Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi - Son Dakika
Politika

Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi

Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi. İşlemleri tamamlanan zanlılar, terör örgütüne eleman temin etmek, şehir gençlik yapılanmasında faaliyet göstermek, terör örgütü propagandası yapmak ve sosyal medya üzerinden örgütün propagandasını yapmakla suçlanıyor.

24.10.2023 12:17  Güncelleme: 12:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TEKİRDAĞ merkezli 4 ilde terör örgütü PKKKCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü PKKKCK'nın ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik soruşturması kapsamında, İstanbul ve çevre illerinden PKKKCK terör örgütüne eleman temin edenlerle Tekirdağ'da örgütün şehir gençlik yapılanması alanında sorumlu olarak faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi. Aralarında, Tunceli- Pülümür kara yolunda yol kesme ve yağma olaylarına katıldığı tespit edilen, örgüt içerisinde faaliyet yürütürken çeşitli terör olaylarına katılanlar ile ülke içinde ve dışında örgütsel çağrılar doğrultusunda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde örgüt propagandası yapıp slogan atanlar ve sosyal medya platformları üzerinden PKKKCK terör örgütünün propagandası yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Tekirdağ, İstanbul, Van ve Ağrı'da 12 adrese yapılan baskınlarda aralarında HDP Marmaraeğlisi İlçe Başkanının da olduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve pankartlar ele geçirildi. Diğer illerdeki şüpheliler de Tekirdağ'a getirildi.

Şüphelilerden emniyette işlemleri tamamlanan 9'u, bugün sıkı güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9\'u adliyeye sevk edildi
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement