Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti - Son Dakika
Magazin

Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

Son dakika: Seksenler dizisinde Seyfi karakterini canlandıran Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kuruçay'ın Seksenler dizisi setinde kalp krizi geçirdikten sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi.

22.10.2021 19:24  Güncelleme: 22:57

Birçok önemli yapımda rol alan oyuncu Kemal Kuruçay'dan acı haber geldi. Sanat dünyasını yasa boğan haberi oyuncu arkadaşı Nedim Saban verdi.

DİZİ SETİNDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Seksenler dizisinde Seyfi karakterini canlandıran Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Oyuncu Kuruçay'ın Seksenler dizisi setinde kalp krizi geçirdiği ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

CENAZESİ ANKARA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Kemal Kuruçay'ın çocuklarının Ankara'dan yola çıktığı, cenazeyi Ankara'ya götürerek burada toprağa verecekleri öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE KALP KRİZİ GEÇİRMİŞTİ

2014 yılında da kalp krizi geçiren Kuruçay, hayati tehlikeyi atlamış ve aramıza dönmüştü.

Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

"ÇOK İYİ BİR İNSANDI"

Acı haberi takipçileriyle paylaşan oyuncu Nedim Saban, "Çok yetenekli bir oyuncu, çok iyi bir insandı Kemal Kuruçay. İki Oda Bir Sinan oyununda birlikte çalışmıştık. Büyük sevgi ve özveriyle bağlıydı mesleğine. Çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

TRT GENEL MÜDÜRÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Kemal Kuruçay'ın vefatıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Sanatçımız, Seksenler dizimizdeki "Seyfi" karakteriyle hepimizin hatıralarında güzel izler bıraktı. Başta ailesi olmak üzere sevenlerine başsağlığı, sevgili Kuruçay'a Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

KEMAL KURUÇAY KİMDİR?

Kemal Kuruçay, 10 Haziran 1962 tarihinde Ankara'da doğdu. Doksanlı yıllarda Tiyatrocu Mehmet Karagül ile ikili olarak çalıştı. Karagül'ün trafik kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle oyunculuk hayatına yalnız devam etti.

1995 yılında ekranlara gelmeye başlayan "Reyting Hamdi" dizisi 9 sezon sürdü. Dizide "Erol" karakterini canlandırdı. Dizinin oyuncu kadrosunda Meriç Acemi, Hamdi Alkan, Canan Hoşgör, Melda Gür, Ebru Şallı gibi isimler yer aldı.

Hasan Tolga Pulat'ın yönetmenliğini üstlendiği "Zengin Kız Fakir Oğlan" dizisine "Şükrü Uzunyayla" karakteri ile katıldı. 2012 -2015 yılları arasında ekranlara gelen dizide Kuruçay'a Ufuk Özkan, Ecem Özkaya Üstündağ, Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksel gibi isimler eşlik etti.

Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini üstlendiği "Mandıra Filozofu" filminde "Basri" rolü ile katıldı. 2014 yılında vizyona giren filmde Kuruçay'a Rasim Öztekin, Müfit Can Saçıntı, Ayda Aksel, Gülnihal Demir gibi isimler eşlik etti. Devam filmi ise Mandıra Filozofu: İstanbul'dur. Film 2015 yılında vizyona girdi.

2012 yılında TRT 1'de yayınlanan "Seksenler" dizisi 2017 yılında sona erdi. Dizinin çekimleri 2019 yılında tekrar başlatıldı. Kuruçay, dizideki "Seyfi" karakterini canlandırdı. Dizinin diğer oyuncuları arasında Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Ceyhun Fersoy gibi isimler yer aldı.

Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti
Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

Son Dakika Magazin Son Dakika: Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (15)

 • Ekrem Tilki: Türkiye'nin komedi ustasiydi komedi tiyatro ve dizi oyunculuğu ve dostluğu muhteşem insandı acı kaybimiz Kemal Kuruçay hoca sevenlerine dostlarına başsağlığı diliyorum 65 6 Yanıtla
 • Veysi Akbal: Allah rahmet eylesin mekanı mekanı cennet olsun çok iyi bir oyucuydu nur içinde yatsın 64 2 Yanıtla
 • Necati Köksal: mekanı cennet olsun inşallah Allah ailesine sabır versin o bizleri güldürdü Allah da onun taksiratını affetsin yüzünü güldürsün inşallah ?? 50 3 Yanıtla
 • Güventus Fc: Allah rahmet eylesin inşallah çok sevdiğim ve beğendiğim bir oyuncuydu şimdi duydum çok üzüldüm mekanı cennet olsun en son dün izledim bugün ölüm haberini aldım tekrardan Allah rahmet eylesin inşallah 22 3 Yanıtla
 • divane divane: Gercektende çok iyi bir oyuncuydu ,en sevdigim sanatçilardan biriydi. Allah rahmet etsin .. 15 1 Yanıtla
  Zeliha Şendil: Cok efendi bir insandı Filizle evliyken tanışmıştık Filiz görumcemin kızı mekanı cennt olsun 1 1
 • Zeliha Şendil: Filizle evliyken tanışmıştik mekanı cennet olsun Filiz görumcemin kızi 1 3 Yanıtla
 • Ruzgar Ruzgar: Bu seksenlerde hic ugurlu gelmedi 1 3 Yanıtla
 • Mutluluk Içinde: Ben çocukken gurbetçiler dizisi ile tanımıştım Allah rahmet eylesin 3 0 Yanıtla
 • Ömer Yeşilay: Seksenler Dizisindeki Fehmi Karekteri Olan Kişiye Fethi Biz Komşu Olalım Ev Alalım Diye Takılırdı Şimdi. Komşu Olmuşlardır. Allah Rahmet Eylesin. 1 2 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement