Elvan: "Bu Millette Bu İnanç Oldukça Kimse Bizim Sırtımızı Yere Getiremez" - Son Dakika
Politika

Elvan: "Bu Millette Bu İnanç Oldukça Kimse Bizim Sırtımızı Yere Getiremez"

Elvan: "Bu Millette Bu İnanç Oldukça Kimse Bizim Sırtımızı Yere Getiremez"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin bir yandan ekonomiyi güçlendirirken, bir yandan da yedi düvele karşı mücadele ettiğini belirterek, “Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz.

29.09.2017 14:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin bir yandan ekonomiyi güçlendirirken, bir yandan da yedi düvele karşı mücadele ettiğini belirterek, "Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz. Biz güçlü bir ülkeyiz. Bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez" dedi.

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Elvan, Mersin'e gelerek AK Parti Yenişehir 4. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. DİA Center'de yapılan ve mevcut İlçe Başkanı Bekir Topçu önderliğindeki tek listeyle gidilen kongreye, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, milletvekilleri ve partililer katıldı.

Kongrede partililerin sevgi gösterileriyle karşılanan Bakan Elvan, yaptığı konuşmada, AK Parti'nin gücünü birliğinden, kardeşliğinden, Ahmet Yesevi ocağından, Malazgirt'ten, Anadolu'yu Türkiye yapan değerlerden, milleti millet yapan değerlerden alan bir parti olduğunu vurguladı. "80 milyon milletimizin her bir ferdi bizim için biriciktir ve son derece değerlidir" diyen Elvan, kararı, kökeni, fikri, düşüncesi ne olursa olsun sandığa giden her vatandaşın kendileri için çok değerli olduğunu ifade etti. Elvan, Türkiye'deki her insanın hayatının, geleceğinin, kararının kendileri için çok kıymetli olduğunun da altını çizdi. Elvan, "Toplumsal hayatımızın yara almasına gönlümüz razı olmaz. Biz başka devletlerden farklıyız. Biz başka devletlere, başka milletlere benzemeyiz. Bizim milletimizin gönlü Akdeniz gibi engindir, Toroslar gibi yücedir. Bizim milletimizin gönlünde insan onuru vardır. Bizim milletimizin gönlünde bütün renkleriyle, zenginlikleriyle Türkiye vardır. Milletimizin gönlünde birlik, beraberlik, huzur, kardeşlik vardır. Hiçbir şekilde kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz" diye konuştu.

"Mersin'de 2019 sonuna kadar ikili eğitime son vermeyi hedefliyoruz"

Mersin'de yapılan yatırımlara da değinen Elvan, Mersin'de AK Parti iktidarları döneminde çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. 1 Kasım seçimlerinin ardından yatırımlara yoğunluk verdiklerini belirten Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı yatırımında 4 Ekim 2017 tarihinde üstyapı için teklifleri alacaklarını ve yapım aşamasına geçeceklerini dile getirdi. Altyapı çalışmaları için de yüklenici firmanın yoğun şekilde çalıştığını belirten Elvan, Çeşmeli- Taşucu Otoyolu için de Yüksek Planlama Kurulu kararının onayını aldıklarını, yakın bir zamanda da yapım ihalesine çıkmayı planladıklarını söyledi.

Mersin'de 2019 sonuna kadar ikili eğitime son vermeyi hedeflediklerini kaydeden Elvan, "Bu kapsamda Yenişehir ilçemizde 6 okulumuzun inşaatı devam ediyor, iki okulumuzun ise proje çalışmaları sürdürülüyor. Elektrikle ilgili çok ciddi sorunlarımız vardı. Halen sorunumuz bitmedi ama bu sorunları da çözüyoruz. Yenişehir'de 2015-2016'da 32 milyon lira elektrik altyapısı için yatırım yapıldı. Mersin genelinde ise sadece 2017 yılında 140 milyon liralık yatırımla 367 adet yeni trafo ve 12 bin direk ve tesisatı yeniliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Üçüncü çeyrekte yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı bekliyoruz"

Bir yandan bu yatırımları yaptıklarını, bir yandan da ekonomiyi güçlendirdiklerini vurgulayan Evlan, şöyle devam etti: "Üstelik bunu, etrafımızdaki tüm gelişmelere ve zorluklara rağmen yapıyoruz. Ekonomimiz tüm dünyayı şaşırtmaya, uluslararası kuruluşları yanıltmaya devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5,2, ikinci çeyreğinde yüzde 5,1'lik bir büyüme performansı gerçekleştirdik. İnşallah üçüncü çeyrekte yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı bekliyoruz ki, Türkiye olarak Çin ve Hindistan'dan sonra en hızlı büyüyen ülke konumundayız. Ülkemizle, hükümetimizle, Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyoruz. Hem yedi düvele karşı mücadele edeceksin hem etrafında bir ateş çemberi olacak hem bir sürü terör örgütüyle mücadele edeceksin hem de ekonomiyi büyüteceksin. Bunun bir adı olacaksa onun adı sadece başarıdır. Çünkü biz milletimiz için çalışıyoruz, geleceğimiz olan çocuklarımız, torunlarımız için çalışıyoruz."

"Bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez"

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı dizelerine atıfta bulunan Elvan, "Bu göğüslerde bu iman oldukça, bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez, getiremeyecek de. Türkiye onlara rağmen büyüyecek, onlara rağmen güçlenecek, onlara rağmen kalkınacaktır. Biz çünkü gücümüzü milletten alıyoruz, arkamızda millet var. Rotamızı millet çiziyor, biz de o rotada ilerliyoruz. Milletimizin bize vermiş olduğu istikametten asla sapmadık, sapmayacağız" dedi.

"Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz"

Bir yandan ekonomiyi güçlendirirken bir yandan da terörizmle mücadele gerçekleştirildiğine işaret eden Elvan, şunları söyledi: "Düşmanımız çok; bir yanda FETÖ, bir yanda PKK, bir yanda DEAŞ, bir yanda DHKP-C. Bir yığın terör örgütü ve onların arkasında bir yığın destekçisi, topyekun olarak aynı amaç doğrultusunda ülkemize milletimize saldırıyorlar. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz. Karşılarında sıradan bir devlet yok. Karşılarında çağ açıp çağ kapamış Fatih'in, Avrupa'yı titretmiş Kanuni'nin, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş ve düşmana haddini bildirmiş Mustafa Kemal'in torunları var. Karşılarında 16 büyük devlet kurmuş bir millet var. Karşılarında adam gibi adam, yedi düvele karşı dimdik duran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Güvenlik güçlerimiz, dağda, bayırda, kırda bu hainlere bir bir haddini bildiriyor, bundan sonraki süreçte de bildirmeye devam edecek. Terörün kökünü kazıyacağız demiştik, terörün kökünü kazıyoruz. Mücadelemiz büyük. Yedi düvele karşı mücadele ediyoruz, terör örgütlerine karşı mücadele ediyoruz, destekçilerine karşı da mücadele ediyoruz. Ama biz güçlü bir ülkeyiz. Bu mücadelemiz devam edecek, Allah'ın izniyle güçlü ve büyük Türkiye'yi, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına sokacak Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz."

Kongrede daha sonra seçimlere geçilirken, Bakan Elvan, Silifke İlçe Kongresi'ne katılmak üzere Mersin'den ayrıldı. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Elvan: 'Bu Millette Bu İnanç Oldukça Kimse Bizim Sırtımızı Yere Getiremez' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kayseri'de 102 Polis Katılımıyla Aranan Şahıslara Operasyon: 13 Kişi Yakalandı
  11:19 Kayseri'de 102 Polis Katılımıyla Aranan Şahıslara Operasyon: 13 Kişi Yakalandı

  Kayseri'de, 102 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, çeşitli suçlardan hapis cezası bulunan 13 kişi yakalandı. Operasyonda, hırsızlık, kasten yaralama, dolandırıcılık, silahla tehdit, kadına karşı basit yaralama ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçlarından aranan şahıslar hedef alındı.

 • Merkez Bankası 2023 için 818 milyar lira zarar açıkladı
  11:18 Merkez Bankası 2023 için 818 milyar lira zarar açıkladı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kur korumalı mevduatların (KKM) da etkisiyle 2023 yılı için 818 milyar 182 milyon 863 bin 710 lira zarar açıkladı. Başkentli yurttaşlar, Merkez Bankası'nın zararını ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Bir yurttaş, 'Kur Korumalı Mevduat' diyerek vatandaşa zulüm edildiğini belirtirken, bir emekli ise Merkez Bankası'nın içini boşalttıklarını ve kötü bir yönetim olduğunu ifade etti.

 • Ağrı'da Kaçakçılık ve Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Gözaltına Alındı
  11:18 Ağrı'da Kaçakçılık ve Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Gözaltına Alındı

  Ağrı Valiliği İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gümrük Muhafaza ve Gümrük KİM personelleri ile Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirdikleri operasyonda, bir çekicide yapılan aramalarda 23 kilo 646 gram Metamfetamin ele geçirdi. Ayrıca, 2 bin 370 paket gümrük kaçağı sigara da yakalandı. Operasyon sonucunda 6 şüpheli gözaltına alındı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köy Enstitüleri'nin 84. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  11:15 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köy Enstitüleri'nin 84. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köy Enstitüleri'nin 84'üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Özel, mesajında Köy Enstitüleri'nin Anadolu aydınlanmasının en ilerici adımlarından biri olduğunu belirterek, kuruluşunun mimarlarını ve cumhuriyetimizin kurucu ve yönetici kadrolarını minnetle anıdığını ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz: Sağlıkta şiddetin mimarı siyasi iktidardır
  11:14 CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz: Sağlıkta şiddetin mimarı siyasi iktidardır

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, 17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele günü nedeniyle yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddetin toplumsal bir sorun haline geldiğini ve bu durumun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti. Aksaz Şahbaz, sağlıkta şiddeti engellemeye yönelik uygulanan Beyaz Kod verilerinin Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmadığına dikkat çekti.

 • MSB: Türk Silahlı Kuvvetleri 4 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi
  11:14 MSB: Türk Silahlı Kuvvetleri 4 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi

  Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde tespit edilen 4 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık, teröre ve teröristlere geçit vermeyeceklerini vurguladı.

 • Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 Milyonluk Borcu Şaşkınlık Yarattı
  11:13 Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 Milyonluk Borcu Şaşkınlık Yarattı

  Yerel seçimlerde AKP'den CHP'ye geçen Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 milyonluk borcu, Belediye Başkanı Ahmet Kaya tarafından açıklandı. Başkan Kaya, borç miktarının beklenenden çok daha fazla olduğunu belirterek, bu durumun ağır ve vahim bir tablo olduğunu ifade etti.

 • Yargıtay Başkanlığı Seçimlerinde 19. Turda Sonuç Alınamadı
  11:10 Yargıtay Başkanlığı Seçimlerinde 19. Turda Sonuç Alınamadı

  Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın görev süresinin dolması üzerine yapılan başkanlık seçimlerinde 19. turda hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamadı. Seçimler yarın 20. tur oylamayla devam edecek.

 • Sivas Şarkışla'da Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  11:03 Sivas Şarkışla'da Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı, Kaymakam Samet Öztürk başkanlığında yapıldı. Toplantıda, birlik encümenleri köy muhtarlarının oylarıyla seçildi. Yeniden seçilen encümen üyeleri, Kaymakam Öztürk tarafından kutlandı ve köylerde vatandaşların daha rahat yaşayabilmesi için çalışmalar yapacaklarını belirtti.


Advertisement