Son dakika Sivil Toplum Kuruluşu haberleri, Sivil Toplum Kuruluşu son dakika, son dakika Sivil Toplum Kuruluşu

Son Dakika Sivil Toplum Kuruluşu Haberleri

 • Mersin Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, şehri daha da iyi noktaya taşıyacaklarını belirtti
  10:52 Mersin Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, şehri daha da iyi noktaya taşıyacaklarını belirtti

  Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerini sürdüren Bozdoğan, vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek çalışmalarını anlattı. Evlerine konuk olduğu vatandaşlarla sohbet eden Bozdoğan, şehri daha da iyi noktaya taşımak için birlikte çalışacaklarını ifade etti.

 • Türk Amerikan Güvenlik Vakfı, 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde bir kitap çalışması tamamladı
  23:41 Türk Amerikan Güvenlik Vakfı, 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde bir kitap çalışması tamamladı

  ABD'de faaliyet gösteren Türk Amerikan Güvenlik Vakfı (TASFO), 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde, 12 ayrı mülakattan oluşan bir kitap çalışmasını tamamladıklarını duyurdu. Kitap, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yanıt vermek amacıyla uzman tarihçi ve akademisyenlerin mülakatlarından oluşuyor. TASFO Derneği tarafından gerçekleştirilen kitabın dijital baskısı yayımlandıktan sonra çevrim içi satış platformu Amazon'da da satışa sunulacak. Kitabın amacı, tarihsel dayanağı olmayan Ermeni soykırımı iddialarına cevap vermek ve Ermeni lobisine karşı duruş sergilemektir.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  17:47 Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
  15:57 Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Saray Bahçesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamalara, Cumhuriyet Caddesi'ndeki törenle devam edildi. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, kentin işgalden kurtuluşunun 106. yılına erişmiş olmanın gururu ve mutluluğunun yaşandığını söyledi. Tiyatro oyununun sahnelendiği ve halk oyunları ekiplerinin gösteri sunduğu program, asker, polis, öğrenciler ve atlı cirit kulüplerinin resmi geçit töreniyle sona erdi.

 • İsviçre Türk Toplumu, depremzedelere yardım için konteyner ve konut teslim etti
  13:57 İsviçre Türk Toplumu, depremzedelere yardım için konteyner ve konut teslim etti

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İsviçre Türk Toplumu (İTT), Adıyaman ve Hatay valiliklerine 104 geçici konteyner ve 2 kalıcı konut teslim etti. İTT Genel Başkanı Suat Şahin, Türk toplumunun birlik ve beraberlik içinde evleri yıkılan kardeşlerine yardım etmek için büyük fedakarlıklarla çalıştıklarını belirtti. Yardımda bulunan İTT üyelerine teşekkür eden Şahin, bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması temennisinde bulundu.

 • Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mürettebatı İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mürettebatı İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatını bulmak için deniz polisi, 'kameralı can simidi'yle botun giremediği bölgelerde arama çalışmalarına destek veriyor. Ekipler, 4 kişiyi bulmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

 • Hamza Dağ, İzmir'de Süt Kuzusu Projesi'ni devam ettirecek
  20 Şub Hamza Dağ, İzmir'de Süt Kuzusu Projesi'ni devam ettirecek

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçilmeleri halinde 1-5 yaş arasındaki çocukların evlerine süt dağıtımını içeren Süt Kuzusu Projesi'ni devam ettireceklerini belirtti. Dağ, Tire ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek projelerini anlattı.

 • HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: 'Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır'
  20 Şub HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: "Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır"

  HAK-İŞ Filistin ve Kudüs'e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, 23 Şubat Cuma günü düzenlenecek 'Filistin'e özgürlük için Manisa'da buluşuyoruz' etkinliği öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında Filistin'deki durumu ve barışın önemini vurguladı. Manisa'da düzenlenecek etkinlik, sivil toplum kuruluşlarından destek alarak Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirilecek.

 • Bakan Işıkhan, Malatya'da 'Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları' toplantısında konuştu Açıklaması
  20 Şub Bakan Işıkhan, Malatya'da "Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları" toplantısında konuştu Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İşçimizi, emekçimizi, işverenimizi, yatırımcımızı, üreticimizi mağdur etmemek için bugüne kadar nasıl elimizi taşın altına koymaktan hiç çekinmediysek bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 • KESOB Erva Spor Kulübü Gençlere Spor Fırsatı Sunuyor
  20 Şub KESOB Erva Spor Kulübü Gençlere Spor Fırsatı Sunuyor

  Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, KESOB Erva Spor Kulübü hakkında yaptığı açıklamalarda, gençlerin sporla hayatlarını renklendirebileceklerini ve gelecekte şampiyonlar çıkabileceğine inandıklarını belirtti. Kulüpte eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarına, stresli durumlarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini vurgulayan Odakır, projenin Türkiye genelinde de yankı uyandıracağını ifade etti.

 • Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Ünye'de tanışma yemeğine katıldı
  20 Şub Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Ünye'de tanışma yemeğine katıldı

  Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Nikoloz İashvili, Ünye Acara Gürcü Dostluk ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen tanışma yemeğine katıldı. İashvili'nin yanı sıra Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve diğer kurum başkanları da yemeğe katıldı. İashvili, Ünye'de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtirken, Tavlı da İashvili'yi ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, engellilerin iş gücüne katılımını artırmak için sorumluluk düştüğünü belirtti
  19 Şub Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, engellilerin iş gücüne katılımını artırmak için sorumluluk düştüğünü belirtti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, Anadolu Engellileri Birleştirme Derneği'ni ziyaret ederek, engellilerin iş gücüne katılımının düşük olduğunu ve merkezi ve yerel yönetimlerin bu konuda sorumlulukları olduğunu söyledi. Aydın, istihdam merkezleri oluşturarak engelli bireylerin çalışma hayatına daha fazla katılımını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 • Bodrum Gazeteciler Cemiyeti'nin Birinci Yıl Kutlama Programı Düzenlendi
  18 Şub Bodrum Gazeteciler Cemiyeti'nin Birinci Yıl Kutlama Programı Düzenlendi

  Bodrum Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen birinci yıl kutlama programında, BGC Başkanı ve Bodrum Belediye Başkanı'nın konuşmaları yapıldı. Programda onur plaketleri verilen gazetecilere sürpriz bir konuşma dinletildi ve Zeki Müren'in doğum günü kutlandı. Etkinliğe birçok protokol üyesi, siyasi parti temsilcisi ve basın mensubu katıldı.

 • Hamza Dağ, Aliağa'da STK temsilcileriyle bir araya geldi
  18 Şub Hamza Dağ, Aliağa'da STK temsilcileriyle bir araya geldi

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Aliağa ilçesinde sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya geldi. Dağ, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın ilçede hükümetin de verdiği destekle önemli projelere imza attığını belirtti. İzmir'de hayata geçirmek istediği projelerin tanıtım toplantısının gördüğü ilgiden memnuniyet duyan Dağ, projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise Hamza Dağ'ın İzmir'in dertlerini çözecek adam olduğunu vurguladı.

 • Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü
  18 Şub Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 'Şühedaya Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Yüzlerce vatandaş, Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşe katıldı. Yürüyüş boyunca bayraklar taşındı, marşlar okundu. Törenin ardından şehitliğe çelenk bırakıldı ve dualar edildi. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi
  18 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Şühedaya Saygı Yürüyüşü'ne binlerce vatandaş katıldı. Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşte, bayraklar taşındı, marşlar okundu ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı
  17 Şub İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin'e yönelik insani yardım faaliyetlerini artırmak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Vakıf, toplanan bağışlarla gemi satın alacak ve aktivistlerle birlikte Mescid-i Aksa ve Gazze'ye gitmeyi hedefliyor. Programda yapılan konuşmalarda İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta yaptığı konuşmada Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükselttiklerini ve temel hak ve özgürlükleri savunmaya devam edeceklerini belirtti. Tunç, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmalarını övdü. Ayrıca, yeni dönemde depremlerde zarar gören şehirleri ayağa kaldırmak ve huzurlu bir gelecek için çalışacaklarını vurguladı.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Belediye başkanının Ankara'yla uyumu önemli. Bir parti ayrımı yapmıyoruz.

 • ABD Ankara Büyükelçiliği önünde İsrail protesto edildi
  17 Şub ABD Ankara Büyükelçiliği önünde İsrail protesto edildi

  Farklı sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği askeri hareketliliğe tepki göstermek için Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği önünde bir araya geldi. Çeşitli sivil toplum kuruluşu ile dernek temsilcileri İsrail'in Filistin'e gerçekleştirdiği askeri saldırıya tepki göstererek, masum halka yönelik zulmün son bulması gerektiğini haykırdı. Protesto sırasında konuşan STK temsilcisi Ramazan Acar, İsrail'in Gazze'ye karşı devam eden soykırımında tespit edilen can kaybının 28 bini aştığını ve hayatını kaybeden çocuk ve kadın sayısının da oldukça yüksek olduğunu belirtti. Acar, İsrail'in uluslararası kuruluşların ve dünyanın çağrılarına rağmen katliamlarına devam ettiğini vurgulayarak, uluslararası toplumu İsrail soykırımını durdurmaya çağırdı.

 • Bakan Tunç: 'AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var'
  17 Şub Bakan Tunç: "AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi.

 • STK Temsilcileri İsrail'in Filistin'e Yönelik Hareketliliğine Tepki Gösterdi
  17 Şub STK Temsilcileri İsrail'in Filistin'e Yönelik Hareketliliğine Tepki Gösterdi

  Farklı sivil toplum kuruluşlarından (STK) temsilciler, İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği askeri hareketliliğe tepki göstermek için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği önünde bir araya geldi. Çankaya'da bulunan ABD Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri, İsrail'in Filistin'e gerçekleştirdiği askeri saldırıya tepki göstererek, masum halka yönelik zulmün son bulması gerektiğini vurguladı. STK temsilcisi Ramazan Acar, İsrail'in Gazze'ye yönelik soykırımının devam ettiğini belirterek, uluslararası kuruluşları ve dünya kamuoyunu bu vahşi soykırımı durdurmaya çağırdı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu
  17 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile İstanbul Valisi Davut Gül, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Göktaş, engelli memur sayısının artırılacağını açıkladı. İstanbul Valisi Gül ise öğrencilere aylık burs vereceklerini duyurdu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de demokrasinin standartlarının AK Parti öncesiyle karşılaştırıldığında büyük fark olduğunu belirterek, temel hak ve özgürlüklerin alanını genişlettiklerini söyledi. Tunç, ayrıca yerel yönetimlerle merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaparak, bölgede yapılan projelerle insanları güçlendirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

 • Seydişehir'de Konser Etkinliği Gerçekleştirildi
  17 Şub Seydişehir'de Konser Etkinliği Gerçekleştirildi

  Seydişehir Musiki Derneği Başkanı Sıtkı Özkal, Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte 45 yıldır ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirtti. Konuşmaların ardından koro, Türk Sanat ve Halk Müziğinin sevilen parçalarını seslendirdi. Programa, İlçe Kaymakamı Cevdet Bakkal, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi. Tunç, ayrıca AK Parti'nin belediyeler arasında ayrım yapmadığını ve yerel merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaptı.

 • Mustafa Dündar, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti
  17 Şub Mustafa Dündar, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti

  Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek destek istedi. Dündar, göçmen camiasının 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine tam destek verdiğini belirtti. Balkanlardaki soydaşların kültürlerini sürdürmelerinin önemine vurgu yapan Dündar, Balkanlardaki vatandaşların sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını takip etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • BTSO 5. ve 30. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi
  17 Şub BTSO 5. ve 30. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

  BTSO'nun referans eğitim merkezi Bursa Business School'da gerçekleştirilen toplantıda, ev tekstili sektörü temsilcileri bir araya geldi. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, HOMETEX Fuarı'nın sektörün dünya çapında söz sahibi olmasına katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, dış ticarete odaklanmanın önemine vurgu yapıldı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Önder Son Yolculuğuna Uğurlandı
  16 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Önder Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Önder, geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Önder için düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi.

 • Priştine'de İsrail'in Refah kentine yönelik saldırıları protesto edildi
  15 Şub Priştine'de İsrail'in Refah kentine yönelik saldırıları protesto edildi

  Kosova'nın başkenti Priştine'de, İsrail'in Refah kentine yönelik saldırıları protesto edildi. Göstericiler, Filistin bayraklarıyla bir araya gelerek, Gazze'deki soykırımı durdurma çağrısı yaptı. Feminist Düşünce ve Eylem Kolektifi tarafından organize edilen gösteride, İsrail'in Filistin'e yönelik soykırımı kınandı ve toplumsal ilgisizliğin normalleştirilmemesi gerektiği vurgulandı. Gösteri olaysız bir şekilde sona erdi.

 • Tokat'ta Huzur Şehri Projesi Tanıtıldı
  15 Şub Tokat'ta Huzur Şehri Projesi Tanıtıldı

  Tokat'ta Türkiye, Portekiz ve Romanya'nın ortaklığında yürütülecek olan Huzur Şehri Tokat Projesi'nin tanıtımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Tokat'ta yaşam kalitesini artırmak amacıyla sağlık, eğitim, altyapı, çevre düzenlemesi ve trafik sorunları gibi birçok alanda çalışmalar yapılacak. Proje protokolü, Tokat Valisi, Belediye Başkanı ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı tarafından imzalandı.

 • Ankara'da Gölbaşı Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Açıldı
  14 Şub Ankara'da Gölbaşı Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Açıldı

  Ankara'da Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan 'Gölbaşı Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi' açıldı. Müze, ilçenin kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla hayata geçirildi. Müzede, ilçenin gelenekleri, yaşam tarzları ve el sanatları gibi unsurlar sergileniyor.

 • AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, MÜSİAD Malatya Şubesini Ziyaret Etti
  14 Şub AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, MÜSİAD Malatya Şubesini Ziyaret Etti

  AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığını ziyaretinde depremin yaralarını sarmayı öncelikli hedefi olarak belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Bilim Üniversitesi iş birliğiyle 'E-Ticaret' eğitimleri düzenleniyor
  14 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Bilim Üniversitesi iş birliğiyle 'E-Ticaret' eğitimleri düzenleniyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Bilim Üniversitesi tarafından düzenlenen ücretsiz 'E-Ticaret' eğitimleri devam ediyor. Eğitime 25 yerel kadın kooperatifinden 41 ve 11 sivil toplum kuruluşundan toplam 52 temsilci katıldı.

 • CHP'nin Aliağa Merkez Seçim Ofisi Açıldı
  14 Şub CHP'nin Aliağa Merkez Seçim Ofisi Açıldı

  CHP'nin Aliağa Merkez Seçim Ofisi düzenlenen törenle açıldı. Açılışa CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay ve Aliağa Belediye Başkan adayı Çağatay Güç katıldı. Tugay, Aliağa'da esnaf ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiğini belirtti. Aliağa'nın daha iyi yönetilmeyi hak ettiğini vurgulayan Tugay, CHP'nin Aliağa'yı kazanabileceğini söyledi.

 • Gazze'deki paramediklerin ölüm ile burun buruna mesaileri
  14 Şub Gazze'deki paramediklerin ölüm ile burun buruna mesaileri

  Gazze'de yaşanan savaşta paramediklerin maruz kaldığı zorluklar ve travmalar anlatılıyor. Birçok paramedik hayatını kaybederken, aileleriyle iletişim kuramayan paramediklerin yaşadığı acılar dile getiriliyor.

 • Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Birleşmiş Milletler'de konuşma yaptı
  13 Şub Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Birleşmiş Milletler'de konuşma yaptı

  Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik, ABD New York'ta düzenlenen 9. Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Zirvesi'nde konuşma yaptı. Konuşmasında kadının çalışma hayatındaki rolünün güçlendirilmesi ve ekonomik ve toplumsal hayattaki yerinin öneminden bahsetti.

 • Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, BM Genel Merkezi'nde konuştu
  13 Şub Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, BM Genel Merkezi'nde konuştu

  Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen 9. Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Zirvesi'nde konuşma yaptı. Zirvede, sürdürülebilir kalkınma amaçları ve kadınların rolü üzerine konuşan Gedik, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yaygın bir sorun olduğunu vurguladı. Ayrıca, kadınların metal sektörü ve diğer sektörlerde daha fazla yer alması gerektiğini belirtti ve Gedik Holding'in bu yönde çalışmalar yaptığını ifade etti.

 • Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümünde çelenk sunuldu
  13 Şub Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümünde çelenk sunuldu

  Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümü programları kapsamında Erzincan Belediye Sarayı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

 • Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Üreten Kadınlar Platformu'nun Stantlarını Ziyaret Etti
  12 Şub Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Üreten Kadınlar Platformu'nun Stantlarını Ziyaret Etti

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Üreten Kadınlar Platformu tarafından Adalar mevkinde açılan stantları gezerek kadınlara bol kazançlı günler diledi. Başkan Ataç, kentte üretim yaparak ekonomilerine katkı sunan kadınlarla temaslarını sürdürüyor.

 • BBP Söğütlü İlçe Başkanlığı Binası Törenle Açıldı
  11 Şub BBP Söğütlü İlçe Başkanlığı Binası Törenle Açıldı

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Söğütlü İlçe Başkanlığı binası, törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan BBP MKYK Üyesi Yasin Kobal, partilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti. BBP Söğütlü İlçe Başkanı Kazım Şengül ise hedeflerinin Söğütlü Belediye Başkanlığı ve en fazla meclis üyesini alarak halka en iyi hizmeti sunmak olduğunu vurguladı. Açılış kurdelesi kesildikten sonra tören sona erdi.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürüyor
  11 Şub Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Edirne Şubesini ziyaret etti. İba, dernek üyeleriyle sohbet ederek onursal başkan unvanı aldı. İba, dernek mensuplarının taleplerini önemsediğini ve destekçileri olmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca İba, esnaf ve ev ziyaretlerinde de bulundu.

 • Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti
  11 Şub Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti

  Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesi Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti. Canpolat, şehit ailelerinin ve gazilerin taleplerini dinleyerek, onlara desteklerini ifade etti.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Mersin'de STK temsilcileriyle bir araya geldi
  10 Şub DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Mersin'de STK temsilcileriyle bir araya geldi

  DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Mersin'de sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya geldi. Bakırhan, yerel seçimlerde işbirliği olmamasının DEM Parti ile ilgili olmadığını belirtti ve partilerinin demokrasiye, barış ve kardeşliğe hizmet etmeye hazır olduğunu vurguladı. Aday belirleme sürecine değinen Bakırhan, kent uzlaşısı çerçevesinde adayların çıkması için çaba sarf ettiklerini ve uzlaşma sağlanamayan yerlerde adaylarını açıkladıklarını belirtti. Bakırhan, halk toplantısına da katıldı.

 • Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış
  10 Şub Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul'daki adayın emeklileri darda bıraktığını söyledi. Yavaş, Ankara'daki adayın ise 50 bin aileye destek olduğunu belirtti. Yavaş, beş yılda yapılan icraatları ve belediyenin kaynaklarını anlattı.

 • ABB Başkanı Mansur Yavaş: Belediye harcamaları şeffaf şekilde paylaşılıyor
  10 Şub ABB Başkanı Mansur Yavaş: Belediye harcamaları şeffaf şekilde paylaşılıyor

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye harcamalarının şeffaf olduğunu ve acil ihtiyaçların öncelikli olduğunu belirtti. Yavaş, görev süresince şeffaf bir şekilde hizmet verdiğini ve kentin ihtiyaçları doğrultusunda harcama yaptıklarını söyledi. Ayrıca, Yavaş, Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok'a yönelik eleştirilerde bulundu.

 • Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi
  10 Şub Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi

  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek şehirde yaptığı projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Dinçer, şehre hizmet amacıyla çalıştıklarını vurguladı ve sivil toplum kuruluşlarının desteğine teşekkür etti.

 • İHH, Uluslararası Özgürlük Filosu ile Gazze'ye Yardım Ulaştırmaya Hazırlanıyor
  10 Şub İHH, Uluslararası Özgürlük Filosu ile Gazze'ye Yardım Ulaştırmaya Hazırlanıyor

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın sona ermesi ve insani yardımın ulaştırılması amacıyla Uluslararası Özgürlük Filosu'nu hazırlıyor. Filoya 10 farklı ülkeden sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılıyor. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mart ayının sonunda yola çıkmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Güney Afrika'nın başvurusu sonucu çıkan karara göre dünyanın bu gemileri korumakla sorumlu olduğunu vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler
  10 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, emeklilere verilen desteği İstanbul adaylarına iletmelerini istedi. Yavaş, Ankara'da emeklilere 5 bin lira destek verdiklerini belirterek, İstanbul adaylarının da emeklilere destek olmalarını istedi.

 • İHH, Uluslararası Özgürlük Filosu ile Gazze'ye Yardım Ulaştırmaya Hazırlanıyor
  10 Şub İHH, Uluslararası Özgürlük Filosu ile Gazze'ye Yardım Ulaştırmaya Hazırlanıyor

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması ve insani yardımın ulaştırılması amacıyla Uluslararası Özgürlük Filosu'nu hazırlıyor. Filoya 10 farklı ülkeden sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılıyor. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mart ayının sonunda yola çıkmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Güney Afrika'nın başvurmuş olduğu adalet divanında çıkan karar gereği dünyanın bu gemileri korumakla sorumlu olduğunu vurguladı.

 • Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşıyacak
  10 Şub Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşıyacak

  İHH'nın da aralarında bulunduğu Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşımak amacıyla denize açılacak. Koalisyonun hazırlıkları sürerken İHH'nın Fatih'teki genel merkezinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Kanada, ABD, Yeni Zelanda, Avustralya, Norveç, Malezya, İsveç, Güney Afrika, İspanya ve Türkiye'den sivil toplum kuruluşları ve aktivistlerin destek verdiği belirtildi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in Gazze kuşatmasını sonlandırmak amacıyla bu koalisyonu kurduklarını ve dünyaya bir şans vermek istediklerini ifade etti. Mart sonunda yola çıkması hedeflenen gemilerle Gazze'ye insani yardım ulaştırılması planlanıyor.

 • Diyarbakır Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Tanıtıldı
  10 Şub Diyarbakır Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Tanıtıldı

  Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte, tekstil işletmeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından hazırlanan rapor tanıtıldı. Rapor, sektörün yaşadığı zorlukları ve potansiyelini ortaya koydu. Diyarbakır, tekstil ve hazır giyim alanında bölgesel bir güç merkezi olarak öne çıkıyor. Ancak, artan maliyetler ve sektörel zorluklar nedeniyle bazı işletmelerin faaliyetlerini durdurduğu belirlendi. Sektörde çalışan sayısında ise önemli bir artış yaşandı ve gelecek yıl için daha da büyüme bekleniyor.

 • Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da STK temsilcileriyle buluştu
  10 Şub Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da STK temsilcileriyle buluştu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Erzurum'da bir dizi temaslarda bulunan Bakan Tekin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Güçlü Türkiye'nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğine inanıyoruz
  10 Şub Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Güçlü Türkiye'nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğine inanıyoruz

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Mersin'de düzenlenen 'Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi'ne katılarak, tarımsal üretimin önemine vurgu yaptı. Yumaklı, Türkiye'nin 2050 yılında 210 milyonluk bir nüfusun gıda ve su ihtiyacını karşılamak zorunda kalacağını belirterek, tarımsal desteklerin artırılacağını ve çiftçilerin finansal ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Bakan Yumaklı, güçlü Türkiye'nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğine inandıklarını ifade etti.

 • Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Bursa Vali Yardımcılığına atandı
  09 Şub Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Bursa Vali Yardımcılığına atandı

  Tarsus Kaymakamlığı görevini sürdürürken Bursa Vali Yardımcılığına atanan Kadir Sertel Otcu, Mersin'den ayrıldı. Uğurlama programına ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer ilgililer katıldı. Otcu, Tarsus'a hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirtti ve kendisine destek verenlere teşekkür etti.

 • Everest Dağı'na tırmananlar artık dışkılarını temizlemek zorunda
  09 Şub Everest Dağı'na tırmananlar artık dışkılarını temizlemek zorunda

  Nepalli yetkililer, Everest Dağı'na tırmananların artık kendi dışkılarını temizlemek ve bertaraf edilmek üzere ana kampa geri getirmek zorunda kalacaklarını duyurdu. Everest bölgesinin büyük bölümünü kapsayan belediye, bu yeni kuralı uygulamaya koyarak dağların kokmasını ve çevre kirliliğini önlemeyi hedefliyor. Ayrıca, dağcıların ana kampta dışkı torbaları satın alarak dönüşlerinde kontrol edilecekler. Bu önlem, Everest ve diğer dağlarda çöp sorununu azaltmayı amaçlayan Nepal ordusu tarafından desteklenen temizlik kampanyalarının bir parçasıdır.

 • Everest Dağı'na tırmananlar artık dışkılarını temizlemek zorunda
  09 Şub Everest Dağı'na tırmananlar artık dışkılarını temizlemek zorunda

  Nepalli yetkililer, Everest Dağı'na tırmananların artık kendi dışkılarını temizlemek ve bertaraf edilmek üzere ana kampa geri getirmek zorunda kalacaklarını duyurdu. Everest bölgesinin büyük bölümünü kapsayan belediye, bu yeni kuralı uygulamaya koyarak dağların kokmasını ve çevre kirliliğini önlemeyi hedefliyor. Ayrıca, dağcıların ana kampta dışkı torbaları satın alarak dönüşlerinde kontrol edilecekler. Bu önlem, Everest ve diğer dağlarda çöp sorununu azaltmayı amaçlayan Nepal ordusu tarafından desteklenen temizlik kampanyalarının bir parçasıdır.

 • Anadolu'dan Esenler Belgesel Projesi'nin Üçüncü Bölümü Galası Yapıldı
  08 Şub Anadolu'dan Esenler Belgesel Projesi'nin Üçüncü Bölümü Galası Yapıldı

  Türkiye'nin kültürünü, örf ve adetlerini ortaya koymak amacıyla hayata geçirilen 'Anadolu'dan Esenler' belgesel projesinin üçüncü bölümünün galası Esenler Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Proje kapsamında 25 ile giderek 350 köyde çekimler yapıldı. Belgesel, köylerin tarihi ve doğal güzelliklerini, yürekleri ısıtan karelerle ekranlara taşıyor.

 • Van'ın Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Çiftçi Karşılandı
  08 Şub Van'ın Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Çiftçi Karşılandı

  Van'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Fatih Çiftçi, ilçede düzenlenen karşılama programıyla karşılandı. Çiftçi, partililere seslenerek 31 Mart akşamını büyük zaferle taçlandıracaklarını belirtti ve Erciş'e huzur, barış ve umut getirmek için çalışacaklarını vurguladı.

 • Adıyaman'da Depremde Medyanın Rolü Konulu Panel Düzenlendi
  08 Şub Adıyaman'da Depremde Medyanın Rolü Konulu Panel Düzenlendi

  Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) tarafından, Adıyaman'da "Depremde Medyanın Rolü" konulu panel düzenlendi. Panelde, depremde yaşananlar ve medyanın rolü tartışıldı.

