Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarızlılar ile Bir Araya Geldi - Son Dakika
Yerel

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarızlılar ile Bir Araya Geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarızlılar ile Bir Araya Geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortakları ile birlikte Sarızlılar ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Sarızlılara hizmetlerini sunacaklarını ve birlikte çalışacaklarını belirtti.

26.01.2024 16:57  Güncelleme: 18:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortakları ile birlikte Sarızlılar ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, "Bu dönem Allah'ın izniyle merkeziyle, taşrasıyla, mezrasıyla her tarafta ustalık eserlerimizi sizlerle buluşturacağız. Bize çalışmak yakışır, gönüllerinizde yer etmek yakışır, bize hizmetlerimizle sizi buluşturmak yakışır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri ile birlikte Sarız Belediye Başkan Adayı Baki Bayrak'ı tanıtma programına katıldı. Sarız Atatürk Park'ında Sarızlılar ile bir araya gelinen buluşmaya, Başkan Büyükkılıç'ın yanı sıra, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, yerel seçimlerde yeniden aday gösterilen Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Halit Yağmur, ilçe belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yoğun kar yağışına rağmen Sarız'ın güzel insanlarının kendilerini yalnız bırakmadığını ifade etti. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin merkezinde, taşrasında ve Ankara'da birliğin ve beraberliğin bereketini yaşadıklarını ifade ederek, "Bize çalışmak yakışır, gönüllerinizden yer etmek yakışır, bize hizmetlerimizle sizi buluşturmak yakışır" dedi. Başkan Büyükkılıç, burada ilçe sakinlerine hitap ettiği konuşmasına şöyle devam etti;

"Dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımızın ve kıymetli MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yukarıdaki uyumu, etle tırnak misali adeta devletimizin bekası için ay yıldızlı Türk Bayrağı'mızın vatanımızın, milletimizin onuru için yapmış olduğu çalışmaları, il başkanlarımız Kayseri'de en güzel şekilde sergiliyor. Onların şahsında tüm teşkilatları tebrik ederken, bizler de belediye başkanları olarak daha fazla çalışma yönünde irade göstereceğimizi ifade etmek istiyorum. Burada 44 tane mahallemiz var. 26 tane de mezramız var. Evet, her birinde emeğimiz var, her birinde çalışmamız var. Hani diyorlar ya, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burada bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederken, aynı zamanda yurt dışında bizleri takip eden ve dua eden kardeşlerime de özellikle teşekkür ediyorum. Çok şükür birliğin, beraberliğin güzel örneklerini sergiliyoruz. Cumhur İttifakı'nın bereketini yaşıyoruz."

Kayseri'nin merkezine yaptıkları hizmet ve çalışmalarını taşrada da en üst seviyede gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, daha çok hizmet ve proje ile vatandaşı buluşturacaklarını dile getirerek; "Her ilçemizde hizmetlerimizle buluşuyoruz. Şehrimizin merkezine yaptıklarımız, aynı zamanda taşrada yaptıklarımız takdir topluyor. İnşallah Mimar Sinan'ın torunları olarak çıraklık, kalfalık, ustalık diyoruz. Allah'ın izniyle merkeziyle, taşrasıyla, mezrasıyla her tarafa ustalık eserlerimizi sizlerle buluşturacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. Büyükkılıç, taşrada da merkezde de Ankara da birliğin beraberliğin bereketini yaşadıklarını belirterek, "Taşrada da merkezde de Ankara'da da cumhurun sesi gür çıkarken Kayseri'de daha çıkacak diyoruz. İnşallah el ele gönül gönüle. 17-0 Kayseri'ye yakışır. Bize çalışmak yakışır, gönüllerinizde yer etmek yakışır, bize hizmetlerimizle sizi buluşturmak yakışır. Her birinize ayrı ayrı sevgiler sunuyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise farklı iller ve yurt dışında dahi Sarızlıların yaşadığını dile getirerek, "Memduh Başkanım 17-0'dan bahsetti, evet 2019 seçimlerinden önce 17-0 diyerek yola çıktık Cenab-ı Allah da mahcup etmedi. Devam edecektir diye murat ediyoruz. Sarız Sarız'dan ibaret değil her tarafta vatandaşı olan bir ilçemiz. Elhamdülillah çalışan iki güzel il başkanımız var" ifadelerini kullandı. AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de; "Şehrimizin büyüğü Memduh Büyükkılıç'a Kayseri için hayırlı olsun diyoruz. Sarız halkı, cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli liderimizin emaneti olan Cumhur İttifakı'na en yüksek oyla hem ilçe belediye başkanımızı hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızı destekleyecektir" dedi. Üzüm, Başkan Büyükkılıç'ın ilçede hizmetlerine aralıksız devam edeceğini ifade ederek, "Bunun için Sarız'ın her köşesinden Baki Bayrak başkanımıza ve Memduh Büyükkılıç başkanımıza destekleriniz çok önemli. Allah mahcup etmesin. 31 Mart akşamı zafer nasip olsun" diye konuştu.

"Burası Kayseri, burada oyun bozulur"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise; "Biz gece gündüz demeden çalışacağız. Bizlerin şahsi anlamda bir beklentisi yoktur ama İslam'ın sancaktarlığını yapan milletin sıkıntıları söz konusu olduğunda bizler elbette taşın altına elimizi değil, gövdemizi, hatta kafamızı koyarız, bunun için buradayız. Kayseri Cumhur İttifakı'nın kalesidir diyor Memduh Başkanım, doğrudur. Kayseri tavrını koyduğu zaman Türkiye'de ses getiren bir şehirdir" dedi. Kayseri'de Başkan Memduh Büyükkılıç'ı rekor oy ile seçtirmek mecburiyetinde olduklarını ifade eden Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Kayseri bizim şehrimiz. Ben bir şahıs olarak, birey olarak Memduh Başkanıma oy vereceğim. Niye vereceğim, bağlı bulunduğum ilçe Melikgazi'de Melikgazi ilçe adayı açıklandığında ona oy vereceğiz. Çünkü ben hizmet almak istiyorum bir vatandaş olarak. Sarız'da da son 5 yılda tarihin en fazla hizmetini gerek bakanlıklarımızdan gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızdan gerekse Büyükşehir'imizin önderliğinde aldık diye düşünüyorum. Yaptık, yapacağız, burada 44 tane muhtarımız şahittir. Elimizden ne geliyorsa yaptık. Belediye başkanımız şahittir, ilçe başkanımız şahittir, ocak başkanımız şahittir. Elimizden ne geliyorsa yaptık. Niye, Sarız da bizim, Pınarbaşı da bizim, Bünyan da bizim, Felahiye de İncesu da Yeşilhisar da Yahyalı da Develi de Talas da Melikgazi de Kocasinan da bizim, alayı bizim kıymetli hemşehrilerim. Biz Kayseri'den bir mesaj vereceğiz, rekor bir oyla biz kalemizi tutacağız ve Türkiye'ye diyeceğiz ki 'biz geçmişte olduğu gibi bu gün de üzerimize düşeni yaptık, yarın da yapacağız. Çünkü burası Kayseri, burada oyun bozulur diyeceğiz."

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen de; "Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin talimatlarıyla yine Büyükşehir'imize aday olmuştur, kendisini tebrik ediyorum. Bu süreç içerisinde kendisinin geçmişte güzel projeleri oldu, bizlerin ve Kayseri'nin ağabeyidir. Bundan sonra da kendisi ile yan yana, kol kola çalışarak hem Baki başkanımızı hem de Memduh başkanımızı en yüksek rekor oyla belediye başkanı yapıp, Ankara'ya Cumhur İttifakı'na destek vereceğiz" ifadelerini kullandı. Sarız Belediye Başkanı ve adayı Baki Bayrak da; "Memduh başkanımızın yol arkadaşı olmaktan mutluluk duyuyorum. Büyükşehir'imizin ve belediyemizin imkanları doğrultusunda Sarız'a daha çok hizmet getirmeye söz veriyoruz. Sizden bir 5 yıllık yetki ve destek istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından el ele birlik, beraberlik mesajı verilerek, toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarızlılar ile Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün
  10 Nis YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün

  31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerle ilgili il seçim kurullarının kararlarına itiraz için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bugün saat 17.00'ye kadar başvuru yapılabilecek. İl seçim kurullarının kararlarına olağanüstü itiraz için ise son tarih 14 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il
  10 Nis DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il

  CHP'nin yıllar sonra birinci parti olarak sandıktan çıktığı 31 Mart yerel seçimlerinin yankıları sürüyor. Haritanın kırmızıya boyandığı seçimde DEM Parti'nin en düşük oy aldığı iller de belli oldu. DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il: Yozgat, Sivas, Tokat, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Kütahya, Amasya, Sinop ve Kırıkkale.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.

 • Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak
  10 Nis Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak

  Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmi teşvik etmek amacıyla Mayıs ayında ülke genelinde bir ay sürecek bir kampanya başlatacağını duyurdu. Kampanya, turizm sektörünün gelişimini artırmayı, çevre dostu turizmi yaygınlaştırmayı ve kültürel gelişimi turizmle bütünleştirmeyi hedefliyor. Bakanlık, altı şehri turistik niteliklerini vurgulamak için seçecek ve yerel yönetimlere tercihli uygulamalar benimsemeleri çağrısında bulunacak. Ayrıca, yerel turizm departmanları turistik cazibe merkezlerini tanıtmak ve canlı yayın gösterileri düzenlemek için sosyal medya platformlarıyla işbirliği yapacak.

 • Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek
  10 Nis Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek "İzin veremezdik" diyerek nedenini anlattı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti MYK'sında emeklilere neden zam yapılmadığını anlattı. Şimşek "Bunu yapmak için Türkiye'nin yurtdışından yüzde 50'den fazla faizle borçlanması gerekecekti" dedi.

 • Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti
  10 Nis Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi, kendisini 'Kamu Güvenliği Teşkilatı İstihbarat Daire Başkanı' olarak tanıtan kişiden birden fazla kez para alan sanığa verilen 5 ay hapis cezasını, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul ederek bozdu. Daire, aynı suçun farklı gerekçelerle ve farklı zamanlarda birden fazla kez işlendiğini belirterek daha ağır cezanın uygulanması gerektiğine hükmetti.

 • Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak:
  10 Nis Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak: "Seçimlerden Sonra Genel Başkan'a Büyük Bir İlgi Olduğunu Gördük"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yurt dışı temaslarında yer alan eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Şule Erten Bucak, Özel’in Romanya programına ilişkin, “PES Genel Sekreteri Filibeck açılış konuşmasında, ‘Aramızda Almanya Şansölyesi Scholz ve seçimlerden zaferle çıkmış olan CHP Genel Başkanı Özel de var’ dediği anda -sanıyorum 5 bin kişilik bir salondu- büyük bir alkış koptu. Genel Başkan ayağa kalktı, hepsini selamladı. Bunun üzerine Scholz da ayağa kalkıp Genel Başkanın yanına gelip öperek onu kutladı. Bu toplantı çok başarılı bir şekilde geçti. Seçimlerden sonra Genel Başkana büyük bir ilgi olduğunu gördük” dedi. Erten Bucak, ayrıca Sosyalist Enternasyonal’ın ilk Yerel Yönetimler Komitesi Toplantısı’nın Türkiye'de yapılacağını bildirdi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı
  10 Nis İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik
  10 Nis Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yerel seçimlerde halkın düzeni değiştirmek istediğini net bir şekilde gösterdiğini belirtti. Seçer, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarının hesabının sandıkta görüldüğünü ifade etti.


Advertisement