Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Mehmet Fatih Kacır haberleri, Mehmet Fatih Kacır son dakika, son dakika Mehmet Fatih Kacır

Son Dakika Mehmet Fatih Kacır Haberleri

Son dakika Mehmet Fatih Kacır haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mehmet fatih kacır haberleri anında burada.


 • 09.12.2023 09 Ara 23:13 Bakan Kaçır: İsrail'e öldürme hakkı tanımaz

  Bakan Kaçır: İsrail'e öldürme hakkı tanımaz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İsrail'in Filistin'deki zulme sessiz kalmayacaklarını belirterek, İsrail'in kendisini güçlü görüyor olmasının hastaneleri, okulları, kiliseleri, camileri, masum insanları, çocukları, kadınları, bebekleri öldürme hakkını asla tanımayacaklarını söyledi.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:33 Bakan Kacır: İsrail zulmü, teknolojinin insanlığı nasıl yok ettiğini gösteriyor

  Bakan Kacır: İsrail zulmü, teknolojinin insanlığı nasıl yok ettiğini gösteriyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TRT World Forum 2023'te yaptığı konuşmada, İsrail'in Filistin'de uyguladığı zulmün, ahlaki normlardan yoksun teknolojinin insanlığı nasıl yok ettiğini gösterdiğini belirtti. Bakan Kacır, bu suça izin veren hukuksuz dünya düzeninin parlak bir gelecek sunmadığını vurguladı.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:12 Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye'de yapay zeka alanında 3.500'den fazla projeye destek sağladık

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye'de yapay zeka alanında 3.500'den fazla projeye destek sağladık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'de yapay zeka alanında yapılan çalışmaları ve destekleri açıkladı. Bakan Kacır, TÜBİTAK'ın destek programları ve burslarıyla geçtiğimiz 21 yılda 3.500'den fazla projeyi yapay zeka alanında desteklediklerini ve yaklaşık 7 milyar lira finansal destek sağladıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye'de 2.200'den fazla yapay zeka firmasının faaliyet gösterdiğini ve uluslararası işbirliği açısından aktif bir rol oynadıklarını ifade etti.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:05 Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Giresun'u uçtan uca, baştan başa kalkındırmaya devam ettiklerini belirterek, "Yatırım teşvikleriyle, sanayi alanlarıyla, KOBİ'lerimize sağladığımız imkanlarla, bölgesel kalkınma projelerimizle, belediyelerimizle işbirliği halinde, Giresun'umuzu...

 • 09.12.2023 09 Ara 15:49 Bakan Kacır, Bahçelievler 2. Ulusal Kitap Fuarı'nın açılışında konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, Bahçelievler 2. Ulusal Kitap Fuarı'nın açılışında konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Tıpkı tarihte olduğu gibi, ancak merhamet ve adaletle yükselen bir medeniyetin ışığında gelişen bilim ve teknoloji insanlığa iyilik getirebilir.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:51 Sanayi ve Teknoloji Bakanı: İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacağız

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı: İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İsrail'in Filistin'deki zulmüne karşı sessiz kalmayacaklarını belirterek, İsrail'in masum insanları, çocukları, kadınları, bebekleri öldürme hakkını asla tanımayacaklarını söyledi.

 • 08.12.2023 08 Ara 18:13 Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü: İklim Değişikliği Konusunda Bir Şeyler Yapabilecek Son Nesil Biziz

  Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü: İklim Değişikliği Konusunda Bir Şeyler Yapabilecek Son Nesil Biziz Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü J. Humberto Lopez, Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Lansman Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, iklim değişikliği konusunda bir şeyler yapabilecek son nesil olduklarını belirtti. Lopez, Türkiye'nin yenilenebilir enerji artırma planını övgüyle karşıladığını ve doğru projelerle iklim değişikliğiyle mücadele ederek verimlilik ve büyümeye katkıda bulunabileceklerini ifade etti.

 • 08.12.2023 08 Ara 16:38 Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Lansman Toplantısı

  Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Lansman Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Lansman Toplantısı'na katıldı. Proje kapsamında yeşil dönüşüm projelerine destek sağlanacak ve Ar-Ge faaliyetleri desteklenecektir.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:27 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarını değerlendirdi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarını değerlendirdi Bakan Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarında hızlanmayı sağlarken yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesini önemsediklerini belirtti. Ayrıca, Yeşil Sanayi Projesi ve Yeşil Büyüme Teknoloji Yol Haritası hakkında bilgi verdi.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:32 Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz

  Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz" dedi.

 • 07.12.2023 07 Ara 13:15 Bakan Kacır: Türkiye-Katar arasında dijital bir koridor oluşturuluyor

  Bakan Kacır: Türkiye-Katar arasında dijital bir koridor oluşturuluyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Katar İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mohammed bin Ali Al-Mannai arasında çip ve bulut teknolojileri alanında iki önemli anlaşmaya imza atıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 12:49 Bakan Kacır: Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi

  Bakan Kacır: Savunma teknolojisi bize bir mucizenin nasıl gerçekleşeceğini gösterdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 'Take Off Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin savunma teknolojilerindeki gelişimini ve hedeflerini paylaştı. Bakan Kacır, dron teknolojilerinde üreticilerle aynı seviyede olduklarını ve bazı alanlarda onların ilerisinde olduklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin 2030 yılına kadar 100 bin teknoloji girişiminin kurulmasını ve bunun en az 100'ünün milyar dolarları aşan girişimler olmasını hedeflediklerini söyledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:27 Bakan Kacır, "7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu ve 3. Kutup Şenliği"nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, '7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu ve 3. Kutup Şenliği'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gelecek 13 yıl için bir yol haritası olan Ulusal Kutup Bilim Stratejisi'ni kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek, "Bu strateji doğrultusunda gerçekleştireceğimiz projelerle kutup araştırmaları alanında bilimsel verilerin nicelik ve...

 • 04.12.2023 04 Ara 11:53 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, 'Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz diye düşünüyoruz.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:38 BAKAN KACIR: TÜRKİYE'NİN ULUSLARARASI ARENADAKİ BİLİM MİSYONUNU GÜÇLENDİRECEĞİZ

  BAKAN KACIR: TÜRKİYE'NİN ULUSLARARASI ARENADAKİ BİLİM MİSYONUNU GÜÇLENDİRECEĞİZ SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumuna katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 23:24 Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu

  Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri olduSANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, geliştirdiği 'From Your Eyes' uygulaması ile Togg'un gözü olan görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:36 Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu

  Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, geliştirdiği 'From Your Eyes' uygulaması ile Togg'un gözü olan görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:19 TÜBA'nın 60. Genel Kurulu Başkentte Gerçekleştirildi

  TÜBA'nın 60. Genel Kurulu Başkentte Gerçekleştirildi Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) seçimli 60. Genel Kurulu ve bu kapsamda düzenlenen konferans, başkentte gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBA'nın Genel Kurul toplantısına mesaj gönderdi. TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 2023'te asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler yaşadığını anımsattı. Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. İsa Habibbeyli, Kazakistan Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Dr. Darkhan Bilyalov ve Bosna Hersek Bilim ve Sanat Akademisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asıf Sabanovic de konuşmalarında Türkiye'nin 100. yılında Akademi Genel Kurul Toplantısı'nda yer almaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:33 Vietnam-Türkiye İş Birliği Dış Ticaret Hacmine Katkı Sağlayacak

  Vietnam-Türkiye İş Birliği Dış Ticaret Hacmine Katkı Sağlayacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile gerçekleştirdiği görüşmede, Vietnam-Türkiye iş birliğinin daha kapsamlı bir düzeye çıkarılmasının iki ülkenin dış ticaret hacmine ciddi katkı sağlayacağını belirtti. Bakan Kacır, Türkiye'nin sanayi ve teknoloji alanlarındaki başarılarını paylaşmaya ve ortak yatırımlar yaparak geliştirmeye hazır olduklarını ifade etti. Ayrıca, Vietnam'ın Asya için bir giriş kapısı olabileceğini ve iş yapma kültürünün geliştirileceğini vurguladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:33 Ayaş Domatesi AB Tescili Aldı

  Ayaş Domatesi AB Tescili Aldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ayaş domatesinin Avrupa Birliği (AB) tescili almasıyla ilgili olarak, 'Ayaş domatesi gibi tescillerimiz, Türk tarımının ve yerel değerlerimizin korunması ve tanıtılması konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir' dedi. Ayaş domatesi, Türkiye'nin 15. AB coğrafi işaretli ürünü oldu.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:36 Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk reaktörü önümüzdeki yıl devreye alınacak

  Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk reaktörü önümüzdeki yıl devreye alınacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin üretime geçmesiyle ülkede önemli bir boşluğun doldurulacağını ve ilk reaktörün önümüzdeki yıl devreye alınacağını açıkladı. Bakan Kacır, enerji sektöründe yapılan atılımlarla Türkiye'nin bağımsızlık yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 10:51 Bakan Kacır, 13. Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, 13. Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin, yoğun enerji diplomasisiyle, kaynak ülkeleriyle tüketici arasında güvenli bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek, "Küresel ekonominin can damarı enerjinin tedarikini güvence altına alıyor, enerjinin, küresel barışı güçlendiren bir...

 • 28.11.2023 28 Kas 13:08 Bakan Kacır'dan büyüme trendi için yüksek teknoloji vurgusu!

  Bakan Kacır'dan büyüme trendi için yüksek teknoloji vurgusu! Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen 'İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni' Kuruçeşme'de gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın da katıldığı törende, Türkiye'nin istikrarlı büyüme trendini sürdürmek adına dijital dönüşümün önemine vurgu yapıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:12 Sanayi ve Teknoloji Bakanı ihracatçılarla çalışmaları istişare etti

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı ihracatçılarla çalışmaları istişare etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda ihracatçılarla katma değerli ve yüksek teknolojili ihracatı artırma, yatırımları hızlandırma ve sanayinin rekabet gücünü yükseltme konularında yürüttükleri çalışmaları istişare etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:29 İSTANBUL-BAKAN KACIR: MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ HEDEFLERİMİZ İSTİKAMETİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

  İSTANBUL-BAKAN KACIR: MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ HEDEFLERİMİZ İSTİKAMETİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MESS tarafından Beşiktaş'ta düzenlenen 'İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:55 MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni

  MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "İşçi sağlığı ve iş güvenliği alanında gerekli uygulamaları teşvik etmenin yanında farkındalık ve ortak bir bilinç oluşturmanın önemini biliyoruz.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:06 Bakan Kacır, BAE'li mevkidaşı Al Amiri ile bir araya geldi

  Bakan Kacır, BAE'li mevkidaşı Al Amiri ile bir araya geldi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Birleşik Arap Emirlikleri Halk Eğitimi ve İleri Teknolojilerden Sorumlu Devlet Bakanı Sarah Al Amiri ile bir araya geldi.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:08 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programını duyurdu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programını duyurdu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programını duyurdu. Program kapsamında üç yılda toplamda 300 milyar TL'lik yatırım kredisi tahsis edilecek.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:38 YTAK Programı için Stratejik Öncelikli Ürünler ve Teknoloji Alanları Belirlendi

  YTAK Programı için Stratejik Öncelikli Ürünler ve Teknoloji Alanları Belirlendi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, YTAK programı kapsamında 281 stratejik öncelikli ürün ve 261 teknoloji alanının belirlendiğini açıkladı. Program, yatırımcıların uzun vadeli ve uygun koşullarda yatırım kredisine erişimini sağlayacak.

 • 26.11.2023 26 Kas 09:05 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Budapeşte temaslarını değerlendirdi Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Budapeşte temaslarını değerlendirdi Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye-Macaristan arasındaki ticaret hacminin 4 milyar dolara yaklaştığını belirterek, "Liderlerimizin koyduğu 6 milyar dolarlık bir hedef var ve bu hedefe doğru adım adım ilerliyoruz.

 • 25.11.2023 25 Kas 21:08 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan önemli açıklamalar

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan önemli açıklamalar Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin uzay ve yapay zeka alanındaki çalışmaları ile TOGG hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kacır, Türkiye'nin savunma sanayi ve uzay çalışmalarındaki başarılarını paylaşırken, Milli Uzay Programı ve TÜRKSAT 6A gibi projelerin önemine vurgu yaptı. Ayrıca Togg'un tüm Türkiye'ye hitap ettiğini ve milli markaların sahiplenilmesi gerektiğini belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:25 Bakan Kacır, Yetenek İstanbul Mali Destek Programı İmza Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, Yetenek İstanbul Mali Destek Programı İmza Töreni'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Yetenek İstanbul Programı kapsamında, gençlere sadece eğitim veren değil aynı zamanda onların istihdam edilmelerini sağlayan kuruluşlara destek ödemesi yaptıklarını belirterek, "Bugüne kadar 20 projeye destek kararı verdik.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:51 İnovaTİM İnovasyon Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

  İnovaTİM İnovasyon Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovaTİM İnovasyon Yarışması'nda ödül kazanan projelere ödülleri verildi. Toplam 600 bin lira ödül dağıtılan yarışmada, sürdürülebilirlik ve afet yönetim teknolojileri kategorilerinde 10 şampiyon proje belirlendi.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:21 Bakan Kacır "Türkiye İnovasyon Haftası?"nda konuştu: ???

  Bakan Kacır 'Türkiye İnovasyon Haftası?'nda konuştu: ??? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Bugüne kadar Teknoparklarımızda gerçekleştirilen yurt içi satışlar 318 milyar liraya, ihracat ise 10 milyar dolara ulaştı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:13 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'da görüşmelerini sürdürdü

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'da görüşmelerini sürdürdü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldi. İki dost ülkenin iş birliği alanları konuşuldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:45 Bakan Kacır, Macaristan Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü

  Bakan Kacır, Macaristan Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Budapeşte'de Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya geldi.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:16 Türkiye-Macaristan arasında savunma sanayi iş birliği güçleniyor

  Türkiye-Macaristan arasında savunma sanayi iş birliği güçleniyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan ziyareti kapsamında dün başkent Budapeşte'de ülkenin Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

 • 23.11.2023 23 Kas 20:04 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Macaristan'da Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Macaristan'da Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan'ın Türkiye için önemli bir ticaret ortağı olduğunu belirterek, "İkili ticaret hacmimiz, son 17 yılda yaklaşık 2 kat arttı.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:33 Sanayi ve Teknoloji Bakanı, EBRD Başkanı ile Karbondan Arındırma Yatırımlarını Değerlendirdi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı, EBRD Başkanı ile Karbondan Arındırma Yatırımlarını Değerlendirdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso ile bir araya gelerek karbondan arındırma yatırımlarını değerlendirdi. Görüşmede, düşük karbon yol haritalarının çalışmalarını temel alan bir yatırım ve ülke platformu oluşturmak dahil olmak üzere potansiyel yeni işbirliği alanları ele alındı. Bakan Kacır, EBRD ile yapılan işbirliğinin Türk sanayisinin düşük karbonlu gelişimini desteklemek için önemli olduğunu belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 22:21 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'a gidiyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'a gidiyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Macaristan'a hareket edecek. Kacır, ziyaretleri kapsamında Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği'ni ziyaret edecek, Savunma Bakanı ile görüşme gerçekleştirecek, Savunma Sanayi Çalıştayı'na katılacak ve elektrikli araç geliştirme merkezini ziyaret edecek.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:37 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır: "Bu hafta yine Türkiye'nin farklı coğrafyalarında yaşadığımız olumsuz hava koşulları, sel ve fırtına...

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır: 'Bu hafta yine Türkiye'nin farklı coğrafyalarında yaşadığımız olumsuz hava koşulları, sel ve fırtına... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır: "Bu hafta yine Türkiye'nin farklı coğrafyalarında yaşadığımız olumsuz hava koşulları, sel ve fırtına nedeniyle zarar gören KOBİ'lerimiz için KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı'nı başlatıyoruz.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:29 'Milli Teknoloji Hamlesi' ile küllerimizden yeniden doğduk

  'Milli Teknoloji Hamlesi' ile küllerimizden yeniden doğduk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Trabzon Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Bakan Kacır, yapay zeka ve dijital teknoloji alanlarında yaşanan değişimlerin Türkiye'nin üreten ve politika belirleyen bir güç olmasını sağlayacağını belirtti. Ayrıca, yapay zekanın küresel ekonomiye büyük bir katkı yapması öngörülüyor. Bakan Kacır, gençlerin dijital yetkinliklerini güçlendirmek için yapılan projelere destek verdiklerini ve Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusunun en büyük güç olduğunu vurguladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:15 Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum açıldı

  Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum açıldı Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum açıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır: "Geride bıraktığımız son 21 yıla 100 yıllık projeler sığdırdık" "Trabzon'da 'Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi' ile Karadeniz'in bilim yolculuğunda yeni bir sayfa açıyoruz" T3 Vakfı Mütevelli...

 • 21.11.2023 21 Kas 18:51 Bakan Kacır "Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi"nin açılışında konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır 'Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye Yüzyılı'nda daha büyük başarı hikayeleri oluşturmak için tıpkı milli SİHA'larımızı ve Türkiye'nin otomobilini geliştirirken olduğu gibi yenilikçi teknolojilerde yetkinliklerimizi daha da güçlendirmeye odaklanacağız." dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:20 Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi Açıldı

  Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi Açıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Trabzon Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Bakan Kacır, yapay zeka ve dijital teknolojilerin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin bu alanda güçlü bir insan kaynağı altyapısı oluşturduğunu belirtti. Ayrıca, yapay zekanın küresel ekonomiye büyük bir katkı sağlayacağını ve Türkiye'nin yenilikçi teknolojilerde yetkinliklerini güçlendirmeye odaklandığını ifade etti. Bakan Kacır, ayrıca gençlerin dijital yetkinliklerini güçlendirmek amacıyla yapılan projeler ve destekler hakkında bilgi verdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:41 Bakan Kacır "Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi"nin açılışında konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır 'Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye bugün kritik teknolojilerin pazarı değil, bu teknolojileri üretebilen bir ülke konumuna gelmiştir.

 • 19.11.2023 19 Kas 17:24 Sanayi Üretimi Eylül Ayında Yüzde 4 Arttı

  Sanayi Üretimi Eylül Ayında Yüzde 4 Arttı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, eylül ayında sanayi üretiminin yıllık yüzde 4 arttığını ve bu artışın lokomotifinin yüzde 50,1 büyüyen yüksek teknoloji üretimi olduğunu belirtti. Bakan Kacır, teknoloji odaklı sanayi yatırımlarını ve Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmaya devam edeceklerini söyledi.

 • 19.11.2023 19 Kas 12:08 Bakan Kacır: Deprem bölgesindeki KOBİ'lere verilen finansman hesaplara yatırılmaya başladı

  Bakan Kacır: Deprem bölgesindeki KOBİ'lere verilen finansman hesaplara yatırılmaya başladı SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deprem bölgesindeki KOBİ'ler için açıkladığı 450 milyon dolarlık finansmanın KOSGEB tarafından işletmecilerin hesaplarına yatırılmaya başladığını açıkladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 17:49 Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni hayata geçiriyoruz (2)

  Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni hayata geçiriyoruz (2) '2022'DEKİ TURİZM GELİRİNİN YÜZDE 16,2'SİNİ YEME İÇME SEKTÖRÜ OLUŞTURUYOR'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, organize sanayi bölgesindeki toplu açılış programının ardından Kırklareli Üniversitesi'nde Gastronomi Araştırma ve Uygulama Mutfağı Projesi'nin açılış törenine katıldı.

 • 18.11.2023 18 Kas 09:07 Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Sanayisi Avrupa Değer Zincirinin Önemli Bir Oyuncusu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Sanayisi Avrupa Değer Zincirinin Önemli Bir Oyuncusu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türk sanayisinin Avrupa değer zincirinde önemli bir rol oynadığını belirterek, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesinin Avrupa Birliği'nin tedarik zincirlerinin sürdürülebilirliği ve güvenliği anlamına geldiğini vurguladı. Kacır, AB ile işbirliğinin kapılarını daha da açmanın önemine dikkat çekti ve yeşil dönüşüm alanında ortak adımlar atılması gerektiğini ifade etti.

Advertisement