanının atandığını da söyledi. Ayrıca, deprem durumunda konteyner sevkiyatı ve lojistik depo kurulumu için hazırlıklar yapıldığını ifade etti.

 • Yumurta Dondurma İşlemi Kadınlar İçin Önemli Bir Seçenek
  24 Oca Yumurta Dondurma İşlemi Kadınlar İçin Önemli Bir Seçenek

  Sağlık sorunları, kariyer gibi nedenlerle çocuk doğurmayı erteleyen ve yumurtalarını donduran kadınların sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nur Dokuzeylül Güngör, "Yumurta çözüldüğünde verimli olması için 40 yaşından önce dondurulması gerekir" dedi.

 • Rahim Ağzı Kanseri Geçiren Kadın Tüp Bebek Tedavisine Başladı
  23 Oca Rahim Ağzı Kanseri Geçiren Kadın Tüp Bebek Tedavisine Başladı

  Rahim ağzı kanseri teşhisi konulan ve erken evrede yakalanan 40 yaşındaki Gaye Özcan, başarılı bir ameliyat sonrası tüp bebek tedavisine başladı. Özcan, rutin kontrole gittiği sırada doktorunun dikkati sayesinde kanseri fark ettiğini ve hemen tedavi sürecine başladığını belirtti. Rahim ağzı kanseri, erken evrede yakalanıldığında tüp bebek tedavisiyle anne olma şansı veriyor.

 • Antalya'da anne karnında aynı damarları paylaşan ikiz bebekler hayata tutundu
  23 Oca Antalya'da anne karnında aynı damarları paylaşan ikiz bebekler hayata tutundu

  Antalya'da anne karnında aynı damarları paylaşan ikiz bebekler, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılan operasyonla hayata tutundu. Hamileliğin 23. haftasında ikizden ikize transfüzyon sendromu teşhisi konulan bebeklere, fetoskopik lazer fotokoagülasyon işlemi uygulandı. Operasyonun ardından bebeklerin gelişimi normale döndü ve sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiler. Aile, doktorların başarılı operasyonuyla mutlu oldu.

 • Nallıhan'da Rahim Ağzı Kanseri Bilgilendirme Etkinliği Düzenlendi
  22 Oca Nallıhan'da Rahim Ağzı Kanseri Bilgilendirme Etkinliği Düzenlendi

  Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Beyza Bellisoy tarafından rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Etkinliğe hastane personeli ve ilçe sakini kadınlar katıldı. Bellisoy, erken tanı ile rahim ağzı kanserine bağlı ölüm oranlarının azaltılabileceğini belirtti.

 • Serviks Kanseri ve Önemi
  17 Oca Serviks Kanseri ve Önemi

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Doç. Dr. Esra Nur Tola, serviks kanserinin dünya çapında kadınlarda en sık görülen dördüncü kanser türü olduğunu belirtti. Serviks kanserinin önemli risk faktörleri arasında HPV enfeksiyonu, düşük sosyoekonomik düzey ve sigara kullanımı bulunuyor. Tarama programları ve HPV aşısı ile serviks kanserinden korunmanın mümkün olduğunu vurguladı.

 • Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğiyle düzenlenen 'Sağlıklı Yaş Alma' buluşmalarının üçüncüsü gerçekleştirildi
  16 Oca Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğiyle düzenlenen 'Sağlıklı Yaş Alma' buluşmalarının üçüncüsü gerçekleştirildi

  Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğiyle düzenlenen 'Sağlıklı Yaş Alma' buluşmalarının üçüncüsünde doktorlar, diyabet ve obezite hastalığını anlattı. Toplantıda, obezite ve diyabetin kök sebepleri, diğer kronik hastalıklarla ilişkisi, korunma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesiyle diyabet ve obeziteden nasıl kurtulunabileceği de anlatıldı.

 • Şanlıurfa'da 32 yıl sonra gelen ikiz mutluluk
  12 Oca Şanlıurfa'da 32 yıl sonra gelen ikiz mutluluk

  Şanlıurfa'da yaşayan Neriman-Ömer Kutluca çifti, 32 yıl sonra evlat sahibi olma hayaline kavuştu. Özel bir hastanede tedavi gören çift, 1 yıl süren tüp bebek tedavisi sonucunda ikiz bebek sahibi oldu. Bebeklerini zılgıtlarla kucaklayan çift, büyük mutluluk yaşadı.

 • Şanlıurfa'da 32 Yıl Sonra İkiz Bebek Sahibi Olan Çift Büyük Mutluluk Yaşadı
  12 Oca Şanlıurfa'da 32 Yıl Sonra İkiz Bebek Sahibi Olan Çift Büyük Mutluluk Yaşadı

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşayan Neriman-Ömer Kutluca çifti, 32 yıl süren çocuk özlemine özel bir hastanede tüp bebek uygulaması ile son verdi. 1 yıllık tedavi süreci sonrası ikiz bebek sahibi olan çift, büyük sevinç yaşadı. Bebekler, yoğun bakım servisi önünde anne ve babaya teslim edildi. Baba Ömer Kutluca, uzun süren çocuk özlemine son vermenin mutluluğunu paylaştı.

 • Kış Mevsiminde Hamilelikte Enfeksiyon Riski Artıyor
  12 Oca Kış Mevsiminde Hamilelikte Enfeksiyon Riski Artıyor

  Op. Dr. Elif Alaç, kış mevsiminde hamilelik geçiren anne adaylarının enfeksiyona yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu belirtti. Sağlıklı bir kış hamileliği için alınabilecek önlemleri ve grip aşısının önemini anlattı.

 • Kayseri Şehir Hastanesi'nde Gebe Okulu Eğitimleri
  06 Oca Kayseri Şehir Hastanesi'nde Gebe Okulu Eğitimleri

  Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği bünyesinde faaliyet gösteren gebe okulunda anne ve baba adayları, doğumun evreleri, lohusalık ve bebek bakımı gibi konularda eğitim alıyor. Hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin verildiği gebe okulunda, anne adaylarına nefes egzersizi, plates eğitimi, bebeğin bakımı gibi konularda uzman ebeler eşliğinde eğitimler sunuluyor. Gebe okulu, gebelerin doğum korkusunu yenmelerine yardımcı olurken, normal doğumu teşvik ederek normal doğum oranlarını artırıyor.

 • Seydişehir Devlet Hastanesi'nde Rahim Ağzı Kanseri Konulu Konferans Düzenlendi
  04 Oca Seydişehir Devlet Hastanesi'nde Rahim Ağzı Kanseri Konulu Konferans Düzenlendi

  Seydişehir Devlet Hastanesi doktorları tarafından ilçede yaşayan kadınlara yönelik Rahim Ağzı (Serviks) kanseri konulu konferans düzenlendi. Konferansta erken teşhis ve etkili tedavi önemine vurgu yapılarak, yapılan HPV aşılarının rahim ağzı kanserinin gelişmesini engelleyebildiği belirtildi. Program sonunda katılımcılar kanser taramasından geçirildi.

 • Kadınlar ve Kız Çocukları Sosyal Medyada Çevrim İçi Şiddete Maruz Kalıyor
  04 Oca Kadınlar ve Kız Çocukları Sosyal Medyada Çevrim İçi Şiddete Maruz Kalıyor

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nden Doç. Dr. Funda Evcili, kadın ve kız çocuklarının özellikle sosyal medyada çevrim içi şiddete maruz kaldığını belirtti. Kadınların çevrim içi takip, sömürü, taciz ve pornografi gibi şiddetlerden etkilendiği ve Türkiye'de kadınların çevrim içi takibe maruz kalma oranının yüksek olduğu ifade edildi. Çevrim içi şiddetin kadınlar üzerinde travmatik etkileri olduğu ve intiharla sonuçlanabileceği vurgulandı. Kadınların güvenlik önlemleri alması ve yaşadıkları şiddeti bildirmesi gerektiği belirtildi.

 • Kas Hastası Kadın, 3 Yıl Arayla 2 Bebek Dünyaya Getirdi
  03 Oca Kas Hastası Kadın, 3 Yıl Arayla 2 Bebek Dünyaya Getirdi

  Adana'da gittiği hastanede tesadüfen verdiği kan sonucu kas hastası olduğunu öğrenen bir kadın, doktorların uyarılarına rağmen 3 yıl arayla 2 sağlıklı bebek dünyaya getirdi. Kadın, bebeğini dünyaya getirmekten hiç pişman olmadığını söyledi.

 • Rahim Ağzı Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Tedavi Edilebiliyor
  03 Oca Rahim Ağzı Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Tedavi Edilebiliyor

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Türkan Gülpınar, rahim ağzı kanserinin yavaş ilerlediğini ve bu nedenle önlenebilen bir hastalık olduğunu belirtti. Düzenli jinekoloji muayeneleri teşhisi erken koymak ve hastalığın olumsuz etkilerini en aza indirerek tedavi sürecini kolaylaştırmaktadır.

 • Antalya'da Yeni Yılın İlk Saniyesinde Dünyaya Gelen Bebek
  01 Oca Antalya'da Yeni Yılın İlk Saniyesinde Dünyaya Gelen Bebek

  Antalya'da yaşayan Fevzi ve Hafize Karabacak çifti, 15 Ocak'ta dünyaya gelmesi planlanan bebeklerinin heyecanını yaşarken, annenin sancıları artınca yeni yılın ilk saniyesinde erkek bebekleri Kuzey dünyaya geldi. Sezaryenle 2 kilo 705 gram olarak doğan bebek, ailenin yeni yılı oldu.

 • Kocaeli'de 2024 Yılının İlk Bebeği 'Aybike' Dünyaya Geldi
  01 Oca Kocaeli'de 2024 Yılının İlk Bebeği 'Aybike' Dünyaya Geldi

  Kocaeli'de 2024 yılının ilk bebeği olan Aybike, Şule ve Mustafa Örengül çiftinin kız bebekleri olarak dünyaya geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aileyi sosyal medya hesabından tebrik etti. Bebek, Kocaeli Şehir Hastanesi'nde sağlıklı bir şekilde doğdu ve ailesi tarafından sevinçle karşılandı.

 • 6 Şubat Depremlerinin Etkilediği Şehirlerde Yılın İlk Bebekleri Dünyaya Geldi
  01 Oca 6 Şubat Depremlerinin Etkilediği Şehirlerde Yılın İlk Bebekleri Dünyaya Geldi

  Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa'da 6 Şubat depremlerinin etkisiyle 2024 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi. Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde doğan bebeğe Mahmut Useyd ismi verilirken, Malatya'da doğan bebeğin ismi henüz belirlenmedi. Şanlıurfa'da ise Derya ve Abdurrezak Öden çiftinin ilk çocuğu Fevzi dünyaya geldi. Gaziantep Şehir Hastanesi'nde ise Cemal ve Fatma Yıldız çiftinin bebeği Mustafa dünyaya geldi.

 • Mardin, Bingöl ve Elazığ'da 2024 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi
  01 Oca Mardin, Bingöl ve Elazığ'da 2024 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi

  Mardin'de Muhammed Hüseyin, Bingöl'de Hatice ve Elazığ'da Eymen, Asilhan ve Doğu isimli bebekler 2024 yılının ilk dakikalarında dünyaya geldi. Aileler ve yetkililer bebekleri ziyaret ederek tebriklerini iletti.

 • Kayseri'de Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi
  01 Oca Kayseri'de Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi

  Kayseri Şehir Hastanesi'nde saat 00.02'de 3 kilo 300 gram ağırlığında sağlıklı bir bebek dünyaya geldi. Bebeğe 'Ceylin' ismi verildi. Aile, yeni yılın ilk bebeği olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Hastane yetkilileri, 2024 yılının ilk bebeğinin burada doğduğunu belirtti.

 • Sivas'ta üretilen iyotlu tuz, hamile kadınlar tarafından tercih ediliyor
  31 Ara Sivas'ta üretilen iyotlu tuz, hamile kadınlar tarafından tercih ediliyor

  Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyünde üretilen iyotlu kaynak tuzunun hasadı sürüyor. İlçe merkezine 26 kilometre uzaklıktaki tuzlada büyük emeklerle toplanan iyotlu tuz, ağırlıklı olarak iç piyasada hamile kadınlar tarafından tüketiliyor. Tuzlanın kadın işletmecisi Habibe Belgin Yılmaz, yılda yaklaşık 25 ton tuz ürettiklerini belirtti. İyot oranı yüksek tuzu çıkarmak için farklı metotlar kullandıklarını ifade eden Yılmaz, iyotlu tuzun üretimini genellikle sonbahara güneşsiz havalara bıraktıklarını söyledi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Çağlar Yıldız ise hamilelerin düzenli olarak iyot alması gerektiğini vurguladı.

 • Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi'nde 3 Boyutlu Renkli Ultrason Cihazı Hizmete Alındı
  30 Ara Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi'nde 3 Boyutlu Renkli Ultrason Cihazı Hizmete Alındı

  Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi, yeni 3 boyutlu renkli ultrason cihazını hizmete aldı. Hastane başhekimi Uz. Dr. Mümin Sarıkulak, cihazın gebelik takibi, jinekoloji, genital estetik ve laparoskopik cerrahi gibi alanlarda daha doğru ve ayrıntılı teşhis koymayı mümkün kılacağını belirtti. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Yunus Katırcı ise cihazın ilçe halkına önemli bir hizmet sunacağını ifade etti.

 • Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 5 yılda 250 çocuğun doğmasına vesile oldu
  26 Ara Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 5 yılda 250 çocuğun doğmasına vesile oldu

  Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, çocuk sahibi olamayan çiftlere umut vererek 5 yılda 250 çocuğun dünyaya gelmesini sağladı. Merkezin kuruluşunun 5. yıl dönümü kutlamalarında konuşan yetkililer, merkezin umudun doğduğu yer olduğunu vurguladılar. Hastanenin tüp bebek merkezi, Türkiye'deki ikinci basamak sağlık hizmeti veren kurumlar içindeki ikinci merkez olarak ön plana çıkıyor.

 • İskenderun Acil Durum Hastanesinde doğan ilk bebek Ecrin
  18 Ara İskenderun Acil Durum Hastanesinde doğan ilk bebek Ecrin

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da hizmete açılan İskenderun Acil Durum Hastanesinde dünyaya gelen ilk bebeğe 'Ecrin' ismi verildi. 200 yataklı sağlık merkezinde doğan bebek, 3 kilo 460 gram ağırlığındadır. Anne ve baba, hastaneye teşekkür etti.

 • Gebelere grip aşısı önerisi
  15 Ara Gebelere grip aşısı önerisi

  Gaziantep Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Semra Sarı Yıldız, gebelik döneminde grip aşısı yaptırmanın önemini vurgulayarak, aşının anne ve bebeği koruduğunu belirtti. Yıldız, gebeliğin her döneminde güvenle grip aşısı yapılabilmesi konusunda da bilgi verdi.

 • Kısırlıkla Mücadelede Nedenler ve Tedavi Süreci
  15 Ara Kısırlıkla Mücadelede Nedenler ve Tedavi Süreci

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, kısırlığın nedenlerini ve tedavi sürecini açıkladı. Kısırlığın kadınlarda enfeksiyonlar, doğum ya da kürtaj gibi faktörlerden kaynaklanabileceğini belirten Kılıç, erkeklerde ise üreme sistemi sorunlarının etkili olduğunu söyledi. Dünya genelinde kısırlık oranının yüksek olduğunu vurgulayan Kılıç, tüp bebek tedavisinin altı aşamadan oluştuğunu ifade etti.

 • Gazze'deki hastaneden 70 personel bilinmeyen bir yere götürüldü
  12 Ara Gazze'deki hastaneden 70 personel bilinmeyen bir yere götürüldü

  Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in baskın yaptığı Kemal Advan Hastanesi'nin Müdürü Ahmed el-Kahlut ile 70 personeli hastaneden çıkararak bilinmeyen bir yere götürdüğünü duyurdu. İsrail ordusu, hastanedeki 5 doktor ile kadın sağlık personellerini serbest bıraktığı belirtilen açıklamada, 70'ten fazla sağlık personelinin hastaneden çıkarılarak bilinmeyen bir yere götürüldüğü kaydedildi.

 • Danimarka, Filistin'e kalkınma yardımı sağlayacak
  12 Ara Danimarka, Filistin'e kalkınma yardımı sağlayacak

  Danimarka, 7 Ekim saldırılarının ardından askıya alınan 10,4 milyon dolarlık kalkınma yardımının devam edeceğini bildirdi. Yardımın amacının dışında kullanıldığına dair kanıt bulunmaması nedeniyle yardımın sağlanacağı açıklandı.

 • İsrail Kuşatmasında 3 Çocuk Oksijen Yetersizliğinden Hayatını Kaybetti
  12 Ara İsrail Kuşatmasında 3 Çocuk Oksijen Yetersizliğinden Hayatını Kaybetti

  İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde birkaç gündür kuşatma altında tuttuğu Kemal Advan Hastanesi'nde oksijen yetersizliği nedeniyle 3 günde 3 çocuk yaşamını yitirdi. Hastanede gıda, su ve içme suyunun tükendiği, binadakilerin hayatının tehlike altında olduğu belirtildi.

 • Eskişehir'de 7 Kilo 390 Gramlık Tümör Çıkarıldı
  12 Ara Eskişehir'de 7 Kilo 390 Gramlık Tümör Çıkarıldı

  Eskişehir'de yaşayan Gülfer Kurt'un karnından 7 kilo 390 gramlık tümör çıkarıldı. Kurt, kilo vermek için hastaneye başvurduğunda kendisini hamile gibi hissettiğini ifade etti. Ultrasonda büyük bir kitle tespit edilen Kurt, ameliyatla tümörden kurtuldu.

 • Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçleri, birkaç gündür kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesi'ne baskın düzenledi
  12 Ara Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçleri, birkaç gündür kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesi'ne baskın düzenledi

  Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçleri, birkaç gündür kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesi'ne baskın düzenledi.

 • Eskişehir'de Mide Spazmı Tedavisi Gören Kadının Karnından 7 Kilo Kitle Çıkarıldı
  12 Ara Eskişehir'de Mide Spazmı Tedavisi Gören Kadının Karnından 7 Kilo Kitle Çıkarıldı

  Eskişehir'de mide spazmı tedavisi gören bir kadının karnında 7 kilo 390 gram kitle tespit edildi. Ameliyatla sağlığına kavuşturulan kadın, rahat bir nefes aldığını söyledi.

 • Eskişehir'de 7 Kilo Tümör Çıkarıldı
  12 Ara Eskişehir'de 7 Kilo Tümör Çıkarıldı

  Eskişehir'de kilo vermek için hastaneye başvuran Gülfer Kurt'un karnından 7 kilo 390 gramlık tümör çıkarıldı. Kurt, karnındaki kitle nedeniyle günlük hayatını etkileyen birçok sorun yaşadığını ifade etti.

 • Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah kenti ile Megazi Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda en...
  11 Ara Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah kenti ile Megazi Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda en...

  Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah kenti ile Megazi Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda en az 25 Filistinliyi öldürdü.

 • 30 Yaşından Sonra Kadınlarda HPV Taraması Yapılmalı
  11 Ara 30 Yaşından Sonra Kadınlarda HPV Taraması Yapılmalı

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Şerife Özlem Genç, 30 yaşından sonra kadınlarda mutlaka Human Papilloma Virüsü (HPV) taranması yapılması gerektiğini belirtti. Genç, HPV'nin rahim ağzını etkileyen bir virüs olduğunu ve rahim ağzı kanserine sebep olabileceğini vurguladı.

 • Trabzon'da Annelik ve Gebelik Süreci Semineri Düzenlendi
  09 Ara Trabzon'da Annelik ve Gebelik Süreci Semineri Düzenlendi

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde, Çaykara Belediyesi ile Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğinde 'Annelik ve Gebelik Süreci' konulu seminer düzenlendi. Seminere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökhan Erbil konuşmacı olarak katıldı ve katılımcılara annelik ve gebelik süreci, kısırlık, kadın kanserleri ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verildi.

 • Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'nde yeni Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı göreve başladı
  08 Ara Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'nde yeni Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı göreve başladı

  Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimine ataması yapılan Op.Dr. Seda Ünal Mesut göreve başladı. Şuhut ilçesindeki eksikliği gideren atama, ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

 • Adana'da Polislerden Dezavantajlı Ailelere Bebek Bezi Hediyesi
  08 Ara Adana'da Polislerden Dezavantajlı Ailelere Bebek Bezi Hediyesi

  Adana'da polis ekipleri, yeni doğum yapan bir annenin bebek bezi talebiyle harekete geçip, doğum hastanelerini tek tek ziyaret ederek, dezavantajlı ailelere bin 500 paket bebek bezi hediye etti. Ekipler, bebeklerle yakından ilgilenip, saha çalışmasıyla tespit edilen ailelere yardım eli uzattı.

 • Gebelerde enfeksiyonlar ve yüksek ateş bebekte problemlere yol açabilir
  07 Ara Gebelerde enfeksiyonlar ve yüksek ateş bebekte problemlere yol açabilir

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, gebelerin özellikle ilk 3 ay içerisinde geçirdiği enfeksiyonlar ve yüksek ateşin bebekte organ gelişimiyle ilgili problemlere neden olabileceğini belirtti. Bu nedenle gebelerin gribal enfeksiyonlara karşı önlem alması gerektiğini vurgulayan Buyru, grip aşısının tüm gebelere yapılmasını önerdi. Ayrıca viral enfeksiyonların bebekte otizm riskini artırabileceğini söyleyen Buyru, gebelerin bulunduğu ortamları havalandırmalarını, kalabalık ortamlardan uzak durmalarını ve el hijyenine dikkat etmelerini tavsiye etti.

 • Mersin'de Op. Dr. Vedat Günyar, 25 yıl sonra açtığı sergide 2 bin 500 çocuğun ayakkabılarını sergiledi
  05 Ara Mersin'de Op. Dr. Vedat Günyar, 25 yıl sonra açtığı sergide 2 bin 500 çocuğun ayakkabılarını sergiledi

  Mersin'de 33 yıllık Op. Dr. Vedat Günyar, meslek hayatında 25 yıl önce doğum yaptırdığı 2 bin 500 çocuğun ayakkabılarını toplayıp, 'İlk Adım Sergisi' açtı. Serginin açılışında konuşan Günyar, bu sergiyi açmaktan büyük bir mutluluk yaşadığını belirtti.

 • Çankaya Belediyesi 2019-2023 Yerel Eşitlik Eylem Planı İlerleme Raporu Açıklandı
  04 Ara Çankaya Belediyesi 2019-2023 Yerel Eşitlik Eylem Planı İlerleme Raporu Açıklandı

  Çankaya Belediyesi tarafından hazırlanan 2019-2023 'Yerel Eşitlik Eylem Planı' 2022 Yılı İlerleme Raporu, Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi'nde düzenlenen bir programla katılımcılara anlatıldı. Rapor, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları, kadınların eğitim, istihdam, katılım, kentsel hizmetler-çevre, sağlık ve şiddet konularında eşitlik sağlanması için yapılan çalışmalara odaklanmaktadır.

 • Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dr. Öğr. Üyesi Barbaros Ateşli hasta kabulüne başladı
  29 Kas Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dr. Öğr. Üyesi Barbaros Ateşli hasta kabulüne başladı

  Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeni uzman doktorların ataması devam ediyor. Bu kapsamda hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde Dr. Öğr. Üyesi Barbaros Ateşli hasta kabulüne başladı. Öte yandan eksik görülen polikliniklerde doktor atamasının devam edeceği belirtildi.

 • Kadın Koalisyonu, Maltepe Belediyesi'ni örnek gösterdi
  28 Kas Kadın Koalisyonu, Maltepe Belediyesi'ni örnek gösterdi

  Kadın Koalisyonu tarafından yayımlanan raporda, Maltepe Belediyesi'nin kadınlar konusunda yaptığı çalışmalar örnek olarak gösterildi. Belediye, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde sunduğu hizmetler ve Kadın Danışma Merkezleri ile öne çıktı.

 • Yalova'da dünyaya gelen bebeklerin kimlikleri adreslerine gönderiliyor
  28 Kas Yalova'da dünyaya gelen bebeklerin kimlikleri adreslerine gönderiliyor

  Sağlık Bakanlığı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen e-Tescil (Doğum) uygulamasına dahil olan Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyelerinde dünyaya gelen bebeklerin bilgilerini alarak kimliklerinin adreslerine ulaşmasını sağlıyor.

 • Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi
  25 Kas Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi

  Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında 'Kadına karşı şiddete dur de' temalı bir panel düzenlendi. Panelde, akademik ve idari personel ile öğrenciler bir araya geldi.

 • Tekirdağ'da 20 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı
  24 Kas Tekirdağ'da 20 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı

  Tekirdağ'da karın şişliği şikayetiyle hastaneye başvuran Asiye Seyitoğlu'nun vücudundan 20 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Mine Dağgez, kadınlara düzenli jinekolojik kontrol muayenesi yapılması gerektiğini belirtti.

