Sağlık Çalışanı Hastane İçinde Darbedildi - Son Dakika
Sağlık

Sağlık Çalışanı Hastane İçinde Darbedildi

OKMEYDANI Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde görevli bir hemşire, eldiveninin kirli olduğu iddiasıyla hasta ve hasta yakını tarafından darbedildi. Sağlık çalışanları yapılan şiddeti kınadı.

05.12.2023 14:39  Güncelleme: 14:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde görevli hemşire Sidar Erdal eldiveninin kirli olduğu iddiasıyla hasta ve hasta yakını tarafından darbedildi. SES Şişli Şubesi öncülüğünde bir araya gelen sağlık çalışanları yaptıkları basın açıklaması ile sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kınadı.

ELDİVENİ DEĞİŞTİRMEDİĞİ GEREKÇESİYLE DARBEDİLDİ

Olay, dün akşam saat 17.20'de Şişli'deki Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde meydana geldi. İddialara göre, sarı alanda görevli hemşire Sidar Erdal hastaya enjeksiyon yapacağı sırada hasta yakınının kendisine 'Eldivenlerini değiştir' demesiyle tartışmaya başladı. Hemşirenin eldivenleri değiştirmesine rağmen hasta ve hasta yakını hemşire Sidar Erdal'ı darbetti. Araya girenlerin yardımıyla kavga sona erdi. Sağlık çalışanlarının 'beyaz kod' vermesiyle olay yerine polis ekipleri geldi. Hasta Bager D.K. ile hasta yakını Veysel O.B. gözaltına alındı. Hemşireyi darbeden iki kişiye, tehdit ve hakaret suçlarından adli işlem başlatıldı.

Hasta yakınları, eldiveni değiştirmediği gerekçesiyle hemşireye saldırdı

"ŞİDDET VARSA BİZ YOKUZ"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şişli Şubesi öncülüğünde bir araya gelen sağlık çalışanları arkadaşlarının hastanede darbedilmesine tepki gösterdi. Seslerini duyurmak isteyen çalışanlar 'Biz ölürsek kim yaşatacak' ve 'Şiddet varsa biz yokuz' yazılı pankart açarak hastane önünde basın açıklaması yaptı.

Hasta yakınları, eldiveni değiştirmediği gerekçesiyle hemşireye saldırdı

"HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ DARBEDİLDİ"

Grup adına basın açıklamasını okuyan hemşire Bahar Tuncer, "Bugün yine maalesef ki bizi derinden üzen, artık yeter demekten bıktığımız, her gün bir hastaneden gelen şiddet haberlerine bir yenisini sizlerle paylaşmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Önünde bulunduğumuz bu devasa, dışından oldukça gösterişli hastanemizin acilinde dün akşam acil nöbetinde bir hemşire arkadaşımız hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kaldı. Saldırgan sağlık emekçisi arkadaşımızın eldiveninin kirli olduğu gerekçesiyle önce sözel şiddet uygulamıştır. Lateks malzemesi oksijene maruz kaldığında oksidasyon meydana gelir ve bu da renk değişimine sebep olabilir. Bunun nedeni, lateksin parçalanabilen ve eldivenin zamanla sararmasına neden olabilen proteinler içeren doğal bir malzeme olmasıdır. Eldivenin temiz olduğunun izahına ve değiştirilmesine rağmen saldırgan fiziksel şiddet uygulayarak arkadaşımızı kötü şekilde darbetmiştir" dedi.

Hasta yakınları, eldiveni değiştirmediği gerekçesiyle hemşireye saldırdı

"HAKSIZ HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE ŞİDDETE UĞRADI"

Şişli Şube Eş Başkanı Fadime Kavak Sevim ise, "Dün akşam çalışmış olduğumuz bu hastanede arkadaşımız Sidar haksız ve hukuksuz bir şekilde hizmet vermeye çalıştığı hasta ve hasta yakını tarafından şiddete maruz kaldı. Arkadaşımız bu şiddet karşısında gözünü kaybedebilirdi. Yüzünde kalıcı hasar oluşabilirdi" diye konuştu. Grup yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

Hasta yakınları, eldiveni değiştirmediği gerekçesiyle hemşireye saldırdı
Sağlık Çalışanı Hastane İçinde Darbedildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Sağlık Çalışanı Hastane İçinde Darbedildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sivas'ta kayak yapan kişi düşerek bacağını kırdı, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı
  13:29 Sivas'ta kayak yapan kişi düşerek bacağını kırdı, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı

  Sivas'ın Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde kayak yaparken düşen bir kişinin bacağı kırıldı. İlk tedavisi merkezde yapılan kişi için ambulans helikopter çağrıldı ve yaralı Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

 • Diyetisyenden Ramazan ayında beslenme uyarısı: 'Sahur öğününü mutlaka yapmalıyız'
  13:07 Diyetisyenden Ramazan ayında beslenme uyarısı: 'Sahur öğününü mutlaka yapmalıyız'

  Diyetisyen Tuğba Nur Selçuk, Ramazan ayında nasıl beslenilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler verdi. Sahur öğününün atlanmaması gerektiğini vurgulayan Selçuk, öğünlerin dengeli olması ve yemeklerin yavaş tüketilmesi gerektiğini belirtti. Kronik hastalığı olanların doktorlarına danışmadan oruç tutmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 • Bingöl'de Zemin Analizi ve Riskli Binalar İncelendi
  12:46 Bingöl'de Zemin Analizi ve Riskli Binalar İncelendi

  Bingöl Üniversitesi tarafından yürütülen bir proje kapsamında, Bingöl'ün deprem açısından riskli bölgeleri incelendi. Proje kapsamında kent merkezinin zemin analizi tamamlandı ve riskli yapılar belirlendi. Ayrıca, doktora tezleriyle birlikte hazırlanan rapor ilgili kurumlarla paylaşılacak ve kentsel dönüşüm için yeni imar planları hazırlanacak.

 • Cezaevleri Çocuklar İçin Uygun Değil, Sistem Değişmeli
  12:32 Cezaevleri Çocuklar İçin Uygun Değil, Sistem Değişmeli

  Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) Hapiste Çocuk Tematik Alan Temsilcisi Avukat Cansu Şekerci, hapishanelerin çocuklar için uygun olmadığını ve sistemin değişmesi gerektiğini belirtti. Programda, suça sürüklenmiş çocuklar ve hapishanede annesiyle kalan çocuklar konusu ele alındı. Şekerci, tahliye sonrasında çocukların nasıl yönlendirileceğine dair hazırlık yapılmadığını ve meslek edindirme kursları ile madde bağımlılığını önlemeye yönelik programların uygulanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'de suça sürüklenen çocuk sayısının son 10 yılda hızla arttığına dikkat çekildi.

 • Bozcaada'da rahatsızlanan vatandaş tıbbi tahliye edildi
  12:01 Bozcaada'da rahatsızlanan vatandaş tıbbi tahliye edildi

  Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde rahatsızlanan bir vatandaşın tıbbi tahliyesi Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Vatandaş, durumunu bildirdikten sonra ekipler tarafından Çanakkale'ye getirilerek hastanede tedavi altına alındı.

 • Uzmanlar uyarıyor:
  11:59 Uzmanlar uyarıyor: "500 milyona yakın işitme kayıplı insan var, erken tedavi önemli"

  Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Özgür Yiğit, 3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü'nde toplumsal farkındalığın sağlanmasının önemine dikkat çekti. İşitme kaybının demansı tetikleyen faktörlerden biri olduğunu belirten Yiğit, işitme kaybıyla doğan veya sonradan gelişen çocukların erken dönemde tespit edilmesi ve tedavi edilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

 • Norveç Kralı Harald'a Kalp Pili Takıldı
  11:59 Norveç Kralı Harald'a Kalp Pili Takıldı

  Malezya'da tatil yaptığı sırada enfeksiyon kapan 87 yaşındaki Norveç Kralı Harald'a kalp pili takıldığı ve tedavisinin ardından taburcu edilerek, ülkesine döndüğü açıklandı. Kral Harald'ın iyileşme sürecine Norveç'teki bir hastanede devam edeceği belirtildi.

 • Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti
  11:40 Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti

  Muğla Yeşilay Şubesi, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti. Film, internetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın etkin kullanımının gençlerin manipülasyonuna ve demokrasinin tahrip edilmesine nasıl yol açtığını anlatıyor. Film gösterimi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve halkın ilgisiyle dikkat çekti.

 • Hatay'da depremzedeler, Defne Devlet Hastanesi'nde tedavi ediliyor
  11:13 Hatay'da depremzedeler, Defne Devlet Hastanesi'nde tedavi ediliyor

  Hatay'da 6 Şubat 2023'teki depremlerde uzvundan yaralanan afetzedeler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapımı tamamlanan Defne Devlet Hastanesi'nde tedavi ediliyor. Hastanede bulunan fizik tedavi ünitesinde uzman fizyoterapistler eşliğinde tedavi programı uygulanarak, depremlerde uzvundan yaralananlar eski sağlıklarına kavuşmaya çalışıyor. Defne Devlet Hastanesi Başhekimi Barış Kavvasoğlu, fizik tedavi ünitesinin bölgede ihtiyaç olduğunu belirterek, hastanenin hizmete girmesiyle birlikte uzvundan yaralanan ve farklı şehirlere giden afetzedelerin geri dönmeye başladığını ifade etti. Fizik tedavi ünitesi sorumlusu Fizyoterapist Necmi Demir ise ünitede 8 fizyoterapist ve 1 fizik tedavi teknikeriyle hizmet verdiklerini söyledi. Deprem sonrası enkaz altında kalan ve uzuvlarını kaybeden afetzedelerin kendi memleketlerinde tedavi görmelerinin morallerini yüksek tutmalarını sağladığını belirten Demir, hastanenin fizik tedavi ünitesinin hizmete girmesinin önemli ve değerli olduğunu vurguladı.

 • Diyarbakır'da Veteriner Hekim Adayları Yaban Hayvanlarını Uygulamalı Öğreniyor
  11:11 Diyarbakır'da Veteriner Hekim Adayları Yaban Hayvanlarını Uygulamalı Öğreniyor

  Diyarbakır'daki Dicle Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, veteriner hekim adaylarına yaban hayvanlarının tedavisini uygulamalı olarak öğretiyor. Merkezde, çeşitli yaban hayvanları tedavi edilirken, Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri de akademik gelişimlerine katkı sağlıyor. Merkezdeki eğitim programı, canlı hayvanlarla gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle destekleniyor. Veteriner hekim adayları, uzman akademisyenler ve veteriner hekimlerden destek alarak yaban hayvanlarını tanıma ve tedavi etme becerilerini geliştiriyor.

 • Kartal Belediyesi'nden 'Doğal Temizlik ve Sağlıklı Kalmanın Yolları' semineri
  10:44 Kartal Belediyesi'nden 'Doğal Temizlik ve Sağlıklı Kalmanın Yolları' semineri

  Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle, 'Doğal Temizlik ve Sağlıklı Kalmanın Yolları' başlıklı seminer düzenlendi. Seminerde sağlıklı yaşam için küçük adımların önemi vurgulandı.


Advertisement