İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu? - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

29.03.2023 01:06

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına her fırsatta karşı çıktığını dile getiren ve ona oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, "Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum" dese de, İYİ Parti lideri Akşener, Ağıralioğlu ile yarın gerçekleşecek randevusunu iptal etti. İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Rıdvan Uz ise Ağıralioğlu'na tepki göstererek, "Divanda altılı masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, bir televizyon kanalına yapığı açıklamada "Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum. İstifa edeceğim" dedi.

AKŞENER, AĞIRALİOĞLU RANDEVUSUNU İPTAL ETTİ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akşener'in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. Akşener'in Ağıralioğlu'nun istifasını önce televizyondan duyurması nedeniyle randevuyu iptal ettiği iddia edildi.

"İSTİFA TEK TARAFLI OLUR"

Zorlu, "İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir." dedi.

"GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUM"

Gelişmeler sonra Yavuz Ağıralioğlu, istifa dilekçesini Mehmet Akif Ersoy'a gönderdi. Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesinde şu ifade yer aldı: "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğini arz ederim."

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın

"MASAYA DÖNÜLMESİ KONUSUNDA EL KALDIRANDIN"

İYİ Parti Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Ağıralioğlu'na tepki gösterdi. Twitter paylaşımında Uz, "Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu hatırlarsın sanırım. Divanda senin de olduğun ortamda altılı masaya tekrar dönülmemesi konusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın şimdi ne oldu?" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

"BU SEÇİM İYİLİKLE KÖTÜĞÜN SEÇİMİ O KADAR"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise "Bu seçimde isimlerin önemi yok. Onun için hiç kimse kendini kandırmasın. Mazeret aramasın. Milleti aptal yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, adalete aykırı, vatana, millete, insana zarar veren bu düzenin devamına en ufacık bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün muhakkak verir. Bu seçim iyilikle kötülüğün seçimi işte o kadar. Bu da böyle biline." paylaşımında bulundu.

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

NE OLMUŞTU?

Altılı Masa'nın aday belirleme toplantısında Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının dayatıldığını ifade ederek sert açıklamalarla Mansur Yavaş ve İmamoğlu'na aday olması konusunda çağrıda bulunmuştu. Ancak sonrasında Akşener, partisiyle yaptığı istişareler ve iki belediye başkanının arabuluculuğu ile masaya geri dönmüştü. Süreç sonunda Kılıçdaroğlu aday olmuş; İmamoğlu ve Yavaş'ın ise cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklamıştı.

YORUMLAR (7)
  • Darica Yumurta: İyi partide şok istifalar çoğalacak HDP PKK ile aynı çizgide yürümek şart mı idi dik durmasını beceremedi sırf Tayyip Erdoğan düşmanlığı için PKK yandaşları ile bir oldular yazık adamlar cumhuriyeti değiştireceğiz Türkiye yi bölecegiz diyor iyi parti susuyor Cevap Yaz 28 11 Yayından Kaldır
  • Emir Emir: RIDVAN,HDP KILIÇDAROĞLU BİZİM ADAYIMIZ DİYE ALENEN ORTAYA ÇIKMAMIŞTI,MİLLETİ BİRŞEY BİLMİYOR SANMA BOŞ KONUŞUYORSUN. Cevap Yaz 26 12 Yayından Kaldır
  • Ferdi dayfur: Herkes kaçıyor iyi partiden sen yavuz Ali Ağaoğlu nu görmezden gelip mansuru ekremi tutarsan oda böyle yapar Cevap Yaz 27 20 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu? - Son Dakika


Advertisement