Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Şuşa haberleri, Şuşa son dakika, son dakika Şuşa

Son Dakika Şuşa Haberleri

Son dakika Şuşa haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son şuşa haberleri anında burada.


 • 05.12.2023 05 Ara 15:09 ASELSAN'ın Azerbaycan'da Araç Tespit ve Yüksek Hızda Ağırlık Ölçüm Sistemi Projesi Faaliyete Geçti

  ASELSAN'ın Azerbaycan'da Araç Tespit ve Yüksek Hızda Ağırlık Ölçüm Sistemi Projesi Faaliyete Geçti ASELSAN'ın Bakü-Guba-Rusya sınırı kara yolunda kurduğu Araç Tespit ve Yüksek Hızda Ağırlık Ölçüm Sistemi Projesi'nin Ana Kontrol Merkezi faaliyete başladı. Proje sayesinde araçların ağırlık, ebat, plaka, sınıf ve hız bilgileri canlı olarak takip edilebilecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:20 AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: Türkiye ile Azerbaycan'ın Kardeşliği Bölgenin İstikrarı İçin Önemli

  AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: Türkiye ile Azerbaycan'ın Kardeşliği Bölgenin İstikrarı İçin Önemli AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeşliğinin bölgenin istikrarı için önemli olduğunu belirterek, her zaman Azerbaycan'ın yanında olacaklarını söyledi. Sırakaya, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki işbirliğinin sadece iki devletin arasındaki bir ilişki olmadığını, aynı zamanda Türk dünyasının bir araya gelmesi ve kardeşlik hukukunun gelişmesi açısından da değerli olduğunu ifade etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:42 Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa Türk-İş Başkanı Ergün Atalay Seçildi

  Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa Türk-İş Başkanı Ergün Atalay Seçildi Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay, Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı (TDST) 1. Olağan Genel Kurulu’nda genel başkanlığa seçildi. Atalay, “Burada 50 milyonu çalışan, 11 milyon faal üyesi olan 5 sendikayız. Şimdi bu üyeleri çoğaltmak da mümkün. Macaristan, Türkmenistan, Kıbrıs var. Daha ötesinde Türkiye'de sendikalar var. Yani bizim dışımızda da sendikalar var. Arzumuz onların hepsini, bu çatının altında beraber, bu zor yolculuğu beraber yapmak. Bugün ben burada başkan olduysam TÜRK-İŞ başkanı olmasam ben başkan olamazdım. Ben işçiyim. İşçi olmasam TÜRK-İŞ başkanı olamazdım” dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:50 Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı Birliği'nin başkanı seçildi

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı Birliği'nin başkanı seçildi Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı Birliği'nin 1. Olağan Genel Kurulu, Türk-İş ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, birlik genel başkanı olarak seçildi. Genel kurulda, Türk Devletleri sendikaları arasında işbirliğinin önemi vurgulandı ve teşkilatın ana gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Binali Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı'nın üye sayısını ve önemini vurgulayarak, Türk dünyasının çalışanların haklarını daha güçlü bir şekilde sağlayacağını belirtti. Atalay ise, Türk-İş Genel Başkanı olarak aldığı sorumluluğun yanı sıra Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı başkanlığı görevini de üstlendiğini ifade etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:44 Azerbaycan, Karabağ'da 581 mayın ve mühimmatı etkisiz hale getirdi

  Azerbaycan, Karabağ'da 581 mayın ve mühimmatı etkisiz hale getirdi Azerbaycan Mayın Temizleme Ajansı, Karabağ ve çevresinde Ermenistan tarafından döşenen 581 mayın ve mühimmatın etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Sadece bir haftada 683,5 hektarlık alan temizlenirken, toplamda ise 106 bin hektar alan mayından arındırıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:31 TDT Diyanet İşleri ve Dini İdare Başkanları 4. Toplantısı Özbekistan'da yapıldı

  TDT Diyanet İşleri ve Dini İdare Başkanları 4. Toplantısı Özbekistan'da yapıldı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gazze'de bebek, çocuk, kadın, yaşlı ve hasta demeden bütün Müslümanları katleden İsrail'e destek olanlar, başta kendi halkları olmak üzere bütün insanlığın vicdanında ilelebet zillete mahkum olacaklardır.

 • 14.11.2023 14 Kas 22:23 Azerbaycanlı Sanatçıların Sahne Aldığı Konser Programı Düzenlendi

  Azerbaycanlı Sanatçıların Sahne Aldığı Konser Programı Düzenlendi Azerbaycan Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğinde Ankara'da düzenlenen konser programında Azerbaycanlı sanatçılar geleneksel şarkılar söyledi ve dans performansları sergiledi. Etkinliğe birçok önemli isim katıldı.

 • 14.11.2023 14 Kas 14:40 İSTANBUL-KARABAĞ'IN 30 YILLIK TARİHİ DEĞİŞİMİ YAZI DİZİSİ OLDU

  İSTANBUL-KARABAĞ'IN 30 YILLIK TARİHİ DEĞİŞİMİ YAZI DİZİSİ OLDU Azerbaycan ve Ermenistan arasında 1988-1994 yılları arasında süren Birinci Dağlık Karabağ Savaşı'na gidip o günlere tanık olan Milliyet Gazetesi'nin köşe yazarı Tunca Bengin, 30 yıl sonra yeniden aynı bölgede bulunarak yaşanan savaşın izlerini karşılaştırmalı olarak anlattığı yazı dizisi hazırladı.

 • 14.11.2023 14 Kas 14:25 Karabağ'ın 30 yıllık tarihi değişimi yazı dizisi oldu

  Karabağ'ın 30 yıllık tarihi değişimi yazı dizisi oldu Azerbaycan ve Ermenistan arasında 1988-1994 yılları arasında süren Birinci Dağlık Karabağ Savaşı'na gidip o günlere tanık olan Milliyet Gazetesi'nin köşe yazarı Tunca Bengin, 30 yıl sonra yeniden aynı bölgede bulunarak yaşanan savaşın izlerini karşılaştırmalı olarak anlattığı yazı dizisi hazırladı.

 • 13.11.2023 13 Kas 11:13 KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZA TÖRENİNDE KONUŞTU

  KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZA TÖRENİNDE KONUŞTU KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZA TÖRENİNDE KONUŞTU.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:33 AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'ne katıldı

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'ne katıldı AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Ege Bölgesi Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nin açılış törenine katıldı. Törende yöresel ürünlerin satışa sunulduğu etkinlikte halk oyunları gösterileri de yapıldı. İnan, konuşmasında Türkiye ve Azerbaycan'ın bölgede büyük atılım yaptığını vurgulayarak, çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 15:56 "2024 İslam Dünyası Gençlik Başkenti" Azerbaycan'ın Şuşa şehri oldu

  '2024 İslam Dünyası Gençlik Başkenti' Azerbaycan'ın Şuşa şehri oldu İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) Başkanı Taha Ayhan, 2024 yılı için "İslam Dünyası Gençlik Başkenti"nin Azerbaycan'ın Şuşa şehri olarak belirlendiğini bildirdi.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:51 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, EİT Ülkelerine Potansiyelini Açıkladı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, EİT Ülkelerine Potansiyelini Açıkladı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, EİT 16. Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, ülkesinin altyapı ve lojistik projelerine yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımlarla potansiyelini artırdığını belirtti. Aliyev, Azerbaycan'ın doğu-batı ve kuzey-güney ulaştırma koridorları üzerinde önemli bir ulaştırma ve lojistik merkezi olduğunu vurgulayarak, bu potansiyelin EİT üyesi tüm ülkeler için açık olduğunu ifade etti. Ayrıca Aliyev, Azerbaycan'ın yenilenebilir enerjiye de büyük önem verdiğini ve EİT'nin Temiz Enerji Merkezi konumunda olduğunu söyledi.

