Başkan Babaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi - Son Dakika
Yerel

Başkan Babaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Babaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Muhtarlar Günü nedeniyle Kastamonu’daki mahalli muhtarlarıyla bir araya geldi.

19.10.2016 22:31

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Muhtarlar Günü nedeniyle Kastamonu'daki mahalli muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile birlikte mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından organize edilen programda muhtarlar, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ve Belediye Başkanı Babaş'a taleplerini ilettiler. Muhtarlar, özellikle son 14 yılda Kastamonu'ya yapılan yatırımların göz ardı edilemeyeceğini belirterek, "Evet eksiklikler olabilir ancak yapılanları da biliyoruz. Bizlerde mahallemiz ve köyümüz için en iyisini istiyoruz. Bunun için çabalandığını biliyoruz. Bazı algılar yaratmaya çalışanlara da zaten itibar etmiyoruz. Birlik beraberlik içerisinde tüm sıkıntıların çözüleceğini düşünüyoruz" dediler.

"Kastamonu 14 yılda büyük gelişim sağladı"

'Kastamonu hizmet alamıyor' algısını oluşturmak için kamuoyu nezdinde kirli bir operasyon başlatıldığının muhtarlar tarafından açıkça görülmüş olmasının önemine değinen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, "Bu memleket hepimizin. Memleketimiz için hepimiz en iyisini istiyoruz. Ancak son 14 yıla kadar ilimiz neredeydi şimdi nerede… Kastamonu geride bıraktığımız 14 yılda hızlı bir gelişim sağladı. Bunu iyi anlamak ve anlatmak gerekiyor. İlimiz bu süre içerisinde 8 milyarın üzerinde yatırım aldı. Bugün Kastamonu Havalimanı, Ilgaz Tüneli, Kırık Barajı ve Devlet Hastanesi gibi yatırımlar çok büyük yatırımlar" diye konuştu.

"Yeni Ankara yolunun maliyeti 680 milyon TL"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'nın Kastamonu'ya geldiğinde Ilgaz Tüneli'nin çıkışından itibaren Kastamonu'ya kadar olan 19 kilometrelik yeni yolun yapımına en kısa zamanda başlanacağını söylediğini ifade eden Başkan Babaş, "Bu yatırım da yine 680 milyon TL tutarında. Yeni Ankara yolu Kadıdağı Mesire ve Piknik yerinin bitimiyle birlikte sağa ayrılıyor. Buradan 2970 metre uzunluğunda Uzun Yayla Tüneli ve 235 metre Diphan Viyadüğüyle Ilgaz Tüneli'ne bağlanıyor. Proje büyük ve bir o kadar da önemli" şeklinde konuştu.

"İnebolu yolu hızla tamamlanacak"

Kastamonu için büyük önem arz eden hem İnebolu Limanını hem de Karadeniz'in Akdeniz'e bağlanması noktasında büyük önem taşıyan Kastamonu-İnebolu yolunun da en kısa zamanda tamamlanacağını aktaran Başkan Babaş, "Bu projeler tamamlandığında ilimize büyük katkılar sağlayacaktır. İnebolu yolu projesinde 5 adet çift tüplü tünel, bir köprü, bir viyadük 9 adet farklı seviyelerde ve 4 adet ise hemzemin kavşak bulunmaktadır. Proje tamamlandığında İnebolu ile Kastamonu arasındaki mesafede 70 kilometreye düşecektir. Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, ilimize geldiğinde projelerin hızlanması talimatını vererek en kısa zamanda dev projelere başlanıp bitirileceği müjdesini vermişti" ifadelerini kullandı.

Başkan Babaş, şunları kaydetti: "Kastamonu son 14 yılda hükümetimizin ve yerel yönetimlerimizin yaptığı yatırımlarla kabuğunu kırmaya başladı. Geçmişten gelen eksiklikleri giderip temeli sağlam atmamız gerekli. Bugün bazı arkadaşlar temeli atmadan çatının yapılmasını istiyor. Önce alt yapımızı sağlam yapmalıyız. Alt yapımız tamamlandığında gelişimimiz daha hızlı olacaktır. Büyük Türkiye'nin güçlü ili Kastamonu hedefi doğrultusunda hayata geçirmek için çalışmaların sürdüğü projelerin en kısa zamanda açılışları gerçekleştirilecek. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa ilimizin eksikliklerini hızla tamamlamak adına yoğun bir mesai harcıyoruz. Önümüzdeki süreçte 23 eserin açılışını yaparken 10 eserin ise temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Toplamda iki yılda yaklaşık 260 projenin startını vererek ilimize 89 milyon TL'lik yatırım yaptık. Harikalar Diyarı, Çocuk Trafik Eğitim Parkuru, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Semt Sahası, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Aile Hekimliği Kompleksi, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Sosyal Yaşam Alanları, Hüma Hatun Konağı Kadınlar Kültürevi, Aktekke Konağı, Şeyhoğlu Konağı, Çatlakoğlu Konağı, Ayıcılar Konağı, Kastamonu Üniversitesi Spor Salonu, Belediye Katlı Şehir Otoparkı, Seyrangah Tepesi, Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı, Sosyal Market, Yaşlı Bakım Hizmetleri, Kamyon ve TIR Garajı, 45 adet çocuk oyun gurubu ile 7 park, Örencik Paket İçmesuyu Arıtma Tesisi, Aktekke Mahallesi Uçak Cafe ve Restoran, Kuzeykent Kapalı Giyim, Gıda ve Balık Pazarı, Kışla Parkı Sosyal Alan ve Çevre Düzenlemesiyle Olukbaşı Camii açılışını yapacağımız bazı projelerimiz. Yine Kastamall Ote, AVM ve Rezidans projesi, Galericiler Sitesi, Teleferik, Döğücüler Sokak Çatı Kaplama, Bakırcılar Çarşısı Cephe iyileştirme, 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe İyileştirme, Aşirefendi Hanı Cephe İyileştirme, Saat Kulesi Yolu Cephe İyileştirme, Nasrullah Camii Meydan ve Çevre Kentsel Tasarım projesi ile Saat Kulesi çevre düzenlemesi projelerimizin ise temelleri atılacak. Özellikle tarihe büyük önem veriyor ve ilimizin tarihiyle varolacağını düşünüyorum. Bu noktada da temelini atacağımız her projemizin öneminin bir hayli büyük olduğu bilincinde hareket ediyorum. Bizler ilimizin hedefleri doğrultusunda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Tek dertlerinin Kastamonu olduğunu vurgulayan AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ise, Ankara'da Kastamonu'nun bir bütün olarak hareket ettiğini söyledi. Her adımın yaptıkları istişarelerle attıklarının dile getiren Demir, şöyle konuştu: "Bizler Kastamonu'nun vekilleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. Kastamonu'nun en iyi hizmeti alması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Yıllardır yapılamayan yarım kalan işler yeni tamamlanıyor. İlimiz hızlı bir gelişim içinde. Tabi bunu görmek istemeyenler gelişimi sadece demir yoluna bağlamak isteyenler oluyor. Demiryoluyla ilgili fizibilite çalışmaları başlayacak. Zamanla ona da kavuşacağız. Kastamonu 14 yılda çok ciddi yatırım almıştır ve almaya devam edecektir. Bunu bazı arkadaşlar görmese de yada karalamaya çalışsa da böyle olacaktır" - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Babaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement