Burulaş'ın bağışladığı 37 otobüs hizmete devam ediyor - Son Dakika

Burulaş'ın bağışladığı 37 otobüs hizmete devam ediyor

19.11.2022 09:46
Burulaş'ın bağışladığı 37 otobüs hizmete devam ediyor

Bursa'da yenilediği araçlar ve hafif raylı sistemler ile ulaşıma kalite ve ucuzluk getiren Burulaş'ın, yönetmelik sebebiyle seferden çektiği 37 otobüsü hibe etmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bursa'da yenilediği araçlar ve hafif raylı sistemler ile ulaşıma kalite ve ucuzluk getiren Burulaş'ın, yönetmelik sebebiyle seferden çektiği 37 otobüsü hibe etmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Sayıştay tarafından eleştirilen Burulaş'ın otobüslerden 18 tanesini Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne, 16 tanesini de Bursa'daki ilçe belediyeleri ile talep eden yurt genelindeki belediyelere verdiği belirlendi.

Sayıştay Burulaş'ın 2021 yılında 5.1 milyon lira sembolik değer biçilen 37 otobüsü hibe etmesini eleştirmişti.

Burulaş'tan alınan bilgiye göre, otobüslerin yaşı 12'yi geçtiği, engelli taşımaya uygun olmadığı için yönetmelik dışında kaldığı ve filodan çıkarılması kararı alındığı ortaya çıktı.

Sosyal medyada yapılan algının aksine bu otobüslerden 18 tanesinin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli hizmetlerde kullanılmaya devam ettiği, 2 tanesinin Kızılay'a bağışlandığı bu otobüslerin de birisi Şehreküstü meydanı olmak üzere günlük 100 ünite kan bağışı topladığı, 5 tanesinin Bursa'daki ilçe belediyelerince kullanıldığı, 11 tanesinin de talep eden dış şehirlerdeki belediyelere hibe edildiği belirtildi.

Hibe edilen otobüslerden birisinin de Milli Eğitim Bakanlığı'nın gezici projelerinden kendin yap atölyesi çerçevesinde öğrencilere hizmet verdiği belirtildi.

Otobüs hibe edilen Bursa ve diğer şehirlerdeki belediyelerin isimleri şöyle: " Orhaneli, Yenişehir, Kestel, İnegöl, Orhangazi, Siirt Kurtalan, Afyon Sandıklı, Antalya Aksu, Edirne Keşan, Yalova Altınova, Konya Ilgın, Yalova Çınarcık, Yalova Belediyesi, Kütahya Simav ve Pazarlar, Mamuşa". - BURSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
BURSA'DA DÜĞÜN YOLUNDA KAZA 5 ÖLÜ, 1 YARALI BURSA'DA DÜĞÜN YOLUNDA KAZA 5 ÖLÜ, 1 YARALI Orhangazi'de otomobilin çarptığı 13 yaşındaki çocuk yaralandı Orhangazi'de otomobilin çarptığı 13 yaşındaki çocuk yaralandı Orhangazi'de otomobilin çarptığı 13 yaşındaki çocuk yaralandı Orhangazi'de otomobilin çarptığı 13 yaşındaki çocuk yaralandı

Son Dakika Yerel Burulaş'ın bağışladığı 37 otobüs hizmete devam ediyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement