Son dakika Kitap haberleri, Kitap son dakika, son dakika Kitap
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Kitap Haberleri

Son dakika Kitap haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kitap haberleri anında burada.


 • 19:21 Koç Ortaokulu öğrencileri kitaplarını tanıttı Koç Ortaokulu öğrencileri kitaplarını tanıttı

  Beylikdüzü'nde bulunan Koç Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve yazarların destekleriyle bir yıllık çalışmanın ardından kaleme aldıkları kitaplarını tanıttı. Etkinliğe Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Okul Müdürü Mustafa Karabulut, Çocuk Edebiyatı Yazarı Nermin Şenol Kalyoncu, Yahya Karakurt ve öğrenci velileri katıldı. Açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakırcı, Bugün onlar vizyonlarını ortaya koydular. Bize düşen onları desteklemek dedi.

 • 19:15 Koç Ortaokulu öğrencileri kitaplarını tanıttı Koç Ortaokulu öğrencileri kitaplarını tanıttı

  Beylikdüzü'nde bulunan Koç Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve yazarların destekleriyle bir yıllık çalışmanın ardından kaleme aldıkları kitaplarını tanıttı. Etkinliğe Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Okul Müdürü Mustafa Karabulut, Çocuk Edebiyatı Yazarı Nermin Şenol Kalyoncu, Yahya Karakurt ve öğrenci velileri katıldı. Açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakırcı, 'Bugün onlar vizyonlarını ortaya koydular. Bize düşen onları desteklemek' dedi.

 • 18:17 Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin proje ve resim sergisi açıldı Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin proje ve resim sergisi açıldı

  Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi'nin 2022-2023 eğitim öğretim yılı proje ve resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezi'nde açıldı. Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, sergide yıl boyunca üzerinde çalıştıkları proje ve resimlerini sergileme imkanı buldu.

 • 18:12 Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin proje ve resim sergisi açıldı Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin proje ve resim sergisi açıldı

  Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi'nin öğrencilerinin 2022-2023 eğitim öğretim yılı proje ve resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezi'nde açıldı. Öğrenciler yıl boyunca üzerinde çalıştıkları projeleri ve resimleri sergiledi. Sergi, 8 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • 18:12 Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi'nin Proje ve Resim Sergisi Açıldı Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi'nin Proje ve Resim Sergisi Açıldı

  Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezi'nin 2022-2023 eğitim öğretim yılı proje ve resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezi'nde açıldı. Öğrenciler yıl boyunca üzerinde çalıştıkları projeleri ve resimleri sergiledi. Sergi, 8 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek. Sergi koordinatörü öğretmen Perihan Aktaş, öğrencilerin sanatın içine diğer enstrümanları katmayı öğrendiğini belirtti. Ayrıca, görme engelli öğrencilerin oynayabilmesi için kartların üzerinde Brail alfabesi bulunuyor.

 • 17:54 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında vatandaşların talep ettiği hediyeleri sahiplerine takdim etti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında vatandaşların talep ettiği hediyeleri sahiplerine takdim etti

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyareti esnasında bir araya geldiği vatandaşların kendisinden talep ettikleri hediyeleri alarak sahiplerine takdim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talep edilen hediyelerin vatandaşlara teslim edilmesi için Büyükşehir Belediyesinde bir program düzenlendi.

 • 17:40 Erdoğan'ın kitabı Moskova'da yoğun ilgi gördü Erdoğan'ın kitabı Moskova'da yoğun ilgi gördü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitabı, Moskova'daki 9. Kitap Festivali'nde Rus okuyucuların beğenisine sunuldu. Kitap, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Sevinç Üçgül tarafından çevrildi ve Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı koordinasyonunda Rusya'da dağıtıldı. Kitap, Moskova'da önemli bir kitap festivalinde sergilendi ve oldukça ilgi gördü.

 • 17:12 3. Kartal Kitap Fuarı Kapılarını Açtı 3. Kartal Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

  İstanbul Anadolu Yakası'nın en büyük kitap fuarı olan 3. Kartal Kitap Fuarı, edebiyat, sanat ve medya dünyasından önemli isimleri ağırlıyor. Fuar, 100'e yakın yayınevinin yer aldığı Kartal Meydanı'nda düzenleniyor ve 11 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek. Açılışa Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 • 17:01 Mut'ta Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali başladı Mut'ta Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali başladı

  Mersin'in Mut ilçesinde düzenlenen Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali'nin 61'ncisi Tarihi Karacaoğlan Çınaraltı Parkı'nda açılış töreniyle başladı. Festival boyunca kitap imza günü ve karakucak güreşleri yapılacak.

 • 16:40 Fas'ta 28. Uluslararası Yayıncılık ve Kitap Fuarı açıldı Fas'ta 28. Uluslararası Yayıncılık ve Kitap Fuarı açıldı

  Fas'ın başkenti Rabat'ta düzenlenen 28. Uluslararası Yayıncılık ve Kitap Fuarı'na 51 ülkeden 737 yayınevi katılıyor. Fuarda 2 milyondan fazla kitap sergilenecek ve yazarların imza günleri, konferanslar, atölye çalışmaları gibi etkinlikler düzenlenecek. Fas Kültür Bakanı, toplumda kitap okuma alışkanlığında düşüş gözlendiğini belirterek, fuarın halkın kitaplarla ilişkisini güçlendirmek için bir fırsat olduğunu söyledi. Fuar, 11 Haziran'a kadar devam edecek.

 • 16:11 Kemal Varol, 52. Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazandı Kemal Varol, 52. Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazandı

  Kemal Varol'un 'Babamın Bağlaması' romanı, 84 eser arasından seçilerek 52. Orhan Kemal Roman Armağanı'na layık görüldü. Varol, ödül töreninde yaptığı konuşmada edebiyatın önemine vurgu yaparak, Orhan Kemal'in eserlerinin Türkiye'nin geniş ölçekli net bir fotoğrafını yansıttığını belirtti. Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü de ödülün gerekçesini açıklarken, Türkiye'nin bir zaman Nobel'i olabilecek bir ödülden söz edildiğini ifade etti.

 • 15:13 Kartal Kitap Fuarı açıldı Kartal Kitap Fuarı açıldı

  Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kartal Kitap Fuarı, 100'e yakın yayınevi, sanatsal oluşumlar ve sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. Fuarda söyleşiler, kitap imza günleri, sahne performansları, konserler ve daha birçok etkinlik yer alıyor. Onur konuğu ise Gülten Dayıoğlu. Fuarın katılımcı yazarları arasında İnci Aral, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Latife Tekin ve daha birçok isim yer alıyor.

 • 15:07 '3. Kartal Kitap Fuarı' Edebiyatseverlerle Buluştu '3. Kartal Kitap Fuarı' Edebiyatseverlerle Buluştu

  ‘3. Kartal Kitap Fuarı’, düzenlenen törenle edebiyatseverlere kapılarını açtı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bugün, Kartal’ın ve İstanbul’un kültür sanat hayatına yeni bir canlılık kazandırıyoruz” dedi.

 • 14:56 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi mezuniyet törenine katıldı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi mezuniyet törenine katıldı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nin 35. Dönem Mezuniyet Programı'na katıldı. Erbaş, mezuniyet programına katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, eğitimini tamamlayan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

 • 14:41 Kartal Kitap Fuarı açıldı Kartal Kitap Fuarı açıldı

  Kartal Kitap Fuarı, 100'e yakın yayınevi, sanatsal oluşumlar ve sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. Fuarda söyleşiler, kitap imza günleri, sahne performansları, konserler ve daha birçok etkinlik yer alıyor. Bu yıl onur konuğu Gülten Dayıoğlu olan fuar, 11 Haziran Pazar akşamına kadar ziyaretçilerine açık olacak.

 • 14:04 Doğu Kudüs'teki Rahmet Kapısı Mescidi İsrail'in Saldırılarına Maruz Kalıyor Doğu Kudüs'teki Rahmet Kapısı Mescidi İsrail'in Saldırılarına Maruz Kalıyor

  Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın doğu kısmında bulunan tarihi ve mimari değere sahip Rahmet Kapısı Mescidi, İsrail güçleri ve fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kalıyor. İsrail'in 16 yıl süren kapatma kararının ardından yüzlerce Filistinli ilk kez namaz kıldı. Ancak İsrail polisi, mescitte ibadet edenleri ve Mescid-i Aksa muhafızlarını rahatsız ediyor. Fanatik Yahudi yerleşimcilerin mescide baskınlar düzenlemesi organize eden İsrailli aşırı sağcı gruplar, Yahudiler için ibadet yeri oluşturma amacıyla gözünü Rahmet Mescidi'nin doğu kısmına dikti. Rahmet Kapısı Mescidi, yerin yaklaşık 12 metre altında bulunuyor ve mescide merdivenlerle iniliyor. Mescidin tarihi ve mimari yapısı nedeniyle tarihine ilişkin farklı görüşler bulunuyor.

 • 13:56 Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç Muradiye'de Sevenleriyle Buluştu Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç Muradiye'de Sevenleriyle Buluştu

  Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, 'Başarı Bedel İster' adlı söyleşiyle Muradiye halkına hitap etti. Programa Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan, kamu kurum personelleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda Nurullah Genç, kitaplarını imzaladı.

 • 13:55 Beyoğlu Sahaf Festivali Başladı Beyoğlu Sahaf Festivali Başladı

  Bu yıl 14.'sü düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali başladı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, 'Teknolojinin geldiği noktada kitapla irtibatını hiç koparmayan çocuklar ve gençler yetiştirmeliyiz' dedi.

 • 13:51 Beyoğlu Sahaf Festivali başladı Beyoğlu Sahaf Festivali başladı

  Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Beyoğlu Sahaf Festivali Galata Meydanı'nda başladı. Festivalde eski plaklardan, kitaplara, dergilere kadar birçok ürün satışa sunulacak. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, kitapla büyüyen bir gençlik arzu ettiklerini belirtti. Festivalin açılışına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Seniha Birand Çınar ve Lübnan Başkonsolosu Mazen Kabbara da katıldı.

 • 13:46 ERMED, Gazeteci İsmail Bingöl'ü ziyaret etti ERMED, Gazeteci İsmail Bingöl'ü ziyaret etti

  Erzurum Yeni Medya Derneği (ERMED), gazetecilik alanında önemli başarılara imza atan İsmail Bingöl'ü ziyaret etti. Bingöl, dijitalleşen medyada bilinçli medya kullanımının önemine değindi.

 • 13:39 Beyoğlu Sahaf Festivali başladı Beyoğlu Sahaf Festivali başladı

  Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Beyoğlu Sahaf Festivali Galata Meydanı'nda açıldı. Festival, 11 Haziran'a kadar kitapseverleri bekliyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, kitapla büyüyen bir gençlik arzu ettiklerini belirterek, festivalin teşvik edici rolünü önemsediklerini söyledi.

 • 13:03 Rehberlik Uzmanı Özcan Aladağ: 'Anne ve babalara öğrencilere kaygı aşılamadan sınava göndermelerini öneririz' Rehberlik Uzmanı Özcan Aladağ: 'Anne ve babalara öğrencilere kaygı aşılamadan sınava göndermelerini öneririz'

  Liselere Geçiş Sistemi sınavı öncesi, öğrencilerin sınavın kolaylığıyla zorluğuyla ilgili bir ön yargıya kapılmamaları gerektiğini belirten Rehberlik Uzmanı Özcan Aladağ, 'Anne ve babaların ise kesinlikle bir kıyaslama yapmadan yüksek başarı beklentisi olmadan ve öğrencilere kaygıyı aşılamadan sınava göndermelerini öneririz' dedi.

 • 12:32 Azerbaycanlı yazar Anar Rızayev'in 85. yaşı kutlanıyor Azerbaycanlı yazar Anar Rızayev'in 85. yaşı kutlanıyor

  Türk Edebiyatı Vakfı, Azerbaycan milli edebiyatının önemli isimlerinden, yazar ve yönetmen Anar Rızayev'in 85. doğum gününü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutluyor.

 • 12:28 İbn Haldun'un Mukaddime'si yeniden düzenlendi İbn Haldun'un Mukaddime'si yeniden düzenlendi

  İbn Haldun'un Mukaddime'si, Timaş Yayınları tarafından 'Mukaddime'nin Özü' adıyla yeniden düzenlenerek okuyucuların beğenisine sunuldu. Mütercim-yazar Cemal Aydın tarafından hazırlanan kitapta, eserin önemini kaybeden bölümleri çıkarıldı ve güncelliğini koruyan bölümler bir araya getirildi. Aydın, kitabın özetleme değil, sadece gereksiz kısımların çıkarıldığı bir düzenleme olduğunu belirtti.

 • 12:08 Bingöl'de Jandarmadan İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi Bingöl'de Jandarmadan İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi

  Bingöl'de jandarma trafik ekipleri ilkokullarda öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verdi. Karlıova ilçesinin Kantarkaya Köyü İlkokulu ve Yedisu Yatılı Bölge Ortaokulu'nda öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgi verildi.

 • 11:31 Kütüphaneden En Çok Faydalanan Okuyucuya Teşekkür Belgesi Verildi Kütüphaneden En Çok Faydalanan Okuyucuya Teşekkür Belgesi Verildi

  Çankırı'nın Kızılırmak ilçesinde kütüphaneden en fazla kitap okuyan 45 yaşındaki Nedim Gül'e teşekkür belgesi verildi. Gül, Kızılırmak İlçe Halk Kütüphanesi'nde yaklaşık 6 aylık sürede 45 kitap okudu.

 • 11:30 İzmir'de Geleceğin Yazarları Fuarda Buluştu İzmir'de Geleceğin Yazarları Fuarda Buluştu

  İzmir'de öğrencilerin hazırladığı kitapların tanıtıldığı 'Geleceğin Yazarları Kitap Fuarı' etkinliği yapıldı. Fuarda, 345 okuldan 17 bin öğrencinin katılımıyla hazırlanan kitaplar yer aldı.

 • 11:28 LGS sınavı için hazırlıklar tamam LGS sınavı için hazırlıklar tamam

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, 4 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın hazırlıklarının bu yıl 8'inci sınıfta kayıtlı 1 milyon 246 bin 429 öğrenci dikkate alınarak yapıldığını, deprem bölgesindeki 256 bin dolayındaki öğrenciden 67 bininin 71 ilde sınava girme talebini yerine getirdiklerini bildirdi.

 • 11:11 Depremde evi hasar gören gazeteci, 55 yıllık arşivini konteyner kente taşıdı Depremde evi hasar gören gazeteci, 55 yıllık arşivini konteyner kente taşıdı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi ağır hasar gören gazeteci Abdullah Ergün, babasından kalma 55 yıllık arşivini ve kitaplarını yerleştirildiği konteyner kente taşıdı. Arşivi konteyner kentte yaşayanlar tarafından büyük ilgi görüyor.

 • 10:55 Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri Sergisi Kartal'da Açıldı Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri Sergisi Kartal'da Açıldı

  Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün, İstanbul Cezeri Müzesi ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde 12. yüzyılın en önemli mucitlerinden biri olan Cezeri'nin tasarladığı makinelerin kopyalarının yer aldığı 'Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri' Sergisi, Kartal Organik Pazar etkinlik çadırında açıldı.

 • 10:18 Bafra Belediyesi, Öğrencilere Deneme Kitabı Dağıttı Bafra Belediyesi, Öğrencilere Deneme Kitabı Dağıttı

  Samsun'un Bafra ilçesinde sınava hazırlanan öğrencilere Bafra Belediyesi tarafından deneme kitabı dağıtıldı. Geçen yıl 1660 öğrenciye LGS, 1600 öğrenciye TYT deneme kitabı hediye eden belediye, bu yıl da 1700 öğrenciye TYT, 1800 öğrenciye LGS deneme kitabı verdi. Belediye Başkanı Hamit Kılıç, öğrencilere moral ve motivasyonlarını yüksek tutmaları gerektiğini vurguladı.

 • 09:04 Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4.5 Milyon TL Ciro Elde Etti Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4.5 Milyon TL Ciro Elde Etti

  Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geçen yıl 4 milyon 500 bin liralık ciro elde etti. Okul, bölgedeki birçok okulun ihtiyaçları için öğrenciler tarafından imal edilen sıralar üretiyor. Mobilya İç Mekan Tasarım Alanı Öğretmeni Ali İhsan Şener, öğrencilerin uygulama boyutuna ağırlık verildiğini belirtti.

 • 00:22 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: 'Kazanan Türkiye olmuştur' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: 'Kazanan Türkiye olmuştur'

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, 'Bu seçimde, açık ve net şekilde vurgulamamız gerekir ki, kazanan Türkiye olmuştur.' dedi. Altun ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde yalanlarla mücadele ettiğini ve Batı medyasının yanıltıcı haberler yaptığını söyledi.

 • 00:22 Gazeteci Mehmet Barlas, 81 yaşında hayatını kaybetti Gazeteci Mehmet Barlas, 81 yaşında hayatını kaybetti

  Deneyimli gazeteci Mehmet Barlas, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Şişli'de özel bir hastanede 81 yaşında vefat etti.

 • Dün Dün 23:33 Gazeteci Mehmet Barlas, 81 yaşında hayatını kaybetti Gazeteci Mehmet Barlas, 81 yaşında hayatını kaybetti

  Deneyimli gazeteci Mehmet Barlas, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Şişli'de özel bir hastanede 81 yaşında vefat etti.

 • Dün Dün 21:27 Cübbeli Ahmet, erkek erkeğe tokalaşmayı tehlikeli buldu: Cinsel meyil duyar Cübbeli Ahmet, erkek erkeğe tokalaşmayı tehlikeli buldu: Cinsel meyil duyar

  Açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Cübbeli Ahmet, bu kez de iki erkeğin tokalaşmasıyla ilgili sözleriyle dikkat çekti. İki erkeğin tokalaşmasından cinsel meyil doğabileceğini söyleyen Cübbeli Ahmet, "Tokalaşmada tehlike var. Çünkü neden? Belki bir adam karşı taraftaki adama cinsel meyil duyar onunla da tokalaşma bahanesiyle elini bırakmaz." dedi.

 • Dün Dün 21:19 Cübbeli Ahmet, erkek erkeğe tokalaşmayı tehlikeli buldu: Cinsel meyil duyar Cübbeli Ahmet, erkek erkeğe tokalaşmayı tehlikeli buldu: Cinsel meyil duyar

  Açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Cübbeli Ahmet, bu kez de iki erkeğin tokalaşmasıyla ilgili sözleriyle dikkat çekti. İki erkeğin tokalaşmasından cinsel meyil doğabileceğini söyleyen Cübbeli Ahmet, "Tokalaşmada tehlike var. Çünkü neden? Belki bir adam karşı taraftaki adama cinsel meyil duyar onunla da tokalaşma bahanesiyle elini bırakmaz." dedi.

 • Dün Dün 20:55 LGS'ye girecek öğrencilere tavsiyeler LGS'ye girecek öğrencilere tavsiyeler

  Bilfen İlköğretim Kurumları Rehberlik Bölüm Başkanı Tuğçe Kılıç, Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrenciler için tavsiyelerde bulundu. Sınava son 3 gün kaldığını belirten Kılıç, öğrencilerin sınav öncesinde kendilerini rahatlatacak aktiviteler yapmalarını önerdi. Ayrıca, velilerin de öğrencilerin tercihlerine saygı göstermeleri gerektiğini vurguladı.

 • Dün Dün 20:28 Şiir ve denemenin yeni örneği: Ne Köşedeyim Ne Kıyıda Şiir ve denemenin yeni örneği: Ne Köşedeyim Ne Kıyıda

  Spot: Yaşamın sırlarına, yaşam tecrübelerine ve bu tecrübelerin yaşamı güzelleştirmek, kişiye farkındalık sağlamak, düşünmeye ve düşündürmeye itmek için kullanılmasına dair bir kitap olan 'Ne Köşedeyim Ne Kıyıda' Theseus Yayınevi tarafından okuyucuyla buluştu.

 • Dün Dün 19:20 Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor

  Taksim Camii İslam Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Taksim Kitabevi kitap söyleşi ve imza etkinliklerinde bu kez Erol Erdoğan'ı ağırlayacak. Kitapseverler, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 15.00'te Erol Erdoğan, ile buluşacak.

 • Dün Dün 19:14 Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor

  Taksim Camii İslam Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Taksim Kitabevi kitap söyleşi ve imza etkinliklerinde bu kez Erol Erdoğan'ı ağırlayacak. Kitapseverler, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 15.00'te Erol Erdoğan, ile buluşacak.

 • Dün Dün 18:08 ZBEÜ öğrencileri kitap bağışıyla iki okula destek oldu ZBEÜ öğrencileri kitap bağışıyla iki okula destek oldu

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Kitap Topluluğu öğrencilerinin "Bir Kitap Bir İnsan 2" kampanyası kapsamında toplanan 1500 kitap, Beycuma'da bulunan iki okula bağışlandı. Kampanya, ZBEÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Yücel Namal'ın danışmanlığında gerçekleştirildi.

 • Dün Dün 17:01 Van'a 255 yeni kütüphane kazandırıldı Van'a 255 yeni kütüphane kazandırıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi, "Kitap Van Projesi" kapsamında kente 255 yeni kütüphane kazandırdı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, proje kapsamında yenilenen Mevlana Ortaokulu kütüphanesinin açılışına katıldı ve incelemelerde bulundu.

 • Dün Dün 14:31 LGS'ye girecek öğrencilere tavsiyeler LGS'ye girecek öğrencilere tavsiyeler

  Bilfen İlköğretim Kurumları Rehberlik Bölüm Başkanı Tuğçe Kılıç, 4 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrenciler için tavsiyelerde bulundu. Sınava son 3 gün kaldığını belirten Kılıç, çocuğu sınava girecek veliler için de süreci nasıl yöneteceklerine dair bilgilendirmeler yaptı.

 • Dün Dün 12:28 Ayşegül Devecioğlu 69. Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı'nın sahibi oldu Ayşegül Devecioğlu 69. Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı'nın sahibi oldu

  Edebiyatın usta kalemlerinden Sait Faik Abasıyanık'ın anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen 69. Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı'nı kazanan Ayşegül Devecioğlu'na ödülü, düzenlenen törenle verildi.

 • Dün Dün 12:08 Altın fiyatları düşüşle başladı Altın fiyatları düşüşle başladı

  Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 1.306 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün dolar kuru ve altının ons fiyatına paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,7 artışla 1.309 liradan tamamladı. Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizlikler ve ABD'deki borç limiti krizine yönelik gelişmeler yatırımcıları temkinli olmaya yönlendiriyor.

 • Dün Dün 11:50 Altının gram fiyatı 1.306 lira seviyesinden işlem görüyor Altının gram fiyatı 1.306 lira seviyesinden işlem görüyor

  Dün dolar kuru ve altının ons fiyatına paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,7 artışla 1.309 liradan tamamladı. Böylece altın yeni rekor seviyesini gördü.

 • Dün Dün 11:26 Kasetlere Nostalji Havası Yaşayanlar Var! Kasetlere Nostalji Havası Yaşayanlar Var!

  Teknolojinin hızla geliştiği son yıllarda bile kasetlere ilgi devam ediyor. Eskişehir'deki bir sahaf dükkanında binlerce kaset bulunuyor ve müşterilerin tercihi kuşak farkına göre değişiyor. Gençler rock müzik, 25-35 yaş arası pop müzik ve yaşlılar Türk Sanat Müziği ve arabesk tarzı kasetleri tercih ediyor. Kasetlerin nostalji havasını yaşamak isteyenler için kaset alımı artıyor ve geçmişe yolculuk yaparak alışveriş yapma hissi veriyor.

 • Dün Dün 11:19 Altının gram fiyatı 1.306 lira seviyesinden işlem görüyor Altının gram fiyatı 1.306 lira seviyesinden işlem görüyor

  Dün dolar kuru ve altının ons fiyatına paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,7 artışla 1.309 liradan tamamladı. Böylece altın yeni rekor seviyesini gördü.

 • Dün Dün 10:58 Yenimahalle Belediyesi, KPSS Hazırlık Kampı Düzenliyor Yenimahalle Belediyesi, KPSS Hazırlık Kampı Düzenliyor

  Yenimahalle Belediyesi, Temmuz ayında gerçekleşecek KPSS sınavı öncesi memur adayları için KPSS hazırlık kampı düzenliyor. Pegem Akademi iş birliğiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye'nin en büyük KPSS Hazırlık Kampı, Yenimahalle'de başlıyor. Toplamda 9 gün sürecek eğitim programı, KPSS'ye girecek adaylara sınav öncesi genel tekrar imkanı sağlayacak. Başkent genelinde KPSS'ye girecek tüm adayların katılabileceği Genel Tekrar Kampı ücretsiz olacak.

Advertisement