Bornova'da Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği Açıldı - Son Dakika

Bornova'da Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği Açıldı

21.05.2022 09:24
Bornova'da Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği Açıldı

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, eşi Ufuk İduğ ile birlikte  Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği’nin açılışına katıldı. Dernek Başkanı Ramiz Acar ve yönetimi ile birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan İduğ, sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm krizleri aşan sadece STK’lardır. Onlar ne kadar güçlü olursa yaşanılan krizlerde o kadar çabuk atlatılır” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, eşi Ufuk İduğ ile birlikte  Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği'nin açılışına katıldı. Dernek Başkanı Ramiz Acar ve yönetimi ile birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan İduğ, sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, "Ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm krizleri aşan sadece STK'lardır. Onlar ne kadar güçlü olursa yaşanılan krizlerde o kadar çabuk atlatılır" dedi.

Bornova Belediyesi olarak hayata geçirdikleri Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerkeşkesi projesini anlatan Başkan Mustafa İduğ, "Ben 14 yıl STK'larda başkanlık yapan biriyim. Bu iş gönül ve zaman işi. Onların yaşadıkları zorlukları da yakından biliyorum. Biz STK Merkezi ile yaklaşık 320 federasyon ve derneğe ev sahipliği yapıyoruz. Onlara sağladığımız olanaklar sayesinde STK'ların kira, aidat, salon ve elektrik gibi sorunları düşünmeden asli işlerini yapmalarına olanak tanıyoruz" dedi.

Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği yönetimine aldıkları görevde başarılar da dileyen Başkan İduğ, "Sosyal demokrasi çok önemli bir kavram. Özellikle bu gün ekonominin geldiği şu noktada yardımlaşmak ve destek olmak çok önemli konular. Sizler çok değerli ve içi dolu bir çalışma başlattınız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Kızıltepe'de 4 mahallede Kadın Gençlik Merkezi açılacak Kızıltepe'de 4 mahallede Kadın Gençlik Merkezi açılacak Son dakika haberleri: Atatürk Devlet Hastanesi güvenlik personeli Bayrak kalbine yenik düştü Son dakika haberleri: Atatürk Devlet Hastanesi güvenlik personeli Bayrak kalbine yenik düştü Kabotaj Bayramı, Marmaris'te Kutlandı Kabotaj Bayramı, Marmaris'te Kutlandı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Bornova'da Sosyal Demokratlar Yardımlaşma ve Danışma Derneği Açıldı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement