İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı - Son Dakika
Politika

İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, yerel seçimlerde CHP ile ittifak kurulmaması üzerine partisinden istifa etti. Yanıkömeroğlu'nun kararı sonrası İYİ Parti Ankara milletvekili Yüksel Arslan istifa haberini geçen bir haber sitesinin paylaşımına ''İmamoğlu satın aldı'' yorumu yaptı. Arslan'ın daha sonra söz konusu yorumu sildiği görüldü.

07.12.2023 07:45  Güncelleme: 08:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İYİ Parti'de istifa rüzgarı devam ediyor. Son olarak partinin Kurucular Kurulu Üyesi İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, yerel seçimde CHP ile ittifak kurulmamasına tepki göstererek partisinden istifa etti. Yanıkömeroğlu'nun istifası sonrası yaşanan bir gelişme ise ortalığı fena karıştırdı. İYİ Parti Ankara milletvekili Yüksel Arslan, Yanıkömeroğlu'nun istifasını duyuran bir haberi sosyal medya hesabından paylaşarak "İmamoğlu satın aldı" yorumunda bulundu. Arslan'ın kısa süre sonra yaptığı bu yorumu sildiği fark edildi.

İYİ PARTİLİ VEKİL PARTİDEN İSTİFA ETTİ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, "Kurucular Kurulu üyesi olduğum İYİ Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kuruluş amaç ve ilkelerimizden bir süredir uzaklaşmış olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemin çıkarlarına öncelik vererek çalışmalarıma devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı

İSTİFA SONRASI İYİ PARTİLİ VEKİLDEN OLAY PAYLAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Özel Kalem Müdürlüğü ve ABB İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevlerinde bulunan ve daha sonra İYİ Parti'den Ankara Milletvekili olarak TBMM'ye giren Yüksel Arslan'ın, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun istifa ettiği haberlerinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yorum dikkat çekti.

İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı

"İMAMOĞLU SATIN ALDI"

Arslan yaptığı yorumda Yanıkömeroğlu'nu kastederek "İmamoğlu satın aldı" ifadelerini kullandı. Arslan'ın daha sonra söz konusu yorumu sildiği görüldü.

İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı

Son Dakika Politika İYİ Partili vekilden, partiden istifa eden Yanıkömeroğlu için olay paylaşım: İmamoğlu satın aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Selim Kayisi: Adam Aileden zengin. olabilir. 2 5 Yanıtla
 • Türkiye'nin Afrika açılımıyla 3. Antalya Diplomasi Forumu'na yoğun ilgi
  22:20 Türkiye'nin Afrika açılımıyla 3. Antalya Diplomasi Forumu'na yoğun ilgi

  Türkiye'nin Afrika açılımının etkisiyle düzenlenen 3. Antalya Diplomasi Forumu'na, Afrika ülkelerinden 7 devlet başkanı, 2 başbakan ve 25 dışişleri bakanı katıldı. ADF'ye, Cibuti, Esvatini, Gine Bissau, Orta Afrika Cumhuriyeti, Somali, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Madagaskar gibi ülkelerin liderleri de katıldı. Ayrıca, pek çok ülkenin dışişleri bakanı ve diğer üst düzey yetkililer de foruma iştirak etti.

 • İmamoğlu Avcılar'da halk buluşmasına katıldı
  22:19 İmamoğlu Avcılar'da halk buluşmasına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da düzenlenen halk buluşmasında konuştu. İmamoğlu, meydanlarının aile meydanı olduğunu belirterek, Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine vurgu yaptı. Avcılar'da yürütülen çalışmaları anlatan İmamoğlu, engellemelere rağmen yılmayacağını ve arkasında 16 milyon insan olduğunu söyledi. İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkan adayı Utku Caner Çaykara için oy istedi ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'ye teşekkür etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi
  22:01 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nun tamamlandığını belirterek, forumun küresel bir marka ve fikir platformu olduğunu vurguladı. Fidan, katılımcılara teşekkür ederken, ADF 2024'ün düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladı.

 • Erkan Baş:
  22:00 Erkan Baş: "Çankaya Gibi Birçok Yerde de Bir Muhalefet Tembelliği Başladı.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “31 Mart’tan 1 Nisan’a bir umut taşıyacaksak eğer emekçi mahallelerinde yeni bir alternatifin doğuşuna işaret ediyoruz. Muhalefetin de değişmesi lazım dedik ya, nasıl AKP-MHP ‘Buralar bizim kalemiz’ diye düşünüyorsa, Çankaya gibi birçok yerde de bir muhalefet tembelliği başladı. ‘Buranın onurlu insanları nasılsa bunlara oy vermez, o zaman buraya ceketimizi asar kazanırız’ diye düşünüyorlar. Biz bu seçimde o ceketleri gardıroplara asmaya geldik” dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Abdijan'a geldi
  21:57 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Abdijan'a geldi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İSİPAB 18'inci Konferansı'na katılmak ve resmi ziyarette bulunmak üzere Fildişi Sahili'nin Abdijan şehrine geldi. Kurtulmuş, konferans kapsamında ikili görüşmeler yapacak ve çeşitli konularda çağrıda bulunacak. Ayrıca, Fildişi Sahili Devlet Başkanı ve Başbakanı ile görüşecek, gençlik forumuna katılacak ve okul açılışları yapacak. Ziyaretinde TBMM Türkiye Delegasyonu üyeleri de yer alacak.

 • Murat Kurum, TOKİ mağdurlarının sloganını destek sanarak ''Allah razı olsun'' dedi
  21:50 Murat Kurum, TOKİ mağdurlarının sloganını destek sanarak "Allah razı olsun" dedi

  Cumhur İttifikakı'nın İBB adayı Murat Kurum, İstanbul'da katıldığı bir etkinlikte TOKİ mağdurları tarafından protesto edildi. Konuşması ''Mağdurlar burada, Murat Kurum buraya'' sloganları ile kesilen Kurum, bu sloganların endisine destek amacıyla atıldığını düşünerek ''Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.


Advertisement