 • Hamza Dağ, İzmir'de fabrika ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi
  07 Şub Hamza Dağ, İzmir'de fabrika ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Kemalpaşa ilçesinde fabrika ve esnaf ziyaretlerinde bulundu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Dağ, Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikayı ziyaret ederek işçilerle görüştü. İlçe esnafını da ziyaret eden Dağ, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Dağ, İzmir için hazırladıkları projeleri 13 Şubat'ta düzenleyecekleri etkinlikle duyuracaklarını söyledi.

 • Galatasaray Divan Kurulu Toplantısında Deprem Yardımları Konuşuldu
  07 Şub Galatasaray Divan Kurulu Toplantısında Deprem Yardımları Konuşuldu

  Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Şubat Ayı Olağan Toplantısı'nda, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, depremzedelere yapılan yardımlar ve bölgedeki ihtiyaçlar hakkında konuştu. Özbek, bölgedeki insanlarla temas halinde olmanın önemine vurgu yaparak, Galatasaray'ın doğal afetlere müdahale etmek amacıyla 'GS Arama Kurtarma Ekibi' kurduğunu duyurdu.

 • Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz
  07 Şub Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da eşit hizmet anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, hiç kimsenin oy vermediği için hizmet almadığını söyledi. Yavaş, belediyenin şeffaf ve israfı önleyen bir yönetim anlayışı benimsediğini vurguladı. Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kararları ortaklaşa aldıklarını ifade etti.

 • Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye'de Yerel Yönetimlerle Buluştu
  07 Şub Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye'de Yerel Yönetimlerle Buluştu

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi. Güler, Ünye Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki programda, Türkiye Yüzyılı'nda daha güzel işlerle yola devam edeceklerini söyledi. Ordu'nun hasretle beklediği raylı sistem projesi için yeni dönemde çalışma başlatacaklarını belirten Güler, Ünye'de yapılan yatırımları ve projeleri anlattı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'
  07 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İvedik OSB ve Teknopark Ankara'da düzenlenen programda yaptığı konuşmada, eşit bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ve hiç kimsenin ayırt edilmediğini belirtti. Yavaş, ayrıca israfın önüne geçtiklerini ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini vurguladı.

 • Galatasaray, doğal afetlere müdahale için kurtarma ekibi kurdu
  07 Şub Galatasaray, doğal afetlere müdahale için kurtarma ekibi kurdu

  Galatasaray Kulübü, doğal afet ve acil durumlara müdahale etmek amacıyla GS Arama Kurtarma Ekibi'ni kurdu. Kulüp, deprem bölgesinde faaliyetlerde bulunarak doğal afetlerde görev alacak ekip oluşturdu. AKUT Vakfı ile yapılan iş birliği çerçevesinde eğitimler düzenlenecek ve 3 bin kişiye ilk müdahale eğitimi verilecek. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, bölge insanının beklentisinin sürekli irtibatta olmak olduğunu belirtti. Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan ise kulübün, bir spor kulübünden çok daha fazlası olduğunu gösterdiğini ifade etti.

 • Dursun Özbek: Bölgeden elimizi çekmemek önemli
  07 Şub Dursun Özbek: Bölgeden elimizi çekmemek önemli

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemine vurgu yaparak, bölgeden fiziki olarak çekilmemeleri gerektiğini belirtti. Özbek, depremzedelerin beklentilerinin yardımların ötesinde, sürekli temas ve destek olduğunu ifade etti.

 • Adıyamanlıların sevgisini kazanan Siverekli STK'lar, depremin birinci yıl dönümünde de Adıyamanlı depremzedeleri unutmadı
  07 Şub Adıyamanlıların sevgisini kazanan Siverekli STK'lar, depremin birinci yıl dönümünde de Adıyamanlı depremzedeleri unutmadı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek İyilik Sensin Derneği, Siverek Kızılay'ı, Harran Üniversitesi öğrenci grubu, Başıbüyük Derneği ve Siverek Toptancılar sitesi Kooperatifi işbirliğiyle depremin birinci yıl dönümünde Adıyaman'da bulunan bir konteynır kenti ziyaret ederek depremzede çocuklara oyuncak ve hediyeler dağıttı, yardıma ihtiyacı olan ailelere gıda ve hijyen malzemeleri desteği sağladı.

 • Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemini vurguladı
  07 Şub Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemini vurguladı

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemine değindi. Özbek, bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin önemli olduğunu düşündüğünü belirtti ve bölge insanının beklentilerinin yardımların önünde geldiğini ifade etti.

 • Afyonkarahisar'da Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi
  07 Şub Afyonkarahisar'da Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi

  Afyonkarahisar'da düzenlenen toplantıda, öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim almaları ve madde bağımlılığıyla mücadele gibi konular değerlendirildi. Toplantıya, vali yardımcısı, emniyet müdürü, jandarma komutanı, milli eğitim müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer yetkililer katıldı. Toplantıda, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde uygulanacak tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı ve güvenlik konuları ele alındı.

 • ETTIC Başkanı: Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için çağrı yapıldı
  07 Şub ETTIC Başkanı: Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için çağrı yapıldı

  Avrupa Türk Ticaret ve Yatırım Konseyi (ETTIC) Başkanı Markus Slevogt, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve kurumları arasındaki ticaret ve yatırım ilişkisini geliştirmek istediklerini belirterek, yatırım ve ticaretin artırılması için Gümrük Birliği'nin güncellenmesi çağrısında bulundu. Slevogt, kurdukları yeni sivil toplum kuruluşu ETTIC'in hedefleri ve Brüksel temasları konusunda AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

 • Uluslararası Gençlik Forumu'nda Keşmir Dayanışma Günü etkinliği düzenlendi
  06 Şub Uluslararası Gençlik Forumu'nda Keşmir Dayanışma Günü etkinliği düzenlendi

  Uluslararası Gençlik Forumu tarafından düzenlenen 'İslam Dünyası Konferansları' kapsamında 'Keşmir Dayanışma Günü' temalı etkinlik gerçekleştirildi. Pakistan Büyükelçisi Yusuf Cüneyd'in de katıldığı etkinlikte, Keşmir meselesi ve Pakistan-Türkiye ilişkileri ele alındı. Cüneyd, Keşmir anlaşmazlığının çözümü için uluslararası gözlemcilerin ve medyanın sınırsız erişimi gerektiğini vurguladı.

 • Kastamonu'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okutuldu
  06 Şub Kastamonu'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okutuldu

  Kastamonu Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okutuldu. Programa birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Bitlis Depremlerinde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub Bitlis Depremlerinde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi

  Bitlis İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Programda deprem bölgesinden gönüllü arama kurtarma çalışmalarına katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri konuşmalar yaptı. Vali Karaömeroğlu, depremin etkisini ve yapılan çalışmaları anlattı ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

 • Erdoğan: Hangi Partiden Olduğuna Bakmaksızın Tüm Belediyelere Almaları Gereken Payı Eksiksiz Gönderdik, Gönderiyoruz.
  06 Şub Erdoğan: Hangi Partiden Olduğuna Bakmaksızın Tüm Belediyelere Almaları Gereken Payı Eksiksiz Gönderdik, Gönderiyoruz.

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta; "Hükümet olarak biz hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz. Hatta, plana ve projeye dayalı hakikaten yapacaklarını gördüğümüz yatırımlar için borçlanma izinlerini de veriyoruz. Bunlarla da kalmadık, muhalefetin elindeki şehirlerde normalde belediyelerin yapması gereken yatırımların önemli bir kısmını sırf vatandaşlarımız mağdur olmasın diye Bakanlıklarımıza bağlı kurumlarımız eliyle yine biz hayata geçiriyoruz. Aksini iddia eden, kendi eksiğini, kendi beceriksizliğini bizim üzerimizden örtmeye çalışıyor demektir" dedi.

 • Erdoğan: Tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz
  06 Şub Erdoğan: Tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi birileri çıkmış, Hatay'daki aday tanıtım toplantımızda söylediğimiz hükümetle yerel yönetimlerin iş birliğinin önemine işaret ettiğimiz ifadelerin üzerinde tepiniyor.

 • Muş'ta Depremler Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub Muş'ta Depremler Anma Programı Düzenlendi

  Muş'ta, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin birinci yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Program kapsamında eski valilik binası önünde depremlerde kullanılan malzemelerin yer aldığı bir sergi açıldı. Vali Avni Çakır, sergiyi gezerek bilgi aldı ve depremlerde hayatını kaybedenleri rahmetle andıklarını belirtti. Çakır, afetlere dayanıklı kentler inşa etmek ve vatandaşları afet konusunda bilinçlendirmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Ayrıca arama kurtarma ekiplerinin sayısının artırılmasına önem verdiklerini ve gönüllü sayısını 1000'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Programın ardından Lale Camisi'nde mevlit programı düzenlendi.

 • 81 ilde eş zamanlı deprem toplantısı yapıldı
  06 Şub 81 ilde eş zamanlı deprem toplantısı yapıldı

  Bilecik Valilik Edebali Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar ele alındı. Toplantıda, Bilecik'e yapılan yardımlar ve deprem nedeniyle Bilecik'e gelen vatandaş sayısı da açıklandı.

Advertisement