 • Tekirdağ'da 20 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı
  24 Kas Tekirdağ'da 20 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı

  Tekirdağ'da karın şişliği şikayetiyle hastaneye başvuran bir kadının vücudundan 20 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor, kadınlara düzenli jinekolojik kontrol muayenesi yapılması gerektiğini belirtti.

 • Konya'da erken doğan ikizler sağlıklı şekilde taburcu edildi
  20 Kas Konya'da erken doğan ikizler sağlıklı şekilde taburcu edildi

  Konya'da Zeliha ve İbrahim Acar çifti, erken dünyaya gelen ikizlerini, tedavilerinin ardından sağlıklı şekilde kucaklarına almanın sevincini yaşıyor. Hamileliğin 29. haftasında dünyaya gözlerini açan minik kardeşler, erken doğum nedeniyle bir ay boyunca kuvözde tedavi gördü. Şimdi 7 aylık olan bebekler, çiftin en büyük mutluluğu oldu.

 • Ankara Etlik Şehir Hastanesinde Pelvik Taban Rehabilitasyon Merkezi'nde Kadınlara Ameliyatsız Tedavi İmkanı
  20 Kas Ankara Etlik Şehir Hastanesinde Pelvik Taban Rehabilitasyon Merkezi'nde Kadınlara Ameliyatsız Tedavi İmkanı

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde hizmet veren Pelvik Taban Rehabilitasyon Merkezi, kadınlarda sık görülen sağlık sorunlarına ameliyatsız tedavi seçeneği sunuyor. Merkezde, idrar kaçırma, rahim sarkması gibi problemler fizyoterapistler eşliğinde özel egzersizlerle tedavi ediliyor.

 • Muş'ta ilk kez ağrısız dikişsiz ameliyat yapıldı
  16 Kas Muş'ta ilk kez ağrısız dikişsiz ameliyat yapıldı

  Muş Devlet Hastanesi'nde V-NOTES ameliyat tekniği kullanılarak yapılan bir ameliyatla hastanın sağlığına kavuşması sağlandı. Bu teknik sayesinde ameliyat sonrası dikiş izi bulunmamakta ve yatış süresi kısalmaktadır.

 • İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan Partiden İstifa Etti
  16 Kas İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan Partiden İstifa Etti

  İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Arslan, belediye seçimlerinde AK Parti ve Cumhur ittifakını destekleyen kararlar ve açıklamaların yapıldığını belirterek, görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

 • Tüp Bebek Tedavi Oranları Artıyor
  10 Kas Tüp Bebek Tedavi Oranları Artıyor

  Tüp bebek tedavi oranlarına başvuru sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye'de her 6 çiftten 1'inin tüm yumurta rezervleri 48 yaşında bitiyor ve menopoza girme yaşı 45 yaş altına düşüyor. 41 yaşından sonra tüp bebek başarı oranı yüzde 15-20'lere kadar iniyor.

 • Prof. Dr. Gökalp Öner, Atatürk Sergisi Açtı
  10 Kas Prof. Dr. Gökalp Öner, Atatürk Sergisi Açtı

  KAYSERİ'de Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olan Prof. Dr. Gökalp Öner, Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel 'Atatürk' sergisi açılışı yaptı. Sergide, Atatürk dönemine ait 100 orijinal eser bulunmaktadır. Sergi, 3 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • Atatürk'ün ölüm saatine denk gelen bebeğe 'Aybars Kemal' ismi verildi
  10 Kas Atatürk'ün ölüm saatine denk gelen bebeğe 'Aybars Kemal' ismi verildi

  Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sezaryenle dünyaya gelen bebeğe, ailesi tarafından 'Aybars Kemal' ismi konuldu. Eskişehir'de yaşayan Esra ve Cemal Orçun Sert çifti, kontrol için gittikleri Nallıhan Devlet Hastanesi'nde doğum için en uygun zamanın 10 Kasım olduğunu öğrendi. Bugün sabah saatlerinde eşiyle hastaneye gelen Esra Sert, hazırlıkların ardından ameliyata alındı. Atatürk'ün hayatını kaybettiği saat 09.05'te sezaryenle dünyaya gelen bebeğe ailesi 'Aybars Kemal' ismini verdi. Anne Esra Sert, gazetecilere, çocuklarına sadece Aybars ismini vermeyi düşündüklerini, doğumun 10 Kasım'da ve saat 09.05'te gerçekleşmesiyle karar değiştirdiklerini söyledi. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Beyza Bellisoy da yaşanan tesadüf dolayısıyla mutlu olduklarını kaydetti.

 • Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Bingöl Devlet Hastanesine Taşınıyor
  08 Kas Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Bingöl Devlet Hastanesine Taşınıyor

  Bingöl'de, depremlerin ardından yapılan performans analiz raporu sonucunda boşaltılmasına karar verilen Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Bingöl Devlet Hastanesine taşınma işlemlerine başlıyor.

 • BAE, Gazze Şeridi'nde Sahra Hastanesi Kuracak
  06 Kas BAE, Gazze Şeridi'nde Sahra Hastanesi Kuracak

  Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze Şeridi'nde kapsamlı bir sahra hastanesi kuracağını duyurdu. Sahra hastanesi, 150 yatak kapasiteli olacak ve genel cerrahi, ortopedi, çocuk ve kadın hastalıkları, anestezi, yoğun bakım, dahiliye, diş hekimliği, psikoloji kliniği, bilgisayarlı tomografi, laboratuvar ve eczane gibi bölümleri içerecek. BAE, Filistin halkına yönelik tarihi destek ve yardımlarına devam ediyor.

 • Sivas Numune Hastanesine 23 yeni hekim atandı
  31 Eki Sivas Numune Hastanesine 23 yeni hekim atandı

  Sivas Numune Hastanesine ataması yapılan 23 hekim göreve başladı. Hastanenin hekim kadrosunun güçlenmesiyle birlikte daha fazla hastaya daha iyi sağlık hizmeti sunma kapasitesi arttı.

 • Cumhuriyet'in 100. yılında Kayseri'de dünyaya gelen kız bebek
  30 Eki Cumhuriyet'in 100. yılında Kayseri'de dünyaya gelen kız bebek

  Cumhuriyet'in 100. yıl coşkusu tüm ülkede kutlanırken, Kayseri'de yaşayan Çelebi çifti de Cumhuriyet coşkusuyla beraber bebek heyecanı yaşadı. Cumhuriyet'in ikinci asrının ilk dakikalarında Kayseri Şehir Hastanesi'nde dünyaya gelen 3 kilo 330 gram ağırlığındaki bebek, ailesine ve doktorlara heyecan yaşattı. Sarı saçlarıyla dünyaya gözlerini açan bebeğin yatağı da Türk bayrakları ile donatıldı.

 • 'Hayatınla kumar oynuyor, elinde bomba taşıyorsun' sözlerine aldırmadı, 172 kiloda annelik duygusunu yaşadı
  21 Eki "Hayatınla kumar oynuyor, elinde bomba taşıyorsun" sözlerine aldırmadı, 172 kiloda annelik duygusunu yaşadı

  "Hayatınla kumar oynuyor, elinde bomba taşıyorsun" sözlerine aldırmadı, 172 kiloda annelik duygusunu yaşadı Felsefe öğretmeni 156 kiloda başlayan doğum sürecini, 172 kiloda başarılı bir doğumla tamamladı Ölümü riske alıp bebeğini dünyaya getirdi Felsefe Öğretmeni Özlem Güven Yıldız...

 • Samsun'da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor İntihar Etti
  20 Eki Samsun'da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor İntihar Etti

  Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Erol Yazar, evinde kravatıyla kendini asarak intihar etti. Olayın ardından ailesi polisten yardım istedi ve olay yerine ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Dr. Yazar'ın emekli olduğu ve sağlık sorunları yaşadığı biliniyor.

 • Menopoz Sonrası Kalp ve Damar Hastalıklarına Dikkat
  18 Eki Menopoz Sonrası Kalp ve Damar Hastalıklarına Dikkat

  Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selen Doğan, menopoz sonrası dönemde ortaya çıkabilecek kalp ve damar hastalıklarına karşı uyarıda bulunarak, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve zararlı alışkanlıkların bırakılmasının hastalıklara karşı koruma sağlayacağını ifade etti.

 • Menopozda 'geç dönem' kemik sağlığını olumsuz etkiliyor
  18 Eki Menopozda 'geç dönem' kemik sağlığını olumsuz etkiliyor

  Op. Dr. Fatma Kutlusoy Güçlü: 'Kemik ve kalp damar sağlığını korumak için hormon replasman tedavisi desteği alınmalı'

Advertisement