 • 09.11.2023 09 Kas 00:01 FSM Köprüsü, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde Azerbaycan bayrağıyla aydınlatıldı

  FSM Köprüsü, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde Azerbaycan bayrağıyla aydınlatıldı FSM Köprüsü, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde Azerbaycan bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı. Köprü, Azerbaycan'ın 2. Karabağ Savaşı'nda elde ettiği zaferi kutlamak için özel olarak aydınlatıldı. Aydınlatma, sabah saatlerine kadar devam edecek.

 • 08.11.2023 08 Kas 23:31 Azerbaycan 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor

  Azerbaycan 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor - Azerbaycan 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 8 Kasım Zafer Günü kutlamalarında askeri bando eşliğinde geçit töreni düzenlendi.

 • 08.11.2023 08 Kas 23:10 Azerbaycan ordusundan Hankendi'de gövde gösterisi

  Azerbaycan ordusundan Hankendi'de gövde gösterisi Azerbaycan ordusu, 8 Kasım Zafer Günü kutlamaları çerçevesinde Hankendi'de askeri geçit töreni düzenleyerek gövde gösterisi yaptı. Azerbaycan, 8 Kasım 2020'de İkinci Karabağ Savaşı'nda kazandığı Şuşa'nın işgalden kurtuluşunu ve Zafer Günü'nü kutluyor. Azerbaycan tarafından 19 Eylül'de düzenlenen terörle mücadele operasyonunun ardından silahlı Ermeni güçlerinden temizlenen Hankendi'de askeri geçit düzenlendi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katıldığı tören Hankendi'deki şehir meydanında gerçekleştirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Devlet Sınır Teşkilatı, Devlet Güvenlik Teşkilatı ve Özel Kuvvetler askerlerinin yürüyüş yaptığı geçit töreninde operasyonda ele geçirilen askeri araçların ve teçhizatın bir kısmı sergilendi. İkinci Karabağ Savaşı Azerbaycan ordusu, 27 Eylül 2020'de Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılması için karşı saldırıya geçmiş ve 44 gün süren savaş Ermenistan'ın yenilgiyi kabul etmesinin ardından 10 Kasım'da sona ermişti. Savaşta 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köy Ermeni işgalinden kurtarılmıştı. Ermenistan işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya 10 Kasım'da imza atmıştı. Öte yandan, Azerbaycan ordusu, Karabağ'da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla 19 Eylül'de terörle mücadele operasyonu başlatmış, Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler, yaklaşık 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı.

 • 08.11.2023 08 Kas 21:20 Bakü'de Karabağ Zaferi'nin 3. yılı kutlandı

  Bakü'de Karabağ Zaferi'nin 3. yılı kutlandı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Karabağ Zaferi'nin 3. yılı dolayısıyla havai fişek gösterileri düzenlendi. Binlerce kişi sokaklarda gösteriyi izlerken, sevinç gösterileri yapıldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 21:00 Bosna Hersek'te Karabağ Zaferi'nin 3. yılı törenle kutlandı

  Bosna Hersek'te Karabağ Zaferi'nin 3. yılı törenle kutlandı Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Karabağ Zaferi'nin 3. yılı törenle kutlandı.

 • 08.11.2023 08 Kas 17:33 Aliyev: "Ermenistan sözlerimi dinleseydi İkinci Karabağ Savaşı'na gerek kalmayacaktı"

  Aliyev: 'Ermenistan sözlerimi dinleseydi İkinci Karabağ Savaşı'na gerek kalmayacaktı' Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zafer Günü kutlamaları çerçevesinde Azerbaycan'ın Hankendi kentinde gerçekleştirilen askeri geçit töreninde yaptığı konuşmada, "Eğer Ermenistan ve onun arkasında duran bazı dış güçler o gün ve bugün benim sözlerimi dinleseydi, İkinci Karabağ Savaşı'na...

 • 08.11.2023 08 Kas 15:09 Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "CHP kongresinde herkeslere selamlar gitti, biz hariç. Zaten sadece o, yan yana gelmenin bundan sonra zor olduğunun işaretidir.

 • 08.11.2023 08 Kas 15:00 Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde şehitler anıldı

  Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde şehitler anıldı Azerbaycan'da, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümünde topraklarının işgalden kurtarılması için canlarını feda eden şehitler anıldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 14:31 Azerbaycan Ordusu Hankendi'de Zafer Günü Kutlamaları Yaptı

  Azerbaycan Ordusu Hankendi'de Zafer Günü Kutlamaları Yaptı Azerbaycan ordusu, 8 Kasım Zafer Günü kutlamaları çerçevesinde Hankendi'de askeri geçit töreni düzenleyerek gövde gösterisi yaptı. Azerbaycan, 8 Kasım 2020'de İkinci Karabağ Savaşı'nda kazandığı Şuşa'nın işgalden kurtuluşunu ve Zafer Günü'nü kutluyor. Azerbaycan tarafından 19 Eylül'de düzenlenen terörle mücadele operasyonunun ardından silahlı Ermeni güçlerinden temizlenen Hankendi'de askeri geçit düzenlendi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katıldığı tören Hankendi'deki şehir meydanında gerçekleştirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Devlet Sınır Teşkilatı, Devlet Güvenlik Teşkilatı ve Özel Kuvvetler askerlerinin yürüyüş yaptığı geçit töreninde operasyonda ele geçirilen askeri araçların ve teçhizatın bir kısmı sergilendi. Azerbaycan ordusu, 27 Eylül 2020'de Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılması için karşı saldırıya geçmiş ve 44 gün süren savaş Ermenistan'ın yenilgiyi kabul etmesinin ardından 10 Kasım'da sona ermişti. Savaşta 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köy Ermeni işgalinden kurtarılmıştı. Ermenistan işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya 10 Kasım'da imza atmıştı. Öte yandan, Azerbaycan ordusu, Karabağ'da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla 19 Eylül'de terörle mücadele operasyonu başlatmış, Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler, yaklaşık 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı. - BAKÜ

 • 08.11.2023 08 Kas 13:40 Azerbaycan, Karabağ Zaferi'nin 3. yılını askeri geçit töreniyle kutladı

  Azerbaycan, Karabağ Zaferi'nin 3. yılını askeri geçit töreniyle kutladı Azerbaycan'ın Hankendi şehrinde, Karabağ Zaferi'nin 3. yılı dolayısıyla askeri geçit töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de katıldığı törende, Azerbaycan ordusunun savaşta ele geçirdiği silahlar sergilendi. Azerbaycan'ın 27 Eylül 2020'de başlattığı karşı saldırı sonucunda 44 gün süren savaşta 300'den fazla yerleşim birimi işgalden kurtarılmıştı. Ermenistan, 10 Kasım 2020'de yenilgisini kabul ederek ordusunu çekme taahhüdünde bulunmuştu.

 • 08.11.2023 08 Kas 12:04 Akşener'den Kılıçdaroğlu'na hançer yanıtı: Gereğini yapmazsa ha bire hançerlenirsin

  Akşener'den Kılıçdaroğlu'na hançer yanıtı: Gereğini yapmazsa ha bire hançerlenirsin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Seçime sırtımda hançerle girdim" sözlerine sert bir yanıt verdi. Akşener, "Hançer işi ortada kaldı. Bensem o hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Hak ettiği takdirde hançeri ya gırtlağına ya kalbine vururum. Arkadan işim yoktur. Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin." dedi.

