Erdoğan'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye'de Siyasi Ajandam Yok - Son Dakika
Spor

Erdoğan'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye'de Siyasi Ajandam Yok

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Erdoğan'ın konuşmasından sıkılıp kürsüyü terk ettiği iddialarına ilişkin açıklama yapan Mark Cavendish, "Türkiye'de bir siyasi ajandam yok" dedi.

04.05.2015 10:47  Güncelleme: 11:44

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2015) Lampre-Merida'nın Hırvat sporcusu Kristijan Durasek kazandı. Ödül töreninde yaşanan kısa süreli karışıklık ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Büyük Britanyalı Mark Cavendish, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sıkılıp kürsüyü terk ettiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Cavendish "Ben bir sporcuyum ve Türkiye'de bir siyasi ajandam yok" dedi.

İSPANYOL BİSİKLETÇİ RAKİPLERİNE ŞANS TANIMADI

Alanya'da 26 Nisan'da başlayan TUR 2015'in 8. ve son etabı İstanbul'da düzenlendi. Yarışın finişini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da izledi. Genellikle düz parkurdan oluşan 124 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabında, Caja Rural-Seguros RGA takımının İspanyol bisikletçisi Luis Mas Bonet, 2 saat 45 dakika 3 saniyelik derecesiyle Mark Cavendish'in önünde birinciliğe ulaştı. Turun en prestijli etabında Etixx-Quick Step'ten Büyük Britanyalı Cavendish ikinci, Caja Rural-Seguros RGA takımının bir diğer sporcusu Carlos Barbero Cuesta ise üçüncü oldu.

KÜRSÜDE KARIŞIKLIK

Törende Erdoğan'ın konuşmasının ardından ufak bir karışıklık yaşandı. İkinci olan Cavendish fotoğraf çekimini beklemeden kürsüden inince bir cumhurbaşkanlığı koruması kolundan tutarak gitmesine engel oldu. Tekrar kürsüye çıkan Cavendish ve diğer bisikletçiler toplu fotoğraf çekiminin ardından kürsüden indiler.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TWEET

Korumanın bu müdahalesinin fotoğrafı ve yaşananlar ise sosyal medyada hayli tartışıldı. Bu tartışmalar üzerine Cumhurbaşkanlığı ise resmi Twitter hesabından, Cavendish'in podyumdan inmediğini 2 ayrı kategoride ödül aldığı için tekrar podyuma çağrıldığını ve ödül töreni sonrasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sohbet ettiğini belirten tweetler attı.

CAVENDISH OLAYLAR ÜZERİNE TWEET ATTI

Büyük Britanyalı bisikletçi Mark Cavendish, sosyal medyada büyük tartışma konusu olan olaya kişisel Twitter hesabından yanıt verdi. Siyasetle işinin olmadığını vurgulayan Cavendish, "Ben bir sporcuyum ve Türkiye'de bir siyasi ajandam yok. Tek bildiğim burası çok güzel ve konuksever insanlarla dolu bir yer" ifadelerini kullandı.

Erdoğan\'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye\'de Siyasi Ajandam Yok
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Spor Erdoğan'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye'de Siyasi Ajandam Yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (29)

 • AKILLI OLUN: CANLAR KURBAN SANA TAYYİP BABAAAAAAAAAAAAAA. . BU SEÇİMDE SANA ÇALIŞIYORUZ OYLAR SANAAA KOMİNİST MHP VE CHPYİ BİRDE VATANA KURŞUN SIKAN HAİNLERİ SANDIGA GÖMECEGİZ DURMAK YOK YOLA DEVAMMMMMMMMMMMMMMMM 38 57 Yanıtla
 • kazim: Tayyip mortt oldu 21 61 Yanıtla
 • Eski Akp'li Şimdi: Durmak yok çalmaya karşı MHP 19 38 Yanıtla
 • atilla: Satılmış hain çapulcular bize koyun diyorlar her seçimde koyuyoruz yinede istiyorlar 22 26 Yanıtla
 • .....: aferin en azından yalaka değilmiş 27 17 Yanıtla
 • Özgür: Akp ye inat MHP CcC 19 23 Yanıtla
 • tek çare: HDP 11 23 Yanıtla
 • Ülkücü: Oylar MHP oylar MHP ye Hey 14 19 Yanıtla
 • Hasan : Sporcu kardeşim ;Türkiye'de sinekten yağ çıkarmaya hazır Erdoğan düşmanı haysiyetsiz çok.. 20 11 Yanıtla
 • hido: Her yerde konuşuyor nasıl bir varlık bu turu cinsi yok bunun be 15 12 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement