Son dakika Ticaret haberleri, Ticaret son dakika, son dakika Ticaret

Son Dakika Ticaret Haberleri

 • Türkiye ve Suudi Arabistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor
  18:09 Türkiye ve Suudi Arabistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Macid el-Kasabi ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki ticaret hacmini orta vadede 10 milyar dolara ulaştırma hedefleri üzerinde istişarelerde bulunduklarını bildirdi. Bolat, Türk şirketlerinin Suudi Arabistan'ın mega projelerinde aktif rol almasının niyetlerini yineledi ve ticaret hacminin 2023'te 6,8 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarılması hedefini paylaştı.

 • DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Meslek Komiteleriyle İstişarelerde Buluştu
  15:42 DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Meslek Komiteleriyle İstişarelerde Buluştu

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, meslek komitesi üyeleriyle bir araya gelerek sektörleriyle ilgili istişarelerde bulundu. Toplantıda, kara, hava, deniz yolu ile yolcu, yük, petrol ve kargo taşımacılığı faaliyetleri, kuryelik, depolama, antrepo, gümrük komisyonculuğu, müşavirlik vb. hizmetler, motorlu ve motorsuz taşıtların üretim ve satışı, oto yedek parçalarının üretim ve satışı, servis ve bakım hizmetleri faaliyetleri ile enerji, yakacak maddeleri, akaryakıt, doğal gaz, madeni yağ ve benzerinin üretimi, iletimi ve satışıyla iştigal eden DTO üyeleri yer aldı. Başkan Erdoğan, üyelerin yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara katılımını teşvik etti ve bu yıl düzenlenecek 25 farklı fuar için organizasyon yapıldığını belirtti.

 • Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi Verildi
  13:33 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi Verildi

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından düzenlenen programda oda üyesi firma temsilcilerine 'Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi' verildi. TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, eğitimin iklim değişikliğiyle mücadelede önemli adımları temsil ettiğini belirtti. Eğitim, AB pazarında rekabet avantajı sağlama, maliyet tasarrufu elde etme, yeşil finansman ve yatırım fırsatlarına erişimi kolaylaştırma gibi faydalar sunuyor.

 • Zonguldak Teknopark Yönetimi Yeni Bina ve Gelişim Projeleri Hakkında Toplantı Yaptı
  00:15 Zonguldak Teknopark Yönetimi Yeni Bina ve Gelişim Projeleri Hakkında Toplantı Yaptı

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri ile Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odasında bir araya geldi. Toplantıda, Zonguldak Teknopark için planlanan yeni binanın inşası ve gelişim projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Türkiye'deki gelişme ve büyüme ülkelerin gördüğü bir gerçek
  15:10 Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Türkiye'deki gelişme ve büyüme ülkelerin gördüğü bir gerçek

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'deki gelişme ve büyümeyi ülkelerin gördüğünü, son 9 ayda 100'e yakın bakan ve meslektaşıyla görüştüğünü belirtti. Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekibinin ülke için gece-gündüz çalıştığını vurgulayarak, ekonomideki iyileşmeleri ve seçimlerdeki başarıları anlattı.

 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayı İhracat Rakamları Açıklandı
  14:22 Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayı İhracat Rakamları Açıklandı

  Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat'ın katılımıyla Adıyaman'da açıklanan verilere göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat ayında 985,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bölgedeki diğer illerin ihracat rakamları da açıklandı. İlk iki ayda toplam 183 ülkeye ihracat yapılan bölgede, Irak, ABD, Suriye, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık gibi ülkeler ön plana çıktı. Makine Halısı, Pastacılık Ürünleri, Plastikler ve Mamulleri gibi ürünler en çok ihraç edilenler arasında yer aldı. GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, Adıyaman'ın depremden en fazla etkilenen şehirlerden biri olduğunu belirterek, bölgedeki firmaların ihracat potansiyellerini açığa çıkarmak istediklerini söyledi. Ayrıca, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Şubat ayı faaliyetlerini de değerlendirdi.

 • Ticaret Bakanı: Şubat sonu cari açık 30 milyar doların biraz üzerine gerileyecek
  14:15 Ticaret Bakanı: Şubat sonu cari açık 30 milyar doların biraz üzerine gerileyecek

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Şubat sonu cari açığın 30 milyar doların biraz üzerine gerileyeceğini ve döviz ihtiyacında baskının azalacağını söyledi. Bolat ayrıca Türkiye'nin büyüme performansının Avrupa Birliği ülkeleri içinde birinci, OECD ülkeleri içinde ikinci, G-20 ülkeleri içinde ise dördüncü sırada olduğunu belirtti.

 • Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi
  14:06 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası meclisleri, kentte üretim ve istihdamın artırılması, yeni proje ve yatırımların görüşülmesi amacıyla ortak meclis toplantısı düzenledi. Toplantıda, Elazığ'ın kalkınması için yapılan çalışmalar ve projeler ele alındı.

 • Ticaret Bakanı: Depremin yaraları tamamen sarılana kadar çalışmaya devam edeceğiz
  14:02 Ticaret Bakanı: Depremin yaraları tamamen sarılana kadar çalışmaya devam edeceğiz

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhur İttifaki olarak depremin yaralarının hızla sarılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, Adıyaman'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bolat, kalıcı konutların teslimatının devam ettiğini ve yıl sonuna kadar 200 bin konutun tamamlanıp mağdur olan vatandaşlara teslim edileceğini söyledi. Ayrıca, deprem bölgesine uygun şartlardaki kredinin üst limitinin 750 bin liraya çıkarıldığını da açıkladı.

 • Bursa 21. Kitap Fuarı Açıldı
  13:53 Bursa 21. Kitap Fuarı Açıldı

  Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde düzenlenen Bursa 21. Kitap Fuarı'nın açılışı yapıldı. Fuar, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 300'ün üzerinde marka, yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 • Cevdet Yılmaz: Jeopolitik Sorunların Çözümü Ticarete ve Ekonomiye Yansır
  13:52 Cevdet Yılmaz: Jeopolitik Sorunların Çözümü Ticarete ve Ekonomiye Yansır

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ukrayna ve Rusya çatışması için barışçıl bir çözüm bulunabilirse Gazze'deki felakete bir çözüm bulunabilirse Afrika'da istikrar sağlanabilirse bu tarz çeşitli bölgelerdeki bu jeopolitik sorunlar çözülebilirse bunun ticarete ve ekonomiye yansımalarının...

 • Ticaret Bakanı: Şubat Ayında Tarihi İhracat Rekoru Kırıldı
  13:24 Ticaret Bakanı: Şubat Ayında Tarihi İhracat Rekoru Kırıldı

  Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Adıyaman'da yaptığı açıklamada, geçen yılın Şubat ayına göre yüzde 13,6 artışla 21 milyar 86 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek Şubat ayı ihracat değerine ulaşıldığını belirtti. Bakan Bolat ayrıca, Türkiye'nin ekonomik büyüme performansının kesintisiz olarak devam ettiğini ve 2023 yılında nominal GSYH'nin 1 trilyon doları aşarak dünyanın en büyük 17. ekonomisi olması tahmin edildiğini ifade etti.

 • Konya Ticaret Odası, Kazan ve Basınçlı Kaplar Atölyesi'ni açtı
  13:13 Konya Ticaret Odası, Kazan ve Basınçlı Kaplar Atölyesi'ni açtı

  Konya Ticaret Odası (KTO) Mesleki Eğitim Merkezi, KTO Teknoloji ve Eğitim Kampüsü ve Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği iş birliğiyle kurulan 'Kazan ve Basınçlı Kaplar' atölyesini faaliyete geçirdi. Atölye, sektöre özgü uygulamalı eğitimler sunarak kursiyerlere sertifikasyon imkanı da sağlayacak.

 • ATSO Başkanı Ali Bahar: Sigortacılık sektörü riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştü
  12:47 ATSO Başkanı Ali Bahar: Sigortacılık sektörü riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştü

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, sigortacılık sektörünün girişimcinin, iş insanının ve vatandaşın üzerindeki riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştüğünü söyledi. ATSO ve Sigorta İstihsalcileri İhtisas Derneği (SİİD) iş birliği ile gerçekleştirilen 'İş Dünyası Sigorta Buluşması ve Sigortadan Fazlası' paneli, sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla ATSO ev sahipliğinde yapıldı.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Küresel ticaret sistemi dünyadaki barış ortamını güçlendirir
  12:37 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Küresel ticaret sistemi dünyadaki barış ortamını güçlendirir

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, öngörülebilir ve kurallara dayalı bir küresel ticaret sisteminin, dünyadaki barış ortamını güçlendireceğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, ticaretin ekonomik ve siyasi önemine vurgu yaparak, ticari engellerin kaldırılması ve serbest ticaretin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin kara gümrük kapılarını modernize etme çalışmalarını da anlattı.

 • Şubat Ayı İhracatı Yüzde 13,6 Arttı
  12:36 Şubat Ayı İhracatı Yüzde 13,6 Arttı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe tarafından Adıyaman'da açıklanan verilere göre, şubat ayında Türkiye'nin ihracatı yüzde 13,6 artarak 21 milyar 86 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, cumhuriyet tarihinin en yüksek şubat ayı ihracat rakamı olarak kaydedildi. İthalat ise bir gün fazla olmasına rağmen yüzde 8,5 azalışla 28 milyar 87 milyon dolara geriledi. Dış ticaret açığı ise ocak ayına göre yüzde 42,3 azalarak 7 milyar dolara düştü. İhracatın ithalatı karşılama oranı ise yüzde 75,1'e yükseldi.

 • Türkiye'nin Şubat Ayı İhracatı Rekor Seviyeye Ulaştı
  12:17 Türkiye'nin Şubat Ayı İhracatı Rekor Seviyeye Ulaştı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Şubat ayında Türkiye'nin ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 artarak 21 milyar 86 milyon dolar olduğunu açıkladı. Bu rakam, Cumhuriyet tarihinin en yüksek şubat ayı ihracat değeri olarak kaydedildi. Bakan Bolat ayrıca, Adıyaman'da yaşanan deprem felaketinin ardından yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarını görmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Deprem illerinde hızla yeni konutlar ve iş yerleri yapıldığını ifade eden Bolat, dış ticaret açığının da azaldığını ve ihracatın ithalatı karşılama oranının arttığını söyledi.

 • Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  11:59 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın aylık meclis toplantısı, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ETSO'nun Ocak Ayı Mizan ve Bütçe İzleme Raporu görüşülerek onaylandı. Ayrıca, ETSO'nun 2023 Yılı kesin mizanı kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Kılıç, şubat ayı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Meclis toplantısı, üyelerin dilek ve temennileriyle sona erdi.

 • Yozgat'ta Madenciler Arama Kurtarma Ekipleri Kuracak
  11:33 Yozgat'ta Madenciler Arama Kurtarma Ekipleri Kuracak

  Yozgat AFAD İl Müdürlüğü ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan çalışma ile madenciler arasından 3 arama kurtarma ekibi kurulması planlanıyor. Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, ekiplerin en kısa sürede kurulup eğitimlere başlayacağını belirtti. Yozgat'ta böyle bir ekibe ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Arslan, sektör temsilcilerine düzenli olarak eğitim verileceğini söyledi.

 • İSTİB Başkanı Ali Kopuz: Türkiye'de Yatırım Ortamı İyileşiyor, Tarıma Daha Fazla Önem Verilmeli
  11:01 İSTİB Başkanı Ali Kopuz: Türkiye'de Yatırım Ortamı İyileşiyor, Tarıma Daha Fazla Önem Verilmeli

  İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tarafından açıklanan 2024 Yılı Eylem Planı'nı değerlendirdi. Kopuz, Türkiye'de yatırım ortamının her geçen gün iyileştiğini ve tarıma daha da önem verilmesi gerektiğini belirtti. YOİKK tarafından yapılan çalışmaların iş kurma, üretim ve ticaret yapma süreçlerini kolaylaştırdığını hatırlatan Kopuz, 2024 Eylem Planı'nın iş dünyasının dönüşümün gereklerine uygun hale gelmesini ve rekabet gücünün artmasını sağlayacak önemli maddeler içerdiğini ifade etti. Ayrıca, Kopuz tarım sektöründe büyük yatırımlar yapılmasını sağlayacak tedbir, destek ve kolaylıklara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Adıyaman Valiliği'ne ziyarette bulundu
  10:57 Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Adıyaman Valiliği'ne ziyarette bulundu

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, çeşitli temaslar için Adıyaman Valiliği'ne ziyarette bulundu. Vali Osman Varol ile görüşen Bakan Bolat, kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra düzenlenecek olan 'Şubat 2024 Dış Ticaret Rakamları Basın Açıklaması' programına katıldı.

 • TGDF Ocak ayı dış ticaret verilerini açıkladı
  10:52 TGDF Ocak ayı dış ticaret verilerini açıkladı

  Türkiye'nin tarım, gıda ve içecek sektörü bu yıl ocak ayında 2,42 milyar dolar ihracat, 1,6 milyar dolar ithalat yaptı.

 • Antalya Hali Endeksine Göre Domates, Sebze ve Meyve Fiyatları Arttı
  10:33 Antalya Hali Endeksine Göre Domates, Sebze ve Meyve Fiyatları Arttı

  Antalya hallerinde işlem gören domates miktarı yıllık yüzde 49.90 artarken, fiyatları yüzde 83.00 arttı. Sebze miktarı yıllık yüzde 49.46 artarken, fiyatları yüzde 51.06 arttı. Meyve miktarı yıllık yüzde 1.60 artarken, fiyatları ise 68.13 arttı. Şubat ayında domates fiyat endeksi yıllık yüzde 83 artış gösterdi.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, üyeleriyle sektörel gelişimleri değerlendirdi
  10:27 Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, üyeleriyle sektörel gelişimleri değerlendirdi

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DTO'nun meslek komitelerinin üyeleriyle bir araya gelerek sektörel gelişimleri değerlendirdi. Toplantıda, sektörlerin son durumu, DTO'nun projeleri ve faaliyetleri ele alındı.

 • Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi
  09:29 Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi

  Bandırma Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri'nde, Türkiye'nin karbon emisyonlarını azaltma taahhüdü ve Avrupa Birliği'nin karbon düzenlemesi konuları ele alındı. Seminerde, tarım sektörünün iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve neden olan sektörlerden biri olduğu vurgulandı. Konuşmacılar, karbon emisyonlarının azaltılması ve sürdürülebilirliğin, doğal alanların korunması ve iyileştirilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. Seminerde ayrıca, iş insanları ve uzmanlar tarafından konular değerlendirildi ve katılımcılara plaket verildi.

 • Karabük'te İşsizlere Mesleki Deneyim ve Tecrübe Kazandırma Programı
  01 Mar Karabük'te İşsizlere Mesleki Deneyim ve Tecrübe Kazandırma Programı

  Karabük Ticaret Sanayi Odası'nda düzenlenen 'Aktif İşgücü Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Bilgilendirme Toplantısı'nda, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Sarıçam, işbaşı eğitim programları ile gençlere ve dezavantajlı gruplara yeni istihdam kapıları açıldığını belirtti. İşbaşı eğitim programı, İŞKUR'un sunmuş olduğu en önemli teşviklerden biri olarak nitelendirildi.

 • AK Parti Milletvekili Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi
  01 Mar AK Parti Milletvekili Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi. Ankara'ya döndükten sonra bakanlıklarda görüşmeler gerçekleştiren Ölmeztoprak, Malatya'nın öncelikli beklentilerini ve vatandaşların taleplerini iletti. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve AFAD'da yapılan ziyaretlerde devam eden çalışmalar, yeni projeler ve yatırımlar görüşüldü.

 • Ticaret Bakanı Bolat: Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatiflerini Destekliyoruz
  01 Mar Ticaret Bakanı Bolat: Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatiflerini Destekliyoruz

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Avrupa Birliği ve ABD'ye yönelik ihracatta çevre dostu üretimin önemini vurgulayarak, yenilenebilir enerji üretim kooperatiflerinin kurulmasını desteklediklerini belirtti. Bolat, İOSB'nin Türkiye'nin en büyük organize bölgesi olduğunu ve yenilenebilir enerji alanını dikkate almalarını tavsiye ettiklerini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin ihracatının arttığını ve ithalatında ciddi bir azalış trendi olduğunu da belirtti.

 • Ticaret Bakanı: Esnafa finansman desteği 750 bin liraya yükseltildi, kadın kooperatiflerine destek artırıldı
  01 Mar Ticaret Bakanı: Esnafa finansman desteği 750 bin liraya yükseltildi, kadın kooperatiflerine destek artırıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İOSB Kooperatif Başkanları ve İş Adamları Buluşması'nda yaptığı konuşmada, esnafa sağlanan finansman desteğinin 750 bin liraya yükseltildiğini ve kadın kooperatiflerine verilen desteğin artırıldığını açıkladı. Bakan Bolat, ayrıca Türkiye'nin büyüme oranının 37 gelişmiş ülke arasında 2. sıraya yükseldiğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 'İstikrarın Yakalandığı Bir Süreci Hep Beraber Yaşayacağız'
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 'İstikrarın Yakalandığı Bir Süreci Hep Beraber Yaşayacağız'

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde büyüme ve kalkınma sürecini sürdürdüğünü ve halkın alım gücünün artarak devam ettiğini belirtti. Tunç, ülkenin zorlu bir dönemden geçtiğini ancak pandemi ve depremler gibi olumsuz etkenlere rağmen toparlanma sürecinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, iş dünyasının ülkenin gelişmesinde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Tunç, Kastamonu'nun İstinaf Mahkemesi talebini değerlendireceklerini söyledi.

 • Edirne Belediye Başkan Adayları Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Mar Edirne Belediye Başkan Adayları Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'na ziyarette bulundu. CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, Çavuşbey Mahallesi'ni ziyaret etti. Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, kültürel değerleri koruma sözü verdi. AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, proje tanıtım toplantısı düzenledi.

 • Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği çağrısı yaptı
  01 Mar Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği çağrısı yaptı

  Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen, Kumluca Ticaret Borsası (Kumluca TB) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Durdaş ve Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selçuk Çınar'ı ziyaret ederek, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği yapacaklarını belirtti.

 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Küresel Kariyer Fuarları Düzenleyecek
  01 Mar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Küresel Kariyer Fuarları Düzenleyecek

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, sağlık ve estetik, finans, ticaret, lojistik ve bilişim, savunma sanayisi, tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde küresel çapta kariyer fuarları düzenleyeceklerini açıkladı. Bu fuarlar, üniversiteli gençlerin istihdam olanaklarına erişebilirliklerinin desteklenmesi ve istihdamda fırsat eşitliği sağlanması amacıyla düzenlenmektedir. Fuarlar, gençlerin işverenlerle birebir temas kurma fırsatı yakalamasını sağlayarak iş hayatına hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır.

 • Van'da Ramazan ayı öncesi market denetimi
  01 Mar Van'da Ramazan ayı öncesi market denetimi

  Van Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesi marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde ürünlerin fiyatları, etiketlerdeki bilgiler ve indirimli satışlar incelenerek aykırılık tespit edilen durumlarda idari yaptırım uygulandı.

 • Amasya'da Ramazan öncesi market denetimleri devam ediyor
  01 Mar Amasya'da Ramazan öncesi market denetimleri devam ediyor

  Amasya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerine devam ediyor. Denetimlerde ürünlerin fiyatları, etiketlerdeki bilgiler ve fiyat değişimleri inceleniyor. Aykırılık tespit edildiği durumlarda idari para cezaları uygulanacak.

 • Samsun'da Kadın Girişimciler Buluştu
  01 Mar Samsun'da Kadın Girişimciler Buluştu

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Samsun Buluşması'nda kadınlara girişimciliğin püf noktaları anlatıldı. Etkinlikte başarılı girişimcilerin sunumları da gerçekleştirildi.

 • Balıkesir'de Ramazan Ayı öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi
  01 Mar Balıkesir'de Ramazan Ayı öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi

  Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan Ayı öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerin amacı, vatandaşların daha sağlıklı gıdalara erişimini sağlamak ve fahiş fiyat artışlarından korumaktır. Ticaret İl Müdürü İlhan Pehlivan, denetimlerin tüketici kanuna göre yapıldığını ve vatandaşların şikayetlerinin öncelikleri olduğunu belirtti. Vatandaşlar ise denetimlerden memnun olduklarını ifade etti.

 • Ticaret Bakanlığı, ramazan ayı öncesi yurt genelinde market denetimlerini sıklaştırdı
  01 Mar Ticaret Bakanlığı, ramazan ayı öncesi yurt genelinde market denetimlerini sıklaştırdı

  Ticaret Bakanlığı ekipleri, yaklaşan ramazan ayı öncesinde yurt genelindeki marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini yoğunlaştırdı.

 • Silifke Kitap Günleri Açıldı
  01 Mar Silifke Kitap Günleri Açıldı

  Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen 'Silifke Kitap Günleri' etkinliği, Kaymakamı Abdullah Aslaner ve ilçe protokolü tarafından açıldı. Etkinlik, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi Silifke Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Amaç, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve eğitim seviyesini yükseltmektir. Etkinlik, 7 Mart tarihine kadar devam edecek.

 • Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi
  01 Mar Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi

  Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan ayı öncesi marketlerde fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerin amacı, vatandaşların daha sağlıklı gıdalara erişimini sağlamak ve fahiş fiyat artışlarından korumaktır. Denetimlerde fiyat, etiket ve ürünlerin son kullanma tarihi kontrol edildi. Ticaret İl Müdürü İlhan Pehlivan, denetimlerin tüketici mağduriyetlerini önlemek amacıyla yapıldığını belirtti. Vatandaşların şikayetleri üzerine yapılan denetimlerin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti
  01 Mar CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İstanbul Ticaret Odasını (İTO), İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti. Adıgüzel, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bini aştığını belirtti. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını 'vahşet, katliam ve insanlık suçu' olarak nitelendiren Adıgüzel, Türkiye'nin de İsrail'e yönelik yaptırım uygulayamadığını söyledi.

 • Van Ticaret İl Müdürlüğü'nden Ramazan öncesi market denetimi
  01 Mar Van Ticaret İl Müdürlüğü'nden Ramazan öncesi market denetimi

  Van Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesi marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı. Denetimlerde ürünlerin fiyatları, etiketlerdeki bilgiler ve indirimli satışlar incelendi.

 • Sakarya'da Ramazan ayı öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi
  01 Mar Sakarya'da Ramazan ayı öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi

  Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerini yoğunlaştırdı.

 • Ticaret Bakanlığından ramazan ayı öncesi market denetimi
  01 Mar Ticaret Bakanlığından ramazan ayı öncesi market denetimi

  Ticaret Bakanlığı ekipleri, Ankara, İstanbul, İzmir ve Manisa'nın da bulunduğu 10 ildeki marketlerde ramazan ayı öncesi temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerin ramazan boyunca da yoğun bir şekilde devam edeceği belirtildi.

 • Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü Ramazan Ayı Öncesi Market Denetimlerini Yoğunlaştırdı
  01 Mar Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü Ramazan Ayı Öncesi Market Denetimlerini Yoğunlaştırdı

  Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerini yoğunlaştırdı. Denetimlerde ürünlerdeki fahiş fiyatlar, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasındaki farklar kontrol edildi.

 • FİSKOBİRLİK Genel Müdürü: Üreticiler Ürünlerini Sigortalatmalı
  01 Mar FİSKOBİRLİK Genel Müdürü: Üreticiler Ürünlerini Sigortalatmalı

  FİSKOBİRLİK Genel Müdürü Turgay Çakmak, üreticilere ürünlerini sigortalatmaları çağrısında bulundu. Çakmak, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) fındık tarımında üreticiler için önemli bir güvence olduğunu belirtti. Çiftçilerin geçmişte yaşadığı mağduriyetlerin önüne geçmek için ürünlerini sigortalatmalarını isteyen Çakmak, tarım sigortasına ilginin arttığını ve üreticilerin bilinçlendiğini ifade etti. Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük ise iklim değişikliğiyle mücadele eden Türkiye'nin fındık üretiminde yaşanan hasarları minimize etmek için sigorta yaptırılmasını istedi.

 • Ticaret Bakanlığı, Ramazan öncesinde marketlerde fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi
  01 Mar Ticaret Bakanlığı, Ramazan öncesinde marketlerde fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı ekipleri, Ankara, İstanbul, İzmir ve Manisa gibi 10 ildeki marketlerde Ramazan öncesinde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı. Denetimlerin Ramazan boyunca da yoğun bir şekilde devam edeceği belirtildi.

 • Manisa Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan öncesi market denetimlerini sıklaştırdı
  01 Mar Manisa Ticaret İl Müdürlüğü, Ramazan öncesi market denetimlerini sıklaştırdı

  Manisa Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerini arttırdı. Denetimlerde, ürünlerde fahiş fiyat olup olmadığına, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına ve etiketlerdeki ürün fiyatının son değişim tarihi ile önceki fiyatı gibi bilgilere bakıldı.

 • Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002: 2018 Denetimlerini Başarıyla Tamamladı
  01 Mar Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002: 2018 Denetimlerini Başarıyla Tamamladı

  Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet sunmaya devam ediyor. Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002: 2018 denetimlerini başarıyla tamamlayan odanın kalitesi kanıtlanmış oldu. Denetimde birçok konu incelenerek odanın üye memnuniyetine dayalı hizmet anlayışı geliştirilmeye devam ediyor.

 • Beşiktaş, Borsada Yatırımcısına En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Oldu
  01 Mar Beşiktaş, Borsada Yatırımcısına En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Oldu

  Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında geçen ayı yüzde 24 yükselişle tamamlayan Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu. Şubatta yatırımcısını Beşiktaş ve Trabzonspor sevindirirken, Fenerbahçe ve Galatasaray üzdü. Beşiktaş'ın hisseleri yüzde 24 yükselirken, Trabzonspor'un hisseleri yüzde 10,9 değer kazandı. Galatasaray yüzde 2,4, Fenerbahçe ise yüzde 6 kaybettirdi. Beşiktaş, yıl başından bu yana en fazla kazandıran spor şirketi olurken, en fazla piyasa değerine sahip takım da Beşiktaş oldu.

 • Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü İçin Teşvik Edilmesi Projesi Açıldı
  01 Mar Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü İçin Teşvik Edilmesi Projesi Açıldı

  Denizli Ticaret Odası ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 'Geleceğin İnsana Yakışır İşlerinin Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü İçin Teşvik Edilmesi Projesi' açılış toplantısı yapıldı. Proje kapsamında, AB fonlarından sağlanan kaynakla 20'si kadın 150 işveren ve çalışana Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimi verilecek.

 • Yozgat Sorgun'da Vergi Haftası Etkinlikleri
  29 Şub Yozgat Sorgun'da Vergi Haftası Etkinlikleri

  Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Müdürü Yasin Güdücü ve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Atalay Çelik, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan'ı ziyaret etti. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Güdücü, her bir mükellefin kendileri için özel olduğunu belirterek, bütün kurum personelinin bu anlayışla vatandaşa hizmet ettiğini söyledi. Vergisini tam ve zamanında ödeyerek ülkemizin gelişmesine katkı sunan mükelleflerimiz olmak üzere, bu süreçte görev alan değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 • İZTO Başkanı Özgener: 2023 GSYH Sonuçları Memnuniyet Verici
  29 Şub İZTO Başkanı Özgener: 2023 GSYH Sonuçları Memnuniyet Verici

  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2023 yılı Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) sonuçlarını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Özgener, Türkiye ekonomisinin geçen yıl yüzde 4,5 büyüdüğünü hatırlatarak, bu rakamın Orta Vadeli Program hedefinin üzerinde olduğunu ve 14 çeyrektir üst üste yaşanan büyümeden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. Ayrıca, Özgener enflasyonla mücadele, yapısal reformlar ve ekonomik istikrar için önemli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

 • Fadıloğlu GTO Meclisinde
  29 Şub Fadıloğlu GTO Meclisinde

  Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) şubat ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, ticari hayatı etkileyen sorunlar, GTO üyelerinin talepleri ve ekonomik aktiviteyi canlandıracak çözüm önerileri ele alındı. Ayrıca, GTO'nun stratejik planı ve hedefleri hakkında bilgi verildi.

 • Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, projelerini anlattı
  29 Şub Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, projelerini anlattı

  Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Ticaret Odası (KTO) şubat ayı meclis toplantısında projelerini anlattı. Palancıoğlu, meclis üyelerine ve esnafa Melikgazi'de 5 yılda yaptıkları hizmetlere ilişkin sunum yaptı. İlçedeki her mahalleye dokunduklarını anlatan Palancıoğlu, birçok hizmeti ilçeye kazandırdıklarını belirtti. Yeni dönemde de proje odaklı belediyeciliğe devam edeceklerini ifade etti.

 • Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te Yapıldı
  29 Şub Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te Yapıldı

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un himayesinde Bişkek'te düzenlenen Kırgızistan-Türkiye İş Forumu'nda, iki ülkenin ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi vurgulandı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Türkiye ile ticari ilişkilerin Kırgızistan'ın stratejik avantajı olduğunu belirtti. Kırgızistan Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amangeldiyev ise Türkiye'nin Kırgızistan'ın ana ticaret ortaklarından biri olduğunu ifade etti ve Türk iş adamlarını ülkede yatırım yapmaya çağırdı. Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan da Kırgızistan'ın yatırım için uygun bir ülke olduğunu vurgulayarak iş adamlarını davet etti.

 • Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ASKON İl Başkanlığını ziyaret etti
  29 Şub Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ASKON İl Başkanlığını ziyaret etti

  Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Isparta İl Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi'nin tamamlanmasıyla bin 800 kişiye istihdam sağlandığını belirtti.

 • Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, enflasyon düzeltmesi işlemlerinin vergisiz uygulanmasını talep etti
  29 Şub Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, enflasyon düzeltmesi işlemlerinin vergisiz uygulanmasını talep etti

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2024 ve 2025 yılı enflasyon düzeltmesi işlemlerinin mücbir sebep halinin devam ettiği illerde vergisiz olarak uygulanmasını talep etti. Başkan Sadıkoğlu, bu konuda hazırladıkları talep yazısını ilgili bakanlıklara gönderdiklerini ve sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

 • 2023 yılında yakalanan büyüme Türkiye ekonomisinin direncini ve gücünü gösteriyor
  29 Şub 2023 yılında yakalanan büyüme Türkiye ekonomisinin direncini ve gücünü gösteriyor

  TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye ekonomisinin 2023 yılında yakalanan büyüme ile direncini ve gücünü ortaya koyduğunu belirtti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı GSYH sonuçlarına göre, Türkiye ekonomisi artık 1 trilyon doları aşmış durumda. Kestelli, daha kaliteli, dengeli ve refah yaratan bir büyüme için yapısal reformlara odaklanılması gerektiğini vurgulayarak, tarım sektörünün bu büyümeye eşlik etmemesinin üzüntü verici olduğunu ifade etti. Tarım ve hayvancılık potansiyelinin harekete geçirilerek üretimin güçlendirilmesinin önemli olduğunu belirten Kestelli, bu konunun herkesin öncelikleri arasında yer alması gerektiğini söyledi.

 • Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı
  29 Şub Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı

  Edirne Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 9,601 liradan satıldı. Borsada işlem gören tek ürün buğday oldu ve 8 işlemde toplamda 60 ton buğday satışı gerçekleşti. Buğdayın kilogramı en düşük ise 8,567 liradan alıcı buldu.

 • Salihli'de Canlı Hayvan ve Kasap Sektörü Temsilcileri Toplantıda Buluştu
  29 Şub Salihli'de Canlı Hayvan ve Kasap Sektörü Temsilcileri Toplantıda Buluştu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde Ticaret Borsası öncülüğünde toplanan canlı hayvan ve kasap sektörü temsilcileri sektörün gelişimi için karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda, hizmet kalitesinin arttırılması için kararlar alındı ve sektör temsilcileri borsa yönetimine teşekkür etti.

 • BTSO'nun nitelikli istihdama dönük projeleri Bakan Işıkhan'dan tam not aldı
  29 Şub BTSO'nun nitelikli istihdama dönük projeleri Bakan Işıkhan'dan tam not aldı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın nitelikli istihdama dönük projeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan tarafından tam not aldı. Bakan Işıkhan, BTSO Eğitim ve Teknoloji Kampüsü'nü ziyaret ederek, gençlere verilen eğitimi övdü ve Bursa'yı mesleki eğitimde öncü olarak nitelendirdi. Ayrıca, BTSO'nun iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine de tam not veren Bakan Işıkhan, insan kaynağına yapılan yatırımın önemini vurguladı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ'da Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'yla Buluştu
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ'da Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'yla Buluştu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ'da Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve oda üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette CHP Tekirdağ Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve İl Başkanı da hazır bulundu.

 • Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı
  28 Şub Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) finansman destek kredisinin yarın sabah itibarıyla hazır olduğunu belirterek limitin artırıldığı müjdesini verdi. Bakan Bolat, ''Esnaf başına limit daha önce 500 bin liraydı, birkaç ay önce 650 bin liraya çıkarılmıştı, bugün söylüyorum 750 bin liraya çıkarıldı.'' ifadelerini kullandı.

 • İZTO, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını iş insanlarıyla buluşturacak
  28 Şub İZTO, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını iş insanlarıyla buluşturacak

  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, yerel seçimler öncesi AK Parti, CHP ve İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını oda ve borsa üyesi iş insanlarıyla buluşturacaklarını söyledi. Özgener, bu toplantılarda adayların projelerini dinleme fırsatı bulacaklarını ve görüşmek istedikleri konuları da tartışabileceklerini belirtti. Ayrıca, Özgener ülke ekonomisindeki gelişmeleri değerlendirerek, TL'nin alternatif bir yatırım aracı haline getirilmesi gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

 • Başkan Gülsoy: 'Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur'
  28 Şub Başkan Gülsoy: "Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur"

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret Borsası'nı ziyaret etti
  28 Şub TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret Borsası'nı ziyaret etti

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, meclis üyeleri ile bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu, Bursa TB'nin gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinde önemli bir aktör olduğunu belirtti. Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ise Borsa'nın uluslararası standartlarda hizmet sunduğunu ve gelecek dönemde Bursa'ya gıda alanında ihtisas organize sanayi bölgesi kazandırmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret Borsası'nın Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağladığını vurgulayarak, mesleki eğitime verilen önemi takdir etti.

 • Elazığ TSO Başkanı: Vergilerin önemi büyüktür
  28 Şub Elazığ TSO Başkanı: Vergilerin önemi büyüktür

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, vergilerin ülkenin ve şehrin gelişmesi, eğitim, sağlık, güvenlik, yollar ve kamu hizmetlerinin eşit olarak ulaştırılması için büyük önem taşıdığını belirtti. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Elazığ Defterdar Vekili Ahmet Fatih Göksal ve heyeti, Başkan Alan'ı ziyaret etti. Alan, vergi bilincinin geliştirilmesi adına vergi haftasının önemli olduğunu vurgulayarak, iş insanlarının vergilerini zamanında vererek ülkeye katkı sağladığını ifade etti.

 • Soma'da Gazi ve Şehit Yakınlarına Kolaylıklar Sağlayan Protokol İmzalandı
  28 Şub Soma'da Gazi ve Şehit Yakınlarına Kolaylıklar Sağlayan Protokol İmzalandı

  Manisa'nın Soma ilçesinde kaymakamlık, ticaret ve sanayi odası ile esnaf ve sanatkarlar odası arasında, gazi ve şehit yakınlarına bazı kolaylıklar sağlayan 'Vatan Size Minnettar' protokolü imzalandı. Protokolle gazilerin ve şehit yakınlarının sadece indirimli alışveriş yapmasını değil toplumsal alanda tanışıklığının arttırılması ve gerekli ilgi ve saygının sağlanması amaçlanıyor.

 • Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor
  28 Şub Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor

  Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, "Türkiye'nin katma değerli sektörlerinden bir tanesi olan deri ve deri mamulleri sektörü, istihdama ve ihracata sağladığı etkiyle Türkiye ekonomisinde giderek artan öneme sahip." dedi.

 • Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı
  28 Şub Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı

  Edirne Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 9,501 liradan satıldı. Borsada işlem gören diğer ürünler arasında ise ayçiçeği yer alıyor ve kilogramı 14,545 liradan işlem görüyor.

 • Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Ticaret Borsasını ziyaret etti
  28 Şub Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Ticaret Borsasını ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Ticaret Borsasını ziyaret etti. Kocaispir, ATB Başkanı Şahin Bilgiç, yönetim kurulu üyeleri ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Adana'yı kalkınma, üretim ve istihdamın 'lokomotif şehri' yapmak istediklerini belirten Kocaispir, proje ve hizmetlerle kenti değiştirmeye kararlı olduklarını ifade etti.

 • Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu
  28 Şub Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, turizm sektöründe yaşanan istihdam kriteri sorununun çözüme ulaşması için yapılan çabalardan sonuç alındığını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan düzenleme ile yurt içinden yapılacak başvurularda iki yabancıya kadar çalışma izni başvurularının istihdam kriteri uygulanmaksızın değerlendirilebileceği belirtildi. ATSO Başkanı Bahar, bu gelişmeyi önemsediklerini ve takipçisi olacaklarını ifade etti.

 • Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı
  28 Şub Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) yöneticileri, ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'nin ocak ayı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolara ulaştı. Mobilya sektörü ihracata en yüksek katkıyı sağlayan sektörler arasında yer aldı. Yöneticiler, sürdürülebilir bir sanayi ve ihracat için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kent Ekonomi Ödülleri Töreni Gerçekleştirildi
  28 Şub Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kent Ekonomi Ödülleri Töreni Gerçekleştirildi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kent Ekonomi Ödülleri Töreni'nde Çeçen Mermer ve Çemar Mermer ödül aldı. Tören, Kula ve Selendi ilçelerinde en çok kurumlar ve gelir vergisi ödeyen, en çok istihdam sağlayan, en çok ihracat yapan gerçek ve tüzel kişileri ödüllendirdi.

 • Kayseri Ticaret Odası, Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı Düzenledi
  28 Şub Kayseri Ticaret Odası, Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı Düzenledi

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) organizasyonuyla düzenlenen Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı, e-ticaret ve e-ihracat sektörüne katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Konferansa, iş dünyasının temsilcileri, profesyoneller ve girişimciler katıldı. Konferans kapsamında, e-ticaretin önemi, dijitalleşme, marka oluşturma ve e-ihracat konuları ele alındı. Ayrıca, oturumlar, atölye çalışmaları ve uygulamalı eğitimler düzenlendi.

 • İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  28 Şub İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi'nin şubat ayı olağan meclis toplantısı, meclis salonunda yapıldı. Toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Antalya'nın turizm hedefini yakalaması için denizcilerin ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Ayrıca, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Yarbay Tolga Coşkun da toplantıya konuk olarak katıldı.

 • ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı
  28 Şub ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dış ticaret hacminin 1 milyar dolar eşiğini aştığını belirterek, "Bangladeş ile ülkemizin ticaretini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği 3 milyar dolar seviyesine yükseltmek için Ankara Ticaret Odası olarak çalışmaya hazırız" dedi.

 • TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti
  28 Şub TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Müşterek Meslek Komiteler ve Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun bir 'proje fabrikası' haline geldiğini ve Bursa'ya yakışan bir vizyonun ürünü olan projeleri takdir etti.

 • Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü
  27 Şub Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İngiltere arasındaki ikili ilişkiler, ticaret ve yatırımlar, serbest ticaret anlaşmasının genişletilmesi gibi konular ele alındı. Yılmaz, İngiltere ile olan ilişkilerin iyi olduğunu ve her alanda diyaloğun sürdüğünü belirtti.

Advertisement