 • 08.11.2023 08 Kas 12:05 Azerbaycan'ın Zafer Günü

  Azerbaycan'ın Zafer Günü Dr. Reşad Memmedov, Karabağ Zaferi'nin yıl dönümünde Azerbaycan'ın Karabağ'da zafere giden yolunu, Ermenistan'ın yakın zamanda Karabağ'daki provokasyonlarını ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin gelişimini AA Analiz için kaleme aldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:24 Azerbaycan 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor

  Azerbaycan 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 8 Kasım Zafer Günü kutlamalarında askeri bando eşliğinde geçit töreni düzenlendi.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:04 Azerbaycan'ın Karabağ'daki zaferinin üzerinden üç yıl geçti

  Azerbaycan'ın Karabağ'daki zaferinin üzerinden üç yıl geçti Azerbaycan ordusunun, yaklaşık 30 yıl Ermenistan'ın işgali altında bulunan Karabağ ve çevresindeki illeri kurtarmasının üzerinden 3 yıl geçti.

 • 08.11.2023 08 Kas 10:18 Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümü kutlanıyor

  Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümü kutlanıyor Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümü dolayısıyla yürüyüşler düzenlendi.

 • 07.11.2023 07 Kas 15:29 Azerbaycanlı Gazi Şirinov: "Azerbaycan halkı bir tarih yazdı ve bu zafer tarihimizde her zaman kalacaktır"

  Azerbaycanlı Gazi Şirinov: 'Azerbaycan halkı bir tarih yazdı ve bu zafer tarihimizde her zaman kalacaktır' Azerbaycan'ın İkinci Karabağ Savaşı gazileri, zaferin 8 Kasım'daki yıl dönümü öncesinde bir araya geldi.

 • 04.11.2023 04 Kas 23:16 Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: "Azerbaycan, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor"

  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: 'Azerbaycan, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor' Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, "Azerbaycan, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor.

 • 04.11.2023 04 Kas 21:19 Azerbaycan Dışişleri Bakanı Alman mevkidaşına itiraz etti

  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Alman mevkidaşına itiraz etti Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Alman mevkidaşı Annalena Baerbock'a, Karabağ bölgesindeki Şuşa ve Hankendi şehirleri için yanlış isimler kullandığı gerekçesiyle itiraz etti. Bayramov, her egemen ülkenin topraklarındaki yer isimlerinin Birleşmiş Milletlerin ilgili komitesine sunulduğunu ve bu isimlerin kullanılması gerektiğini belirtti. Azerbaycan'ın egemenliğine saygı gösterilmesini istedi.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:09 Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'ne katıldı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'ne katıldı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan'da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'ne katılarak yaptığı konuşmada, Karabağ'a Büyük Dönüş Programı'nın hayata geçirildiğini ve 2026 yılı sonuna kadar 140 binden fazla kişinin Karabağ ve Doğu Zengezur'a dönmesinin beklendiğini belirtti. Ayrıca Aliyev, Türk devletlerine yaptıkları yatırımları ve ilişkilerin güçlendirilmesinin Azerbaycan'ın dış politikasının temel önceliklerinden biri olduğunu vurguladı.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:40 Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı'na İşbirliği Çağrısı Yaptı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı'na İşbirliği Çağrısı Yaptı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye ülkeler arasındaki işbirliklerinin güvenlik, savunma ve savunma sanayisi gibi alanlarda artırılması gerektiğini belirtti. Aliyev, Türk devletleriyle ilişkilerin pekiştirilmesinin Azerbaycan'ın dış politikasının önceliklerinden biri olduğunu vurguladı ve TDT'nin başarılı gelişme yolundan bahsetti. Ayrıca, ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi ve ulaştırma-lojistik alanlarının öneminin altını çizdi. Aliyev, Azerbaycan'ın Karabağ Savaşı'nda zafer elde ettiğini ve toprak bütünlüğünü sağladığını ifade etti. Haberde ayrıca, Karabağ ve Doğu Zengezur bölgelerine geri dönüşlerin devam ettiği ve bölgedeki imar çalışmalarının sürdüğü bilgisi yer aldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 10:06 Azerbaycan Kars Başkonsolosu: Bayraktar TB2, savaşın göz bebeğiydi

  Azerbaycan Kars Başkonsolosu: Bayraktar TB2, savaşın göz bebeğiydi Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Azerbaycan'ın zaferiyle sonuçlanan savaşta Bayraktar TB2'nin göz bebekleri olduğunu belirterek, 'Savaşın göz bebeğiydi. Bu savaşta bunu ölüm meleği olarak adlandırdılar ama başka bir ülkede bunu yaşam meleği olarak adlandırdılar. Çünkü burada biz savaş veriyorduk, Türk Dünyası olarak, orada ise onlardı. Onların işine gelince yaşam meleği, niyeyse bize gelince ölüm meleği oluyor' dedi.

 • 29.10.2023 29 Eki 22:17 Azerbaycan'da Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

  Azerbaycan'da Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu Azerbaycan'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği tarafından resepsiyon verildi.

 • 29.10.2023 29 Eki 20:40 Azerbaycan'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi

  Azerbaycan'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

 • 29.10.2023 29 Eki 19:19 Azerbaycan'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü coşkuyla kutlanıyor

  Azerbaycan'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü coşkuyla kutlanıyor - Azerbaycan'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü coşkuyla kutlanıyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Türk Şehitliği'nde düzenlenen törenle kutlandı.

 • 29.10.2023 29 Eki 10:30 Bakü Türk Şehitliği'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla tören düzenlendi

  Bakü Türk Şehitliği'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla tören düzenlendi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Türk Şehitliği'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 28.10.2023 28 Eki 21:09 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladı Açıklaması

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladı Açıklaması Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlayarak "Kardeşliğimiz ve dayanışmamız, önemli güvenlik ve istikrar unsuru, bölgesel işbirliğinin omurgası, temel şartıdır.

 • 28.10.2023 28 Eki 18:52 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100. yıl tebriği

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100. yıl tebriği Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü" dolayısıyla gönderdiği tebrik mektubunda, "Türkiye, dünyada söz sahibi olan, her bakımdan güçlü ve kudretli bir devlettir" dedi.

 • 27.10.2023 27 Eki 14:47 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladı Açıklaması

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladı Açıklaması Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye'nin uluslararası düzeydeki başarılı arabuluculuk rolünü her geçen gün artırdığını belirterek, "Türkiye, çeşitli alanlarda liderliğini tüm dünyaya kanıtlayan, tamamen bağımsız iç ve dış politika yürüten, uluslararası düzeyde stratejik...

 • 27.10.2023 27 Eki 12:08 Karabağlı şehit annelerinden Başkan Yalçın'a teşekkür

  Karabağlı şehit annelerinden Başkan Yalçın'a teşekkür Azerbaycan'ın Karabağ topraklarını geri aldığı çatışmalarda şehit düşen askerlerin annelerinden oluşan bir grup, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ı ziyaret ederek Azerbaycan Kardeşlik Parkı, Hocalı Anıtı, Şuşa Türk Dünyası Kültür Evi ve İsa Çeşmesi için teşekkür etti.

 • 25.10.2023 25 Eki 23:40 Karabağ Savaşı'nda gazi olan genç Türkiye'de askere gidiyor

  Karabağ Savaşı'nda gazi olan genç Türkiye'de askere gidiyor Karabağ Savaşı'nda gazi olan ve Türkiye vatandaşlığına geçen Kemal Ak, üniversite eğitimi için Eskişehir'e gelirken askere çağrılınca, eğitimin bölünmesini istemeyerek seve seve askerliğini yapmaya hazır olduğunu belirtti.

 • 25.10.2023 25 Eki 09:50 İkinci Karabağ Savaşı gazisi, Türkiye'de de askere gitmeye hazır

  İkinci Karabağ Savaşı gazisi, Türkiye'de de askere gitmeye hazır Azerbaycan doğumlu Kemal Mövludov, ikinci Karabağ Savaşı'na katılarak gazi oldu ve Türk vatandaşlığına geçti. Üniversite eğitimi için Eskişehir'e gelen Mövludov, Türkiye'de de askere çağrılınca okulunu bitirdikten sonra seve seve gitmeye hazır olduğunu belirtti.

 • 20.10.2023 20 Eki 19:11 Yargıtay Başkanı Akarca, Uluslararası Konferans ve Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı için Azerbaycan'da

  Yargıtay Başkanı Akarca, Uluslararası Konferans ve Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı için Azerbaycan'da Yargıtay Başkanı Akarca, Uluslararası Konferans ve Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı'nın Kuruluş Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan Cumhuriyeti'ne ziyaret gerçekleştirdi.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:16 Yargıtay Başkanı Akarca, Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı'nın Kuruluş Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'a gitti

  Yargıtay Başkanı Akarca, Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı'nın Kuruluş Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'a gitti Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyet, 16-21 Ekim tarihleri arasında Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev'e ithafen Türk Devletleri Yüksek Mahkeme Başkanlarının 100. yıl Uluslararası Konferansına katılmak üzere Azerbaycan Yüksek Mahkeme Başkanı İnam Kerimov'un davetlisi olarak Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Akarca; ''Türk devletleri arasında köklü tarihi ve kültürel mirasa dayalı karşılıklı saygı, sevgi bağlarını güçlendirmek için buradayız'' dedi.

 • 19.10.2023 19 Eki 12:29 Türkiye ve Azerbaycan arasında sosyal hizmet alanında iş birliği anlaşması imzalandı

  Türkiye ve Azerbaycan arasında sosyal hizmet alanında iş birliği anlaşması imzalandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Azerbaycan Çalışma ve Halkın Sosyal Koruması Bakanı Sahil Babayev ile görüşerek sosyal hizmet alanında iş birliği faaliyet planı imzaladıklarını duyurdu. İki ülke arasındaki sağlam bağları ve derin iş birliğini güçlendirmeyi hedefleyen anlaşma, Şuşa Beyannamesi'nin gereği olarak gerçekleştirildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 17:58 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Suudi Arabistan'da görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Suudi Arabistan'da görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Suudi Arabistan'da yapılan görüşmede, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış görüşmelerini ele aldı. Görüşmede ayrıca, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki stratejik ittifak ilişkileri, uluslararası işbirliği konuları ve bölgedeki son gelişmeler de ele alındı.

 • 18.10.2023 18 Eki 17:02 Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Mali Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirildi

  Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Mali Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirildi Türkiye'nin milli ve özgün insansız platformlarını geliştiren Baykar'ın Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Mali'ye yaptığı katkı ve hizmetlerden dolayı Cumhurbaşkanı Assimi Goita tarafından Mali Ulusal Nişanı ile ödüllendirildi. Bayraktar daha önce Ukrayna, Azerbaycan ve Burkina Faso'da çeşitli madalyalarla ödüllendirilmişti.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:04 Türkiye ve Azerbaycan Savunma Üniversitelerine Karşılıklı Rektör Yardımcısı Atandı

  Türkiye ve Azerbaycan Savunma Üniversitelerine Karşılıklı Rektör Yardımcısı Atandı Türkiye ve Azerbaycan arasındaki askeri öğretim işbirliği kapsamında, her iki ülkenin savunma üniversitelerine rektör yardımcısı atandı. Azerbaycan Milli Müdafaa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Albay Reşad Tahirov, Türkiye Milli Savunma Üniversitesine, Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talat Canbolat ise Azerbaycan Milli Müdafaa Üniversitesine görevlendirildi. Her iki rektör yardımcısı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan ordusuna personel yetiştiren okullarda bir yıl boyunca görev yapacak.

Advertisement