Nihal Olçak'tan Yazıcıoğlu'nun oğluyla ilgili gündem olacak iddia: Hasta olmasına rağmen askere aldılar - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Nihal Olçak'tan Yazıcıoğlu'nun oğluyla ilgili gündem olacak iddia: Hasta olmasına rağmen askere aldılar

27.03.2023 11:15

Türkiye'de seçimlere sayılı günler kala, siyaset gündemini meşgul eden çarpıcı açıklamalar peş peşe geliyor. Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok canlı yayında, eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile ilgili bilinmeyen bir detayı anlattı. Olçok, "Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra Furkan, sağlık sorunu olmasına rağmen askere alınmıştır" dedi.

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken siyaset gündemi de her gün yeni bir açıklama ile değişiyor. Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok katıldığı canlı yayında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

"SAĞLIK SORUNU OLMASINA RAĞMEN ASKERE ALINDI"

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi olan Nihal Olçok, helikopter kazasında hayatını kaybeden eski Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile ilgili de ilginç bir detay paylaştı. Halk TV ekranlarında konuşan Olçok, "Furkan Bey'le ilgili çok minik bir detay vermek isterim. Babası Sayın Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra Furkan, sağlık sorunu olmasına rağmen askere alınmıştır, bedelliye. Sağlık sorununu buradan deklare etmek istemem. Sonra size bilahare söylerim isterseniz, ona rağmen bedelliye alınmıştır." dedi.

Sunucunun "Kendi gitmek istemiştir ama çok" şeklindeki sözlerine ise Olçok, "Sağlık ama bu. Öyle sağlık şeyi değil yalnız, 'mış' gibi değil, gerçek" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NU ZİYARET ETMİŞTİ

Furkan Yazıcıoğlu, geçtiğimiz aylarda Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etmiş ve bu görüşme ile gündeme gelmişti. Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu da önceki gün BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 14. yıl dönümünde oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı "Allah bana ömür verdiği sürece, rahmetlinin sevgili oğlu Fatih Furkan, yanıbaşımdan ayırmayacağım diğer bir yol arkadaşımdır" notuyla paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımıyla gündeme gelen Fatih Furkan Yazıcıoğlu'nun CHP Sivas 1. Sıra Milletvekili aday adayı olacağı iddia edilmişti.

Nihal Olçok'tan Yazıcıoğlu'nun oğluyla ilgili tartışma yaratacak iddia: Hasta olmasına rağmen askere aldılar
YORUMLAR (7)
  • Ali Kublay: Adam 15 temmuzda şehit olmasaydı kahrından ölürdü Cevap Yaz 7 4 Yayından Kaldır
  • Abdurrahman Genzileli: Bacım sen kocanı ve oğlunu virajlarla uğraş ve onları ifşa et. Cevap Yaz 43 11 Yayından Kaldır
  • Serkan Semiz: Sana ne.... Cevap Yaz 53 30 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Nihal Olçak'tan Yazıcıoğlu'nun oğluyla ilgili gündem olacak iddia: Hasta olmasına rağmen askere aldılar - Son Dakika


Advertisement