Bakan Mustafa Varank'dan CHP liderine olay gönderme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu - Son Dakika
Politika

Bakan Mustafa Varank'dan CHP liderine olay gönderme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu

Bütçe görüşmeleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışında yaptığı gezilerle ilgili konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hamburger fotoğrafını göstererek, "Kılıçdaroğlu'nun gezisinden hangi teknoloji planı ön plana çıktı? Hamburger teknolojisi..." ifadelerini kullandı.

11.12.2022 20:04  Güncelleme: 16:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM Genel Kurulunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı. Görüşmelere katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, söz alarak konuşma yaptı.

2 FOTOĞRAF GÖSTERDİ

CHP'nin teknoloji gündemiyle ilgili konuşan Bakan Varank, "Kılıçdaroğlu'nun gezisinden hangi teknoloji planı ön plana çıktı?" sorusunu yönetilirken çip ile hamburger fotoğrafını gösterdi ve "Milletimizin aklında ne kaldı? Hamburger teknolojisi." dedi.

Bakan Mustafa Varank'dan CHP liderine olay gönderme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu

"BU İKİ FOTOĞRAFIN FARKINI MİLLETİMİZ DEĞERLENDİRECEK"

Bakan Varank konuşmasının devamında ikinci fotoğrafı göstererek, "Aziz milletimiz, bu iki fotoğrafın, bu iki vizyonun arasındaki farkı en güzel şekilde değerlendirecek. Türkiye'ye yarışır vizyonu, Cumhur İttifakı'nın sunduğunu bir kez daha tescilleyecek" ifadelerini kullandı.

"İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR"

Muhalefetin yolsuzluk iddialarına yanıt veren Bakan Varank, "Bunu ispat etmeyen, suç duyurusunda bulunmayan namerttir. 17 Yıldır fiilen siyasetin içindeyim. Benimle ilgili en ufak yolsuzluk bulamayanlar akrabalarım üzerinden bana iftira atmaya çalışıyorlar." dedi. Açıklamalarının devamında Bakan Vakank, "Ortada bir yolsuzluk usulsüzlük varsa ispat etmeyen namerttir. Biz haram işinden anlamayız." dedi.

MECLİS'E TOGG'LA GELDİ

Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM'deki bütçe görüşmelerine bugün yerli otomobil TOGG'la geldi. Aracın yanında yaptığı açıklamada, "TOGG gün boyunca burada olacak, değerli vekillerimiz gelip görebilecekler" ifadelerini kullanan Varank'a CHP'li Özgür Özel'den de dikkat çeken bir teklif geldi. Özel, "Hediye geri alınmaz, onu Meclis'e bırakın birde şarj ünitesi koyun. Vekiller test eder, bizimde bir katkımız olur. Biz Togg ile gurur duyarız" şeklinde konuştu.

Bakan Mustafa Varank\'dan CHP liderine olay gönderme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu

Son Dakika Politika Bakan Mustafa Varank'dan CHP liderine olay gönderme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (7)

 • Mesut Kızak: Anca zaten vekiller görüp binebilir ve yandaşları..Bize uzak bir durum 3 10 Yanıtla Suat Koca: Çok korkuyorsun milliden 3 3
 • Suat Koca: Togg gururdur… Yazık çejemeyip de 5 senedir muhalif olanlara 7 3 Yanıtla
 • mavi bulut: hamburger yiyerek oy kullanmaya gelicez 20 yılın hesabını sormak ıcın 0 7 Yanıtla Suat Koca: Ne hesabı, daha geçmiş 70 yılın hesabı bitmemiş sen neyin kafasındasın 3 0
 • Murat Adıyaman: chp bu ülke için milli güvenlik sorunudur 6 0 Yanıtla
 • kenan mutlu: CHP DEMEK,KARANLIK YOBAZLIK GERİ KALMIŞLIK AYRIŞTIRMAK ÖTEKİLEŞTİRMEK DEMEKTIR.KARANLIK EŞİTTİR CHP. 2 0 Yanıtla
 • İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı
  03:20 İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı

  İran'ın İsrail'e yönelik başlattığı İHA ve füze saldırıları, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi ve Esendere Beldesi üzerinden geçerken kaydedildi. İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü, İran'dan fırlatılan insansız hava araçlarının İsrail'e doğru ilerlediğini açıkladı. İHA saldırıları, Yüksekova İlçesi ve Esendere Beldesi semalarında yoğunlaşırken, vatandaşlar tarafından kaydedildi.

 • İran, İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı
  02:03 İran, İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı

  İran Devlet Haber Ajansı IRNA, savunma kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrail'e balistik füze saldırısı başlatıldığını ve tamamlandığını duyurdu. İran'ın BM Daimi Temsilciliği yetkilisi, saldırının sonuçlandığını ve İsrail'in yeni bir hamle yapması durumunda karşılığının daha ağır olacağını belirtti. Ayrıca Ürdün Devlet Sözcüsü, ülkede olağanüstü hal durumunu yalanlayarak, herşeyin normal seyirde devam ettiğini ve sadece tedbir amaçlı hava sahasının kapatıldığını belirtti. AVRUPA BİRLİĞİ'NDEN İRAN'IN SALDIRISINA KINAMA AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell İran'ın başlattığı saldırılara ilişkin, 'AB, İran'ın İsrail'e kabul edilemez saldırısını şiddetle kınıyor. Bu benzeri görülmemiş bir gerilim, bölgesel güvenliğe yönelik ciddi bir tehdittir' dedi. İSRAİL SAVAŞ KABİNESİNİ TOPLADI İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın başlattığı hava saldırısının ardından başkent Tel Aviv'deki Kirya Askeri Üssü'nde savaş kabinesini topladı. İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Said İrevani de ABD'nin olası müdahalesine ilişkin 'Bu Tahran ve Tel Aviv arasındaki bir çatışma, Amerika uzak durmalı. İsrail rejimi bir hata daha yaparsa İran'ın tepkisi çok daha sert olur' açıklamasında bulundu. Temsilcilik'ten yapılan açıklamada ayrıca, '(İran'ın İsrail'e saldırısı) Bu iş şu an sonuçlandı sayılır. Eğer İsrail bir hata daha yaparsa İran'ın karşılığı daha ağır olacaktır' denildi.


Advertisement